Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

csaladi potlek
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
atosz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 13. Vasárnap, 12:36    Hozzászólás témája: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok , van-e valakinek tapasztalata az otthoni csaladi potlek es az angliai csaladi potlek kulonbozetenek kifizetesevel? Mar tobb eve kint dolgozom ,a felesegem otthon dolgozik es kapja a csal. potlekot. Vajon visszamenoleg is kifizetik?Mar lassan egy eve hogy elkuldtem az igenylest es meg mindig nem kaptam valaszt .Kerlek segitsetek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 13. Vasárnap, 13:13    Hozzászólás témája: Re: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

atosz írta:
Sziasztok , van-e valakinek tapasztalata az otthoni csaladi potlek es az angliai csaladi potlek kulonbozetenek kifizetesevel? Mar tobb eve kint dolgozom ,a felesegem otthon dolgozik es kapja a csal. potlekot. Vajon visszamenoleg is kifizetik?Mar lassan egy eve hogy elkuldtem az igenylest es meg mindig nem kaptam valaszt .Kerlek segitsetek

Nem igazan ertem a kerdest.... Csupan egyetlen orszagban kaphatsz csaladi potlekot, amelyikben a gyermek el. Az igenylolapon is ott van a kerdes, hogy kapsz-e mashol hasonlo segelyt.
Es igy mar ertelmetlenne valik a "kulonbozet kifizetese" megfogalmazas. Gondolom ezert nem valaszolnak, mant a shredder-be a kerelem......
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 13. Vasárnap, 14:16    Hozzászólás témája: Re: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
atosz írta:

Nem igazan ertem a kerdest.... Csupan egyetlen orszagban kaphatsz csaladi potlekot, amelyikben a gyermek el. Az igenylolapon is ott van a kerdes, hogy kapsz-e mashol hasonlo segelyt.
Es igy mar ertelmetlenne valik a "kulonbozet kifizetese" megfogalmazas. Gondolom ezert nem valaszolnak, mant a shredder-be a kerelem......

Nem igaz !!!
Országfüggő!!
Én most hollandiában élek, és nem kevés különbözetet kapok a holland államtól! Nevető Nevető Nevető
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 13. Vasárnap, 16:16    Hozzászólás témája: Re: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:
Tovi írta:
atosz írta:

Nem igaz !!!
Országfüggő!!
Én most hollandiában élek, és nem kevés különbözetet kapok a holland államtól! Nevető Nevető Nevető

Nem vagom miert, ha a gyermek otthon el.... Mi koze az angol (vagy akar a holland) allamnak egy mas orszagban elo gyermek csaladi potlekahoz???
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 13. Vasárnap, 19:10    Hozzászólás témája: Re: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
sanyabtd írta:
Tovi írta:
atosz írta:

Nem igaz !!!
Országfüggő!!

Nem vagom miert, ha a gyermek otthon el.... Mi koze az angol (vagy akar a holland) allamnak egy mas orszagban elo gyermek csaladi potlekahoz???

Mindössze annyi, hoyg a Holland állam azt mondja, ( teljesen helyénvalóan ), hoyg bár nem itt laknak, de még mindig én tartom el őket !

Ittmég az után a gyerek után is jár támogatás, aki elmult 18,dolgozik, de még mindig veled lakik.
Nagyon korrekt,a szociális ellátás, itt.
Vissza az elejére
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Március 16. Szerda, 22:37    Hozzászólás témája: Re: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:

Mindössze annyi, hoyg a Holland állam azt mondja, ( teljesen helyénvalóan ), hoyg bár nem itt laknak, de még mindig én tartom el őket !

Ittmég az után a gyerek után is jár támogatás, aki elmult 18,dolgozik, de még mindig veled lakik.

Teljesen helyenvalo? Nem tudom mennyire talalnad helyenvalonak, ha Magyarorszagon a rengeteg kinai, arab, nem EU bevandorlo is jogosult lenne hasonlo juttatasokra, amit a toled levont adobol fizetne az allam. Ha ugyanakkor Te nem lennel jogosult semmire, mivel teljes munkaidoben dolgozol es tul magasnak minosulne a jovedelmed.
Magyarul eltartod a sok potyalesot, mint itt evtizedek ota eltartjak Oket az angolok. Remelem hamarosan eszhez ter az itteni kormany es megvon minden ilyen nonsense tamogatast.
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 17. Csütörtök, 0:43    Hozzászólás témája: Re: csaladi potlek Hozzászólás az előzmény idézésével

tolmacs írta:
sanyabtd írta:

Teljesen helyenvalo? Nem tudom mennyire talalnad helyenvalonak, ha Magyarorszagon a rengeteg kinai, arab, nem EU bevandorlo is jogosult lenne hasonlo juttatasokra, amit a toled levont adobol fizetne az allam. Ha ugyanakkor Te nem lennel jogosult semmire, mivel teljes munkaidoben dolgozol es tul magasnak minosulne a jovedelmed.
Magyarul eltartod a sok potyalesot, mint itt evtizedek ota eltartjak Oket az angolok. Remelem hamarosan eszhez ter az itteni kormany es megvon minden ilyen nonsense tamogatast.

Látszik, hogy nincs gyereked !!
2, jóó lenne ha végig olvasnád miről beszéltem,
3, helyénvaló, mert még mindíg én tartom el a családom.
4, kő keményen adózom is
5, nem angliáról volt szó, hanem hollandiáról,és
ugytudom, anglia nem fizet különbözetet
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 17. Csütörtök, 5:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez az egész csak azért fura, mert alapesetben az EU-ban nics kettős adózás, kettős segélyezés stb (szubszidiaritás elve), de ha te Hollandiában találtál ilyet, annak csak örülni lehet...
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 17. Csütörtök, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bertie írta:
ez az egész csak azért fura, mert alapesetben az EU-ban nics kettős adózás, kettős segélyezés stb (szubszidiaritás elve), de ha te Hollandiában találtál ilyet, annak csak örülni lehet...

Tudod, mint a mesében...
Aki nem hiszi, járjon utánna!

http://www.huncare.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=10
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 17. Csütörtök, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen mindegy mi van Hollandiaban, ez itt nagyon off.
Az alapkerdesre a valasz: nem.
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 17. Csütörtök, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:

Hát ja, miután belémkötöttetek, és bebizonyítottam hogy létezik ilyen.........!
Egyébként meg te is tudhatnád, mint családfő, hogy a családi pótlék nem segély!!!!
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 17. Csütörtök, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:

és hogy mennyire nincs igazad...:

Amennyiben az ügyfél férje/felesége/élettársa (a másik szülő) olyan Magyarországon kívüli EGT-tagállamban munkavállaló, ahol a családi ellátások összege a magyarországi ellátások összegét meghaladja, a család a tagállami és a magyar ellátás összege közötti különbözetre lehet jogosult. A különbözet megfizetését abban a Magyarországon kívüli EGT-tagállamban kell a férjnek/feleségnek/élettársnak (a másik szülőnek) évente kérelmeznie, amelynek területén ő munkavállaló/egyéni vállalkozó (előfordul, hogy egy tagállam több hatóságától lehetnek jogosultak különbözetre, ebben az estben mindegyik hatósághoz kérelmet kell előterjeszteni). Az eljárás során a tagállami hatóság E 411 jelű formanyomtatványon kér adatokat a Magyar Államkincstártól arra vonatkozóan, hogy a gyermekek után az ügyfél mely családi ellátásokban, milyen időtartamra és milyen összegben részesült, illetve adatot szükséges szolgáltatni az ügyfél magyarországi biztosítási jogviszonyáról. Abban az esetben, ha az illetékes tagállami hatóság a nyomtatványt üresen az ügyfél részére átadja, ügyelni kell arra, hogy a nyomtatvány 5. pontjába a hatóság pecsétnyomatot helyezzen el, és e helyen dátum és aláírás is szerepeljen. A nyomtatványnak kizárólag az "A" részét szabad kitölteni, és ezt követően - ha azt a tagállami hatóság nem teszi meg - az ügyfélnek kell eljuttatnia a Magyar Államkincstár részére. Akár a tagállami hatóság, akár az ügyfél küldte el az Államkincstár részére a nyomtatványt, a kért adatszolgáltatás (az E 411 nyomtatvány "B" részének kitöltésével) az adatkérő tagállami hatóság részére történik meg.

Amennyiben az ügyfél valamely Magyarországon kívüli EGT-tagállam területén munkavállaló vagy egyéni vállalkozó és gyermekét egyedül neveli, a munkavállalásának helye szerinti tagállam rendelkezik elsődleges joghatósággal a családi ellátások fizetésére (akár e tagállam területén, akár Magyarországon tartózkodnak a gyermekkel életvitelszerűen).

idézet innen:

http://www.huncare.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=69:csaladi-ellatas-az-egt-tagallamokban&catid=12:altalanos-informaciok&Itemid=87
Vissza az elejére
fecso78
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 9. Szombat, 8:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kerdesem a temaval kapcsolatban. Sanya szerint lehetseges a kulonbozet igenylese, de mi van akkor ha en elvaltam, es a ket kislanyom az exnejemmel el Magyarorszagon? Fizetem a gyerektartast rendesen(ugymond "eltartom oket"). Szerintetek erdemes megprobalni? A ket ev alatt miota kint elunk abaratnommel meg nemigenyeltunk semmi benefitet, ugyhogy nem is tudom hogyan zajlik az ugyintezes... Valaszaitokat elore is koszonom!!!
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 9. Szombat, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemtudom, hogy anglia fizeti e a különbözetet,de hogy te nem fogsz kapni az biztos, mert elváltál, és nem te vagy a jogosult a családi pótlékra.
Ha együtt nevelnétek a gyerekeket, akkor elképzelhető....
Vissza az elejére
fecso78
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 10. Vasárnap, 6:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem a legjobb hir.... Szomorú
Azert koszonom!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban