Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Angol abszurd(um)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kalmar
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2010. Június 29. Kedd, 22:20    Hozzászólás témája: Angol abszurd(um) Hozzászólás az előzmény idézésével

Imádom Montyékat, de egy kicsit kételkedtem, mikor a papagály jelentről azt mondták, egy autókereskedő hasonló hozzáállása alapján íródott. Ma már tudom, az angolok tényleg gyakorolják az abszurdot:)

Ma bementem a bankba a szokásos havi átutalási szándékommal (M.o-ra). Jó ügyfélhez illően bankkártyával, és az utolsó átutalásról szóló banki értesítővel a kezemben.

Kedves hölgy fogadott, mondtam, ezt szeretném ismét tenni, ami a papíron áll. Mondta jó. Majd a bank által küldött papírral, rajta az előző átutalás minden részletével a kezében megkérdezte, csináltam-e már ezt az átutalást máskor is. Itt már kezdett gyanús lenni. Mondtam igen, ott a papír a banktól.

Némi pötyögés, néhány kérdés az összegre, majd kinyomtatta aláírásra, és átadta ellenőrzésre. A két papírt összehasonlítva, csak az összeg egyezett, a cím, a bank, és a bankszámlaszám teljesen más volt (fél évvel ezelőtt használtak).
Mikor ezt jeleztem, nagyon fifikásan rámutatott, hogy de hát én mondtam, hogy úgy szeretném ahogy legutóbb is történt. Mondtam, hogy az előtte álló papíron szerepelnek az előző átutalás adatai, és az nem egyezik az általa adottal.
Némi szájmozgatás, és mély levegővétel után elkészült a mű, adatok stimmeltek, kezdtem volna megnyugodni.

Visszakaptam amit hoztam az előző átutalásról szóló banki kivonatot, majd megjegyezte, hogy legközelebb legyek szíves elhozni az utolsó átutalásról szóló banki kivonatot. Sokkolt Sokkolt Sokkolt

Nem is merek belegondolni meddig süllyedtünk volna, ha megpróbálom rávezetni, hogy az végig a kezében volt most is.
Ez ki kellett írnom magamból, különben kitörik az agyam Mosoly

HF.: szeretettel várom az abszurd megfejtéseket
Nevető
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Június 30. Szerda, 5:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az en megfejtesem annyira nem abszurd, de szerintem itt az angol iskolarendszerben van a hiba, a bankos holgy

1. nem tud olvasni,
2. tud olvasni, de nem tudja ertelmezni
3. az osszetett mondatok kepzesevel es befogadasaval is bajban van.

Egyebkent meg nagyon kedves, mosolyog, es az onbizalmaval sincs baj, sot...
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Június 30. Szerda, 7:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem csak egy megoldasom van, az pedig az Internet banking....

Atutalast, befizetest, kifizetest, vasarlast csak fotelban ulve, kavet szurcsolgetve, akar a laptopomrol vagy a mobiltelefonomrol, nem a nagyon buta ugyintezo fejet bamulni a tomegben...... Na ez a kiraly.

XXI szazad van, ebreszto emberek........
Kalmar
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2010. Június 30. Szerda, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézzenek oda, megszólja a másikat, a papagájt meg papagálynak írja Nevető
bocs

Köszönöm a megoldásokat, így legalább tudom, hogy létező probléma Mosoly

bertie írta:
az en megfejtesem annyira nem abszurd, de szerintem itt az angol iskolarendszerben van a hiba, a bankos holgy

1. nem tud olvasni,
2. tud olvasni, de nem tudja ertelmezni
3. az osszetett mondatok kepzesevel es befogadasaval is bajban van.

Egyebkent meg nagyon kedves, mosolyog, es az onbizalmaval sincs baj, sot...

Ez utóbbi tökéletesen igaz Nagyon boldog
Az olvasási és szövegértelmezési problémákat nem is mertem feltételezni, de egyéb tapasztalatok alapján ez itt tényleg probléma lehet....

Tovi, tökigaz de a Lloydsnál még nem lehet neten utalni külföldre sajna.
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. December 3. Péntek, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt épp ma találtam,

egy nő azzal hívta fel a 999-et, hogy ellopták az előkertjéből a hóemberét, amikor megpróbálták neki elmagyarázni, mire is való ez a szám, arra hivatkozott, értéke is volt a hóembernek, ugyanis a szeméhez egyfontos érméket használt fel, míg a kezeihez teáskanalakat...
Vissza az elejére
granuloman
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. December 3. Péntek, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most láttam először ezt a topicot, de már látom előre, hogy sokat fogok ide írni.

Internetet csak az interneten tudtam megrendelni, illetve hónapokon keresztül harcolni, hogy valaki tolja már ki a pofáját, mert hiába kaptam meg a modemet nincs kapcsolat. Tehát netem nincs, de azon tartják velem a kapcsolatot.

Internet előfizetést lemondani interneten nem lehet csak írásaban. Hát persze értem én.

Azonosítás - diktáljam be a nevem - ok.
B+!
Vissza az elejére
granuloman
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. December 3. Péntek, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha eltakarítod a havat a házad előtt - megbüntetnek.
Ha valaki ezután kitöri kezét-lábát, még meg is... perelnek.
Az hogy GB lebénul 20 cm hótól így már érthető.
Tavaly volt alkalmam órákon keresztül nézni, hogy hogyan mivel próbálják a manchesteri repteret "hómentesíteni".

Tippeljetek?

Egy fószer azzal a sárga kis bójával kotorta a havat a gép előtt.
(lassan haladt)
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. December 3. Péntek, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

granuloman írta:

Én ezt nem akarom elhinni.......... Sokkolt
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. December 5. Vasárnap, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

granuloman írta:
Most láttam először ezt a topicot, de már látom előre, hogy sokat fogok ide írni.

Internetet csak az interneten tudtam megrendelni, illetve hónapokon keresztül harcolni, hogy valaki tolja már ki a pofáját, mert hiába kaptam meg a modemet nincs kapcsolat. Tehát netem nincs, de azon tartják velem a kapcsolatot.

Internet előfizetést lemondani interneten nem lehet csak írásaban. Hát persze értem én.

Azonosítás - diktáljam be a nevem - ok.
B+!

hmm ismerős a sztori...kollégák tanácsára felhívtam őket, és azzal fenyegetőztem, hogy azzonal törlöm a Direct Debitet, mire, milyen érdekes, estére hazaérvén, láss csodát volt internet...
Vissza az elejére
granuloman
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. December 12. Vasárnap, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

" … Tizenegy órakor értünk a Waterloo pályaudvarra. Kérdezősködtünk, hogy melyik vágányról indul a 11 óra 5 perces. Természetes, hogy senki sem tudta; a Waterloon sohasem tudja senki, honnan indul valamelyik vonat, vagy hova megy, itt általában semmit sem tudnak. A hordár, aki a holminkat átvette, azt mondta, szerinte a második vágányról indul, míg a másik hordár, akivel utóbb vitattuk meg a dolgot, olyasvalamit hallott harangozni, hogy mégis az első vágányról megy. Az állomásfőnök viszont meg volt róla győződve, hogy a helyi vágányról fog indulni.
Hogy véget vessünk a dolognak, fölmentünk az emeletre, és megkérdeztük a forgalmi felügyelőt, aki azt válaszolta, hogy éppen most találkozott valakivel, aki a harmadik vágányon látta a vonatot. Lementünk oda, de az ott sétáló hivatalnokok úgy vélekedtek, hogy az a southamptoni gyors, vagy ha nem az, akkor a windsori csatlakozó vonat. Abban azonban bizonyosak voltak, hogy nem a kingstoni, de hogy miért olyan bizonyosak benne, azt nem tudták megmondani.
A mi hordárunk később azt fejtegette, hogy az emeleti vágányról indul; azt hiszi, hogy ismeri is azt a vonatot, így aztán oda is felmentünk, és megkérdeztük a mozdonyvezetőt, vajon Kingstonba megy-​e? Azt felelte, nem tudja egészen bizonyosan, de azt hiszi, hogy igen. De bárhogy is áll a dolog, ha ő nem a 11 óra 5 perces kingstoni, akkor valószínű, hogy a 9 óra 32 perces windsori vagy a 10 órás Wight-​szigeti gyors, de mindenesetre abba az irányba megy, különben is majd meglátjuk, ha odaértünk.
Megsimogattuk a tenyerét egy ezüstdarabbal, és megkértük, legyen ő a 11 óra 5 perces kingstoni.
- Úgysem fogja ezen a vonalon senki sem megtudni, ki maga, és merre megy. Tudja az utat, induljon el csöndben, és menjünk Kingstonba - mondtuk.
- Hát bizony, nem is tudom, szabad-​e vagy sem - felelte a derék férfiú -, de hiszen szokott Kingstonba valamilyen vonat járni; nem bánom hát, megteszem. Tessék azt a félkoronást ideadni!
Így jutottunk mi Kingstonba a Londoni és Délnyugati Vasúttal.
Később aztán rájöttünk, hogy valójában az exeteri postavonattal mentünk, és hogy órákat töltöttek Waterloon a keresésével, de senki sem tudta, hova lett…."

Három ember egy csónakban
by Jerome K. Jerome
A mű eredeti címe: Three Men in a Boat

Hogy ebben mi az abszurd?
Csak annyi, hogy ez egy 100 éves történet és én manapság ugyanezt élem meg naponta. Sokkolt
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. December 13. Hétfő, 0:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
granuloman írta:

granuloman, írd már meg légy szíves, hogy ezt mégis hogyan kell értelmezni? Mijaz, hogy ha eltakarítod a havat a házad előtt, akkor megbüntetnek? Mert??? Sokkolt
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. December 13. Hétfő, 0:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
erus írta:
granuloman írta:

granuloman, írd már meg légy szíves, hogy ezt mégis hogyan kell értelmezni? Mijaz, hogy ha eltakarítod a havat a házad előtt, akkor megbüntetnek? Mert??? Sokkolt

A sozasert buntetnek, lassan egesz europaban tilos a tiszta so hasznalata a jegmentesitesre....
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. December 13. Hétfő, 1:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah, azért az nem ugyanaz... azt hittem, elsöpörni sem szabad! Nevető Sózni nálunk is tilos, mindenhol aprókövet szórnak, ami széééépen lesmirglizi az autóról a mázt... Forgó szemek
Vissza az elejére
granuloman
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. December 13. Hétfő, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem-nem, ahogy írtam.
Ha meghagyod a letaposott havat - az okés.
Ha letakarítod a járdát - fizetsz.
Ha valaki még össze is töri magát akkor még perelnek is.

Tavaly télen még északon laktunk ott így működött.
Idén délre húzódtunk, de itt is ezt mondják az angolkák, de még a walesiek is.
Amikor a főnököm tavaly eltúrta a havat az ajtaja előtt, mert már nem lehetett közlekedni, - hát amit az kapott a feleségétől az nem volt semmi.
Vissza az elejére
granuloman
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. December 13. Hétfő, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként tényleg mindenhol ott is hagyták letaposottan.
Ahol elolvadt csak ott tűnt el.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban