Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Kozlekedesi szabalysertesek
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 6. Csütörtök, 20:36    Hozzászólás témája: Kozlekedesi szabalysertesek Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Egy "kenyes" temaban szeretnek forumot inditani,hatha segitsegul szolgal azoknak,akik autoznak,motoroznak fuggetlenul attol,hogy magyar rendszam van a gepen,vagy angol.

Elso paciens lennek is en,kerdesem a kovetkezo lenne:

Minap nagymotorommal (angol rendszamos) a jardan parkoltam (mert mar sehol nemvolt hely....),es bizony kaptam egy buntetest,ami azt mondja,hogyha 14 napon belul rendezem a buntetes osszeget,akkor discount arat fizethetek (£40.-),ha tullepem ezt az idot akkor £80.- lesz a buntetes.
Kerdeznem olyantol,aki atesett mar hasonlo eseten,mennyire komoly ez a dolog,mert M.o.-on ugy mukodik,hogy az elso ilyen buntetest,ha nem fizetem be nem foglalkoznak vele....

Tehat kinek mi a tapasztalata,mit ajanl ?
Forgó szemek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. Péntek, 9:06    Hozzászólás témája: Re: Kozlekedesi szabalysertesek Hozzászólás az előzmény idézésével

Jobb, ha befizeted a discount buntetest. Vagy mehetsz targyalasra es behajtjak...
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. Péntek, 9:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem felejtik el és fizetheted a magasabb összeget.
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. Péntek, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindkettotoknek koszonom !
Igen egyre tobb helyen ezt tanacsoljak,hogy nem erdemes vele "laca-facazni"
Síró vagy nagyon szomorú
Hjajh,£40.-om banja,de nincs mit tenni......
Azert, Ördögi vagy nagyon őrült
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. Péntek, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ujabb tema-kerdes :

A minap erdeklodtem a Brent-i eloljarosagnal,hogy hogyan tudom a parkolasi engedelyt kivaltani szemelygepkocsira.
Ok valasszoltak is,hogy £50.- be kell mennem :
The nearest one to you is 84 Walm Lane, London, NW2 4QY.
You will need to complete an application form, provide proof of residency and the vehicle registration document for the car.

De :

A Gk. magyar rendszamu ! Mert azzal jon ki a csaladom,es egy darabig azt szeretnenk hasznalni.
A parkolasi engedely kivaltasanal ha jol ertem a magyar forgalmi engedelyt kerik ?
Viszont akkor nemtudom elore kivaltani,hogy ne buntessenek meg mar aznap ejszaka,mert a forgalmi termeszetesen nejemnel van,hiszen azzal egyutt tud csak kijonni.?
Kérdés
Vissza az elejére
judit7
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 7. Péntek, 23:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én korábban olvastam(itt a fórumon)valamiféle regisztrációról, hogy kint kell az autót regisztrálni..Nekem nincs autóm,nem tudom,nem akarlak megint elkeseríteni...De csodálkoznék ha ez ilyen egyszerűen menne, mire kint az autó már van is parkolási engedély.. Kérdés
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 8. Szombat, 1:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi a kint es mi a bent?
Szoval ajajajaj.... Zavarban levő
Vissza az elejére
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Július 8. Szombat, 7:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Addig amig nincs meg a parkolásid vagy veszel parkolójegyet, vagy keresel olyan utcát ahol ingyenes a parkolás.
Nálunk Croydonban, ha beviszed a forgalmit sem adják oda a parkolómatricát, hanem vagy postázzák másnap, és akkor két nap alatt kapod kézhez,vagy bemegyek érte másnap délben.
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 10. Hétfő, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi Enci !
Sajnos mifelenk Harlesdenben nincs mit tennem,mert mar neztem es nincs ingyenes parkolasi lehetoseg a kornyeken sehol,tehat az a 2 nap kisse draga mulatsag lesz,mivel parkolo jegyet kell vennem.
Igy is mar mint emlitettem sajna megbuntettek motorral jardan valo parkolasert.
Nem nagyon hianyzik a kocsiert valo buntetes,vagy a kerekbilincs.
Az viszont biztos,ha kell ottalszom az irodaban amig nem adjak oda a parkolomatricat.
Csak a forgalmi kell hozza? ( azert kerdem,mert a kocsi nejem neven van,aki ugyebar meg nincs az orszagban,ebbol kifolyolag itteni lakcime sincs.Esetleg (nevazonossag miatt) kivalthatom majd en is,mivel nekem van itteni lakcimem?
Elore is koszi !

U.I: vagy mit lehet tenni?
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 10. Hétfő, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Judit7 !

A vegen belezavarsz nagyon.... Nevető
Vissza az elejére
judit7
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 10. Hétfő, 22:44    Hozzászólás témája: nemakarokbelezavarni Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát erre sajnos nem tudok még félrevezető választ sem. Nagyon boldog
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 11. Kedd, 0:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A jun.30-i valaszodra gondoltam,de arra is eppen ezert felve....
Nevető
Vissza az elejére
chizerino
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Július 11. Kedd, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jól vettem ki a szavaitokból, hogy magyar rendszámos autóra is kaphatok parking licence-t?

Milyen papírokkal lehet bizonyítani a proof of residency-t?

Ja, ez az engedély az egész adott városra érvényes vagy csak adott utcára Sokkolt ?

Előre is köszi a válaszokat!

Másfél hét múlva indulok Kacsintó !

C
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 11. Kedd, 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen kaphatsz magyar autora parkolasi engedelyt.A lakcimedet a berleti szerzodessel is tudod igazolni,illetve szmlakkal.
A parkolasi engedely adott korzetre ervenyes !
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Július 11. Kedd, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Chizerino !

Azert mar majd ha itt leszel es mogotted a "nagy" ut,ird meg nekem legyszi,hogy milyen volt,vagy mire kell figyelni.Gondolok itt olyanokra,hogy hataroknal mit figyelnek,a kompolas mennyire korulmenyes,mennyire konnyen-nehezen elintezni....

Pici csaladom Aug.kozepe fele jon szinten kocsival,es szeretnek nekik tajekoztatot adni,hogy mire erdemes a leginkabb odafigyelni !

Majdani valaszod elore is koszonom !
Ötlet
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban