Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Council flat/house igénylése
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lionking
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 7:14    Hozzászólás témája: Council flat/house igénylése Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Mi 7 hónapot voltunk kint Luton-ban úgy, hogy az anyukám semmit, én meg alig beszélek angolul. Mindketten állampolgárok vagyunk ugyan, de hát sosem éltünk kint korábban. Persze munkát nem sikerült szerezni, pontosabban nekem igen, de csak 3 hétig tudtam csinálni, mert naponta 50 miles-t kellett vezetnem, és a munka is gyötrelmes volt, legalábbis nekem, nagyon. A lényeg, hogy amióta ezt történt azóta az anyukám folyamatosan szarozza Magyarországot, és hiába mondom, hogy Anliábagn is vannak hülye emberek, meg, hogy ott is gazdasági válság van, nem hiszi el. Aztán folyamatosan szajkózza azt a témát is, amiért most ide írtam. Azt mondja, hogy council lakás/ház igényt kellett volna beadnunk, és mindketten kaptunk volna egy lakást/házat, amit aztán szerinte kiadtunk volna, és Magyarországon ebből szép pénzünk ett volna. Én egyszer próbáltam még korábban Magyarországról ilyen kérelmet beadni, de persze elutasították. Nem vagyok a témában jártas, de annyit megtudtam gyorsan Angliáról, hogy ha nem dolgozol, akkor semmit sem kapsz. Mindennek a munka az alapja. Szóval kétlem, hogy úgy, hogy egyikünknek sem volt állása, adtak volna akár Luton-ban is mindkettőnknek külön-külön egy lakást/házat. Szerintem ez józan paraszti ésszel végiggondolva nerm így működik, de világosítsatok fel, hogy egy anya és egy gyerek, akik bár állampolgárok, de az egyikük egy percet sem, a másikuk, azaz én, 3 hetet dolgozott összesen Angliábna, szóval, hogy az ilyenegészséges emberek mikor, és hogyan tudtak volna council lakáshoz/házhoz jutni? Köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 9:26    Hozzászólás témája: Re: Council flat/house igénylése Hozzászólás az előzmény idézésével

Lionking írta:
Sziasztok,
Szerintem ez józan paraszti ésszel végiggondolva nerm így működik, de világosítsatok fel, hogy egy anya és egy gyerek, akik bár állampolgárok, de az egyikük egy percet sem, a másikuk, azaz én, 3 hetet dolgozott összesen Angliábna, szóval, hogy az ilyenegészséges emberek mikor, és hogyan tudtak volna council lakáshoz/házhoz jutni? Köszönöm.

Bocs a durva fogalmazasert, de szerintem ha "felcsinaltatod" magad es lesz 3 gyereked, akkor jo esellyel palyazol. Munkara/dolgozo embernek nem adnak mar itt sem council lakast. Maganvelemeny, 8+ ev Anglia utan.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
magyarandi
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 9:36    Hozzászólás témája: Re: Council flat/house igénylése Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
Lionking írta:
Sziasztok,
Szerintem ez józan paraszti ésszel végiggondolva nerm így működik, de világosítsatok fel, hogy egy anya és egy gyerek, akik bár állampolgárok, de az egyikük egy percet sem, a másikuk, azaz én, 3 hetet dolgozott összesen Angliábna, szóval, hogy az ilyenegészséges emberek mikor, és hogyan tudtak volna council lakáshoz/házhoz jutni? Köszönöm.

Bocs a durva fogalmazasert, de szerintem ha "felcsinaltatod" magad es lesz 3 gyereked, akkor jo esellyel palyazol. Munkara/dolgozo embernek nem adnak mar itt sem council lakast. Maganvelemeny, 8+ ev Anglia utan.
-seci

Felteve ha nonemu az illeto seci! Nevető
Vissza az elejére
Lionking
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mégis ki kapht és milyen feltételekkel?
Bár hiába mondok el egy véleményt, anyukám úgysem hiszi el.
Amikor kint voltunk, és mondta az egyik London-ban közel 2 éve élő ismerős, hogy az embereket éjjel megtámadják az emeletes buszok felső szintjén azt sem hitte el. Meg azt sem, hogy az angolok azért nem "fenyítik" gyerekeiket, mert a gyerek beperelheti a saját szüleit.
Meg sorolhantám. Egész 7 hónap alatt csak annyi jött le neki, hogy ott mindenki mosolyog és jókdevű, és szerintem ott nincsenek az embereknek anyagi gondjai.
Vissza az elejére
radika
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lionking írta:
Mégis ki kapht és milyen feltételekkel?
Bár hiába mondok el egy véleményt, anyukám úgysem hiszi el.
Amikor kint voltunk, és mondta az egyik London-ban közel 2 éve élő ismerős, hogy az embereket éjjel megtámadják az emeletes buszok felső szintjén azt sem hitte el. Meg azt sem, hogy az angolok azért nem "fenyítik" gyerekeiket, mert a gyerek beperelheti a saját szüleit.
Meg sorolhantám. Egész 7 hónap alatt csak annyi jött le neki, hogy ott mindenki mosolyog és jókdevű, és szerintem ott nincsenek az embereknek anyagi gondjai.

Szia Lionking!
Nemtudom, hogy anyukad egeszseges, munkakaepes ember-e, ugyhogy ha valami bantot talasz abban, amit irni fogok, elore is elnezest kerek, nem all szandekomban durvanak lenni.
Ha anyukadnak ennyire tetszik Anglia es csak jot tud elkepzelni, akkor o egy nagyon pozitiv ember es valoszinuleg sok pozitiv dolog turtenik vele. Szerintem mondd meg neki, hogy jojjon ki egyedul egy par honapra. Azt hiszem, hog ugy hogy nem dolgozott itt, nem is kaphat kello benyomast az eletrol Angliaban. Szerintem te egy olyan ember vagy, aki fel tudja talalni magat az anyukaja nelkul is, ugyhogy hajra!
A lakasigenylesrol en annyit tudok,hogy ismerek egy hazaspart, akik beadtak (ok nem allampolgarok) mert a srac a Council-nal dolgozik (csak igy tudtak beadni eleve!) es igy is honapok ota varnk a valaszra vagy inkabb a lehetosegre. Jelenleg egy szobaban laknak harman egy pici babaval. Az anyuka otthon van a gyerekkel, de soha nem dolgozott angliaban. Az apuka kertesz a Council parkjaiban. Azt hiszem ez sok mindent elmond.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Lionking
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Április 30. Csütörtök, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Szia Lionking!
Nemtudom, hogy anyukad egeszseges, munkakaepes ember-e, ugyhogy ha valami bantot talasz abban, amit irni fogok, elore is elnezest kerek, nem all szandekomban durvanak lenni.
Ha anyukadnak ennyire tetszik Anglia es csak jot tud elkepzelni, akkor o egy nagyon pozitiv ember es valoszinuleg sok pozitiv dolog turtenik vele. Szerintem mondd meg neki, hogy jojjon ki egyedul egy par honapra. Azt hiszem, hog ugy hogy nem dolgozott itt, nem is kaphat kello benyomast az eletrol Angliaban. Szerintem te egy olyan ember vagy, aki fel tudja talalni magat az anyukaja nelkul is, ugyhogy hajra!
A lakasigenylesrol en annyit tudok,hogy ismerek egy hazaspart, akik beadtak (ok nem allampolgarok) mert a srac a Council-nal dolgozik (csak igy tudtak beadni eleve!) es igy is honapok ota varnk a valaszra vagy inkabb a lehetosegre. Jelenleg egy szobaban laknak harman egy pici babaval. Az anyuka otthon van a gyerekkel, de soha nem dolgozott angliaban. Az apuka kertesz a Council parkjaiban. Azt hiszem ez sok mindent elmond.

Pontosan én is állandóan azt mondom neki, hogy úgy, hogy egy percet sem dolgozott kint, nincs semmiféle tapasztalata. Amikor kint voltunk, akkor ő gyakorlatilag csak olyan volt, mint egy turista mellettem, mert beszélni egyáltalán nem tud. Én legaláb tudok valamit, de nem eleget ahhz, hogy munkát tudtam volna szerezni, pedig próbálkoztam, még prgramozói állásinterjukon is voltam, de rögtön kiderült, hogy nincs kellő angolom ahhoz a munkához. Anyukám egyébként teljesen egészséges ember, esetleg nehezetnem szabadna neki pakolni, mert a gerince egy kicsit fáj az alsó részen, de ettől függetlenűl semmi baja. Az, hogy ő egyedül kimenjen, az teljesen kizárt. Egyrészt, mert nem tud angolul egy szót sem, másrészt peidg pontosan emiatt vagyok én cseszegetve, hogy nem tudtam összehonzi egy állást, hogy kint tudjunk maradni, de azt már nem értette meg, hogy ha állásom lett is volna, akkor sem kaptam volna többet, mint a minimálbér, és abból mi nem tudtunk volna megélni úgysem. Persze itthon sem tudunk, hiába keresek 170ezer nettót, de hát ez egy másik bonyolúlt probléma. És még sok más probléma is van, amit inkább le sem írok. Viszont a council lakás/ház-al kapcsolatban minden infóra szükségem lenne. Főleg, hogy ha kap esetleg választ az ismerősöd, és nem felejted el, akkr írhatnál egy privát üzenetet, hogy hogyan áll a helyzet.
[/quote]
Vissza az elejére
Lionking
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 5. Kedd, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítsetek már, mert mindjárt megőrülök!!! Állandóan azt hallom anyukámtól, hogy mi állampolgárok vagyunk és, hogy velünk másképpen foglalkoznak, és, hogy az itt leírt véleményekben nem állampolgárok szerepelnek, hanem bevándorlók. Azt modja, hogy fél évig kint voltunk, és ha még ott lennénk, akkor simán beadhattuk volna a lakásigényünket, meg, hogy két lakást is adtak volna mindkettőnknek.
Én nem tudom meggyőzni és szerintem itt sem senki, de aztér hajrá!
Vissza az elejére
kata75
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 5. Kedd, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na!Nyugtasd meg a kedves edeanyadat,hogy nincs olyan,hogy valaki az EU-bol bevandorol!!!!!!!!!!!!!!!Ugyan olyan jopgokkal rendelkezunk mint az allampolgarok.Se tobbel,se kevesebbel.A lakasigenyles mindenkinel ugyan ugy mukodik,ha magyar,ha angol.Nem dobaljak itt sem eggyik naprol a masikra cask ugy oda a lakasokat.Varolista van.
A kolleganom angol allampolgar,neki is ugyan annyit kell varni egy lakasra mint nekem,mivel ugyan abban az osztalyban van mint en.Van A,B,C,D.
Egyebkent meg ez a tipikusan hallottam valamit valakitol valahogyan ..................No comment!
Egyebkent meg mibol is tartanatok fent a lakast ha nincs eleg jovedelmetek?A councilos lakasert is kell fizetni!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kata75
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 5. Kedd, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja!Azt meg elfelejtettem,hogy en mar hatarozattal rendelkezem,tehat mar vegigcsinaltam a folyamatot.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 6. Szerda, 8:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lionking írta:
Segítsetek már, mert mindjárt megőrülök!!! Állandóan azt hallom anyukámtól, hogy mi állampolgárok vagyunk és, hogy velünk másképpen foglalkoznak, és, hogy az itt leírt véleményekben nem állampolgárok szerepelnek, hanem bevándorlók. Azt modja, hogy fél évig kint voltunk, és ha még ott lennénk, akkor simán beadhattuk volna a lakásigényünket, meg, hogy két lakást is adtak volna mindkettőnknek.

Szerintem tedd fel a repulore es huss. Mar bocs, de ha valaki ennyire erthetetlen, akkor miert teged b@sztat es miert nem veszi kezebe a sajat ugyet. O akar odakoltozni munka es jovedelem nelkul. Hajra, menjen.
-seci
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 6. Szerda, 9:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
Lionking írta:

Szerintem tedd fel a repulore es huss. Mar bocs, de ha valaki ennyire erthetetlen, akkor miert teged b@sztat es miert nem veszi kezebe a sajat ugyet. O akar odakoltozni munka es jovedelem nelkul. Hajra, menjen.
-seci

Egyetértek, vagy inkább te ülj fel a repülőre és huss, változtass telefonszámot és tűnj el az életéből, máris egyszerűbb lesz az életed, anyukád meg majd csak észreveszi magát.
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 6. Szerda, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is fura hogy egy felnott ember eletebe igy bele folyon a mamaja es igy dirigaljon. Hamar megmondanam kit csesztessen! Mond meg a kedves mamanak hogy ha ennyire akarja akkor jojjon ki es probalkozzon. Majd rajon! En mar tuti leleptem volna tole! Forgó szemek
Cath
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 6. Szerda, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"a srac a Council-nal dolgozik (csak igy tudtak beadni eleve!)"

Sziasztok,
Az internetről letölthető szép színesben a városi Council oldaláról az igénylési huszonvalahány oldalas nyomtatvány, tehát szerintem boldog-boldogtalan beadhatja. Mi is kitöltöttük, aztán mégsem adtuk be, mert közel egy év ittlét után magunk sem ítéltük jogosnak. Egyébként is, van abban valami izgalmasan bájos, hogy ha magad teremtesz meg mindent magad körül - munkával, ja.
Vissza az elejére
kende13
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 11. Hétfő, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy írták bárki igényelheti,de amire anyukád számít,hogy csak ugy kaptok főleg,hogy mindketten hát az az álmok álma.
Elösszőr dolgozni kellene másodsorban meg ha kapsz is azt csak ugy nem adhatod ki,mert a te neveden fog futna vagyis erre meg főleg ne alapozzon anyukád.
Én is igényeltem és ahogy elöttem valaki írta A-tól D-ig van a besorolás ill. még az is számít valamit hogy önkormányzati dolgozó vagy-e vagy sem.
Én igen és mégis csak C-t kaptam 1 gyerekkelplussz a párom.
Ja és itt londoban 20.000 ember vár lakásra és tavaly összesen 856 lakást ill. házat osztottak ki.Vagyis az igénylés nő,de a házak száma nem növekszik ebből adódóan azt hiszem lehet soha nem kerül rám a sor.
De ahogy olvasom és anyukád gondolkodásával rátok meg főleg soha nem fog sor kerülni"már bocsánat"
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 13. Szerda, 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Lionking!

Ez nem ebbe a topikba tartozik, mivel mi hiába írunk neked akármilyen észérveket, a kedves mamád azokat úgy sem fogja elfogadni. Ez az Ő fixa ideája és ebből sajnos csak orvos (psyichiáter) tudja talán kigyógyítani. A legegyszerűbb eljárás, hogy közlöd vele, hogy a témáról Te többet nem vagy hajlandó beszélni és ha legközelebb szóba hozza tegyél úgy, mint ha meg se szólalt volna és kezdjél el beszélni mondjuk valamelyik őt érdeklő TV műsorról, vagy provokálj ki egy kis politikai vitát vele, szídd a FIDESZt vagy az MSZPt attól függően melyik oldalt kedveli.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban