Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Autóvásárlással kapcsolatban

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
norika88
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Október 9. Péntek, 23:34    Hozzászólás témája: Autóvásárlással kapcsolatban Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy autót. Egy hónapja jöttem Angliába, hosszabb távra tervezek, fontos lenne a munkámhoz. 22 éves vagyok, 4 éve van jogosítványom. Mennyibe kerülne a havi biztosítás körülbelül a kocsira az én helyzetemben? Mitől függ? A jogosítványomtól vagy esetleg a kocsi típusától, életkorától?? Mennyibe kerülnének az átíratások, vagy egy műszaki vizsga milyen árban van?? Mit kell ezen kívül még költenem rá, elintéznem? Milyenek a benzinárak? Bármilyen információt szívesen fogadok! Köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Nóra
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. Szombat, 7:35    Hozzászólás témája: Re: Autóvásárlással kapcsolatban Hozzászólás az előzmény idézésével

norika88 írta:
Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy autót. Egy hónapja jöttem Angliába, hosszabb távra tervezek, fontos lenne a munkámhoz. 22 éves vagyok, 4 éve van jogosítványom. Mennyibe kerülne a havi biztosítás körülbelül a kocsira az én helyzetemben? Mitől függ? A jogosítványomtól vagy esetleg a kocsi típusától, életkorától?? Mennyibe kerülnének az átíratások, vagy egy műszaki vizsga milyen árban van?? Mit kell ezen kívül még költenem rá, elintéznem? Milyenek a benzinárak? Bármilyen információt szívesen fogadok! Köszönöm a segítségeteket!

A havi biztositás nagyon sok mindentől függ, a lakhelyedtől, hogy hol parkol az autód, az életkortól, mióta vagy angliában, angol jogsid van-e, a gépkocsi tipusától és még ezer egy dologtól.
A feleségem kiss Nissan Micra-jara 300 fontot fizetünk évente, de az én Nissan Almerámra már 570 font az éves összeg. Bár ezekben benne van a legal cover, a breakdown és a csereautó is, ha ezek nélkül sima third party biztositást kötöttem volna, simán 450 alatt megúsztam volna.
Sok mindent leírtam már erről a témáról a megfelelő topikban, olvasd el kérlek.
Az autó átírása ingyenes, nem kell fizetni, az eladónak kell beküldeni a megfelelő papirt a DVLA irodába, pár héten belül átirják.
Műszaki vizsga helytől függően 40-50 font, ha nem kell szerelni az autót.
Ezen kivül van még a road tax költsége is, ami 110 font körül van egy kis hengerürtartalmú autóra.
A benzint meglesheted bármelyik kútnál mennyi, 103 pence körül van, szépen kúszik felfelé újra.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. Szombat, 8:03    Hozzászólás témája: Re: Autóvásárlással kapcsolatban Hozzászólás az előzmény idézésével

norika88 írta:
Sziasztok!

Mielott uj topikot nyitsz azert elolvashatnad legalabb a topikcimenet... meg esetleg a tartalmakat is.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
norika88
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. Szombat, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm!
Szerettem volna friss információkat kapni, mert olvasgattam 2006-os, 2007-es topikokat, de az már szerintem nem aktuális. Szóval valami közeli dátumhoz kapcsolódó adattal meg nem találkoztam!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Október 10. Szombat, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

norika88 írta:
Köszönöm!
Szerettem volna friss információkat kapni, mert olvasgattam 2006-os, 2007-es topikokat, de az már szerintem nem aktuális. Szóval valami közeli dátumhoz kapcsolódó adattal meg nem találkoztam!

Azert sem nagyon update-elodnek azok a topikik, mert kenyegileg semmi sem valtozott.
A benzin ara horribilis (1 font folott), de ez kb annyi, mint barhol Europaban
Az atiras meg mindig ingyenes, az utado kb 10%-kal dragabb, a biztositas is.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Október 23. Péntek, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azt még hozzátenném, hogy az autó megvásárlása nélkül, illetve a biztosítás tényleges megkötése nélkül kiderítheted hogy kb mennyit fogsz fizetni havonta, ha felmész a megfelelő oldalakra! én a biztosításomat a direct line-nál kötöttem, ők adták a legolcsóbb ajánlatot, de erre való pl a moneysupermarket.com (vagy .net?!!?), ahol megkapod sok biztosító ajánlatát és össze tudod hasonlítani őket.
persze az ajánlat annál pontosabb lesz, minél pontosabban tudod hogy milyen típusú, évjáratú autót szeretnél venni. a legjobb, ha már kinézted a megfelelő autót vagy már meg is vetted (a rendszám megadása sokat segít!).
Vissza az elejére
Alma73
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Október 26. Hétfő, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlet mindenkinek!

Mi a módja a biztosítás kötésnek, hogyha Angliában vásárolnék autót, és azt haza szeretném vinni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
tyler
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Június 19. Szombat, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.
Olyan kérdésem lenne hogy augusztus 22én mennék haza autóval magyarországra, de a roadTax augusztus 1én lejár. Viszont nem jövök már vissza ezzel az autóval Angliába SORNolni akarom ha hazavittem.
Be kell fizetnem arra a 22 napra a RoadTax-ot, vagy felengednek a kompra anélkül is?!?
Nevető
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Június 20. Vasárnap, 8:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tyler írta:
Üdv.
Olyan kérdésem lenne hogy augusztus 22én mennék haza autóval magyarországra, de a roadTax augusztus 1én lejár. Viszont nem jövök már vissza ezzel az autóval Angliába SORNolni akarom ha hazavittem.
Be kell fizetnem arra a 22 napra a RoadTax-ot, vagy felengednek a kompra anélkül is?!?
Nevető

ha nincs rajta tax disc akkor elvileg az utcan sem tarthatod, illetve van talan 5 nap turelmi ido, a road taxot nem fizetheted 22 napra, fel vagy egy evre szol
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Június 20. Vasárnap, 8:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bertie írta:
tyler írta:
Üdv.
Nevető

ha nincs rajta tax disc akkor elvileg az utcan sem tarthatod, illetve van talan 5 nap turelmi ido, a road taxot nem fizetheted 22 napra, fel vagy egy evre szol

Biszont ha kifizeti fel evre, es kivonja az angol forgalombol az autot, akkor utolag visszaigenyelheto a befizetett osszeg aranyos resze.
A DVLA office-ban megmondjak pontosan ennek a modjat.

A kompra felengednek, de sok helyen megbukhatsz, es a tax hiany elegge fobenjaro bunnek szamit errefele....
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban