Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adóvisszaigénylés. Önállóan vagy inkább irodán keresztül?
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szlan
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 6. Csütörtök, 9:39    Hozzászólás témája: Adóvisszaigénylés. Önállóan vagy inkább irodán keresztül? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

2006-ban és 2007/2008-ban dolgoztunk Angliában férjemmel. Mikor eljöttünk hiába kértem a munkáltatótól a P60-t, nem adta. P 45-t kaptunk. Mivel szerettük volna visszaigényelni az adót, ami nem kevés, írtam levelet a helyi HM R-nek, hogy ugyan mit csináljak, mert nem kaptuk meg a P60-t, viszont e nélkül nem megy az adóvisszaigénylés /először a TaxBack.com-mal szerettem volna intéztetni, mivel nem tudom hogyan kell, nekik meg kell a P60/.

Végül kaptam egy levelet, amiben közlik, hogy nekik sem szolgáltatja ki a munkáltató a P60, de mellékelten - ref. num.rel, vagyis gyorsítva - küldik a P85 és P86-t, hogy töltsem ki és küldjem vissza, jóváírják az adót.

Én ezt önállóan nem tudom megcsinálni, sosem volt erősségem a hivatalos papírok kitöltése...

Ha önállóan intézem, nem irodán keresztül vajon akkor is annyit kapok vissza, mintha szakember végezné?

Ha valaki segítene, aki vágja ezeket, nagyon megköszönném, nemcsak szóban, hanem akár anyagiakban is!!!

Bónusz kérdés: tartozásom van a HM felé Tax Credit ügyében. A kérvényem be van adva - már 1.5 éve levelezünk.... - valószínű anyagi körülményekre való tekintettel el fogják engedni a tartozást /vagy egy részét/.
Ha egyidőben intézem az adóvisszaigénylést, létezik, hogy ezt levonják vagy ez más "cég".

Köszi a segítséget!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 7. Péntek, 8:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem nagyon vagom, siman elfogadjak a P45-ost is.
Sot nekem az elso evben nem volt semmim a tobb havi payslip-en kivul, tokeletesen jo volt nekik meg az is.....
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 7. Péntek, 10:06    Hozzászólás témája: Re: Adóvisszaigénylés. Önállóan vagy inkább irodán keresztül Hozzászólás az előzmény idézésével

szlan írta:
2006-ban és 2007/2008-ban dolgoztunk Angliában férjemmel. Mikor eljöttünk hiába kértem a munkáltatótól a P60-t, nem adta. P 45-t kaptunk. Mivel szerettük volna visszaigényelni az adót, ami nem kevés, írtam levelet a helyi HM R-nek, hogy ugyan mit csináljak, mert nem kaptuk meg a P60-t, viszont e nélkül nem megy az adóvisszaigénylés /először a TaxBack.com-mal szerettem volna intéztetni, mivel nem tudom hogyan kell, nekik meg kell a P60/.

Végül kaptam egy levelet, amiben közlik, hogy nekik sem szolgáltatja ki a munkáltató a P60, de mellékelten - ref. num.rel, vagyis gyorsítva - küldik a P85 és P86-t, hogy töltsem ki és küldjem vissza, jóváírják az adót.

Én ezt önállóan nem tudom megcsinálni, sosem volt erősségem a hivatalos papírok kitöltése...

Ha önállóan intézem, nem irodán keresztül vajon akkor is annyit kapok vissza, mintha szakember végezné?

P60-at csak az adóév végén kapsz, áprilisban. Ha attól a cégtől hamarabb eljöttél, akkor nem is adhat. Mikor jöttél el?

A P86 arról szól, hogy mikor jöttél ki az UK-ba, miért, hogyan, merre, meddig. A P85 pedig arról, hogy mikor mentél haza, miért, mit dogloztál, mikor, mennyit, stb. Ezeket anno én is megkaptam, holott nekem MINDEN papírom megvolt, P45, P60, payslipek, minden, mégsem volt nekik elég... Ha minden igaz, ezek a papírok nekem valahol le vannak fénymásolva, kitöltve, ha megtalálom őket, akkor bescannelem neked és elküldöm, OK? Ne aggódj, ha ezeket az igazságnak megfelelően töltöd ki, akkoris ugyanannyit fogsz kapni, mintha "szakember" töltené ki. Hacsak a szakember nem hazudna benne... De nem ajánlott hazudozni az UK-ban...

A Tax Credites kérdésre nem tudom a választ.
Vissza az elejére
bogancs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 18. Kedd, 13:14    Hozzászólás témája: itthon is kell? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

én most itthon vagyok Mo-on, és már tudom,hogy így is késve, de a kérdésem,hogy itthon is be kell vallani az adót, ami a kint ledolgozott 2009-es évet érinti?

Köszi,
Bogi
Vissza az elejére
bogancs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 18. Kedd, 13:28    Hozzászólás témája: +info Hozzászólás az előzmény idézésével

2009-ben egyébként kb márciusig volt kint munkám,év végén pedig itthon kiskönyves volt csak, más nem.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 18. Kedd, 14:22    Hozzászólás témája: Re: itthon is kell? Hozzászólás az előzmény idézésével

bogancs írta:
Sziasztok,

én most itthon vagyok Mo-on, és már tudom,hogy így is késve, de a kérdésem,hogy itthon is be kell vallani az adót, ami a kint ledolgozott 2009-es évet érinti?

Köszi,
Bogi

Ha itt adoztal a fizetesed utan, ugy ahogy kellett (ha nem erted el a minimalbert,akkor elvileg semmenyit nem adoztal) akkor nem kell otthon megegyszer bevallani. Miert akarsz a kereseted utan ketszer adozni?
Vissza az elejére
bogancs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 18. Kedd, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dehogy akarok én, de vannak olyan országok, ahol ez megengedett,illetve kötelező, hogy itthon is bevalljuk utána az adót. Ezek szerint Anglia nem ilyen. Mosoly
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 19. Szerda, 10:18    Hozzászólás témája: Re: itthon is kell? Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
bogancs írta:
Sziasztok,

Köszi,
Bogi

Ha itt adoztal a fizetesed utan, ugy ahogy kellett (ha nem erted el a minimalbert,akkor elvileg semmenyit nem adoztal) akkor nem kell otthon megegyszer bevallani. Miert akarsz a kereseted utan ketszer adozni?

Szerintem nem adózni akar, csak adóbevallást beadni, mert vannak országok, ahol ez kötelező.
Vissza az elejére
nrenie84
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Július 9. Péntek, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Elolvastam nagyjából mindent amit írtatok. Nekem az apukám dolgozik kinn 2005 óta, és megkért hogy ha tudom keressek rá hogy tudom neki az adóját visszaigényelni. Én nem értem ezeket a papírokat, de biztos megvan neki minden. Mi az amit tennem kell ahhoz, hogy visszigényelhessem az adót? Valamit vhol kitölteni, beregisztrálni?

A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Július 14. Szerda, 23:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nrenie84 írta:
Sziasztok!
Elolvastam nagyjából mindent amit írtatok. Nekem az apukám dolgozik kinn 2005 óta, és megkért hogy ha tudom keressek rá hogy tudom neki az adóját visszaigényelni. Én nem értem ezeket a papírokat, de biztos megvan neki minden. Mi az amit tennem kell ahhoz, hogy visszigényelhessem az adót? Valamit vhol kitölteni, beregisztrálni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Mint már többször is leírtuk, igazából itt nincs olyan, hogy adóbevallás. Be kell menni a HM Revenue irodájába, ott adnak egy A4-es papírt, amit ki kell tölteni, majd a P60-nal együtt vagy postán, vagy személyesen vissza kell juttatni. A HMR majd eldönti, hogy jár-e vissza adó, vagy sem. Ha igen, akkor arról 31 napon belül írásban értesít, majd postán elküldi a névre szóló csekket.
Vissza az elejére
cukorka4
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Július 16. Péntek, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem. Először is idei év januárjától itt dolgozunk Angliában márciusig adó mentesek voltunk, azóta fizetünk adót. Most augusztusig dolgozunk ezen a helyen mivel csak idény munkáról van szó és persze terjengnek az adózással kapcsolatos legendák és sok minden mással kapcsolatban. És a kérdésem az lenne hogy mi most augusztusban befejezzük itt a munkát megkapjuk a P45 - s papírt 3 példányban, ez a biztos amit tudunk. Amit hallottunk az pedig a következő: Kitöltünk egy adó visszaigénylő papírt és csatoljuk a megfelelő iratokat akkor a márciustól-augusztusig vissza tudjuk igényelni az adót mivel lezárt munkahely, kezünkben a P45-el. De még szándékozunk már idén visszajönni dolgozni. Remélem tudtok segíteni vagy tanácsot adni ebben az ügyben, nem tudtam senkihez fordulni mert mindenki mást és mást mond mindennel kapcsolatban.
Remélem valaki tud választ adni nekem!
Köszönöm
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Július 16. Péntek, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cukorka4 írta:
Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem. Először is idei év januárjától itt dolgozunk Angliában márciusig adó mentesek voltunk, azóta fizetünk adót. Most augusztusig dolgozunk ezen a helyen mivel csak idény munkáról van szó és persze terjengnek az adózással kapcsolatos legendák és sok minden mással kapcsolatban. És a kérdésem az lenne hogy mi most augusztusban befejezzük itt a munkát megkapjuk a P45 - s papírt 3 példányban, ez a biztos amit tudunk. Amit hallottunk az pedig a következő: Kitöltünk egy adó visszaigénylő papírt és csatoljuk a megfelelő iratokat akkor a márciustól-augusztusig vissza tudjuk igényelni az adót mivel lezárt munkahely, kezünkben a P45-el. De még szándékozunk már idén visszajönni dolgozni. Remélem tudtok segíteni vagy tanácsot adni ebben az ügyben, nem tudtam senkihez fordulni mert mindenki mást és mást mond mindennel kapcsolatban.
Köszönöm

Szvsz, ha iden meg dolgozni szeretnetek,akkor ne kerjetek vissza adot most,hanem majd jovo aprilisban az adoeev vegen meglatjatok hogy jogosultak vagytok e visszateritesre vagy sem.
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Július 16. Péntek, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tartsátok meg a P45-öt, mivel amikor visszajöttök azt le kell adnotok a következő munkahelyen. Ha mégsem jöttök vissza, akkor is visszaigényelhetitek az adót jövő áprilisban. Csak a hogyan a kérdés, mivel nem lesztek itt.
cukorka4 írta:
Sziasztok!

Köszönöm
Vissza az elejére
cukorka4
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Július 16. Péntek, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm!! Most már megnyugodtam!! Eddig egyedül itt kaptam értelmes, érthető és logikus választ a kérdéseimre.

üdv Márti
Vissza az elejére
Prested
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 2. Hétfő, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi 2010 áprilisában jöttünk ki és szeptember végén megyünk végleg haza. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudjuk visszaigényelni az adót, milyen nyomtatvánnyal, honnan kell kérni, és hogy még helyben el tudjuk- e intézni szeptemberben, vagy csak áprilisban Magyarországról?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban