Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

London-Budapest autoval
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
plum
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Január 30. Kedd, 16:43    Hozzászólás témája: London-Budapest autoval Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Gondolom sokan mentetek mar haza Angliabol kocsival. Tanacsokat szeretnek kerni, hogy milyen utvonalon, melyik komppal erdemes menni. Magyaran melyik a leggazdasagosabb utvonal? Kompolt mar valaki Ramsgate-Ostende kozott? Vagy probaltatok a Speed Ferries-t Boulogne fele? Vagy mindenki Calais fele megy? Ha, igen miert? A Michlein oldalan mar nezegettem az o utvonal ajanlatukat, de a szemelyes tapasztalat kincset er. Nagyon boldog Van valakinek naprakesz informacioja az europai utdijakrol?
Koszi elore is.
Plum
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aloiv
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 2. Szombat, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is néztem a Michlen oldalát amit teljesen jó, csak a konkrét árak érdekelnének, ha jól emlékszem ott is vannak árak de....... Forgó szemek . Az egyes országokban az autopálya díjak, benzin költség is érdekelne és folyamatos vezetéssel mennyire megeroltetto? Röviden ennyi. És csatlakozom az elottem szólóhoz a személyes tapasztalat kincset ér Nagyon boldog
Üdvözlettel
Via
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 2. Szombat, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek aki autóval jár haza szerintem van egy jól bevált útvonala, Én a Dunkerque-Dover közötti Norfolkline komppal szoktam menni.
Fizetni csak az osztrák autópályán kell, meg angliában az M25-ös körgyűrűn ha észak felé kerülitek meg a várost (1 font). Az M6-os autópályán van még egy fizetős szakasz, de az el lehet kerülni simán, nem gond.
Tankolást úgy csinálom, hogy mielőtt kilépek Magyarországról fullra tankolok, majd az osztrák határon újra.. De ez nagyon függ az autótól.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
kismacs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 2. Szombat, 18:16    Hozzászólás témája: London-Magyarorszag Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekunk a viamichlein az M2-est, A 229-est A16-ost mutatja Doverig, es ezek egyik sem fizetosek, de igazabol Londonbol en meg nem tudok fizetos autopalyarol(persze ez nem azt jelenti,hogy nincs olyan utvonal,ahol fizetni kellene,de mi biztos nem azon mentunk),ami Doverig visz. A benzin nagyon valtozo Europaban,Anglianban mar mindenhol 1 font felett van egy liter benzin ara. Autopalya dij egyedul Ausztriaban van es a mi draga Magyar honunkban! Ausztriaban 7.60 euro volt legutobb(tavaly junius).
Eleg faraszto az ut, mi altalabna megallas nelkul szoktunk menni-jonni. Volt hogy egyedul vezettem le a 24 orat es volt hogy felvaltva vezettunk.De mindig megallas nelkul.Mondjuk mi az orszag masik vegeben lakunk, tehat a magyar hatartol mindenkinek mas. Mi a Dunkerque-Hegyeshalom utat kb 12 ora alatt tesszuk meg.
A kompjegy ara nagyon valtozo,attol is fugg hogy ejszaka mesz vagy nappal(ejszaka olcsobb)es hogy mennyire elore foglalod le a jegyet.Tavaly januarban volt hogy 48 fontert kompoztunk, majd most marciusban 33-ert fogunk(oda-vissza)
Benzin koltseg kb 110-120 euro kozott volt.Plusz amig elerunk Doverig,illetve a Hegyeshalomtol kinek mennyi...

Udv mindenkinek! Mosoly
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Február 2. Szombat, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fizetős a Dartford Crossing szakasza az M25-nek (London Orbital), és az M6 Birminghamnál, bár ez könnyen kerülhető.
És ezen kívül még nevezhetjük fizetősnek a Congestion Zone-t a belvárosban is. Aki nem ismeri itt a viszonyokat jobb ha tudja, hogy nem kell betévedni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 26. Szerda, 21:43    Hozzászólás témája: Re: London-Budapest autoval Hozzászólás az előzmény idézésével

plum írta:
Tanacsokat szeretnek kerni, hogy milyen utvonalon, melyik komppal erdemes menni. Magyaran melyik a leggazdasagosabb utvonal? Kompolt mar valaki Ramsgate-Ostende kozott? Vagy probaltatok a Speed Ferries-t Boulogne fele? Vagy mindenki Calais fele megy? Ha, igen miert?

Mi is mindig a Calais-Dover vonalon kompozunk, pusztan azert, mert ott a legrovidebb az atkelesi ido. Viszont nagyon csabit a Dunkerque-i vonal, arra neha olcsobbak a jegyek es annyival kevesebbet kell vezetni. Anno jart a Speed Ferries a Calais vonalon is, ropke 45 perc alatt atert a komp, de ez a jarat mar megszunt. Szomorú

Mi soha nem tudjuk eszbe tartani hol olcsobb a benzin, kulonosen visszafele. Nemetorszag? Belgium? Franciaorszag?

Ami az utvonalat illeti, a kovetkezo az, ami nekunk bevalt.

Calais E40- Bruge E40- Gent (Gand) E40- Bruxelles E40- Liege(Luik) E40-
Aachen E40- Koln E35- Frankfurt E41- Wurzburg E45- Nurnberg E56- Regensburg E56- Passau E56- Linz E60- Wien E60 . Persze ez nem azt jelenti, hogy a fent emlitett osszes varost erinteni kell, csupan igy van kitablazva az autopalyan. Nagyon boldog

Utazott mar valaki az Eurotunnel-el? Mi arra vettunk a nyarra jegyet (olcsobb volt mint a komp!), kivancsi vagyok milyen lesz!
Vissza az elejére
CALEB
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 27. Csütörtök, 17:52    Hozzászólás témája: Re: London-Budapest autoval Hozzászólás az előzmény idézésével

tolmacs írta:
plum írta:
Tanacsokat szeretnek kerni, hogy milyen utvonalon, melyik komppal erdemes menni. Magyaran melyik a leggazdasagosabb utvonal? Kompolt mar valaki Ramsgate-Ostende kozott? Vagy probaltatok a Speed Ferries-t Boulogne fele? Vagy mindenki Calais fele megy? Ha, igen miert?

Mi is mindig a Calais-Dover vonalon kompozunk, pusztan azert, mert ott a legrovidebb az atkelesi ido. Viszont nagyon csabit a Dunkerque-i vonal, arra neha olcsobbak a jegyek es annyival kevesebbet kell vezetni. Anno jart a Speed Ferries a Calais vonalon is, ropke 45 perc alatt atert a komp, de ez a jarat mar megszunt. Szomorú

Mi soha nem tudjuk eszbe tartani hol olcsobb a benzin, kulonosen visszafele. Nemetorszag? Belgium? Franciaorszag?

Ami az utvonalat illeti, a kovetkezo az, ami nekunk bevalt.

Calais E40- Bruge E40- Gent (Gand) E40- Bruxelles E40- Liege(Luik) E40-
Aachen E40- Koln E35- Frankfurt E41- Wurzburg E45- Nurnberg E56- Regensburg E56- Passau E56- Linz E60- Wien E60 . Persze ez nem azt jelenti, hogy a fent emlitett osszes varost erinteni kell, csupan igy van kitablazva az autopalyan. Nagyon boldog

Utazott mar valaki az Eurotunnel-el? Mi arra vettunk a nyarra jegyet (olcsobb volt mint a komp!), kivancsi vagyok milyen lesz!

Luxemburgban a legolcsobb,azt most nemtudom pontosan hogy mennyi,de ott a legolcsobb.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 27. Csütörtök, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha sikerül beszúrnom a képet, akkor itt megtaláljátok az üzemanyagárakat. 2007. évvégi adat!! De viszonyitani teljesen jó:

Vissza az elejére
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 27. Csütörtök, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Thanks Tovi! Nagyon ugyes vagy!
Vissza az elejére
nzperx
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Március 30. Vasárnap, 11:34    Hozzászólás témája: Re: London-Magyarorszag Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Valaki meg tudná mondani, hogy mennyivel olcsóbb elővételben a kompjegy? Ill. mennyivel előre érdemes megvenni, elég 1-2 nappal? Neten rendelhető, vagy hogyan müködik ez?

köszi

kismacs írta:
Sziasztok!

Nekunk a viamichlein az M2-est, A 229-est A16-ost mutatja Doverig, es ezek egyik sem fizetosek, de igazabol Londonbol en meg nem tudok fizetos autopalyarol(persze ez nem azt jelenti,hogy nincs olyan utvonal,ahol fizetni kellene,de mi biztos nem azon mentunk),ami Doverig visz. A benzin nagyon valtozo Europaban,Anglianban mar mindenhol 1 font felett van egy liter benzin ara. Autopalya dij egyedul Ausztriaban van es a mi draga Magyar honunkban! Ausztriaban 7.60 euro volt legutobb(tavaly junius).
Eleg faraszto az ut, mi altalabna megallas nelkul szoktunk menni-jonni. Volt hogy egyedul vezettem le a 24 orat es volt hogy felvaltva vezettunk.De mindig megallas nelkul.Mondjuk mi az orszag masik vegeben lakunk, tehat a magyar hatartol mindenkinek mas. Mi a Dunkerque-Hegyeshalom utat kb 12 ora alatt tesszuk meg.
A kompjegy ara nagyon valtozo,attol is fugg hogy ejszaka mesz vagy nappal(ejszaka olcsobb)es hogy mennyire elore foglalod le a jegyet.Tavaly januarban volt hogy 48 fontert kompoztunk, majd most marciusban 33-ert fogunk(oda-vissza)
Benzin koltseg kb 110-120 euro kozott volt.Plusz amig elerunk Doverig,illetve a Hegyeshalomtol kinek mennyi...

Udv mindenkinek! Mosoly
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 30. Vasárnap, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Norfolkline-al néztem egy példát, ha most veszed meg a jegyet (holnapra) akkor 57 fontba kerül, ha egy hónappal későbbre kéred akkor 41 font.
Ezt a délelőtt 10 órás kompra néztem, az éjszakaiak értelemszerűen olcsóbbak.

Itt tudod megnézni, megtervezni, valamint megrendelni is:

http://www.norfolkline.com/ferry/
Vissza az elejére
nzperx
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Április 7. Hétfő, 9:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia.

Köszi, megnézem! Olyan oldal nincs, ahol fel van sorolva az összes komp, város szerint, hogy nonnan hová visz, mert úgy látom, nekem nem ez lenne a legközelebbi!

Tovi írta:
A Norfolkline-al néztem egy példát, ha most veszed meg a jegyet (holnapra) akkor 57 fontba kerül, ha egy hónappal későbbre kéred akkor 41 font.
Ezt a délelőtt 10 órás kompra néztem, az éjszakaiak értelemszerűen olcsóbbak.

Itt tudod megnézni, megtervezni, valamint megrendelni is:

http://www.norfolkline.com/ferry/
Vissza az elejére
nzperx
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Április 7. Hétfő, 9:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Calais-ból lenne a legjobb menni, de végülis, ez sincs sokkal meszebb! Onnan egyébként megy komp?
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most rendeltem meg 19-ére a kompjegyet Dover-Dunkerque között a Norfolkline-nál, a hajnali 04:00 órai komp 18 font.

Csak érdekességképpen a hajnali 2 órás komp 14 font, a reggel 8 órás már 32, a legdrágább valamikor délután 39-be kerül.

Ez csak egy út oda, nem retur...
Vissza az elejére
raciani
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Április 13. Vasárnap, 12:46    Hozzászólás témája: csalagút Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok

engem az érdekelne,hogy mennyibe kerül a csalagúton az átkelés? mert mindenkitől azt olvasom,hogy komppal jár át a két város között, de az alagutat még senkitől nem olvastam. szoval drágább, vagy bonyolultabb ott menni? és amit leirtatok utvonalat Pest és London között (vagyis Pest és Calais között ), akkor az a legrövidebb? és összefoglalva ez kb. mennyibe kerül. mert mindenki ir mindent, de engem egy fix ár érdekelne, nem utanként hanem egyösszegbe minden. tehát ha valaki tud ebbe nekem segiteni akkor megköszönöm.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban