Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Ha már éltem Angliában és most visszamennék

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szilvihorv
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Március 14. Szerda, 9:50    Hozzászólás témája: Ha már éltem Angliában és most visszamennék Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olvasgatom folyamatosan a fórumot, információgyűjtés céljából, de van néhány kérdésem, amikre sehol nem kaptam választ. Remélem valaki tud majd nekem segíteni.

1) Dolgoztam már Angliában, szóval van NI számom, Home Office regisztrációm és bankszámlám is, viszont 2009-ben visszajöttem Magyarországra, hogy befejezzem a tanulmányaimat. Ha most visszamegyek Angliába, akkor kell valamit tennem ezekkel? Home Office-nál jelezni, hogy újra itt vagyok, vagy újraaktiválni az NI számomat, ilyesmik. A bankszámlám még megvan elvileg, legalábbis az internetbankom még él.

2) Az évi fizetett szabadság keretem összefügg a magyarral? Azért kérdezem, mert elég kellemetlen helyen dolgozom most, és ha felmondok majd, akkor szeretném kivenni a maradék szabadságomat. Viszont nem tudom, hogy ha letöltöm az évi 21 napomat itthon, akkor Angliában jogosult leszek fizetett szabira idén?

Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Március 14. Szerda, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bár én is kezdő vagyok, de:

Home office már nincs. NI-t deaktiváltad? Az egész életedre szól, szerintem nem lehet deaktiválni.

A magyar szabidnak nincs köze az ittenihez. Otthon kiadják az időszakosan neked járót, itt meg kapsz még valamennyit, amennyi az itteni szabályok szerint jár.
Vissza az elejére
szilvihorv
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Március 15. Csütörtök, 8:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudom, hogy már nem kell regisztrálni a Home Officenál, csak mivel nekem már van, gondoltam előfordulhat, hogy kell vele valamit csinálnom. Az NI számot nem deaktiváltam, ezek szerint azzal se kell tennem semmit.

A szabadságolásnak pedig örülök Nagyon boldog

Köszi a választ!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban