Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

autóvásárlási kérdések
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
derexhun
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Augusztus 6. Vasárnap, 20:05    Hozzászólás témája: autóvásárlási kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sok mindenre választ találtam a forumban de még mindig van egy két dolog, amit nem értek pontosan az autóvásárlással kapcsolatban...

Amit eddig megtudtam: A vásárlás egyszerű, pénzt odaad, papírt kitölt, tulajdonos papírt elküld, én forgalmit megkap.

Kell MOT, ami a magyar műszaki engedély+zöldkártya, ha jól értem?!
Kell ROADTAX, amit postán lehet fizetni, de olyan is van, hogy az autot úgy veszed, hogy van rajta.
Kell biztosítás, amit havonta vagy évente lehet fizetni, minél "kockázatosabb az auto" illetve nagyobb a lökettérfogat annál drágább.

És amit még nem értek: mi az a reg? Sok helyen olvasom, hogy f reg h reg n reg s reg stb... A biztosítási osztálya a kocsinak vagy micsoda? Nem tudok rájönni egyszerűen...

Köszi a segítséget: DereX
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Augusztus 7. Hétfő, 6:26    Hozzászólás témája: Re: autóvásárlási kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

derexhun írta:

És amit még nem értek: mi az a reg? Sok helyen olvasom, hogy f reg h reg n reg s reg stb...

Nyitott szemmel jarva az utcan latod a rendszamtablakat Mosoly

Harom fajta van:
[ A nagyon regi: BBB NNN B pl. FYT332X ]
A kozelmult: B NNN BBB, pl. R159KPF
A jelen: BB NN BBB, pl. RE51GUN

Az elso kettonel az egyjegyu betu szepen novekedett A-tol W-ig (Z nem volt), amikor elfogyott az adott betu, akkor jott a kovetkezo. Igy az elso betubol nagyjabol megallapithato az evjarat, pl. K=1992-1993, M=1994, P=1996, W=2000, a tobbit tippeld vagy biztos valahol megvan. Tehat a K-reg auto 1992-1993-as evjaratot jelent.

A mostani rendszamokban levo szam a felevet es az evet hivatott jelezni, 51 = 2. felev 2001, 05 = 1. felev 2005. Az elso ket betu pedig a varost, ahol forgalomba helyeztek az autot.

Got it?

-seci

Legutóbb seci szerkesztette (2006. Augusztus 7. Hétfő, 9:33), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
derexhun
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Augusztus 7. Hétfő, 8:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nagyon köszi! Nagyon boldogNagyon boldog Ezt az angol logikát kicsit még szoknom kell...

Üdv: DereX
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Október 12. Csütörtök, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali !

Igen,az angol logikát szokni kell,de sajnos minden téren,nem egyszerű emberek.
Nekem egy Fiatom van amit itt vettem,hihetetlen mit megnem tettek a motorral a jobboldali kormány végett.....

De sok ilyen hasonló dolgot fedezel majd fel,ami komolyan idegesítő lesz.

Sok sikert!
Vicces
Vissza az elejére
redon
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Február 18. Vasárnap, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha már van autóm de nem tudom v. nem akrom eladni, hogy lehet kivonatni a forgalomból ill. mi a teendő és főleg mennyibe kerül?
Hiszen hiába veszem meg olcsón ha 2x annyiba kerül megszabadulni tőle.
(Itt az idősebb Ł300-Ł500 közötti tizenpáréves autókra gondolok.)

Köszi !!!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Február 19. Hétfő, 8:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

redon írta:
Sziasztok!!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha már van autóm de nem tudom v. nem akrom eladni, hogy lehet kivonatni a forgalomból ill. mi a teendő és főleg mennyibe kerül?
Hiszen hiába veszem meg olcsón ha 2x annyiba kerül megszabadulni tőle.
(Itt az idősebb Ł300-Ł500 közötti tizenpáréves autókra gondolok.)

Köszi !!!

Meg akarod tartani, csak nem uzemeltetni? SORN-t kell kerni ra (lasd http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/OwningAVehicle/UntaxedVehicle/DG_4022058). Viszont ilyenkor nem allhat utcan az auto, a kertedben/garazsodban kell tartanod.

Ha tenylegesen meg akarsz szabadulni tole, akkor a kulcsszo car breaker. Keresel a kornyekeden egyet (upmystreet.com) es felhivod, hogy mennyiert jon ki es viszi el az autodat. Kb 0-50 font koruli osszegre szamits. Amikor elviszi persze ki kell tolteni a V5-bol azt a reszt, hogy az auto bontasra kerul.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
redon
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Február 19. Hétfő, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm!

A másodikra gondoltam. Egyéb hivatalos helyen jelentenem kell vagy a bontós elintézi a többit (rendszám leadás, stb)?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Február 19. Hétfő, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

redon írta:
köszönöm!

A másodikra gondoltam. Egyéb hivatalos helyen jelentenem kell vagy a bontós elintézi a többit (rendszám leadás, stb)?

Minden atruhazaskor az ELADO koteles bekuldeni a V5 baloldali reszet a DVLA-nak - miutan kitoltotte a VEVO adatait es alairtak mindketten.

A VEVO meg meg kell, hogy kapja az eladotol a V5 jobboldalanak az a reszet, ami ra vonatkozik (vevo/dealer/car breaker/stb)

-seci
Vissza az elejére
istvann
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Július 12. Szombat, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello!londonban angol autót szeretnék vásárolni.hol találok ilyen net cimet ahol ezt megtehetem?
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Július 12. Szombat, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

istvann írta:
hello!londonban angol autót szeretnék vásárolni.hol találok ilyen net cimet ahol ezt megtehetem?

http://www.autotrader.co.uk/
big-b
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Július 12. Szombat, 17:34    Hozzászólás témája: Help!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Angliából importálnék be M.o-ra egy szgk-t, és szeretném megtudni, h hol tudnék ideiglenes rendszámot igényelni, és milyen típúsuak(időtartam) vannak illetve mennyibe kerülne biztosítással együtt?!
Előre is naon köszönöm a mihamarabbi segítséget.
Hitchin forever!Nagyon boldog
Vissza az elejére
hattyu
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 20. Péntek, 21:02    Hozzászólás témája: Kocsivasarlas es ideiglenes szam Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

jo volna ha a fenti hozaszolashoz valaki hozzaerto tudna mondani valamit, mivel mi is ebben a gondban vagyunk; szeretnenk itt balkormanyos autot vasarolni es azt haza vinni es otthon forgalomba helyezni; ehhez kellene valami ideiglenes rendszam es esetleg megoldhato hogy megveszuk az autot es leparkoljuk nem jarunk vele es ugy pl fel ev mulva mennenk vele haza es akkor vennenk ra ideiglenes rendszamot biztositassal ... elore is koszi minden infot addig is keresgelunk ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 21. Szombat, 7:51    Hozzászólás témája: Re: Kocsivasarlas es ideiglenes szam Hozzászólás az előzmény idézésével

hattyu írta:
Sziasztok,

jo volna ha a fenti hozaszolashoz valaki hozzaerto tudna mondani valamit, mivel mi is ebben a gondban vagyunk; szeretnenk itt balkormanyos autot vasarolni es azt haza vinni es otthon forgalomba helyezni; ehhez kellene valami ideiglenes rendszam es esetleg megoldhato hogy megveszuk az autot es leparkoljuk nem jarunk vele es ugy pl fel ev mulva mennenk vele haza es akkor vennenk ra ideiglenes rendszamot biztositassal ... elore is koszi minden infot addig is keresgelunk ...

Erre max a dvla.gov.uk fog erdemben valaszolni.
De 1/2 evig itt allo autora kell MoT meg tax meg biztositas, felteve, hogy kozteruleten parkol (e.g. nem valakinek az udvaraban)
Persze mindez nem kotelezo, de keretik nem meglepodni, ha ezek hianyaban elvontatjak, sok szaz fontert taroljak, majd bezuzzak az autot.
-seci
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 3:05    Hozzászólás témája: Re: Kocsivasarlas es ideiglenes szam Hozzászólás az előzmény idézésével

hattyu írta:
Sziasztok,

Én csak azt nem tudom, hogy ha haza visztek egy olcsó, jobb kormányos autót, akkor az otthon fizetendő adó és átalakítási költség nem teszik-e túl drágává az egészet? A lehetőség bennünk is felmerült, ezért érdekelne a válasz!
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 7:47    Hozzászólás témája: Re: Kocsivasarlas es ideiglenes szam Hozzászólás az előzmény idézésével

tothz írta:
hattyu írta:
Sziasztok,

Én csak azt nem tudom, hogy ha haza visztek egy olcsó, jobb kormányos autót, akkor az otthon fizetendő adó és átalakítási költség nem teszik-e túl drágává az egészet? A lehetőség bennünk is felmerült, ezért érdekelne a válasz!

balkormanyost szeretne venni, azt meg nemigen kell atalakitani europai kozlekedesre
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban