Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyar jogosítvány Angliában
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gpepe
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. November 5. Péntek, 19:25    Hozzászólás témája: Magyar jogosítvány Angliában Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

50éve jogosítványom (B), és szeretnék Lutonban autót venni! 3 hónapja vagyok kinn!
Le kell cserélnem a jogsimat (muszáj?), vagy használhatom a magyart? Illetve mennyibe kerül a csere költség?

Előre is köszi

Pepe
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 5. Péntek, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha nem akarsz vele dolgozni, (mármint a jogsival )
akkor nem kell cserélni
Vissza az elejére
gpepe
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. November 5. Péntek, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csak annyira kellene, hogy egy munkaközvetítő ügynökségnél dolgozom, és mivel messze van a hely, ahová minden reggel busszal visznek (napi 8 font), úgy gondoltam járhatnék kocsival is, mindennapos használatra: pl bevásárlás, állatkert, stb
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 6. Szombat, 8:09    Hozzászólás témája: Re: Magyar jogosítvány Angliában Hozzászólás az előzmény idézésével

gpepe írta:
sziasztok!

50éve jogosítványom (B), és szeretnék Lutonban autót venni! 3 hónapja vagyok kinn!
Le kell cserélnem a jogsimat (muszáj?), vagy használhatom a magyart? Illetve mennyibe kerül a csere költség?

Előre is köszi

Pepe

Hogy hogyan kell cserelni az le van irva kb 100x.
Es az is, hogy nem kell cserelni.

Olvasas, olvasas, meg tobb olvasas, majd iras.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gpepe
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. November 10. Szerda, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És mit tudtok a biztosításról? Milyen oldalon lehet egy előzetes felmérést csinálni? Illetve mennyibe kerülne, még mielőtt autót vennék?
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 11. Csütörtök, 5:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gpepe írta:
És mit tudtok a biztosításról? Milyen oldalon lehet egy előzetes felmérést csinálni? Illetve mennyibe kerülne, még mielőtt autót vennék?

http://www.comparethemarket.com/

http://www.chooseinsurance.co.uk/
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 11. Csütörtök, 5:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként ezt úgy csináltam, hogy beirtam a google-be, hogy carinsurance!!

Tök jó dolog ez a google...
Nem véletlenül lettek multimilliomosok akik kitalálták!
Szerintem te is kipróbálhatod Ördögi vagy nagyon őrült

Meg mindenki akinek ilyen kérdése van Forgó szemek
Vissza az elejére
gpepe
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. November 11. Csütörtök, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazán hálás vagyok a kedvességért, és a megértésért!
Még annyi kérdésem lenne (ha lehet), hogy megcsináltam az általad oly kedvesen megadott biztosító oldalán egy előzetes kalkulációt, és orribilis összeget írt = 4800 font per év!!!!
Hogy van ez?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. November 11. Csütörtök, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gpepe írta:
Igazán hálás vagyok a kedvességért, és a megértésért!
Még annyi kérdésem lenne (ha lehet), hogy megcsináltam az általad oly kedvesen megadott biztosító oldalán egy előzetes kalkulációt, és orribilis összeget írt = 4800 font per év!!!!
Hogy van ez?

Van egy egesz topik a biztositokrol/biztositasokrol, keresd mar meg.
Olvass, olvass es olvass. Majd kerdezz.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
koosattila
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 12. Vasárnap, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Sokat olvastam az A, B, C, E kategóriás jogsik cseréjéről, érvényességéről, a D kategóriáról nem igazán láttam volna, hogy szó esik. Engem az érdekelne, hogy a D kategóriás jogsíval lehet-e munkátvállalni Angliában, vagy erre a kategóriára külön szabályozás van? Ebben az esetben is a magyar jogosítványt símán be lehet cserélni angol jogosítványra, vagy más szabályozás vonatkozik erre a kategóriára?
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Június 12. Vasárnap, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

koosattila írta:
Sziasztok! Sokat olvastam az A, B, C, E kategóriás jogsik cseréjéről, érvényességéről, a D kategóriáról nem igazán láttam volna, hogy szó esik. Engem az érdekelne, hogy a D kategóriás jogsíval lehet-e munkátvállalni Angliában, vagy erre a kategóriára külön szabályozás van? Ebben az esetben is a magyar jogosítványt símán be lehet cserélni angol jogosítványra, vagy más szabályozás vonatkozik erre a kategóriára?

Nincs ra kulon szabalyozas. Ha D kategorias jogsid van, cserelik...
strom26
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 15. Szerda, 10:55    Hozzászólás témája: lejár a jogsi! Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt fórumozók, Seci!
Tehát a magyar jogsim lejár 2011. 11.10-én, de viszont kb 2 hét múlva megyek ki Angliába! A kérdésem az ,hogy lecseréltethetem angol jogsira és meddig érvényes ill. mi kell hozzá? Mert úgy tudom hogy a magyar jogsit ahogy megkapom az angol jogsit megsemmisítik. Viszont az angol jogsiba a magyar lejáratot írják bele? Vagy Magyarországon csináltatnom kell egy új jogsit és az kinn egy évig érvényes? Hogy működik ez? "B" kategóriás a jogsim! Bocs ha rossz helyen kérdezem. Előre is köszönöm a válaszotokat!
Tisztelettel
Laci
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Június 15. Szerda, 15:28    Hozzászólás témája: Re: lejár a jogsi! Hozzászólás az előzmény idézésével

strom26 írta:
Tehát a magyar jogsim lejár 2011. 11.10-én, de viszont kb 2 hét múlva megyek ki Angliába! A kérdésem az ,hogy lecseréltethetem angol jogsira és meddig érvényes ill. mi kell hozzá? Mert úgy tudom hogy a magyar jogsit ahogy megkapom az angol jogsit megsemmisítik. Viszont az angol jogsiba a magyar lejáratot írják bele? Vagy Magyarországon csináltatnom kell egy új jogsit és az kinn egy évig érvényes? Hogy működik ez? "B" kategóriás a jogsim! Bocs ha rossz helyen kérdezem. Előre is köszönöm a válaszotokat!
Tisztelettel
Laci

Az angol jogositvany 10 evig lesz ervenyes a becserelestol szamitva. A magyar jogositvanyod egy nyomtatvany a csererol, illetve igazolvanykep kell hozza valamint a csere dijja. A magyar jogsit azt hazakuldik,de azt csak akkor kaphatod vissza ha az angolt a kesobbiekben vissza akarod cserelni magyarra.
Vissza az elejére
strom
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 15. Szerda, 23:55    Hozzászólás témája: Re: lejár a jogsi! Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
strom26 írta:
Tisztelettel
Laci

Az angol jogositvany 10 evig lesz ervenyes a becserelestol szamitva. A magyar jogositvanyod egy nyomtatvany a csererol, illetve igazolvanykep kell hozza valamint a csere dijja. A magyar jogsit azt hazakuldik,de azt csak akkor kaphatod vissza ha az angolt a kesobbiekben vissza akarod cserelni magyarra.

Köszönöm az eddigi választ!
Tehát nem számít ha lejár a jogsim pár hónap múlva, akkor is kapok angol jogsit ami 10 évig érvényes? Na ez így jó lenne , de ha haza jövök 6 hónap után, mert ugye bár nem lehet kinn a kocsi tovább, akkor jó itthon is az angol jogsi ( mennyibe kerül a jogsi csere?)? Ja van még annyi kérdésem , hogy Anyukám nevén van az autó, elég csak egy meghatalmazás hogy kivigyem az autó? Ami kell németül, angolul meg amilyen országon keresztül megyünk, és majd kinn használhatom ezzel a meghatalmazással? Vagy van valami nyomtatvány erre? Az autón a gumik nem olyan jók, kiengednek vele, vagy érdemes ujjat venni? Bocs ha sok a kérdés, de nagyon fontosak a számunkra a válaszok!!!
Köszönöm a válaszotokat előre is!
Tisztelettel
Laci Mosoly
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Június 16. Csütörtök, 6:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-a jogsi cseréje talán 70 fontba kerül, de a DVLA honlapján ott van a pontos összeg, meg a nyomtatvány is letölthető
-ja, egy meghatalmazás nem árt, de nem biztos, hogy valaha is szükséged lesz rá
-ha átmenne a vizsgán a kocsi (értve ezalatt, hogy kellő mélységűek a barázdák a gumikon), nem szükséges lecserélni
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban