Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adóvisszaigénylés
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zgergo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Március 14. Szerda, 13:42    Hozzászólás témája: Adóvisszaigénylés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna infot nyújtani, arról hogyan lehet visszaigényelni az adó egy részét, ugyanis több helyről hallottam hogy ez lehetséges de fogalmam sincsen hogy erre ki jogosult, ez mekkora hányada az adónak és milyen úton lehet visszakapni. Jómagam múlt évben dolgoztam 6 hónapot majd 2 hónap kihagyás után idén februártól folytattam ugyanazon a helyen. Segítségeteket köszönöm, sziasztok
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ddax
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Március 26. Hétfő, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudomasom szerint, az adoev vegen a munkaltatodtol kapsz egy P60-as nyomtatvanyt, amivel be kell menni a helyi tax office-ba. Ott kitoltesz egy papirt es ha jar vissza penz, akkor varod a csekket ,vagy az utalast. Azt, hogy mennyire vagy jogosult, azt megtalalhatod a neten, ha rakeresel tax calculator-ra.
Vissza az elejére
zgergo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Március 27. Kedd, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi

az most lesz áprilisban ugye?
Vissza az elejére
Tejszin
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Március 29. Csütörtök, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!

Én pár nap múlva megyek ki, és azt hallottam, hogy ha azt mondom, h. első munkahely az ottani, akkor adókedvezményben részesülök. Ennek van alapja? És az is érdekelne, hogy honnan tudom, hogy hivatalosan melózok, és ha igen, akkor ez milyen befolyással van az itthoni leendő nyugdíjamra.
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 2. Hétfő, 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zgergo írta:
köszi

Adoev vege aprilis 5-en van. P60-ast majusban fogod kapni.
Vissza az elejére
friz16
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 4. Szerda, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lehet, hogy buta a kérdés, de sajnos nem értek hozzá. Ha kint dolgozom, az adómat magamnak kell fizetni? Nem a cégem fizeti? És az Ni?
Azt szeretném még kérdezni, hogy Londonból bonyolult e eljutni Norfolk megyébe, és kb. mennyibe kerülhet? Ott olcsóbb a szállás, mint Londonba?
Előre is köszi a segítséget.
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 4. Szerda, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tejszin írta:
Üdv!

Én pár nap múlva megyek ki, és azt hallottam, hogy ha azt mondom, h. első munkahely az ottani, akkor adókedvezményben részesülök. Ennek van alapja? És az is érdekelne, hogy honnan tudom, hogy hivatalosan melózok, és ha igen, akkor ez milyen befolyással van az itthoni leendő nyugdíjamra.

Nem részesülsz adókedvezményben, hanem nem vonnak sürgősségi adót. De ez nem garantált.

Magyar nyugdijadra tudtommal semmiféle hatása nincs.

Akkor dolgozol hivatalosan, ha vonnak tőled adót és tb-t, és erről adnak fizetési kivonatot.
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 4. Szerda, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

friz16 írta:
Sziasztok!

Lehet, hogy buta a kérdés, de sajnos nem értek hozzá. Ha kint dolgozom, az adómat magamnak kell fizetni? Nem a cégem fizeti? És az Ni?

Ha alkalmazotti munkaviszonyod van, a cég vonja az adódat, nem ők fizetik helyetted. Ha magánvállalkozó vagy, magadnak adózol. Ugyanúgy, mint MO-n.
Vissza az elejére
friz16
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 5. Csütörtök, 9:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi.
Akkor a nettó bérből már nincs semilyen levonás, ugye?
Norfolkról nem tud valaki valamit?
Vissza az elejére
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 10. Kedd, 21:33    Hozzászólás témája: Netto ber Hozzászólás az előzmény idézésével

termeszetesen a netto berbol abban a pillanatban nincs tobb levonas amikor mar levonjak az ugy nevezett deduction okat ( levonasokat) de jo ha tudod hogy amennyiben tulleped az eves egy szemelyre juto megengedett adotemntesseget vagy fogyasztasi koltseget abban az esetben mas ado korbe tehetnek ami eredmenyezheti a magasabb levonast vagy az ev vegen azaz aprilis 5 utan mert itt akkor er altalaban veget az aod ev egy ugynevezett ado hiany megfizetese..

Mint a netto ber felett tobb levonas nem letezik kiveve ha tovabb szaladt az adod mint amennyi levontak volna toled..

Kerdeseteket szivesen megvalaszolom... Attila
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
biggie
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 13. Péntek, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HenriettaWH írta:
zgergo írta:
köszi

Tudsz valami pontos dátumot is?
Ha már nem dolgozom a cégnél, akkor is elküldik postán, ugye? Tudja-e valaki mi a teendő, ha elfelejtik küldeni, illetve mennyi ideig érdemes/szabad várni... (a félelem megalapozott, jellemző a cégre a hanyagság).
Előre is köszi,

b
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 17. Kedd, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biggie írta:
HenriettaWH írta:
zgergo írta:
köszi

Tudsz valami pontos dátumot is?
Ha már nem dolgozom a cégnél, akkor is elküldik postán, ugye? Tudja-e valaki mi a teendő, ha elfelejtik küldeni, illetve mennyi ideig érdemes/szabad várni... (a félelem megalapozott, jellemző a cégre a hanyagság).
Előre is köszi,

b

Az április 5 nem pontos dátum neked?

Küldik a P60-ast, mert munkajogilag kötelező. Nem felejthetik el. Most hirtelen nem jut eszembe a pontos dátum, de ha jól emlékszem, május 21 a határidő.

Ha esetleg nem adják addig, jelentheted őket a HM Revenue & Customs-nál.
Vissza az elejére
biggie
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

b[/quote]

Az április 5 nem pontos dátum neked?

Küldik a P60-ast, mert munkajogilag kötelező. Nem felejthetik el. Most hirtelen nem jut eszembe a pontos dátum, de ha jól emlékszem, május 21 a határidő.

Ha esetleg nem adják addig, jelentheted őket a HM Revenue & Customs-nál.[/quote]

Na igen, a pontos datum kerdesem a p60-as kuldesere vonatkozott Mosoly.
Rendben, koszi az infot.
Vissza az elejére
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 19:16    Hozzászólás témája: adozasi datumok.. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.. Sanalom ha kicsit keverten irtam elozo idezetekben az ado ev vege az en tudomasom szerint aprilis 5 en van ami azt jelenti hogy pl 2006 aprilis 6 tol 2007 aprilis 5 ig adoztal.. az adocsomagot mar valoszinuleg e tajt megkaptad ami aprilis veget jelent ha nem ne aggodj majd megjon hamarosan.. Ugyanis...
1, Ha az adobevallast ugy kuldod hogy az adohatosag szamolja ke te csak az adatokat adod akkor be kell erkezzen szeptember 30 ig 2007..

2, Ha az adobevallasod beadtad amiben mar te calculaltad ki az adot es a koltsegeket akkor 31 januar 2008 a beerkezes datuma.. ugyanez a datuma az online regisztracio utjan torteno automatikus adobevallas kiszamolasnak es elkuldesnek is..

Tehat kerdesedre amennyiben ezek a datumok akkor nyilvan ezen belul kell hogy megkapd a megfelelo nyomtatvanyokat feltehetoen idoben.. A nyomtatvanyok kikuldesere senki sem vallal garanciat de a csatoladno nyomtatvany nem feltetel hogy megkeruljon elobb mint a beadando adobevallas .. HISZ AZ SAK EGY CSATOLANDO NYOMTATVANY ..

Az adobevallas elkeszitoi barmerre nem abbol hanem a heti vagy havi leosztasodbol es esetleg kivonatodbol dolgoznak az csak egy vegelszamolasi adatlap persze ha a legutolsot adozashoz kered meg.. Egyebkent kellene hogy legyen minden kifizetesed utan .. Tisztelettel;.. attila
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
annamstel
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Máj 2. Szerda, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ddax írta:
Tudomasom szerint, az adoev vegen a munkaltatodtol kapsz egy P60-as nyomtatvanyt, amivel be kell menni a helyi tax office-ba. Ott kitoltesz egy papirt es ha jar vissza penz, akkor varod a csekket ,vagy az utalast. Azt, hogy mennyire vagy jogosult, azt megtalalhatod a neten, ha rakeresel tax calculator-ra.

Hello,

Megkaptam a P60-at, rakerestem a tax calculatorra a neten, es ugy tunik kb. 600 fonttal tobbet fizettem mint kene. Szoval akkor ez igy konkret, ahogy irod? Nekem kell bemennem az adohivatalba es futkosni az adovisszateritesem utan? Mert nem a cegem intezi? Ok kalkulaltak szarul az adomat nem? Ez nekem furi.

Szoval ha ez igy van, ahogy irod, megprobalom lenyomozni, melyik adohivatalhoz tartozom stb...

Csak gondoltam kozben rakerdezek megegyszer, hogy valoban jol ertettem-e mindent...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Következő
1 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban