Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Kismotor vizsga

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
delissima
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 5. Szerda, 21:24    Hozzászólás témája: Kismotor vizsga Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Tudnátok segíteni? A kismotorvizsgánál olvastam hogy a 2001 előtti jogosítványszerzésnél nem kell viszgát tenni ez tényleg így van?
Ilyenkor megkapja az ember az engedélyt vagy mit kell tenni?
Azt már mondták hogy a magyar jogsít ki kell cserélni angolra aztán kell vissza menni.

Válaszotokat köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 7. Péntek, 8:13    Hozzászólás témája: Re: Kismotor vizsga Hozzászólás az előzmény idézésével

delissima írta:
Sziasztok

Tudnátok segíteni? A kismotorvizsgánál olvastam hogy a 2001 előtti jogosítványszerzésnél nem kell viszgát tenni ez tényleg így van?
Ilyenkor megkapja az ember az engedélyt vagy mit kell tenni?
Azt már mondták hogy a magyar jogsít ki kell cserélni angolra aztán kell vissza menni.

Válaszotokat köszönöm

Car licence holder (Licence issued before 1st Feb 2001)

* Ride 50cc without L-plates, carry passengers.
* To ride up to a 125cc, you must first complete a CBT course (valid for 2 years), you must display L plates (D-plates in Wales) and not carry passengers.
* Scooters over 125cc - Once you have obtained your CBT certificate, if you wish to gain a full motorcycle licence (any category) you must first take the Motorcycle Theory Test, complete between one and four days training, then take the Practical Test. The cost of this depends on your ability and therefore how many days training you need, please contact your local test centre or dealer for more information.

Car licence holder (Licence issued on or after 1st Feb 2001)

* Complete CBT course, which is valid for 2 years.
* Ride up to 125cc with L-plates (D-plates in Wales), no passengers.
delissima
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 7. Péntek, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Tovi

Köszönöm a válaszodat. Még lenne egy kérdésem ha esetleg tudnál rá válaszolni jó lenne . Neki már van nagymotor vizsgája is de azt Magyarországon tette le. Ilyenkor is muszály a CBT vizsga vagy csak elég angolosítani a jogsiját?

Anita
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 7. Péntek, 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

delissima írta:
Szia Tovi

Köszönöm a válaszodat. Még lenne egy kérdésem ha esetleg tudnál rá válaszolni jó lenne . Neki már van nagymotor vizsgája is de azt Magyarországon tette le. Ilyenkor is muszály a CBT vizsga vagy csak elég angolosítani a jogsiját?

Anita

Sima csere eleg, nem kell CBT
delissima
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 7. Péntek, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi nagyon szépen köszönöm a segítséget ez egy jó hír.

Anita
Vissza az elejére
dudu0523
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 3. Kedd, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!

Előre is bocs, de konkrétumot nem találtam, csak megközelítő dolgokat ezért jön a kérdésem.
Tehát ha sima B-s jogsid van nem vezethetsz 50cc scootert sem? Mert amit olvastam az csak az volt hogyha 2001 előtti a jogsid, akkor vezetheted L plate nélkül és vihetsz második személyt. De mi van ha 2001 utáni, akkor már mindenre kell a CBT? Azért kérdezem, mert én úgy tudtam hogyha B-s jogsid van (természetesen kicserélve angolra) akkor vezethetsz 50cc scootert L táblával második személy nélkül.
A második kérdésem az lenne, hogyha már volt CBT-m csak lejárt a 2 év, akkor ismét végig kell menetelni az egészen, nem lehet csak hosszabbíttatni?

Előre is köszönöm a választ és bocs még egyszer, ha már ilyen konkrétan le volt írva valahol és vak voltam.

J.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 3. Kedd, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dudu0523 írta:
Üdv mindenkinek!

Előre is bocs, de konkrétumot nem találtam, csak megközelítő dolgokat ezért jön a kérdésem.
Tehát ha sima B-s jogsid van nem vezethetsz 50cc scootert sem? Mert amit olvastam az csak az volt hogyha 2001 előtti a jogsid, akkor vezetheted L plate nélkül és vihetsz második személyt. De mi van ha 2001 utáni, akkor már mindenre kell a CBT? Azért kérdezem, mert én úgy tudtam hogyha B-s jogsid van (természetesen kicserélve angolra) akkor vezethetsz 50cc scootert L táblával második személy nélkül.
A második kérdésem az lenne, hogyha már volt CBT-m csak lejárt a 2 év, akkor ismét végig kell menetelni az egészen, nem lehet csak hosszabbíttatni?

Előre is köszönöm a választ és bocs még egyszer, ha már ilyen konkrétan le volt írva valahol és vak voltam.

J.

4 hozzaszolassal feljebb irtam le a hivatalos, DVLA altal elfogadott szabalyokat.
2001 utani jogsi - kell a CBT. Ha lejart ujra befizeted es vegigulod a kurzust, siman hosszabbitani nem lehet, kiveve ha egy motorosboltban kifogsz egy jofej eladot, aki belemegy......
dudu0523
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 4. Szerda, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszodat, ám egy újabb kérdésem merült fel. Sajnos nem találtam rá választ én pedig nem akarok egyből új topikot nyitni, és ide talán belefér ez a kérdés is.
Nos a kérdés az lenne, hogyha veszek egy elektromos kerékpárt, arra kell biztosítást kötnöm vagy nem? Az egyik helyen azt olvasom hogy igen, a másikon azt hogy nem(azt tudom hogy az elektromos scooterre kell). Egyértelmű válasz pedig sehol nincs. Talán a legközelebb az állt, hogy 14mph-ig nem kell csak fölötte.
Ez a bicikli nem rendelkezik sem indexel, sem olyan egyéb dologgal, ami által köze lenne egy scooterhez, azzal a kivétellel, hogy egy elektromos motor hajtja.
Remélem valaki tud válaszolni, mert 2 hete költöztem Leedsbe, és itt éjfél után nincs tömegközlekedés, autóval parkolni nem éri meg minden egyes nap, a munkahelyem környékén még motoros parkoló sincs, így azt találtam ki, hogy egy elektromos biciklit kellene beszereznem.

Előre is köszi ha valaki tud valamit erről a dologról.

J.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban