Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adót-Vissza:)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mt78
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 16:13    Hozzászólás témája: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,...kérdés!

3éve dolgozom Angliában hivatalosan, de soha nem csináltattam meg a NI kártyámat (lustaság). Tudtam, hogy ez nem akadály, így mindig halogattam.
Most költözöm haza végleg MO-ra, és azt hallottam, hogy vissza tudnék igényelni nem kevés pénzt, mivel NI kártya nélkül több adót fizettem! Sőt hallottam azt is több helyről, hogy esetleg vissza tudom igényelni az összes adót ,de így a jövőben nem tudok hivatalos munkát vállalni többet!!??!!

Szóval....első sorban az érdekelne, hogy valóban több adót fizettem-e...és van-e lehetőség ennek a visszaigénylésére!!???

Válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 16:24    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

mt78 írta:
Sziasztok,...kérdés!

3éve dolgozom Angliában hivatalosan, de soha nem csináltattam meg a NI kártyámat (lustaság). Tudtam, hogy ez nem akadály, így mindig halogattam.
Most költözöm haza végleg MO-ra, és azt hallottam, hogy vissza tudnék igényelni nem kevés pénzt, mivel NI kártya nélkül több adót fizettem! Sőt hallottam azt is több helyről, hogy esetleg vissza tudom igényelni az összes adót ,de így a jövőben nem tudok hivatalos munkát vállalni többet!!??!!

Szóval....első sorban az érdekelne, hogy valóban több adót fizettem-e...és van-e lehetőség ennek a visszaigénylésére!!???

szia

hogy dolgoztal legalisan NI kartya nelkul???erdekes....azt tudom, hogy az ember amikor megerkezik elkezdhet dolgozni ideiglenes NI number-el , de minel hamarabb meg kell csinaltatni az allandot de hogy 3 evig ideiglenes NI number????nem ertem...
es az NI number az itt a tarsadalombiztositasod, nem fugg ossze az adozassal...ugyhogy az NI kartya hianya miatt nem fizethettel tobb adot..az en tudomasom szerint...seci?totz? szoljatok hozza.....nagyon erdekel a ti velemenyetek is....
Vissza az elejére
mt78
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 16:36    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a gyors "választ"!!!

Bizony lehetséges!!!! 2.5 évig egy komoly olasz étteremben dolgoztam...most az elmúlt fél évben pedig egy 4csillagos szállodában...és bár neked lehet furcsa...de ott senkit nem érdekelt, hogy van-e NI vagy sem Mosoly
Nekem beszéltek barátaim valami Emergency tax-ról, hogy én azt fizetek...de nem is ez a fontos.
Megyek haza...és ha van rá módom vissza szeretnék igényelni pénzt!
valaki---valami értékelhetőt tud mondani????
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 17:40    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

mt78 írta:

Bizony lehetséges!!!! 2.5 évig egy komoly olasz étteremben dolgoztam...most az elmúlt fél évben pedig egy 4csillagos szállodában...és bár neked lehet furcsa...de ott senkit nem érdekelt, hogy van-e NI vagy sem Mosoly
Nekem beszéltek barátaim valami Emergency tax-ról, hogy én azt fizetek...de nem is ez a fontos.

http://www.hmrc.gov.uk/nic/work/ni-uk.htm

ez alapján a NI-t meg KELL fizetni, rögtön az első naptól, ahogy elkezdesz a UK-ben dolgozni. Azt mondjuk nem írja, vagy én nem találtam csak, akkor mi van, ha mégsem fizeted...
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezek alapján még te lógsz 3 évi NI-vel Her Majesty-nek... én nem nagyon ugrálnék adó-visszaigénylés ügyben
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 17:54    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

mt78 írta:

Persze, hogy NI nélkül dolgoztál, hiszen így a munkálatódnak is olcsóbban jött ki a alkalmazásod... sokkal olcsóbban. Így nem szekáltak Téged, Te meg lusta voltál elintézni. Magyarul illegálisan dolgoztál 3 évig...
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 20:36    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

mt78 írta:

ok hogy lehetseges "komoly olasz etteremben es 4 csillagos szallodaban" dolgozni NI nelkul, csak mint kedves hozzaerto forumkollegak is emlitik, ez illegalis...es meg a vegen neked kell fizetni Szomorú Szomorú sorry
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 20:39    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

mt78 írta:

jobban teszed ha pedig inkabb ezzel torodsz, ugyanis csak az emergency code alapjan kialakult tulfizetest lehet visszaigenyelni...amibol aztan kapasbol fizetheted az NI tartozasodat....szoval lehet jobb ha hagyod
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 22:00    Hozzászólás témája: Re: Adót-Vissza:) Hozzászólás az előzmény idézésével

mt78 írta:
Sziasztok,...kérdés!

Ha a ceg rendesen adozott utanad, akkor temp NI szamra fizette az NI jarulekot es vonta toled az emergency tax-code alapjan az adot.
Attol fuggetlenul, hogy kellett volna NI szamot csinaltatnod ez nem olyan nagy gond. Level az adohatosagnak, hogy bocsi, senki sem szolt (azert ugye a WRS-t megcsinaltattad anno???), es itt van az osszes eddigi papirom, legyszi toltsetek ki, amit ki kell tolteni es kerem a visszajaro adotulfizetest (a teljes adodat nem kapod vissza, az mese habbal)
-seci akinek talan maig nem lenne NI szama, ha seciné nem kezd el dolgozni es nem kerik tole Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. December 13. Vasárnap, 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erősen kétlem, hogy aki nem intézett Ni számot magának, az elintézte a WRS-t......
Én nem forsziroznám ezt a visszaigénylés dolgot, szép csendesen hazamennék.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban