Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Nem gyerekeknek való hely

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bolcsi, ovi és suli kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
roggyant
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 10. Szerda, 20:04    Hozzászólás témája: Nem gyerekeknek való hely Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom mindenki hallott az Anglián végigsöprő erőszakhullámról. Ez is megerősítette bennem azt a gondolatot, hogy én itt biztos nem nevelnék gyerekeket, illetve nem hoznám őket ide.
Most nem elsősorban a zavargásokkal járó közvetlen veszélyekre gondolok, hanem az itteni család és oktatáspolitikára, meg úgy általában a gyerekekneveléséhez való hozzáállásra. Elég nyilvánvaló, hogy komoly gondok vannak ezeken a területeken, mikor tizenéves csőcselék bandákba verődve fosztogat az ország most már elég sok pontján, és bár nem lehet egyértelműen faji, vagy nemzetiségbeli arányokat megállapítani a rendbontók körében, én azért úgy látom hogy itt most nem a "kelet-európai" bevándorlókkal van a gond.
Mivel az itt élő magyarok túlnyomó része nem a felsőközép- vagy még magasabb osztályok tagjává válik, valószínűleg olyan iskolába fog járni a gyerekük, ahol azok a gyerekek is "tanulnak", akik most a balhét csinálják.
Ha esetleg nem lenne köztudott a dolog, akkor megemlítem, hogy itt Angliában erősen függ a jövedelmi viszonyoktól, hogy milyen iskolába jár a gyerek, mert a jobb iskolák egy része fizetős (igencsak borsos összegekre kell gondolni), illetve attól is függ hogy milyen iskolába lehet beíratni a csemetéket, hogy milyen környéken lakik az ember. Viszont a jó környékek nagyon drágák, tehát oda nem fog tudni egy átlag magyar bevándorló beköltözni, meg még lehet, hogy az átlagon felüliek közül is csak kevesen.
Ha a mostani zavargásoktól eltekintünk, akkor is ott van a többi ismert probléma, a lefelé menő oktatási színvonal, magas gyerekkori terhességszám, drogok, az iskolában a gyerekek egymást piszkálják (bullying). Meg aztán az egyetemi tandíjak is drágák, mondjuk ez számszerűsíthető, tehát mindenki tud vele kalkulálni.
Sok minden jobb itt mint odahaza. Viszont szerintem a gyereknevelésben mi jobbak vagyunk Magyarországon. Én arra kérek mindenkit (ha lehet ilyet tenni), hogy nagyon alaposan gondolja át hogy itt akarja-e felnevelni a gyerekeit, mert ez más világ mint az otthoni, és ebből a szempontból én úgy látom biztos hogy rosszabb.

Üdv mindenkinek
roggyant
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sycamore
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 11. Csütörtök, 22:20    Hozzászólás témája: Re: Nem gyerekeknek való hely Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezzel én is egyet tudok érteni, mint 4 évig Angliában dolgozott ált. isk.-i tanító.
Nagyon nehéz a gyerekeket lekötni sok osztályban, fegyelmezésre több idő megy el, mint tanulásra. A színvonal nagyon sok helyen nagyon alacsony (pl. ötödikben tömegesen nem tudják a szorzótáblát).

Ezen kívül nyomatják a "betanulós" dolgokat, ahelyett, hogy gondolkodni tanulnának, mint nálunk. (Pl. bölcsiben már megy a számok és a fonémák tanítása, reception (iskolaelőkészítő) már a vesszők használatát (!!! mikor még mondatokat írni se tudnak !!!), és a 3D testek (kúp, henger) tanítása van). Az oviban az ovinénik nem játszanak a gyerekkel, mert van egy ilyen hülye program (EYFS), ami kimondja, hogy meg kell figyelni a szabadon játszó gyereket, és jegyzeteket kell róla készíteni (folyamatosan), és ebből kell levezetni a a fejlesztésükhöz szükséges következő lépést. De 30 gyerek van egy csoportban, szóval azokat állandóan megfigyelni, meg írni róluk...ezért a gyerekek állandóan "szabadon játszanak", hogy meg lehessen őket figyelni...

A meseolvasás nem létezik, képeskönyveket (meg az interaktív táblát) mutogatják, ami nem túl hasznos az elaborációs folyamthoz.
Minden teremben interaktív tábla van, ami átvette az egyéni manipuláció (kirakom, hogy tapasztaljam és megértsem) szerepét. Nem egy osztályban láttam, hogy Disney klippeket vetítettek rajta a YouTube-ról, ha volt 15 perc holtidő (ahelyett, hogy beszélgettek volna)...

Óriási hozzá nem értés van sok területen, főleg matekból (pl. harmadikban a ml-liter átváltás órán össze kellett adni, hogy ha 20+30+10 ml-t összeöntünk, akkor mennyi lesz- Ennek semmi köze a ml-liter átváltáshoz...)

De főleg: Sok a bevándorló (nagyon iskolázatlan országokból is, ahol a túlélésre koncentrálnak, nem az iskolába járásra...), a gyerek azt hozza az iskolába, amit otthon lát. Ha soha nem volt könyvük (mesekönyvük se), akkor elképzelhetitek, hogy mennyire fogja ez érdekelni őket...És mit csinálnak majd ahelyett, hogy figyelnének...

Az iskolában leírt (!!!) büntetési procedúra van (nem csak intőkről van szó), amit a gyerekekkel is állandóan tudatosítanak. Ebben van szó kizárásról is, de azt tudni kell, hogy inkább nem zárnak ki senkit, ha lehet, mert akkor még szarabb lesz annak a gyereknek a szüleivel. Inkább legyen szar a többi (normálisabb) gyereknek.

Integráció is van (ami elvileg jó), de gyakorlatilag képzeljetek el egy olyan osztályt, ahova együtt jár az imbecilis (alacsony IQ), a magatartás-zavaros, a beszédhibás, a mozgásában korlátozott, a Down-kóros, az átlag, meg a jó képességűek. Ezeket mind egy tanító (akit 3 év alatt kiképeznek 8 évfolyam tanítására, szóval a speckó esetekhez mennyire érthet!) oktatja, egy db. tanári asszisztenssel. Általában 3-4 csoportot csinálnak egy osztályban (képesség szerint), és egyszerre 4 program fut, na ezt mennyire tudja átlátni a tanító, az is egy kérdés...

Szóval igen, elég gáz az oktatás. Nem mondom, hogy nincsenek jó sulik, mert vannak, de nem az az általános kép...
Vissza az elejére
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 12. Péntek, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Udvozlet mindenkinek!

en is nagyon regota gondolkodom ezen a teman, engem erint, mivel itt telepedtunk le. bar a gyerekek meg kicsik (2 eves, es 7 honapos), de oszinten nagyon felek, mikor majd elkezdodik az iskola, attol meg rettegek egyenesen hogy az itteni tinikkel fognak egyutt logni.
szerintem a maganiskola sem megoldas, mert sokszor a gazdag szulok gyerekei rosszabbak mint az atlag...
persze lehet tompitani a folyamatot a szuloi rahatassal, sok fugg a szulo-gyerek kapcsolattol, es hogy amig lehet en valogatom meg a baratait, de akkor is a rossz dolgok lesznek a menok...
egy kisvarosban lakunk, es most a szunet ideje alatt rengeteg kis tini, 12-14 eves log a jatszotereken, rongalnak es fuves cigiznek.
az oktatasi szinvonal is lehangolo, de talan ha erdeklodesre nevelem oket, majd maguktol nyitottak lesznek tobbet tanulni a vilagrol.
eleg ijjeszto mindez, sokat gondolkodom hogy tudnam ezektol megvedeni a gyerekeim...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bolcsi, ovi és suli kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban