Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Geocaching

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 15. Szerda, 12:36    Hozzászólás témája: Geocaching Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van London kornyeken (vagy tavolabb) meg valaki, aki geocaching-al uti el a szabadidejet?
En mostanaban nagyon rakattantam, de nem artana kis tapasztalat, tudas masoktol.....
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 15. Szerda, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azta, nem is tudtam, hogy ilyen létezik... Mekkora ötlet... Sokkolt Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 15. Szerda, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Azta, nem is tudtam, hogy ilyen létezik... Mekkora ötlet... Sokkolt Nagyon boldog

Kirandulasrol, turarol szol, olyan helyeken jartam mar a kornyekemen, ahova egyebkent soha nem jutott volna eszembe menni, nagyon elvezem.

Meg ex hazad kornyeken is jartam Kacsintó
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 15. Szerda, 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
erus írta:

Kirandulasrol, turarol szol, olyan helyeken jartam mar a kornyekemen, ahova egyebkent soha nem jutott volna eszembe menni, nagyon elvezem.

Meg ex hazad kornyeken is jartam Kacsintó

Igen???? Nagyon boldog Merrefelé? Vagy ez titok? Nagyon boldog Zoli mondja, hogy míg a Regents Parkban dolgozott, 3 ilyen dobozt is talált csak úgy. Vicces
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 16. Csütörtök, 5:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha akartok egy sikertortenetet olvasni a detektoros femkeresesrol, guglizzatok ra: Staffordshire hoard, ha jol emlekszem 4,2M fontra ertekeltek, aminek a fele a megtalalot, a fele a fold tulajdonosat illeti
Vissza az elejére
sebi65
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 17. Péntek, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Mi mar nagyon regota hodolunk ennek a kikapcsolodasnak, mar Mo-on is megkerestunk eleg sok ladat 5-6 evvel ezelott vagy megregebben, mar nem is emlekszem. Ugyanaz az elmeny amit irtok, gyonyoru helyekre lehet eljutni, amirol nem is tudod, hogy ott van a kozeledben. Itt Londonban es kornyeken is megtalaltunk mar par ladat, ha kirandulunk valamerre, mindig megnezem a telomon, van-e a kozelbe lada, es ha igen akkor megkeressuk. Szerintem nagyon jo szorakozas, foleg annak, aki szeret kirandulni.
Tovabbi jo ladakeresest Mindenkinek!!! Mosoly)
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 18. Szombat, 6:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sebi65 írta:
Sziasztok!
Mi mar nagyon regota hodolunk ennek a kikapcsolodasnak, mar Mo-on is megkerestunk eleg sok ladat 5-6 evvel ezelott vagy megregebben, mar nem is emlekszem. Ugyanaz az elmeny amit irtok, gyonyoru helyekre lehet eljutni, amirol nem is tudod, hogy ott van a kozeledben. Itt Londonban es kornyeken is megtalaltunk mar par ladat, ha kirandulunk valamerre, mindig megnezem a telomon, van-e a kozelbe lada, es ha igen akkor megkeressuk. Szerintem nagyon jo szorakozas, foleg annak, aki szeret kirandulni.
Tovabbi jo ladakeresest Mindenkinek!!! Mosoly)

Na vegre valaki Nagyon boldog

London kornyeken irgalmatlanul sok lada van, a lakhelyem 20 km-es sugaru koreben is tobb ezer.... Igy elmeny a kereses.
Igen, ez az egesz a kirandulasrol szol, ma megyunk Eastbourne-be, a tengerparton egymas utan van vagy 50 lada 10km-en belul.... szerintem szep tura lesz.

Nagy segitseg az, hogy az Android rendszerre is kiadtak a hivatalos Geocaching programot, pillanatok alatt megtalalom a legkozelebbit.
A masik segitsegem a garmin Dakota 10, nagyon hasznos kis szerkentyu Nagyon boldog
sebi65
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 18. Szombat, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En N97-en hasznalom a GeocacheNavigatort, az is nagyon jo, meg itt azt tapasztaltuk, hogy nagyon pontosak a koordinatak, a gps pont oda visz szinte ahol a lada van. Ez Mo-on nem volt mindig igy. Igen, itt rengeteg lada van, nagyon sok a mikro lada, de en jobban szeretem a nagyobb dobozokat, sok ajandekkal es meglepetessel.
Vissza az elejére
Platschu
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 21. Kedd, 1:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem lehet ez rossz móka. S milyen mobil kell hozzá, ami képes GPRS koordinátákat mérni? Mit csináltok ott, ahol nincs 3G hálózat ehhez?
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 21. Kedd, 7:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Platschu írta:
Nem lehet ez rossz móka. S milyen mobil kell hozzá, ami képes GPRS koordinátákat mérni? Mit csináltok ott, ahol nincs 3G hálózat ehhez?

A választ ugyan nem tudom, de kicsit helyesbítenék:
Nem GPRS , hanem GPS koordináták - hogy hogy állunk műholdak terén, azt nem tudom, de szvsz nagyon le kell sétálni a térképről, hogy ne legyen vétel.
GPRS / Edge / 3G az internet eléréséhez kellhet. (De gondolom nem szükséges, vagy nem folyamatosan)

Ami a mobilokat illeti, Dunát (vagy Temzét) lehet rekeszteni a GPS-es mobilokkal... És már nem is olyan drágák mint voltak egy-két éve.
Tudja az összes újabb iPhone, HTC, drágább Nokiák, Samsung, Sony Ericsson... Igazából nagyon hosszú a sor.
De még külső GPS-vevő is létezik, itthon 10 - 15 ezer ft körül volt darabja, azzal sok olyan (bluetooth-os) telefon is GPS képessé tehető, amibe eredetileg nem építették bele (habár nem tudom, hogy így már használható-e Geocaching-hez).
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 21. Kedd, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Platschu írta:

Barmilyen GPS kepes keszulej kivalo hozza. En Galaxy S-t hasznalok, alapvetoen ez is alkalmas a navigalasra, de vannak erre sokkal jobb celeszkozok olcso penzert.... Szoval a Galaxy-t csupan a ladainformaciokert, a logolashoz, a logok olvasasahoz hasznalom, nem azzal navigalok.
Arra a Garmin Dakota 10 keszulek a nyero, rajta vannak a terkepek, es tokeletesen navigal hegyen-volgyon.....

Azert nem mindenhol van mobilnet lefedettseg, vasarnap Tollesbury lapvideken ladaztunk az asszonnyal (a keleti part Southend felett, national heritage Area), nyoma sem volt meg telefonalasi lehetosegnek sem.... De a Dakota renduletlenul tette a dolgat.
Platschu
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 21. Kedd, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samsung S5600-zal rendelkezek. S bár képes Google Mapset nézegetni, azt még nem próbáltam, hogy koordinátákat hogyan tud bemérni. Zavarban levő
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban