Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Vállalkozást indítani Londonban?
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka Londonban
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
jszecsi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 10. Kedd, 9:19    Hozzászólás témája: Vállalkozást indítani Londonban? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a témában?Az érkekelne, hogy hogyan kell nekikezdeni az ügyintézésnek, el lehet-e kezdeni itthonról vagy majd csak kint lehet.....milyen papírok kellenkek....
Judit
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fuligjimmy
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 10. Kedd, 16:17    Hozzászólás témája: Vállalkozást indítani Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Hát, az ügyintézéshez bizony itt kell lenned, otthonról nem lehet. Különben nem nagy dolog (persze attól is függ, hogy mit akarsz csinálni), Angliai lakcím kell hozzá, útlevél, és ha elkezdesz tevékenykedni, egy hónapon belül be kell jelentkezned mint magánvállalkozó...
Jimmy
Vissza az elejére
jszecsi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 10. Kedd, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jimmy!
Köszönöm a segítséget.Ez egy zárszervizes-lakatos vállalkozás lesz.A férjemnek van egy ilyen vállalkozása itthon és ezt kinnt is meg szeretné csinálni.
Lehet, hogy butaságokat fogok kérdezni, de ha jól értem akkor kimegyünk és már el is kezdheti hirdetni a vállalkozását?Itthon neki számlát kell adnia ha dolgozik, ezt kinnt, hogy tudja majd megoldani az első 1 hónapban?
Judit
Vissza az elejére
fuligjimmy
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 1:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Judit,
A zárszerviz-lakatos szakma elég kényes, nemtudom kell-e hozzá "erkölcsi" vagy sem. De elméletileg azonnal kezdhet, választ egy cégnevet, számlát szamítógépen lehet kinyomtatni, vagy vehet számlakönyvet egy irodakellék kereskedésben (Pl. STAPLES) Mosoly
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jimmy!
Köszönöm az infokat, tényleg nagy segítség.Erkölcsit viszünk azt nem nagy dolog itthon megkérni Mosoly Ha választunk egy cégnevet azt honnan tudjuk, hogy más nem használja már?Van erre esetleg egy honlap ahol ennek utánna lehet nézni?
Februán 4-én érkezünk és már nagyon izgulunk mind a ketten, hogy mi lesz kinnt, azért kérdezek ennyit....
Te mivel foglalkozol, hogy ilyen jártas vagy a "vállalkozás témában"?
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit voltam az előbb.... Mosoly
Vissza az elejére
Kamill
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Ha self employer akar lenni az ember, mit kell tenni?
Tax Office?
Hogy megy az adozas, meg a tb? A tb-t magam utan fizetem, ugy mint othon?
Koszi,
Kamill
Vissza az elejére
fuligjimmy
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 19:11    Hozzászólás témája: Magánvállalkozás... Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Judit,
Lehet, hogy nem árt, ha van otthonról erkölcsi, de én mondjuk ittenire gondoltam (a Rendőrségen kell kérvényezni). A cégnév csak akkor nem egyezhet, ha KFT (LTD)-t akartok alapítani. Magánvállalkozásnál nem számít. Évekig magánvállalkozó voltam idekint... Kacsintó
Jimmy
Vissza az elejére
fuligjimmy
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 19:16    Hozzászólás témája: Kamillnak (Adózás) Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello
Igen, Tax office, avagy Inland Revenue. A tb-t (National Insurance)magad után fizeted, kb Ł 8.50/hó. Mosoly
Jimmy
Vissza az elejére
Rufusz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Én is vállalkozás indításán gondolkodom, minél kisebb beruházással, hogy ne bukjak nagyot:)
A CIS numberrel kapcsolatban nem világos 1-2 dolog...

Ha van CISem, akkor gyakorlatilag számlaképes vagyok ha a lakosságnak szolgáltatok, és csak annyi a megkötés hogy nem lehet alkalmazottam?
Anno utánanéztem kicsit és ez jött le, ami elég korrektnek tűnik, tekintve hogy a CIS ingyenes...
Vissza az elejére
Krisz972
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Latom,van itt par emberke,aki vallakozni akar.
Van Brixtonban egy magyar konyvelo holgy,aki elegge jartas ezekben a dolgokban-marcsak a szakmajabol kifolyolag is.Mindenben segit:vallakozas,cegalapitas,konyveles,adovisszaigenyles,stb.
Ha valakit erdekel,szivesen megadom a szamat.

Krisz
Vissza az elejére
Krisz972
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kamill írta:
Hello!
Ha self employer akar lenni az ember, mit kell tenni?
Tax Office?
Hogy megy az adozas, meg a tb? A tb-t magam utan fizetem, ugy mint othon?
Koszi,
Kamill

Van egytelefonszam,azt kell felhivnod es elmondani,mit szeretnel.Kb ket honapot kell varnod az adoszamodra.Most epp a masik telefonom van nalam,de holnap beirom ide.A TB-t magad utan fizeted,amig nincs kimutathato jovedelmed,heti ket fontot.Szamaltomb nem szukseges,elfogadjak a bankszamlakivonatodat is.Heti kb 90 font bevetelig vagy adomentes.
Vissza az elejére
Rufusz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na erről az adószámról még nem hallottam... Eddig a melóhelyek intézték az adót, ahol meg self emloyment voltam...nos ott meg elfelejtődött az ügy.

Akkor ez nem azonos az NI numberrel?
Vissza az elejére
Krisz972
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. Január 11. Szerda, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rufusz írta:
Na erről az adószámról még nem hallottam... Eddig a melóhelyek intézték az adót, ahol meg self emloyment voltam...nos ott meg elfelejtődött az ügy.

Akkor ez nem azonos az NI numberrel?

Az NI az a biztositasi szamod,az adoszamod alapjan meg adot fizetsz,mint egyeni vallakozo.
Vissza az elejére
jszecsi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 12. Csütörtök, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kezdünk szépen összegyűlni, jó ez a honlap!

Krisz972!Én szeretném elkérni az a telefonszámot /juditvoros@hotmail.com/, mert mi 4-én érkezünk a férjemmel Londonba és szeretnénk asap elindítani a vállalkozást és jó lenne beszélni vkivel aki naprakész a dolgokban és úgyis kell egy könyvelő is a vállalkozáshoz...
Amíg nem érkezik meg az adószám addig is lehet dolgozni?Ha nincs adószám akkor nem tudok számlát adni, legalábbis itthon, akkor mit adok a megrendelő kezébe kinnt miután fizetett?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka Londonban Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban