Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

autó biztosítása
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 23. Kedd, 7:10    Hozzászólás témája: autó biztosítása Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudom, mar volt itt-ott targyalva, de talan megerdemel egy sajat topic-ot.
Megprobalom osszefoglalni az alapfogalmakat, amivel erdemes tisztaban lenni.

Biztositasfajtak:
1. "Kotelezo-A": 3rd party: csak a masik felnek okozott kart teriti (es persze neki)
2. "Kotelezo-B": 3rd party, fire and theft: a masik felnek okozott kart teriti, valamint ha ellopjak/eleg az autod, akkor neked is fizet.
3. "CASCO": Comprehensive: a sajat karodat is megteriti, akkor is, ha te vagy a hibas

A biztositas - kivetelektol eltekintve - mindig teljes evre kottetik. Ha kozben felmondod, akkor ennek van egy, nem is alacsony, adminisztracios koltsege (kb. 1 honapnyi dij)

Eves dij: Premium: a biztositasi osszeg, amit fizetsz. Fizetheted havonta vagy egy osszegben. Ha havonta fizeted, akkor altalaban az eves dijra rateszik az uzsorakamatot, ugyhogy ha nem szeretsz 10+% kamatot fizetni, akkor egy osszegben fizesd!

Onresz: Excess: az az osszeg, amit comprehensive eseten neked kell allni a sajat karodbol.

Bonusz: No-claim-bonus (NCB): azon evek szama, ahany evig vezettel baleset nelkul. Errol a biztosito kiad egy papirt, amikor felbontod veluk a szerzodest. A magyar biztositok is kiadjak ezt, angolul is, amit itt felhasznalhatsz.

A premium kb. 10%-kal csonnen minden egyes NCB utan, ami sokkal jobb, mint az otthoni kb 5%.

Legal protection: Kb. 20 font koruli osszegert vasarolhato extra, amiert ha baleset adodik es perre kerul a sor (es mindig erre kerul, mert az alapfilozofia az, hogy "Ne ismerj be semmit!"), akkor nem te fizeted a per/ugyved koltsegeit (az ugyvedi oradij 150+ font+afa megkezdett orankent!)

Biztositasi kategoria: Insurance group: Egy sorszam, ami eleg jol meghatarozza, hogy egy adott auto-tipus melyik csoportba tartozik, es altalaban a biztositok mennyire tartjak veszelyesnek. http://www.parkers.co.uk/insurance/ es insurance group finder.

Ajanlat: Quote: Az az ajanlat, amit a parametereid ismereteben a biztosito megajanl szamodra. Ilyent lehet kerni minden elkotelezettseg nelkul, akar fiktiv autovasarlasra is, legalabb megtudod, hogy miert nem veszel 1500 fontert egy 10 eves Jaguar Sovereign-t Mosoly

Automentes: Breakdown assistance: Neha a biztositast osszekapcsoljak automentessel is. Volt mar olyan evunk, amikor ez jart a biztositashoz, ingyen.

A biztositas mindig nevre szol, es nem autora! Ha tehat egy auto van a haztartasban, de ketten akarjatok vezetni, akkor a masik felet is ra kell tenni, mint additional driver.

Ha van a neveden teljes jogu biztositas (azaz nem additional driver vagy), akkor ezzel altalaban jogosult vagy arra, hogy barmely mas autot 3rd party biztositassal vezesd (a tulajdonos beleegyezesevel). Az additional driver erre nem jogosult!

Ha kolcson akarod adni a kocsidat valakinek (pl. otthonrol jott ismerosnek), vagy vezetni tanitani szeretned vele a baratnodet/gyerekedet, akkor a ot ra kell tenned a biztositasra, mint additional driver. Ezt lehet akar nehany napra is.

A biztositas osszege rengeteg tenyezotol fugg:
a. az auto tipusa, motorterfogata, kora, erteke (-> insurance group/IG)
b. a vezeto kora, neme! (noknek altalaban olcsobb, foleg a fiataloknak)
c. hany eves es milyen jogositvanya van
d. hol van az auto tarolva (lakcim, garazs/utca/etc)
e. bonuszevek szama
f. a biztositas tipusa (3rd party vagy Comp).

Az f. nem nagyon valtoztat az erteken, ha eleg sok NCB-d van, nem ugy, mint otthon...

Biztosito keresese - mi altalaban a kovetkezoket szoktuk hasznalni:
a. http://www.autotrader.co.uk/ -> Insurance centre
b. http://www.tescofinance.com/personal/finance/insurance/carins/index.jsp
c. http://www.budgetinsurance.com/
d. http://www.norwichunion.com/

Persze van egy csomo mas is, de eddigi tapasztalataink szerint a tobbiek sem adnak jobb quote-ot. De erre ugyis egy paran ra fognak cafolni Mosoly

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pedro007
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 24. Szerda, 19:42    Hozzászólás témája: home office Hozzászólás az előzmény idézésével

hello"

most toretem be az elso kocsimat, mert beszart,
tesco insurence,t felmondtam és most derul ki szamomra hogy itt be kell jeletkeznem a home office,ban, hogy biztositani tudjanak??
ez igy van vagy nem,?
nem elég a cimem, meg hogy itt élek??

help ,help
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 24. Szerda, 21:30    Hozzászólás témája: Re: home office Hozzászólás az előzmény idézésével

pedro007 írta:
hello"
most toretem be az elso kocsimat, mert beszart,
tesco insurence,t felmondtam és most derul ki szamomra hogy itt be kell jeletkeznem a home office,ban, hogy biztositani tudjanak??
ez igy van vagy nem,?
nem elég a cimem, meg hogy itt élek??
help ,help

Minden ellenkezo hireszteles ellenere az EU-n belul sem tartozkodhatsz akarmeddig egy masik orszag teruleten... Azaz amint nem turistakent vagy egy orszagban, hanem ott elsz, akkor regisztracios kotelezettseged van. Detsz lájf. Ennek mondjuk semmi koze az auto biztositasahoz, ez egyszeru jog. Persze nem kell bejelentkezned (WR), ha fel tudsz mutatni egy bankszamlat, amin van annyi penz, hogy ne kelljen dolgoznod (fogadjunk, hogy ilyened nincs!)

Nem ertem, hogy miert kell a biztositashoz vagy a lemondasahoz bejelentkezned. A Tesco - nekunk is van - lakcimet ker, meg a penzt. Persze a penzt kartyas fizeteskent keri (hogy maskepp?). Es a biztosito altalaban csekket ad vagy visszautal, ha van visszajaro dij.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pedro007
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 27. Szombat, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

heloo

nem ertem ezeket az angolokat,
nem csinaltam home office.t mert kb 1evre jottunk csak, de regisztralt self employed ként melozom, mindent fizetunk, csak senki sem irt, vagy valami hogy home office.ba kéne mennem.......

pedig az adohivtalnak, tobb (2) arrival in the uk papirt is kitoltottem,
a biztositas a barátnom kartyájárol ment, ahogy minden, mert nekem nem kell bankaszamla, minek 2db...........
cash ért dolgozom , zsembre rakom,
csak azt nem ertem miert 1evre kell biztositast kotnom,
mivan ha veszek egy kocsit holnap es hazamegyek, mondjuk novemberben??? és eladom, vagy bezuzatom a kocsit???

koszi a feedbacket,
mire jo a home office??
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 30. Kedd, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pedro007 írta:

1. cash ért dolgozom , zsembre rakom,
2. csak azt nem ertem miert 1evre kell biztositast kotnom,
3. mivan ha veszek egy kocsit holnap es hazamegyek, mondjuk novemberben??? és eladom, vagy bezuzatom a kocsit???

1. Ezert fizetek en 40% adot... plusz TB-t- no more comment
2. Mert nem lat a biztosito garanciat arra, hogy a masodik honapban is be fogod fizetni (jegyzem meg az 1. pont alapjan en sem...) Ha latna, akkor fizethetned havonta is.
3. Akkor visszakapod a biztositas idoaranyos reszet (minusz adminisztracios dij)

-seci
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 5:27    Hozzászólás témája: Szia Seci Hozzászólás az előzmény idézésével

Latom biztositasi ugyekben eleg jol otthon vagy.
Legyszi segits nekem a kovetkezoben,vagy adj tanacsot:

Vasaroltam egy nagymotort egyik ismerosom reszere aki a kozeljovoben jon ki.En tervezem,hogy a nyaron leteszem a jogsit (itt vagy otthon nemtudom,most tajakozodom arak vegett),namarmost szeretnek ra biztositast kotni,de letezik,hogy UK driving license,vagy EU driving license nelkul nemlehet?
En jelenleg mint tulajdonos szeretnem ra megkotni a biztit,miert kell rendelkeznem jogsival is?

Nezegettem jopar biztositasi honlapot,de ha nincs jogsim akkor nemtudok biztositast kotni!
A helyzet az,hogy nagyon megtetszett egy arveresen,az ara is jo volt es megvettem,most meg toljam a Temzebe,vagy robbantsam fel ?

Koszi elore is a segitseget ! Forgó szemek
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 5:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az elozo hozzaszolasbol az kimaradt,hogy ervenyes EU-s jogsim van ami 20 eves,de Autora szol.
Jelentene esetleg valamit?
MO.-n lehet biztit kotni mint tulajdonos,nemkell hogy legyen akarmilyen jogsid is,itt nemlehet?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 7:50    Hozzászólás témája: Re: Szia Seci Hozzászólás az előzmény idézésével

0313 írta:
de letezik,hogy UK driving license,vagy EU driving license nelkul nemlehet?

Angliaban azt kell biztositani, aki VEZETI a jarmuvet - es nem a jarmuvet magat (mint otthon). Namarmost jogsi nelkul hogyan akarod vezetni? Igy egy baleset eseten egyertelmu, hogy kie a felelosseg.

Pl. ha van egy autora egy biztositasod, akkor az ervenyes (a tulaj beleegyezesevel) egy masik autora is (3rd party-kent). Ha egy biztositasra csak "additional driver"-kent vagy rateve, akkor csak azt az autot vezetheted. Ha nincs angol autora egyaltalan biztositasod, akkor itt semmit sem vezethetsz.

Az uzembentarto/tulajdonos az adozasert (TAX disc) es az MOT-ert felel (illetve az MOT-ert mind a ketto).

-seci
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi a felvilagositast,csak az a gaz,hogy mar megvettem a motort,ezt nem kalkulaltam bele.....
Akkor most.......
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

0313 írta:
Koszi a felvilagositast,csak az a gaz,hogy mar megvettem a motort,ezt nem kalkulaltam bele.....
Akkor most.......

1. Kersz egy provisinal licence-et motorra
2. Rateszed a baratod nevere, akinek feltehetoen van magyar/EU motor-jogsija
3. csak ugy all a haz elott biztositas nelkul, amig van rajta tax (tenyleg, kell a motorra tax? nem is tudom!)
4. SORN-ra teszed es betolod az udvarra
-seci
Vissza az elejére
dia11
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van road tax motorra is,itt találni:
http://www.dvla.gov.uk/vehicles/taxation.htm#Motorcycles
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Június 9. Péntek, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehat a haz elott allhat biztositas nelkul.A Tax egyebkent be van fizetve MOT Juliusig megvan.

Egyebkent mibe kerul itt egy nagymoci jogsi?
Otthon neztem kb: 80.000.-Ft

Gondolom hasonlo arban lehet,akkor meg nem erdemes hazautazni es ott letenni,mert meg plussz rep.jegy stb...
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Június 10. Szombat, 6:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

0313 írta:
Tehat a haz elott allhat biztositas nelkul.A Tax egyebkent be van fizetve MOT Juliusig megvan.

Egyebkent mibe kerul itt egy nagymoci jogsi?
Otthon neztem kb: 80.000.-Ft

Gondolom hasonlo arban lehet,akkor meg nem erdemes hazautazni es ott letenni,mert meg plussz rep.jegy stb...

Erdemes itt korulnezned: http://www.2pass.co.uk/index.htm
Van forum, kulon Biker szekcioval, targyaljak pl. a biztositast is.

Nagyon olcso oktatast ne varj, az elmeleti teszt 21+20 font (azt hiszem ujra le kell tenni, ha motoros jogsit akarsz), az oktatoi dij autora 20-25 font koruli, motorra sem lehet olcsobb. A vizsgadij ujabb 58 font leglabb 2x Mosoly

Ez itten egy lista az iskolakrol http://www.2passdirectory.co.uk/33_Motorcycle.shtml

-seci
Vissza az elejére
0313
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Június 10. Szombat, 7:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi az infot,rendkivul hasznos volt,mar neztem is !

Szerintem,ahogy neztem az arakat,talan egy nagyon picivel olcsobb az otthoninal.
Azt nem is szamolva,hogy +rep.jegy+szbadsag kb:2 het

Szoval itt teszem le.

Megegyszer nagyon koszi !
Vissza az elejére
chizerino
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Szeptember 4. Hétfő, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Valaki meg tudna mondani, hogy ha vettem egy autot akkor mennyi idon belul kell ra insurance-t kotnom?
Addig lehet vele jarni?

Elore is koszi a segitseget!

c
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban