Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

gyerekekkel Angliába :)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka Londonban
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
prestidigitation
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 14. Szombat, 22:25    Hozzászólás témája: gyerekekkel Angliába :) Hozzászólás az előzmény idézésével

Dél-kelet Angliában szeretnék munkát találni. kb. 1 évre mennék ki. A helyzet az, hogy iskoláskorú gyerekeimmel együtt tervezem, és nem tudom milyen lehetőségek vannak ebben a verzióban. Nekem viszonylag egyszerűbb, mivel valamikor nyáron szeretném letenni a középfokú nyelvvizsgát, viszont a gyerekek nem tudnak angolul, (bár a nagyobbiknak már oktatják Mosoly Hogyan járnak majd ott iskolába és tanulják a koruknak megfelelő kötelező tananyagot??? Zavart
Aki tud 5lettel vagy tapasztalattal segíteni, írjon.
Köszönöm. Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 14. Szombat, 22:40    Hozzászólás témája: Re: gyerekekkel Angliába :) Hozzászólás az előzmény idézésével

prestidigitation írta:
Dél-kelet Angliában szeretnék munkát találni. kb. 1 évre mennék ki. A helyzet az, hogy iskoláskorú gyerekeimmel együtt tervezem, és nem tudom milyen lehetőségek vannak ebben a verzióban. Nekem viszonylag egyszerűbb, mivel valamikor nyáron szeretném letenni a középfokú nyelvvizsgát, viszont a gyerekek nem tudnak angolul, (bár a nagyobbiknak már oktatják Mosoly Hogyan járnak majd ott iskolába és tanulják a koruknak megfelelő kötelező tananyagot??? Zavart
Aki tud 5lettel vagy tapasztalattal segíteni, írjon.
Köszönöm. Mosoly

Nem irtad, hogy mennyi idosek a gyerköceid, és hogy egyedül jönnél-e ki velük.
Az én tapasztalatom: Ovodás koru volt a lányom mikor kijottunk, semmit nem beszélt angolul. Elsős lett itt azonnal egy átlagos iskolába.Nem kell félteni őket, a gyerekek tökéletesen beilleszkednek. 1 év alatt ugy meg tanult angolul, hogy soha nem mondják meg róla, hogy nem született angol.
Vissza az elejére
Nour
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 16. Hétfő, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem egy ovis és egy hét éves elsős srácom van, olvas és ír. Köszönni tud angolul, és megmondja a nevét, de ennyi és nem több.
Nem is tudom pontosan, milyen az iskolarendszer, ott már öt éves kortól járnak pre-schoolba? Vele mi lenne szerintetek? Mégiscsak iskola és nem ovi. Az ovis miatt nem aggódom, ő nagyon belevaló kölyök, hamar belejönne.

Üdv, Kata
Gyanítom hog még sokszor kérdezek mnidenfélét, még csak tervezgetünk, de tudom, hogy az ördög a részletekben bújkál mindig.
Vissza az elejére
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 16. Hétfő, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nour írta:
Sziasztok!

Nekem egy ovis és egy hét éves elsős srácom van, olvas és ír. Köszönni tud angolul, és megmondja a nevét, de ennyi és nem több.
Nem is tudom pontosan, milyen az iskolarendszer, ott már öt éves kortól járnak pre-schoolba? Vele mi lenne szerintetek? Mégiscsak iskola és nem ovi. Az ovis miatt nem aggódom, ő nagyon belevaló kölyök, hamar belejönne.

Üdv, Kata
Gyanítom hog még sokszor kérdezek mnidenfélét, még csak tervezgetünk, de tudom, hogy az ördög a részletekben bújkál mindig.

A gyerekek miatt egy percig ne aggodj.A kicsit valoszinu beteszik oviba, a nagyobbat elsobe.A tobbi gyerektol fogja megtanulni a nyelvet.En is igy voltam a lanyommal, az elso perctol imadta a sulit,pedig egy kukkot nem beszelt angolul.1 ev alatt tokeletesen megtanulta a nyelvet.
Hali ,Enci
Vissza az elejére
eva79
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Január 19. Csütörtök, 18:16    Hozzászólás témája: gyerekekkel Angliába:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem Augusztusban lessz a fiam 7-éves!
Tavaj Augusztusban jöttünk ki. Szeptembertöl jár suliba,egyáltalán nem beszélte a nyelvet. Most sem ,de már sokmindent megért. Az elején nagyon féltettem,de most már egy kicsit könyebb. Elöször kis csoportba járt,aztán átteték elsöbe.De Januártol már a 2.os csoportba rakták. Álitolag a vele egykoru gyerekek már 2.-osak! Nekemis sok kérdésem volt, és még mindig van egy csomo. De aztán rájön az ember hogy feleslegessen agodik,mert minden megoldodik magátol.
Az iskolák egyébként szerintem nem nehezek.De ezt ugyis akkor látja az ember ha már kintvan egy kis ideje. Ugygondolom hogy még nekemis kell egy kis idö,hogy tapasztaltab legyek. De higyétek ell nem nehéz!
Sokat kell írogatni a forumba,és akkor talán könyebb!

Sziasztok és sokk sikert!!!!
eva79
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
macimadar
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 20. Péntek, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok4

Szintén kisgyermekkel mennék ki,június közepén,ahogy vége a tanévnek.
Ő most volt 1 osztályos, nem beszél angolul.
Én nyelvet tanulni mennék ki,és közben fenntartani magunkat,tehát dolgoznom kellene.
Tudom,hogy be lehet Őt iskolázni,csak azt nem tudom,hogy mi a helyzet nyáron.Hogy van kint a nyári szünet?
Hova tudnám Őt azonnal járatni,hogy tanulja az angolt,és én is tudjak
dolgozni és tanulni járni?
Erre szeretnék választ kapni.Köszi.
Vissza az elejére
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 20. Péntek, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

macimadar írta:
Sziasztok4

Szintén kisgyermekkel mennék ki,június közepén,ahogy vége a tanévnek.
Ő most volt 1 osztályos, nem beszél angolul.
Én nyelvet tanulni mennék ki,és közben fenntartani magunkat,tehát dolgoznom kellene.
Tudom,hogy be lehet Őt iskolázni,csak azt nem tudom,hogy mi a helyzet nyáron.Hogy van kint a nyári szünet?
Hova tudnám Őt azonnal járatni,hogy tanulja az angolt,és én is tudjak
dolgozni és tanulni járni?
Erre szeretnék választ kapni.Köszi.

Nagyon keves az információ amit adtál.De ha jól értem egyedülálló anyuka vagy apuka vagy.Nem akarlak elkeseriteni, de akkor nagyon nehéz lesz gyerekkel. Az iskola 1/2 9-9 kor kezdődik.3- 3.30 kor van vége. Ezalatt az idő alatt tudsz dolgozni és eljutni a munkahelyedre. Londoni viszonylatban ha csak 1 óra az ut oda és annyi vissza akkor ez még nincs messze.Sőt.Tehat babysittert kell fogadnod.Óránként 5-6 font.Vagy ott lakik nálad, akkor heti 50-60, meg eteted, és bérelsz neki egy szobát.Szóval.....nehéz.A nyári szünet egyebként juli 20.-a körül kezdődik.6 hét.
Vissza az elejére
macimadar
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. Hétfő, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Még azt kérdezném,hogy akkor is felveszik suliba a kisfiam,ha még nem találtam munkát?
Mert itthon felhívtam az közvetítő iroda irodát,ami kimenni szándékozókkal foglalkozik,és azt mondták,hogy csak 1 éves munkaviszony után kérhetem,hogy felvegyék,így nem is foglalkoztak velem.
Most akkor hogy van ez?
Várom válaszod.
Köszi
Vissza az elejére
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. Hétfő, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

macimadar írta:
Szia!

Még azt kérdezném,hogy akkor is felveszik suliba a kisfiam,ha még nem találtam munkát?
Mert itthon felhívtam az közvetítő iroda irodát,ami kimenni szándékozókkal foglalkozik,és azt mondták,hogy csak 1 éves munkaviszony után kérhetem,hogy felvegyék,így nem is foglalkoztak velem.
Most akkor hogy van ez?
Várom válaszod.
Köszi

Ez butasag, a gyereked iskola köteles uniós ország vagy, tehát a gyerekednek kötelessége iskolába járni, ha csak nem magyarországrol magántanuló. Milyen munkát keresel?
Vissza az elejére
macimadar
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. Hétfő, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Egyelőre bármilyen segédmunkát /takarítás,mosogatás/,mert
tanulnom kell a nyelvet.
Itthon még a kereskedelemben dolgozom,egyéni vállalkozó vagyok,egy kis üzletet vezetek,de a "nagy halak " megettek,váltanom kell.
Kezdeném alulról elölről,csak jó lenne tudni egy két "biztosat".
Pl.:
Milyen olcsó szállást tudnék találni kis gyermekkel?
Van kint olyan iroda,ami magyarul nyújt segítséget kezdetben?
Mi a helyzet vidéki viszonylatban?Mert nem ragaszkodnék Londonhoz.

/Ezek szerint jó iroda ez a közvetítő iroda/

Te is kis gyerekkel kezdted.Hogy csináltad?Hogy indultál neki?
Köszi a segítséget.
Vissza az elejére
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 23. Hétfő, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

macimadar írta:
Szia!

Egyelőre bármilyen segédmunkát /takarítás,mosogatás/,mert
tanulnom kell a nyelvet.
Itthon még a kereskedelemben dolgozom,egyéni vállalkozó vagyok,egy kis üzletet vezetek,de a "nagy halak " megettek,váltanom kell.
Kezdeném alulról elölről,csak jó lenne tudni egy két "biztosat".
Pl.:
Milyen olcsó szállást tudnék találni kis gyermekkel?
Van kint olyan iroda,ami magyarul nyújt segítséget kezdetben?
Mi a helyzet vidéki viszonylatban?Mert nem ragaszkodnék Londonhoz.

/Ezek szerint jó iroda ez a közvetítő iroda/

Te is kis gyerekkel kezdted.Hogy csináltad?Hogy indultál neki?
Köszi a segítséget.

Nem tudom mit mondjak Neked, mert azt hiszem nem akarsz meg érteni.
Én úgy gondolom, ha egyedül vagy ( amire ugyan nem válaszoltál) de a szavaidból úgy veszem ki és még nő is ( tudnod kell hogy nőként ha nem beszéled a nyelvet FŐ ÁLLÁSBAN 150-180 Ł ot keresel egy héten.)De Te semmi képp nem tudsz 4 óránál többet dolgozni 1 nap.Konyhai munkát és takaritást tudsz vállalni nyelvtudás nélkül. Ha még van is olyan szerencséd hogy találsz olyan konyhai munkát ami iskola időben van és csak 4 óra, akkor is szinte biztos hogy szombaton vagy vasárnap dolgoznod kell.Ha szállodai takaritoi állást kapsz 100% hogy dolgozol hétvégén, mert ott hétköznap van 1 nap pihenőd.
Hová teszed a gyerkőcöt míg dolgozol?
Én azt hiszem nagy felelőtlenség lenne nyelvtudás nélkül ilyen kis gyerekkel elindulnod Angliába.A szállás árakról.Nagyon nehezen fogsz kisgyerekkel lakást találni, mert annyi pénzed nem lesz, hogy különállót bérelj, gyerekkel meg nehezen adnak 1 szobát. De ha találsz is mondjuk heti 130-140 Ł ért , miből fizeted?
Igen, én is kisgyerekkel jöttem, de a párom már évek óta itt dolgozott, nagyon jól fizető vezetői állásban.A gyerek mellett egyébként én sem tudok elhelyezkedni.
Gondold át kérlek.Előbb tanuld meg otthon a nyelvet, addig a gyerkőc is nő kicsit.
Vissza az elejére
MEDA
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 26. Csütörtök, 8:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Enci!
Szertnénk érdeklődni,szerinted mennyi esély lenne rá,hogy a férjemnek,aki olaszul beszél jól,angolul sajnos csak "érteget",munkát találjunk,úgy néztem nekem talán összejöhetne,angolul tudok és gyógymasszőr vagyok,van két kicsi gyermekünk(6 és 3.5).
Nagyon félek tőle,hogy őket megviselné ez a környezetválltozás.
A nagyobbik nagyon nehezen barátkozó,olyan kis visszafogott gyerek.
Olvastam,hogy járhatnak oviba,ennek mik a feltételei?
Válaszodat előre is köszönöm,Melinda
Vissza az elejére
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2006. Január 26. Csütörtök, 8:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MEDA írta:
Szia Enci!
Szertnénk érdeklődni,szerinted mennyi esély lenne rá,hogy a férjemnek,aki olaszul beszél jól,angolul sajnos csak "érteget",munkát találjunk,úgy néztem nekem talán összejöhetne,angolul tudok és gyógymasszőr vagyok,van két kicsi gyermekünk(6 és 3.5).
Nagyon félek tőle,hogy őket megviselné ez a környezetválltozás.
A nagyobbik nagyon nehezen barátkozó,olyan kis visszafogott gyerek.
Olvastam,hogy járhatnak oviba,ennek mik a feltételei?
Válaszodat előre is köszönöm,Melinda

Szia Melinda!
Segéd munkát valószinű a férjednek is sikerülne találni , ami gond, hogy azt hiszem júniustol az épitkezésekre csak olyan emberek tehetik be a lábukat akiknek meg van a balesetvédelmi vizsgájuk.Ezt pedig angolul kell elvégezni.Tehát június-julius környékétől akik nem beszélnek angolul az építőiparban nem kapnak munkát.Tehát valami más dolog után kellene néznie.Talán valami szalag munka.
Masszörként gondolom eltudnál helyezkedni, vagy otthon csinálni, hirdetés utján ( csak ennek a szövegének megfogalmazásával nagyon kell vigyázni, mert itt az örömlányok hirdetik a masszirozást Nagyon boldog Nagyon boldog )
A kicsik miatt én a helyedben nem félnék, nagyon könnyen beleszoknak az itteni sulikba-ovikba.A 6 éves biztos elsős lenne már itt.
Vissza az elejére
ildiko73
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Január 26. Csütörtök, 14:01    Hozzászólás témája: London kisgyerekkel! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

14-hónapos kislányunkkal szeretnénk kimenni Londonba.
Párom nem beszél angolul,én kicsit megértetem magam.
Amerikába voltam magyar családnál és ami rám ragadt annyit beszélek.
Ovi hány éves kortol van?
gyerekkel kapun szállást?
Szeretném ha tanácsot adna valaki,hogy merre induljunk el!
Köszönöm!Ildikó
Vissza az elejére
Krisz972
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. Január 26. Csütörtök, 14:40    Hozzászólás témája: Re: London kisgyerekkel! Hozzászólás az előzmény idézésével

ildiko73 írta:
Sziasztok!

14-hónapos kislányunkkal szeretnénk kimenni Londonba.
Párom nem beszél angolul,én kicsit megértetem magam.
Amerikába voltam magyar családnál és ami rám ragadt annyit beszélek.
Ovi hány éves kortol van?
gyerekkel kapun szállást?
Szeretném ha tanácsot adna valaki,hogy merre induljunk el!
Köszönöm!Ildikó

Szerintem ez igy meredek lenne kicsit...Maradjatok otthon egy evig meg,tanuljatok meg angolul,mert ha nektek mindegy is,azert a kisgyerekkel igy elinduli a semmire nagyon nagy felelotlenseg lenne.Nem akarlak elkeseriteni,de csodak itt sincsenek.Angol nelkul meg vagytok love,sorban allnak az angolul tudok meloert.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka Londonban Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban