Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adó!!

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Nettymimi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 26. Kedd, 23:02    Hozzászólás témája: Adó!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, nekem olyan kérdésem lenne,hogy múlt év októberétől dolgozom, minden héten más-más a beosztásom van,tehát az óra számom is más. Van amikor 38,van amikor 55 órát dolgozom egy héten. Azt hallottam,hogy ha a jövedelmem nem éri el a 8200 fontot,(5 és fél hónapja dolgozom így nem fogja elérni) akkor visszakapom a PAYE tax-ot. Láttam,hogy írták ezt a tax calculatort,de Én azzal nem tudom kiszámolni,mivel nem ugyanazt a pénzt kapom minden héten. Arra lennék kíváncsi,hogy akkor Én most visszatudom igényelni ezt vagy nem?? Ha igen,akkor egy kis útmutatást,hogy hogyan nagyon megköszönnék Mosoly Köszi Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csengerine
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 28. Csütörtök, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Böngésztem a fórumot, de nem nagyon találtam hasonló problémát, mint az enyém. Szeretném a tanácsotokat kérni, hátha Ti már tapasztaltabbak vagytok.
2012. szeptemberében érkeztünk Angliába. Szinte azonnal megkértük az időpontot NI interjúra, de eközben már munkát is kerestünk. Három ügynökséghez is elmentünk. Az egyik elég hamar alkalmazott, annyira hamar, hogy még referenciaszámunk se volt. Itt nem dolgozunk, csak három napot, mert közben a másik ügynökség visszahívott, és kicsit biztosabb munkát adott. Itt kezdődött a kavarodás: hiába kaptuk meg közben az NI-t, a legelső munkahelyünkön még 0T volt a taxcode-unk, ez került a P45-re, és utána ezt használta az új munkahelyünk. Amint észrevettük, bementünk a HMRC-hez, ahol nagyon rendesek voltak, a férjem kódja két hét múlva jó volt (810L), és az addig fizetett adóját is visszakapta. Én viszont nem, sőt azóta sem. Már ötször voltunk az adóhivatalban, telefonáltunk az ügynökség payroll-jának, telefonált az ügynökségnek a helyi összekötő, telefonált kétszer előttünk az adóhivatali ügyintéző a payrollnak, de nem történt semmi. Jelenleg több mint ezer font adóm van befizetve. Most eljutottunk odáig, hogy a taxoffice-ban azt mondták, mikor megkaptam a P60-at, vigyem be, és majd ők rendbe szedik. Viszont az ügynökség nagyon szereti elhúzni a p60 kiadását, állítólag volt olyan, aki szeptemberben kapta meg tavaly..
Járt valaki már hasonlóan? Tudtok valamit tanácsolni? Van valami ötletetek, mit lehetne tenni? Vagy várjak, míg meg nem kapom a p60-at? Kicsit félek, hogy a sok huzavona után elveszítjük azt a pénzt, ami elég borzasztó lenne.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2013. Március 29. Péntek, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos az ugynoksegen mulik mikor adjak kia P60-at, azt surgetni nem tudod. A penzt elvesziteni nem fogod, az viszont biztos!
Vissza az elejére
Csengerine
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 29. Péntek, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ, kicsit megnyugodtam. Az adóirodában is azt mondták, hogy nem veszíthetem el, de azért van bennem némi félsz -végülis már fél éve nem történik semmi! Akkor mostantól várok! Mosoly
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2013. Március 30. Szombat, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csengerine írta:
Köszönöm a gyors választ, kicsit megnyugodtam. Az adóirodában is azt mondták, hogy nem veszíthetem el, de azért van bennem némi félsz -végülis már fél éve nem történik semmi! Akkor mostantól várok! Mosoly

Igen, ez elofordul, hogy sokaig kell varni, de truelem, rozsat terem...sajnos meg sokkal tovabb is elhuzodtak mar ilyen ugyek, ez nem szokatlan. Szomorú
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban