Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Egyesült Királyság elhagyásakor mi a teendő?
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 10. Péntek, 19:22    Hozzászólás témája: Egyesült Királyság elhagyásakor mi a teendő? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egyszer már feltettem ezt a kérdést a fórumban, akkor elkeseredésemben, de most már előre megfontoltan. Nagyon boldog

Légyszi segítsetek összeszedni egy csokorba, hogy mi mindent kell elintézni, mikor az ember elhagyni készül ezt az országot, milyen P-akárhányast kell leadni az adóhivatalban, NHS-nek kell-e szólni, adóvisszaigénylés mennyi ideig tart (ugyanis májusban készülünk haza, tehát amit áprilisban és májusban befizetünk adót, azt visszaigényelnénk), meg ilyenek.

Azért döntöttünk így, mert mi anno úgy indultunk el Angliába, hogy egy évet eltöltünk, közben nyelvet tanulunk, keresünk egy kis pénzt, aztán hazamegyünk. Sajnos a gazdasági válság közbeszólt, azaz egy év alatt annyit gyengült a font, hogy anyagilag nem érte volna meg akkor hazamennünk. Aztán mikor először felvetettem ezt a hazamenetel dolgot itt a fórumon, nem sokkal utána sikerült bekerülnöm egy kutató intézetbe, és akkor végülis úgy döntöttünk, hogy még maradunk.

Most viszont kiderült, hogy a válság az intézetet is elérte, az én munkámat havonta hosszabbítgatják, ami nem kis stresszt okoz. Gyakorlatilag másfél éve stresszelek, új munkahelyek, nacionalista kollégák, buta főnökök, bizonytalan állás... Gondoltam már rá, hogy jelentkezek PhD-re, de ha azt itt elvégezném, akkor szinte biztos, hogy nem mennék többé haza. Márpedig a családnál és a barátoknál semmi sem fontosabb számomra. Párom is haza szeretne már menni. Szinte semmi sem szól emellett az ország mellett...

Lehet páran csodálkoztok ezen, de én nem Magyarországra megyek haza, hanem Szlovákiába, ott azért nincs akkora vész (egyelőre), hála az égnek...

Most azt tervezem, hogy otthon elvégzem a PhD-t, már beszéltem az egyetemmel, ahol végeztem, úgy néz ki, hogy összejön a dolog, kopogjam le... Szorítsatok! És légyszi segítsetek gyorsan és gördülékenyen lerendezni a dolgokat, amit kell ilyenkor.

Köszi!

Legutóbb erus szerkesztette (2009. Április 10. Péntek, 22:30), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jjames
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Április 10. Péntek, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En is gondolkodtam egy ilyen forumreszen. Szoritok nektek, hogy minden okesan zajlodjon! Varom en is a reszletes leirast, lasd mint a lakcimvaltozasnal. Nalam meg nem esedekes, de sosem lehet tudni, eddig mindenki csak ahoz kert tanacsot, hogy itt hogy maradjon meg, most itt az ido, hogy ahoz is tanacsot adjunk, hogy hogyan lepjunk le.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 10. Péntek, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jjames írta:
En is gondolkodtam egy ilyen forumreszen. Szoritok nektek, hogy minden okesan zajlodjon! Varom en is a reszletes leirast, lasd mint a lakcimvaltozasnal. Nalam meg nem esedekes, de sosem lehet tudni, eddig mindenki csak ahoz kert tanacsot, hogy itt hogy maradjon meg, most itt az ido, hogy ahoz is tanacsot adjunk, hogy hogyan lepjunk le.

Köszi jjames! Ezért is nyitottam itt a topikot, az Okoskát meghagyom az érkezőknek, ez meg legyen a távozóké... Kacsintó

Várom a hozzászólásokat, segítsetek légyszi!
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 12. Vasárnap, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megpróbálom összeszedni, de korántsem lesz teljes a listám, ráadásul mindenkinek mást kell intézni.

--Landlordnak (vagy a letting agency-nek) idejében jelezni a távozási szándékot, és egyeztetni a deposit visszafizetés idejét, módját. Aki fizet council Tax-ot ott is jelezni a távozási dátumot. Én ezt személyesen tenném, nem levélben.

--Közüzemi számlákat akinek van levélben lemondani, (gáz, villany, internet, Tv előfizetés és TV licence). Ez semmire nem garancia, mert visszaigazolást elég ritkán adnak....

--NI, Home Office, Gp tekintetében semmit nem kell bejelenteni, mivel az nem lakhelyspecifikus.

--Bankszámla. Nos ez ismét személyre szabott mi lenne a legjobb. Az ingyenes, basic accountokat szerintem nem érdemes felmondani, mert lehetnek beeső összegek a távozás után is, pl.: munkabér, adóvisszatérités, deposit (néha egy hónappal később adják vissza, ha kiderül hogy a bérlő nem hagyott nagyobb közüzemi tartozást hátra.)
Ha nem megy rá pénz egy ideig, úgyis megszünteti a bank egy idő mulva.
Más a helyzet a komolyabb, havidíjas Bank accountokkal (HSBC Plus, stb), itt havonta termelődik a minusz (HSBC-nél 13 font) a havidíj miatt, ezt viszont nem árt felmondani. Behajtani nem tudják ugyan a felhalmozott minuszt, de sosem lehet tudni, hogy mikor tér vissza az ember Angliába később, jobb nem feketelistán lenni bank szempontjából.
Ha van egyéb kölcsön, áruhitel, akkor azokat is felmondani, kifizetni.

--Akinek van bármilyen segélye, Child benefit-je, azt is illik lemondani, Ne utalják már hónapokig a bankszámlára a távozás után.....

--Aki rendelkezik autóval, az vagy viszi magával (macerás a magyar honosittatás), vagy eladja, de a lakcímet mindenképpen ellenőrizze, hogy leírták-e a nevéről.

--Esetleg ha fontos levelek jöhetnek, a postán kérni egy címátirányitást valami megbízható angol ismerősnek. A régi landlord vagy az új lakó magasról tesz rá, hogy utánadküldje a leveleidet...

-- Barátoknak, ismerősöknek a tartozást kifizetni Nagyon boldog

Hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos van még amit kihagytam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 12. Vasárnap, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Tovi!

Valahol még régebben olvastam, hogy valami P85-öt vagy én nem tudom hányast kell leadni a Home Office-nak, vagy valami hivatalos szervnek, ha elhagyni készülöd az országot. Erről tud valaki valamit?

Havidíjas számlát át lehet csináltatni basic accountra? Akkor nem kéne felmondani.
Vissza az elejére
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Április 17. Péntek, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1. Engem is foglalkoztat a következő kérdés, hogy valami formanyomtatványt nem kell valamelyik szervnek benyújtani, hogy elhagyom az országot?

2. Én május végével készülök haza és érdekelne, hogy az áprilisi és májusi kereset adóbevallását következő évben itt kell intéznem vagy az otthoni adóbevallásba kell majd jövőre feltüntetni?

3. Másrészt az adóvisszatérités menete, feltétele... Mit lehet tudni róla?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 17. Péntek, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cita írta:
1. Engem is foglalkoztat a következő kérdés, hogy valami formanyomtatványt nem kell valamelyik szervnek benyújtani, hogy elhagyom az országot?

2. Én május végével készülök haza és érdekelne, hogy az áprilisi és májusi kereset adóbevallását következő évben itt kell intéznem vagy az otthoni adóbevallásba kell majd jövőre feltüntetni?

3. Másrészt az adóvisszatérités menete, feltétele... Mit lehet tudni róla?

Válaszotokat előre is köszönöm!

A harmadik kérdésedre a válasz: fogod a P60-at, de nem árt, ha viszed a P45-öket is, ha van, beballagsz a legközelebbi HMRC Enquiry Office-ba:

http://www.multimap.com/clients/places.cgi?client=ir

és ott megkérdezed, hogy jár-e vissza adó az előző adóévből. Nekem a fickó ott helyben kiszámolta számológépen, hogy igen, jár vissza, kezembe nyomott egy nyomtatványt (Employment Record), amit kitöltve el kell küldeni a HMRC egyik címére, azt majd az ügyintéző megmondja, melyikre. Azt is mondta, hogy 4 hétig tart, mire egyáltalán sorra kerül a levelem, csak aztán lehet őket hívni azon a telefonszámon, amit a címhez is adott, és intézni a dolgot.

Tovi, a Warren Street-en nem HMRC iroda van, az valami egészen más. A 18-19 Warren Street, London, W1T 5LR cím alatt egy "Law Centres Federation" nevű iroda található, és nem a HMRC irodája. Viszont a fenti linket használva könnyen megtalálható a legközelebbi HMRC iroda.
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 17. Péntek, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig ott van az, ki kell jönni a metróból a Warren street-en, balra fordulni, majd átmenni a zebrán. És pontosan szemben szép nagy betűkkel ki van írva.
Csupán kétszer voltam ott, szóval remélem az amnéziám nem hatalmasodott el ennyire Nagyon boldog

Egészen pontosan itt van, hogy használjam az általad linkelt keresőt Nagyon boldog

http://www.multimap.com/clients/browse.cgi?client=ir&GridE=-0.13781&GridN=51.52452&lon=-0.13781&lat=51.52452&GridN=51.52452&GridE=-0.13781&db=london&SUBMIT=Find&reclimit=5&place=Warren%20Street%2C%20London%2C%20England%2C%20W1T%206&local=&client=ir&addr2=warren%20street&addr3=london&scale=5000
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 18. Szombat, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
Pedig ott van az, ki kell jönni a metróból a Warren street-en, balra fordulni, majd átmenni a zebrán. És pontosan szemben szép nagy betűkkel ki van írva.
Csupán kétszer voltam ott, szóval remélem az amnéziám nem hatalmasodott el ennyire Nagyon boldog

Egészen pontosan itt van, hogy használjam az általad linkelt keresőt Nagyon boldog

http://www.multimap.com/clients/browse.cgi?client=ir&GridE=-0.13781&GridN=51.52452&lon=-0.13781&lat=51.52452&GridN=51.52452&GridE=-0.13781&db=london&SUBMIT=Find&reclimit=5&place=Warren%20Street%2C%20London%2C%20England%2C%20W1T%206&local=&client=ir&addr2=warren%20street&addr3=london&scale=5000

Na de ez nem az a cím, amit feljebb írtam (18-19 Warren Street, London, W1T 5LR, erről beszéltünk msn-en, erre mondtad, hogy ez a HMRC iroda címe), hanem a Ground Floor, 286 Euston Road, London, NW1 3UL címen található az iroda (amit most belinkeltél). Meg aztán Finchley hozzátok is közelebb van, mint Warren Street... valahol félúton.

Azért is nekem van igazam! Nagyon boldog Nagyon boldog Vicces
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 18. Szombat, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Tovi írta:

Na de ez nem az a cím, amit feljebb írtam (18-19 Warren Street, London, W1T 5LR, erről beszéltünk msn-en, erre mondtad, hogy ez a HMRC iroda címe), hanem a Ground Floor, 286 Euston Road, London, NW1 3UL címen található az iroda (amit most belinkeltél). Meg aztán Finchley hozzátok is közelebb van, mint Warren Street... valahol félúton.

Neked természetesen, nem mernék vitába szállni veled Nagyon boldog Még jó hogy egy épületről beszélünk, 2 bejárata van, az egyik (a main) a warren Street-en van.

1:1 Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 19. Vasárnap, 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
erus írta:
Tovi írta:

Neked természetesen, nem mernék vitába szállni veled Nagyon boldog Még jó hogy egy épületről beszélünk, 2 bejárata van, az egyik (a main) a warren Street-en van.

1:1 Nagyon boldog Nagyon boldog

Hmmm... Hát ki kell hogy ábrándítsalak, de ez az iroda (amit belinkeltél) nem a Warren Street-en van, hanem a Euston Road és a Hampstead Road sarkán van a Warren Street-i metróállomással szemben.

És Finchley akkoris közelebb van Edgware-hez. Vicces

Elvitázgatunk itt magunknak... Nevető
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 19. Vasárnap, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talpraesett ember odatalál, és nem veszik el 30 m különbségen..... És akkora betükkel van kiírva mint a ház Nagyon boldog
Ha kijön a Warren Street-i megállóból, akkor már egyértelmű, eltéveszteni sem lehet.
Aki még ennyi akadályt sem tud venni, az meg is érdemli hogy ne találjon oda.....

Közelségről annyit, hogy Finchley nekem minimum 2 metró, a belvárost meg 1 útból megcsináltam. Km-re tényleg közelebb van, de időben, pénzben azért nem annyira.

Cupp Nagyon boldog
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 19. Vasárnap, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
Talpraesett ember odatalál, és nem veszik el 30 m különbségen..... És akkora betükkel van kiírva mint a ház Nagyon boldog
Ha kijön a Warren Street-i megállóból, akkor már egyértelmű, eltéveszteni sem lehet.
Aki még ennyi akadályt sem tud venni, az meg is érdemli hogy ne találjon oda.....

Közelségről annyit, hogy Finchley nekem minimum 2 metró, a belvárost meg 1 útból megcsináltam. Km-re tényleg közelebb van, de időben, pénzben azért nem annyira.

Cupp Nagyon boldog

Vicces Vicces Vicces Nagyon boldog

Az tény, hogy a hülye is odatalál a leírásod alapján, csak engem kevertél meg vele nem is kicsit, mert msn-en az ember nem látja azokat a bizonyos nagy betűket. Kacsintó Vicces

Lényeg ami lényeg, nemcsak a Warren Street-i megállóval szemben lévő, Euston Road-on található iroda létezik, hanem a keresővel közelebbit is lehet találni.

Cuppp Nagyon boldog
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Április 24. Péntek, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most már csak azt mondjátok meg, hogy szerintetek mi a legaljasabb bosszú, amit költözés előtti éjjel (esetleg aznap reggel) el lehet követni az általad oly nagyon gyűlölt (ex)szomszédod ellen... Hihetetlenül kihúzza a gyufát minden héten, tiszteletlen és korlátolt, és nem egy álmatlan éjszakát okozott az egy év alatt. Forgó szemek

Szóval bosszúra szomjazom... mert megérdemli (ez itt nem a reklám helye Nagyon boldog )... tudom, hogy gyerekes ötlet, de muszáj legalább kitervelnem valamit, másképp nem élem túl ezt az egy utolsó hónapot. Lehet hogy aztán mégsem teszem meg, csak hadd forraljak valamit, ami által kibírom még júniusig... Síró vagy nagyon szomorú

Várom az ötleteket...
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Máj 28. Csütörtök, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah, majdnem minden elintézve:

1. átirányítottam a postát egy kedves ismerősöm címére (kösziiiii Mosoly),
2. beadtam az adóvisszaigénylést, ami remélem zökkenőmentesen történik majd, és nem kell otthonról hívogatnom angol számra...,
3. bankszámlát még meghagyom, de átcsinálom holnap classicra, ami ingyenes, és kiveszek róla minden pénzt és viszem haza - ami majd később érkezik rá, azt átutalom a kedves ismerősnek, ő pedig hazautalja nekem (megint kösziiii Mosoly).

Már csak abban nem vagyok biztos, hogy nem kellene-e írni pár sort a Home Office-nak meg a HMRC-nek, esetleg az orvosnak is, hogy töröljenek a rendszerből, mert megyek haza... Szerintetek?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban