Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Wiki-alapú tudásbázis

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Véleményed
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ntamas
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. Szerda, 14:01    Hozzászólás témája: Wiki-alapú tudásbázis Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

a fórumot olvasgatva úgy vettem észre, hogy egyrészt rengeteg az ismétlődő kérdés, másrészt pedig ha valaki egy kérdésére választ keres, rossz esetben hosszú topicokat is végig kell olvasgatnia egy-egy információmorzsa reményében. arra gondoltam, nem lehetne egy wiki alapú, bárki (legalábbis bárki regisztrált felhasználó) által szerkeszthető területet helyezni az oldalra, ahol össze lehet gyűjteni a leggyakrabban feltett kérdéseket és a hozzájuk tartozó válaszokat? mert ami most kint van az Információk rovatban, az ugyan jó és hasznos, de nem bővíthető, így ami abban nincs benne, azt újra meg újra meg fogják kérdezni a fórumban.

várom a véleményeket, ha kell, a kivitelezésben tudok segíteni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pumukli
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. Szerda, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazad van, tényleg jó lenne egy wiki-s tudásbázist létrehozni!

Csak nekem az a bajom ezzel, hogy hogyan biztosítod, hogy az infó megbízható lesz, ami felkerül rá? Igaz ugyan, hogy a fórumokba is bekerülhetnek tévedések, amik aztán vagy generálnak egy korrekciós-üzenetváltást, vagy nem... Nekem erről A4e egyik ügyfele jut eszembe, aki állítólag kitalált egy n+1-dik módszert az angliai bankszámla nyitására (ami természetesen sokkal egyszerűbbnek tűnt akármelyik korábbi eljárásnál!), és ezt elmondta másoknak is, még Magyarországon... Akik ezen felbuzdulva úgy is tettek, aztán álltak meglepődve -ekkor már Londonban-, hogy a dolog mégsem működik...
Tehát attól, hogy valaki szerint valami úgy van, még nem biztos, hogy tényleg.

De akkor ki legyen a főbíró? Mosoly

Vagy csak az angliai IP-ről bejelentkezőknek lenne szerkesztési joga, a többiek meg csak olvashatnák az egészet? Mosoly Persze ez sem biztosíték semmire...

Szóval, lehet, hogy úgy kéne csinálni, hogy alapból csak az admin(ok)nak lenne jogosultsága a wiki szerkesztéséhez. Az meg, hogy mi kerüljön bele előzetesen a nyilvános fórumokon tudna "kiforrni"! Ha már egy téma elég jól le lett csámcsogva a fórumokban (és közérdeklődésre tarthat számot!), akkor az admin joggal rendelkező(k) szépen beszerkeszthetnék a wiki-be...
Apróság ugyan, de ha nem közös ló lenne a wiki szerkesztése, akkor talán "igényesebben", egységesebb megfogalmazásban, esetleg helyesírási hibáktól mentesen születhetne meg ez az egész! (Merjünk álmodni!) Mosoly

Mit szólsz?
Vissza az elejére
ntamas
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. Szerda, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pumukli írta:
Csak nekem az a bajom ezzel, hogy hogyan biztosítod, hogy az infó megbízható lesz, ami felkerül rá? [...] De akkor ki legyen a főbíró? Mosoly

A wikinek mindig megvan az a veszélye, hogy hamis információt tartalmaz, a gyakorlatban valamiért mégis jól működnek. Én a következő "védekezési mechanizmust" tudnám elképzelni:

* csak regisztrált felhasználók szerkeszthetik (esetleg csak X napnál régebb óta regisztráltak)

* az oldal szerkesztői (vagy erre vállalkozó és a szerkesztők által megbízhatónak tartott önkéntesek) nyomon követik a változásokat, és ha olyan információ kerül a wikibe, amit megbízhatatlannak tartanak, eltávolítják vagy legalábbis kiraknak egy figyelmeztetést

Pumukli írta:
Szóval, lehet, hogy úgy kéne csinálni, hogy alapból csak az admin(ok)nak lenne jogosultsága a wiki szerkesztéséhez.

ez is egy megoldás, de lehetőség szerint igyekezni kéne nem sokkal nagyobb plusz terhet rakni az adminisztrátorok vállára, nyilván nekik is van jobb dolguk Mosoly
Vissza az elejére
fuligjimmy
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Február 22. Szerda, 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="ntamas"][quote="Pumukli"]
* az oldal szerkesztői (vagy erre vállalkozó és a szerkesztők által megbízhatónak tartott önkéntesek) nyomon követik a változásokat, és ha olyan információ kerül a wikibe, amit megbízhatatlannak tartanak, eltávolítják vagy legalábbis kiraknak egy figyelmeztetést

Hi.
Nekem ez a verzió a legszimpatikusabb. Hallom ntamas jössz a pubba szombaton. Majd megbeszéljük.
10telettel
Fülig Jimmy
Vissza az elejére
Pumukli
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Február 23. Csütörtök, 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Persze, én sem úgy gondoltam, hogy akkor majd mindent az admin(ok) intéz(nek)... mert akkor semmi értelme nem lenne a wiki-nek! Ezzel az erővel a jelenleg már fennlévő dolgokat is szerkesztgethetnék/updatelhetnék adott időközönként ugyanezek az emberek...
Admin alatt én a wikihez írási jogokkal rendelkező emberké(k)re gondoltam, nem pedig a website adminjaira!
De úgy látom, menni fog ez. Egy szombat esti sörözés után biztosan! Kacsintó
Vissza az elejére
ntamas
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Február 27. Hétfő, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pumukli írta:
De úgy látom, menni fog ez. Egy szombat esti sörözés után biztosan! Kacsintó

izé... a sörözésre Timivel már "előmelegítve" érkeztünk, ott meg még megittam két korsóval, szóval ez a megbeszélés "valahogy" kiment a fejemből Kacsintó
Vissza az elejére
Jazzbery
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Április 1. Szombat, 3:50    Hozzászólás témája: Re: Wiki-alapú tudásbázis Hozzászólás az előzmény idézésével

ntamas írta:
sziasztok!

a fórumot olvasgatva úgy vettem észre, hogy egyrészt rengeteg az ismétlődő kérdés, másrészt pedig ha valaki egy kérdésére választ keres, rossz esetben hosszú topicokat is végig kell olvasgatnia egy-egy információmorzsa reményében. arra gondoltam, nem lehetne egy wiki alapú, bárki (legalábbis bárki regisztrált felhasználó) által szerkeszthető területet helyezni az oldalra, ahol össze lehet gyűjteni a leggyakrabban feltett kérdéseket és a hozzájuk tartozó válaszokat? mert ami most kint van az Információk rovatban, az ugyan jó és hasznos, de nem bővíthető, így ami abban nincs benne, azt újra meg újra meg fogják kérdezni a fórumban.

Nevető Nagyon örülök ennek a felvetésnek, nemrégiben telepítettem egy TikiWiki-t, amit ugyan filmes enciklopédiának indítottam volna, de végülis nagyon szívesen helyt adnék angliai információknak is. Nevető Időhiány miatt nem nagyon tudok most vele foglalkozni de vállalkozó szellemű embereknek, akár teljeskörű admin jogokat is adnék aztán majdcsak lenne véle valavelevalami..... Nevető

http://www.hungarian-web.hu/tikiwiki/tiki-index.php

Tehát, aki kedvet érez a szerkesztéshez az jelezze.... (legalább nem állna az oldal "parlagon". Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jazzbery
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Április 1. Szombat, 3:58    Hozzászólás témája: Az oldal alá telepített Wiki Hozzászólás az előzmény idézésével

Természetesen ha lenne egy komoly szerkesztő csapat, az oldal alá is tudnék telepíteni egy TikiWikit, vagy MediaWikit, pl. wiki.magyaroklondonban.com elérési címen. Talán a médiawiki abból a szempontból előnyösebb lenne, hogy a Wikipédiát többen ismerik, így a szerkesztése is talán több ember számára könnyeb, a TikiWiki előnye viszont, hogy még számos funkciót tartalmaz, amit most nem is láthattok az oldalon, tehát egy komplexebb portálrendszer, amivel én is még csak ismerkedőviszonyban vagyok, Mosoly de így, szinte első "olvasatra" megvagyok vele elégedve...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tdaniel
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 11. Csütörtök, 15:06    Hozzászólás témája: Re: Wiki-alapú tudásbázis Hozzászólás az előzmény idézésével

Jazzbery írta:
ntamas írta:
sziasztok!

Történt valami az óta ,hogy írtál????
Forgó szemek

Nevető Nagyon örülök ennek a felvetésnek, nemrégiben telepítettem egy TikiWiki-t, amit ugyan filmes enciklopédiának indítottam volna, de végülis nagyon szívesen helyt adnék angliai információknak is. Nevető Időhiány miatt nem nagyon tudok most vele foglalkozni de vállalkozó szellemű embereknek, akár teljeskörű admin jogokat is adnék aztán majdcsak lenne véle valavelevalami..... Nevető

http://www.hungarian-web.hu/tikiwiki/tiki-index.php

Tehát, aki kedvet érez a szerkesztéshez az jelezze.... (legalább nem állna az oldal "parlagon". Kacsintó
Vissza az elejére
zslevi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Január 6. Szombat, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pumukli írta:
Csak nekem az a bajom ezzel, hogy hogyan biztosítod, hogy az infó megbízható lesz, ami felkerül rá? [...] De akkor ki legyen a főbíró? Mosoly

Ha hivatalos ügyekről van szó (mert az ugye mégiscsak komolyabb dolog, mint hogy mennyibe kerül ez vagy az) , elvárható, hogy az illető linkeljen az információ forrására.
Vissza az elejére
Lord_Sandwich
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Július 2. Hétfő, 9:08    Hozzászólás témája: Hol í wiki Hozzászólás az előzmény idézésével

A fórumon átrágva magam nekem is az jutott az eszembe, hogy nagyon jó lenne egy wiki.

Nem világos,. hogy készült valami? Milyen címen elérhető?
Lehet, hogy nem kéne túlbonyolítani, hanem el kelleme indítani a
Wikispaces szolgáltatásról?

http://www.wikispaces.com/
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Véleményed Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban