Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Housing Benefit
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Juliee
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 6. Vasárnap, 14:38    Hozzászólás témája: Housing Benefit Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi szeretnénk igénybe venni a Housing Benefitet, legalábbis az első időszakba. Lehet hogy a sógornőm odaköltözne majd hozzánk.
Mikor a feltételekről olvastam, akkor nem láttam semmi konkrétumot ezzel kapcsolatban. Hogy oda költözhet-e a 3. személy? Illetve hogy egy 3 tagú családnál hány szobának kell lenni minimum, meg ilyenek. Már olyat is hallottam, hogy valaki azt mondta, hogy apa nem alhat egy helyiségben a kislányával. Ergo a szülők nem alszanak a gyerekkel ==) 2 szoba kell.
Szóval van valakinek tapasztalata e téren? Ennek függvényében kell lakást bérelnünk hamarosan.
Nagyon várom a válaszaitokat
Szép napot!
Juliee Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
monique75
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 15. Vasárnap, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi is a housing benefitet igyekszünk intézni. Most béreltünk lakást, hárman vagyunk a lányommal együtt. Annyit tudok erről mondani neked, hogy itt Nagy Brittanniában szigorúan veszik, hogy különböző nemű gyerekek nem alhatnak együtt, még a szülővel sem. Természetesen csak akkor kell ezekre a szabályokra nagyon odafigyelni, ha hivatlaos igénylést nyújtasz be, ugyanis vizsgálják. /környezettanulmány/
Szóval ezért fontos a szobák száma. Mi egy szoba+nappalis lakást béreltünk, ez megfelel, mert a lányomnak külön szobája van. Mi a párommal a nappaliban alszunk. Még csak az elején járok az igénylésnek, tulajdonképpen az igénylőlap kitöltésénél. Nem valami egyszerű..szerintem nagyon sok kérdés van, meg persze azt is tudni kell mennyi a lakás havi rezsi költsége. Ha jutok valamire, megírom mindenképpen. Gondolom sok embert érdekel ez a téma. Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Donola
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 22. Vasárnap, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Mi április elején béreltünk lakást. 3 különböző nemű gyerekünk van. Nekünk 3 szobás lakás a minimum (+nappali). Ha nagyobb nem számít, mert csak 3 szobásra kapunk támogatást.
Online töltöttük ki a kérelmet és még aznap elbírálták, mert minden igazolást vittünk magunkkal. Fontos a heti/havi jövedelem, taxok, ha vannak, megtakarítás (akár számlán, akár készpénzben), otthon van-e ingatlanod (vagy bevallod vagy nem) ill. a hivatalos okiratok kellenek (bérleti szerződés, bankszámlakivonat, megtakarítási számla kivonata is, pay slipek vagy munkáltatói igazolás, útlevelek, Ni cardok, taxigazolások, egyéb benefit igazolások, egyéb jövedelemigazolások)
A Child benefit nem számították bele a jövedelmekbe, de kellett róla igazolás. A gyerekeknek az iskola adatait is be kellett írni a free school meal miatt (bár mi azt nem kaptuk meg, erről utólagjött értesítés)
Még ott nyitottak egy Council Tax számlát is és ennek a pontos összegéről is később jöt értesítés.
Maximalizált heti támogatott összegek vannak a szobaszám ill. a szükséges szobaszám függvényében.
Kéthetente utalják a megítélt benefitet.
Azt hiszem összefoglaltam a lényeget, ha esetleg van kérdés szívesen válaszolok.
Szép napot mindenkinek Mosoly
Vissza az elejére
Bonbon
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 22. Vasárnap, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3 különböző nemű gyerek? Hímnemű, nőnemű, semlegesnemű? Nevető

Ne haragudj, ezt nem hagyhattam ki. Kacsintó
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 22. Vasárnap, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bonbon írta:
3 különböző nemű gyerek? Hímnemű, nőnemű, semlegesnemű? Nevető

Ne haragudj, ezt nem hagyhattam ki. Kacsintó

Transzvesztita Nagyon boldog
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kria
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 15. Csütörtök, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én abban kérnék tanácsot, hogy két kislányunk van és szeretnénk külön költözni. Most egy magyar családdal lakunk egy házban, nem egszerű a dolog, sokan is vagyunk mivel korábban átvágtak minket és ez egy átmeneti megoldás, egy double szobánk van csak. Fél éve vagyunk kint, a gyerekek járnak iskolába. Úgy hallottam, nagy a várólista az igényelhető lakásokra. Van arra esély, hogy mi keresünk lakást és arra kérünk támogatást? Sokfélét olvastam, de nem tudom, hogy induljunk el, mire figyeljünk oda, magánszemélytől merjünk-e bérelni, vagy csak agency-től? És ha most nem vagyunk belefoglalva a lakásbérleti szerződésbe, az gondot okoz-e?
Szerenénk végre normális életet élni, egy kétszobás lakásban.
Segítséteket előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 16. Péntek, 8:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kria írta:
Sziasztok!

Én abban kérnék tanácsot, hogy két kislányunk van és szeretnénk külön költözni. Most egy magyar családdal lakunk egy házban, nem egszerű a dolog, sokan is vagyunk mivel korábban átvágtak minket és ez egy átmeneti megoldás, egy double szobánk van csak. Fél éve vagyunk kint, a gyerekek járnak iskolába. Úgy hallottam, nagy a várólista az igényelhető lakásokra. Van arra esély, hogy mi keresünk lakást és arra kérünk támogatást? Sokfélét olvastam, de nem tudom, hogy induljunk el, mire figyeljünk oda, magánszemélytől merjünk-e bérelni, vagy csak agency-től? És ha most nem vagyunk belefoglalva a lakásbérleti szerződésbe, az gondot okoz-e?
Szerenénk végre normális életet élni, egy kétszobás lakásban.
Segítséteket előre is köszönöm!

Az hogy housing benefitet kaptok e az leginkább a helyi council-on múlik. Hogy milyen kitételek vannak náluk. De az igénylés nem kerül semmibe. Adjátok be és kiderül!
Az hogy a mostani szerződésben nem vagytok benne az a bérlésnél okozhat gondot, ha nincs referenciátok. Mert referencia nélkül lakást bérelni eléggé nehézkes. Az hogy lakást ügynökségtől béreltek vagy magánszemélytől az a councilt nem érdekli. Legyen szerződés az a lényeg. Tudod bürokraták. Mindenről papirnak kell lenni. Nevető
kria
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 20. Kedd, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ!
A házat egy család bérli, nem is biztos, hogy jó, hogy mi itt vagyunk így, hogy nincs szerződésünk. És valőszínű, hogy nem is lesz. A kérelmet mindenképp beadjuk. Csak azt nem tudom, hogy hogy van esélyünk hamarabb lakáshoz jutni: a cuncill segítségével, vagy mi keresünk lakást és arra kérjük a támogatást?
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 21. Szerda, 6:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kria írta:
Köszönöm a választ!
A házat egy család bérli, nem is biztos, hogy jó, hogy mi itt vagyunk így, hogy nincs szerződésünk. És valőszínű, hogy nem is lesz. A kérelmet mindenképp beadjuk. Csak azt nem tudom, hogy hogy van esélyünk hamarabb lakáshoz jutni: a cuncill segítségével, vagy mi keresünk lakást és arra kérjük a támogatást?

Mivel még csak fél éve vagytok itt, így szerintem ésszerűbb, ha béreltek valamit és arra kéritek meg a támogatást. Arra hogy azt megkapjátok sokkal több esély van. A council lakás igényléséhez legtöbbször kitétel hogy 1-2 éve az adott városban lakjál igazolható módon.
kria
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 21. Szerda, 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a választ. Mindenképp bemegyünk a council-ba megkérdezni, hogy milyen feltétele van a house benefitnek és csak ezután nézegetünk lakást. Elvileg 2 nap múlva jönnek ellenőrizni, hogy hányan lakunk, remélem ezután nem lesz gond, ha segítséget kérünk...
Vissza az elejére
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Október 17. Hétfő, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Info celjabol, ha vki uj housing benefit igenylest akar beadni Newham keruletben, akkor az onkormanyzat uj Royal Albert DLRnal levo irodajaba kell hogy kerjen idopontot.

A local service centre tobbe nem latja el ezeket az ugyfeleket, csak az onkormanyzat kozponti telefonszaman 020 8430 2000 lehet idopontot kerni.
Vissza az elejére
oxfordatec
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. December 16. Péntek, 20:33    Hozzászólás témája: Housing Benefit Hozzászólás az előzmény idézésével

A következö dologban kellene a tanácsotok.

A barátnömmel bérelünk egy szobát közösen egy lakásban. Amikor beköltöztünk akkor egy Flat Sharing Agreement-es dokumentumot kaptunk.
A baratnöm idöközben elvesztette az állását pár hónapja. Mivel már hónapok óta nem talált állást, most probál segélyhez folyamodni.

Mint kiderült nem igényelhet Contribution-based Jobseeker's Allowance-t mert nincs annyi ideje még az orszagban es minimum ket evig kellett volna fizetni a National Insurance contributions-t.

Az Income-based Jobseeker's Allowance azert nem tudja megigenyelni mert en, mint az ö tarsa, 35 oraban dolgozom full time.

Gondolkoztunk hogy megigenyeljuk a Housing Benefitet de sajnos az alberlési dokumentumon Flat Sharing Agreement van, miszerint közösen béreljük az egész lakást. Es mint ilyen esetekben, a Housing Benefites Application Form-on fel kell tünteni hogy kikkel lakunk együtt. Amikor probáltunk beszélni a többi lakoval erröl, kiderült hogy az egyik ott lako nem is lakik velünk hivatalosan, a masik pedig Self-employmentkent dolgozik es nem fizet adot. Tehat erthetöen le akarnak beszelni minket a dologrol.
Az mar csak hab a tortan hogy par honapja bekoltozott az egyik ismerösük hozzájuk "ideiglenesen" de már majdnem fél éve itt lakik.
Sajnos most nem tudunk költözni mert anyagilag nem állunk ugy.

Tehat mik a lehetosegeink?

Akkor mi történne ha mi kitöltenénk a többi lakóra vonatkozó részt és megigényelnénk a Housing Benefitet? Kinek milyen hátránya lenne belöle?
Ránk nézve és a többi lakóra nézve.

Van e esetleg valami masfajta segitség amit megigényelhetnénk?

Mi lenne a legjobb megoldás?
Vissza az elejére
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. December 17. Szombat, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg mint couple a te nevedre megkerhetitek a working tax creditet. Jovedelemfuggo az osszeg, nem olyan sok, de a semminel biztos tobb. Aranylag gyorsan, 2 honapon belul el szokott intezodni.
Vissza az elejére
Noobcake
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Január 22. Vasárnap, 21:46    Hozzászólás témája: sürgős Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv
Szeretném azt megkérdezni vki hozzáértőtől hogy mi van olyankor ha:tavaly oktoberben beköltöztünk egy rentbe volt kezesünk meg pénzünk a depositra.Időközben megkaptuk a housing benefitet ,viszont amikor ezt közöltem a landladyvel elkezdett visitani mint a vett malac hogy az nem jó meg igy meg úgy.Mi agencytől béreljuk az ingatlant.Szóval ilyenkor most mi van ?A szerzodésben szó nincs arról hogy housing benefit miatt mennünk kell.1 évre szol és vagy nekem vagy a kezesemnek fizetni kell a havi lakbért.Nem értem mi a gond,főleg igy hogy megkaptuk a benefitet is illetve én dolgozom is.Aki tud érdemben mondani vmit erről kérem tegye meg
köszönöm
Vissza az elejére
max100
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Március 23. Péntek, 9:21    Hozzászólás témája: housing benefit Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi a feleségemmel 1,5 éve élünk kint Angliában.
Most olvastam hogy van olyan hogy "housing benefit".
Ezt mindenki igényelheti mert mi most a munkahelyemen lakunk egy szolgálati lakásban de szeretnénk elmenni innen csak hogy Én 35órával vagyok bejelentve a feleségem az heti 40-et dolgozik.
Mind a ketten minimum órabéren dolgozunk.
Mennyi idő után lehet kérni ezt és ilyen feltételekkel van-e esélyünk vagy mivel teljes munkaidősek vagyunk ezért nem jár.
Gyerek az nincs és jönne ki egy barátunk nemsoká a feleségével hozzánk(a következő lakásba).
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban