Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Jogsi becserélés - speckó kérdések :-)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
WhiteEagle77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 11. Szerda, 20:10    Hozzászólás témája: Jogsi becserélés - speckó kérdések :-) Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi,
Lenne pár speckó jogsibecserélős kérdésem, aki tud biztos választ légyszi válaszoljon:
1) Magyar jogsim 2 év múlva lejár. Lejárta előtt mennyi idővel lehet becserélni britre? 1 évvel? Vagy akár egy hónappal lejárta előtt is?
2) A brit jogsi érvényessége a magyaréval egyezik majd meg, vagy érvényes lesz 5/10 évig illetve 70 éves koromig? (persze fényképeket frissítgetni kell majd, ezt már kiderítettem)
3) Már 4+ éve van counterpart jogsim, amire még az elején begyűjöttem néhány büntetőpontot, amik mostanra már elévültek. Brit jogsi kérésével kapok egy új (tiszta) counterpart licence-t is, vagy visszakapom a régit és külön kell kérvényezni új clean counterpart licence-t, hogy az obsolete pontok eltűnjenek róla?
Köszi,
WE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 16. Hétfő, 9:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nemrég cseréltem be az enyémet, kb még egy év volt hátra a lejárati dátumig, de amikor kitöltöttem a nyomtatványokat, semmiféle kérdés nem vonatkozott arra, hogy mikor jár le a külföldi jogosítvány amit becserélni szeretnék, tehát nem nagyon érdekli őket.

a lejárati dátum változik, semmiképpen sem egyezik meg az előző jogosítvány lejárati dátumával. most hirtelen nem tudom megnézni az enyémet, de ha jól emlékszem, akkor majd 2026 környékén kell frissíteni a dolgokat.
Vissza az elejére
WhiteEagle77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 20. Péntek, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

butch írta:
én nemrég cseréltem be az enyémet, kb még egy év volt hátra a lejárati dátumig, de amikor kitöltöttem a nyomtatványokat, semmiféle kérdés nem vonatkozott arra, hogy mikor jár le a külföldi jogosítvány amit becserélni szeretnék, tehát nem nagyon érdekli őket.

a lejárati dátum változik, semmiképpen sem egyezik meg az előző jogosítvány lejárati dátumával. most hirtelen nem tudom megnézni az enyémet, de ha jól emlékszem, akkor majd 2026 környékén kell frissíteni a dolgokat.

Köszi. Azt még meg tudnád mondani, hogy mennyi idő alatt kaptad meg az új jogsit meg mennyi idő alatt küldték visssza az útleveledet? Küldtél nekik válaszborítékot?
Vissza az elejére
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 21. Szombat, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

WhiteEagle77 írta:
butch írta:

Köszi. Azt még meg tudnád mondani, hogy mennyi idő alatt kaptad meg az új jogsit meg mennyi idő alatt küldték visssza az útleveledet? Küldtél nekik válaszborítékot?

őszintén szólva a válaszborítékos dologra nem emlékszem, de ha küldtem, akkor csakis azért mert benne volt a kis csomagban amit a postáról hoztam, amiben a nyomtatványok voltak...

az útlevelet előbb küldték vissza mint a jogsit, megkaptam kb 4-5 nappal a feladás után, aztán durván egy héttel később a jogsit is.

frissítés az előző hozzászólásomhoz: majd csak 2021-ben kell újat kérnem vagy ezt a kártyát frissíttetnem!
viszont ami negatívum, hogy elrontották a jogsi megszerzésének a dátumát, az országok közötti dátumhasználat különbségéből adódóan... megszereztem a magyar jogsimat 2002 aug 6-án (02/08/06) és ők ezt úgy értelmezték hogy 2006 aug 02 (02/08/06)...
Vissza az elejére
WhiteEagle77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 21. Szombat, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

butch írta:
WhiteEagle77 írta:
butch írta:

őszintén szólva a válaszborítékos dologra nem emlékszem, de ha küldtem, akkor csakis azért mert benne volt a kis csomagban amit a postáról hoztam, amiben a nyomtatványok voltak...

az útlevelet előbb küldték vissza mint a jogsit, megkaptam kb 4-5 nappal a feladás után, aztán durván egy héttel később a jogsit is.

frissítés az előző hozzászólásomhoz: majd csak 2021-ben kell újat kérnem vagy ezt a kártyát frissíttetnem!
viszont ami negatívum, hogy elrontották a jogsi megszerzésének a dátumát, az országok közötti dátumhasználat különbségéből adódóan... megszereztem a magyar jogsimat 2002 aug 6-án (02/08/06) és ők ezt úgy értelmezték hogy 2006 aug 02 (02/08/06)...

Köszi, ezt jó hogy mondtad, majd írok nekik hozzá egy kis levélkét elmagyarázandó a dátum formátumot, nehogy én is így járjak. Csak még egy kérdés: miután megkaptad az új jogsit, gondolom fel kellett hívnod a biztosítódat és átíratnod az autóbiztosításnál is a jogsi adatokat? Volt bármi gond ezzel, változott tőle a havi biztosítás premium-od vagy bármi?
Vissza az elejére
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 24. Kedd, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a biztosítót nem hívtam föl, mert pont úgy jöttek össze a dolgok, hogy új autót vettem, emiatt ugye le kellett mondanom az előzőre a biztosítást, máshol kötöttem az új autóra és ott már az angol jogsit tüntettem fel!

előtte azért nézelődtem, hogy ugyanannál az autónál változtatna-e valamit a jogsi csere és pár fontos különbséget tapasztaltam, semmi mérvadót.

viszont van egy Angliában kibocsájtott ID-m, amit alapból magammal hordok, nem kell az útlevél Mosoly
Vissza az elejére
WhiteEagle77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 26. Csütörtök, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

butch írta:
a biztosítót nem hívtam föl, mert pont úgy jöttek össze a dolgok, hogy új autót vettem, emiatt ugye le kellett mondanom az előzőre a biztosítást, máshol kötöttem az új autóra és ott már az angol jogsit tüntettem fel!

előtte azért nézelődtem, hogy ugyanannál az autónál változtatna-e valamit a jogsi csere és pár fontos különbséget tapasztaltam, semmi mérvadót.

viszont van egy Angliában kibocsájtott ID-m, amit alapból magammal hordok, nem kell az útlevél Mosoly

Angol ID-d? Azt hogy csináltad? Úgy tudtam, az csak állampolgároknak jár, ha kérik...
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 26. Csütörtök, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

WhiteEagle77 írta:
Angol ID-d? Azt hogy csináltad? Úgy tudtam, az csak állampolgároknak jár, ha kérik...

UK jogsi == ID card (aka photocard id) Vicces Marmint igazolhatod vele magad az orszagon belul barhol. Ugyan kulfoldi utazashoz nem jo, de marmi mashoz igen.

Es az igazi ID card dolgot visszavontak, nem lesz, legalabbis egy jo ideig meg tutin nem.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 27. Péntek, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

valahogy én is így értettem az "ID"-t Mosoly

egyszerűen csak fényképes azonosító kártya, amit pl most vittem el magammal, mikor csomagot vettem fel a Royal Mail-nél. eddig az útlevelet használtam.
Vissza az elejére
WhiteEagle77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 27. Péntek, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
WhiteEagle77 írta:

UK jogsi == ID card (aka photocard id) Vicces Marmint igazolhatod vele magad az orszagon belul barhol. Ugyan kulfoldi utazashoz nem jo, de marmi mashoz igen.

Es az igazi ID card dolgot visszavontak, nem lesz, legalabbis egy jo ideig meg tutin nem.
-seci

Hát ami Mo-n megy bürokrácia, az nem normális, de ami itt, hogy nincs egy normális papír ami egyértelműen hivatalosan igazolja hogy te te vagy, az se normális...
Vissza az elejére
Tom82
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 16. Péntek, 7:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ha valaki tud, légyszi segítsen! Már rengeteget böngésztem, de sajnos még mindig nem világos: Az angol jogsihoz tartozó angol címemet mivel vagy hogyan fogom igazolni a D2es okmány kitöltésekor, ha nem lesz semmilyen lakás/ szoba bérleti szerződés a nevemen? Az elején rokonoknál fogunk lakni, akkor a kint élő személy kitölt valami lakcím-igazoló formanyomtatványt, hogy én ott tartózkodom? Vagy pedig ideiglenes lakcímre kell kint bejelentkezni? Sajnos nem vágom hogy megy ez kint... Előre is köszi!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 16. Péntek, 7:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tom82 írta:
Sziasztok!
Ha valaki tud, légyszi segítsen! Már rengeteget böngésztem, de sajnos még mindig nem világos: Az angol jogsihoz tartozó angol címemet mivel vagy hogyan fogom igazolni a D2es okmány kitöltésekor, ha nem lesz semmilyen lakás/ szoba bérleti szerződés a nevemen? Az elején rokonoknál fogunk lakni, akkor a kint élő személy kitölt valami lakcím-igazoló formanyomtatványt, hogy én ott tartózkodom? Vagy pedig ideiglenes lakcímre kell kint bejelentkezni? Sajnos nem vágom hogy megy ez kint... Előre is köszi!

Semmivel. De a jogsid arra a cimre fog visszaerkezni. Ha siman bedobja a postas (hehe, ha tudja, hogy azon a cimen van ilyen nev - bar itt nem szoktak a nevvel nagyon foglalkozni), akkor semmi gond. Ha ajanlva jon, akkor ugye a postan be kell mutatni a lakcimet igazolando papirokat (pl berleti szerzodes).
Amikor koltozol es a cimet ki kell cserelni a jogsin akkor sincs mas teendod, mintsem rairod a counterpart license-re az uj cimet es elpostazod nekik a regi plasztik jogsival egyutt. Aztan az uj cimre jon az uj papir+plasztik. Ennyi.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tom82
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 18. Vasárnap, 3:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen a választ Seci!

Akkor ha jól értem, a D2-es igénylőre beírom a rokonom címét, beküldöm, azok meg rányomtatják az új jogsira, és onnan kezdve azzal igazolom az ottani lakcímem. Az már más kérdés, ha a DVLA ajánlva küldi vissza rokonomékhoz az én nevemre, akkor a postán átvételkor még nem igazán tudom majd igazolni a lakcímem Mosoly Esetleg küldetek ki a magyar bankomtól egy számlakivonatot az ottani lakhelyemre, ha az megoldás... nemtom.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 19. Hétfő, 7:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tom82 írta:
Köszi szépen a választ Seci!

Akkor ha jól értem, a D2-es igénylőre beírom a rokonom címét, beküldöm, azok meg rányomtatják az új jogsira, és onnan kezdve azzal igazolom az ottani lakcímem. Az már más kérdés, ha a DVLA ajánlva küldi vissza rokonomékhoz az én nevemre, akkor a postán átvételkor még nem igazán tudom majd igazolni a lakcímem Mosoly Esetleg küldetek ki a magyar bankomtól egy számlakivonatot az ottani lakhelyemre, ha az megoldás... nemtom.

Itt alapbol semmit nem kuldenek ajanlva. Nem tudom a D2 melle meg mit kell kuldeni, ha csak a magyar jogsidat, akkor nem erdekes, de mondjuk ha az utleveledet is, akkor a "gyakorlat" szerint az ember fia ugy adja fel a csomagot, hogy a postan vesz hozza egy a sajat nevere kiallitott registered boritekot (ezt hasznalja az X hogy visszakuldje a cuccot).
-seci
Vissza az elejére
Tom82
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 19. Hétfő, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem, köszi szépen! Amúgy ha valaki kimegy lakni, akkor szokás bejelentkezni ideiglenes lakcímre valamilyen módon? Vagy ha már nagy nehezen rajta lesz egy angol cím a jogsimon, akkor az elég gondolom...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban