Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Robogo vasarlas es jogsi
Ugrás oldalra 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
billwagner
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 12. Hétfő, 19:45    Hozzászólás témája: Robogo vasarlas es jogsi Hozzászólás az előzmény idézésével

Udv Mindenkinek!

Kerlek segitsetek! Ebben a honapban vennem kell egy scootert es persze a tanulojogsit is meg kell igenyelnem, de nem igazan vannak gyakorlott barataim itt kint. Vezetni tudok, azzal nincs baj, a postarol kertem formatumot.....es ennyi. Ha valaki tud, kerem, segitsen! Minden tanacsra szuksegem van. Koszonom!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 12. Hétfő, 20:30    Hozzászólás témája: Re: Robogo vasarlas es jogsi Hozzászólás az előzmény idézésével

billwagner írta:
Udv Mindenkinek!

Kerlek segitsetek! Ebben a honapban vennem kell egy scootert es persze a tanulojogsit is meg kell igenyelnem, de nem igazan vannak gyakorlott barataim itt kint. Vezetni tudok, azzal nincs baj, a postarol kertem formatumot.....es ennyi. Ha valaki tud, kerem, segitsen! Minden tanacsra szuksegem van. Koszonom!

Kitoltod, bekuldod, mellekeled a fenykepet, csekket, utleveledet (vagy beviszed a DVLA-hoz szemelyesen - lasd szamtalan masik topik) es megjon a provisional license-ed.
Aztan azzal elballagsz az elso motoros-iskolaba es megcsinalsz egy egy napos CBT-t (compulsory basic training), ami kb egy 100-as. Kapsz rola papirt es maris roboghatsz.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jakuza
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Február 9. Hétfő, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Motorkerékpárt szeretnék venni. Elég-e a vásárláshoz és biztosításkötéshez az útlevél és egy lakcímigazolás a főbérlőmtől vagy meg kell várnom míg kiküldik az angol jogsimat?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Február 9. Hétfő, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jakuza írta:
Sziasztok!

Motorkerékpárt szeretnék venni. Elég-e a vásárláshoz és biztosításkötéshez az útlevél és egy lakcímigazolás a főbérlőmtől vagy meg kell várnom míg kiküldik az angol jogsimat?

Auto/motor vasarlashoz semmilyen igazolvany nem kell, jogsi meg plane nem, lehet autod/motorod attol, hogy nem tudsz vezetni. Lakcim az kell, mert oda fogja a DVLA postazni a V5C-t(forgalmit).

Biztositashoz sem kell, csak ugye amikor hasznalod, akkor nem art, ha van Mosoly De ha mar levizsgaztal, akkor arrol van papirod, tehat vezethetsz mar minden gond nelkul. Nekunk soha semmilyen biztosito nem kert jogositvanyszamot.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jakuza
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Február 9. Hétfő, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a gyors választ!

Azért kérdeztem a jogsimegvárást, mert ugye azon van rajta hivatalosan a lakcímem. Addig csak egy kézzelírott papírom van arról, hogy hol is lakom. De akkor oké. Köszönöm mégegyszer!
Vissza az elejére
Magi-Zsolti
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Március 30. Hétfő, 20:16    Hozzászólás témája: külön jogsi? Hozzászólás az előzmény idézésével

Kell scooterre külön jogsi? Nem jó az autóvezetői, jó kis ungarisce plastic card?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
medi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 11. Szerda, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok/erdekelne pontosan mit tartalmaz a motoros vizsga angliaban?
Vissza az elejére
zsoli83
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 22. Vasárnap, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A kérdésem a következő:
Szeretnék venni egy robogót itt kint, a hirdetésben az áll hogy van érvényes tax, és MOT. Mit kell tudni a vásárlás előt, mire figyeljek oda, vagyis milyen papírokat kell kitölteni az adásvételkor?

Ha elhozom a motort kocsival, akkor a neten kötök rá egy biztosítást és lehet használni?

Motorhoz is kell additional driver, ha valaki más is szeretné haszni?

Tervezem a jogsim cseréjét angolra, érdemes ezt a vásárlás előtt megtenni, vagy ez nem számít?

Esetleg, ha valamit nem említettem és lényeges lehet, kérlek figyelmeztessetek?

Kicsit aggódk, hogy vmi lopott, vagy gagyi mocit soznak rám. Mosoly

Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék!

Üdv.

Zsolt
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 3:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsoli83 írta:
Sziasztok!

A kérdésem a következő:
Szeretnék venni egy robogót itt kint, a hirdetésben az áll hogy van érvényes tax, és MOT. Mit kell tudni a vásárlás előt, mire figyeljek oda, vagyis milyen papírokat kell kitölteni az adásvételkor?

Ha elhozom a motort kocsival, akkor a neten kötök rá egy biztosítást és lehet használni?

Tervezem a jogsim cseréjét angolra, érdemes ezt a vásárlás előtt megtenni, vagy ez nem számít?

Üdv.

Zsolt

Kérdezd Tovit az autós topicban. Hidd el nála ezekről senki sem tud többet. Sokkolt
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 4:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsoli83 írta:
Sziasztok!

A kérdésem a következő:

Üdv.

Zsolt

Motorokban annyira nem vagyok otthon, szeretem, ha valaminek legalább 4 kereke van.... De jobb a 20...
Vásárlásnál alap, hogy csak a tulajdonostól vedd meg, kérd el a jogsiját, ha vonakodik, hagyd a fenébe. Mot-Tax leeelenőrizhető könnyen, a mopeden is van Tax tábla, check it.
A űszaki állapotról gondolom nem kell írnom sokat, legalább ne az legyen, mint a megboldogult autósoktatóm azóta szállóigévé lett mondása: sív, susog, basik indulni....
Ja, és ha meg tud állni az sem baj, fék legyen rendben.

Ha utánfutón hozod, nem kell rá biztosítás, ha használod, akkor már igen, Közterületen parkolásra is figyelj insurrance nélkül, kötözködhetnek (bár ezt inkább az autósokkal teszik)

Biztositást itt tudsz kötni, akár third party vagy comprehesive, akár pay as you go tipusut. Az additional driverre azért nem tenném a fejemet, de 99,9% hogy külön kell minden vezetőre, de ezt meg fogod látni, ha megkéred a biztositást.

http://www.thebikeinsurer.co.uk/

Kérj quote-t, és döntsd el, melyik éri meg jobban.

Jogsit nem kell cserélni, de olcsóbban kijöhetsz a bitztositási összegből, ha angol jogsid van (biztositófüggő)

És a legfontosabb, ha B jogsid van:
Figyeld a dátumokat, nagyon fontosak!

"If you have a car licence...

If you obtained your full car licence before 1 February 2001 you are automatically entitled to ride a moped without L-plates (D-plates in Wales).

If you obtained a full car licence after 1 February 2001 you must first complete a CBT course and obtain a DL 196 certificate to validate your entitlement."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
zsoli83
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
zsoli83 írta:
Sziasztok!

A kérdésem a következő:

Üdv.

Zsolt

Motorokban annyira nem vagyok otthon, szeretem, ha valaminek legalább 4 kereke van.... De jobb a 20...
Vásárlásnál alap, hogy csak a tulajdonostól vedd meg, kérd el a jogsiját, ha vonakodik, hagyd a fenébe. Mot-Tax leeelenőrizhető könnyen, a mopeden is van Tax tábla, check it.
A űszaki állapotról gondolom nem kell írnom sokat, legalább ne az legyen, mint a megboldogult autósoktatóm azóta szállóigévé lett mondása: sív, susog, basik indulni....
Ja, és ha meg tud állni az sem baj, fék legyen rendben.

Ha utánfutón hozod, nem kell rá biztosítás, ha használod, akkor már igen, Közterületen parkolásra is figyelj insurrance nélkül, kötözködhetnek (bár ezt inkább az autósokkal teszik)

Biztositást itt tudsz kötni, akár third party vagy comprehesive, akár pay as you go tipusut. Az additional driverre azért nem tenném a fejemet, de 99,9% hogy külön kell minden vezetőre, de ezt meg fogod látni, ha megkéred a biztositást.

http://www.thebikeinsurer.co.uk/

Kérj quote-t, és döntsd el, melyik éri meg jobban.

Jogsit nem kell cserélni, de olcsóbban kijöhetsz a bitztositási összegből, ha angol jogsid van (biztositófüggő)

És a legfontosabb, ha B jogsid van:
Figyeld a dátumokat, nagyon fontosak!

"If you have a car licence...

If you obtained your full car licence before 1 February 2001 you are automatically entitled to ride a moped without L-plates (D-plates in Wales).

If you obtained a full car licence after 1 February 2001 you must first complete a CBT course and obtain a DL 196 certificate to validate your entitlement."

Kösz a segítséget!

De ezek után merült fel egy két kérdésem ismét.

A müszaki állapot, a mot és a tax ellenőrzése rendben...... Mosoly

A V5 ös papír számít itt a forgalminak??? Vagy vmi hasonló? Ezt kell kitölteni adásvételkor, aminek egyik részét kapom én , a másikat meg az eladó juttatja el a DVLA ba, majd ezután kapok egy másikat a nevemre?

Javítsatok ki, ha tévedek, lehet ,hogy teljes képzavar amit itt írok?

Insurance: kértem quote-t kb 105font, és ez nem módosult additional driver esetén sem, vagyis megkérdezik hogy vezet-e más is.

Viszont amit nem tudtam , az a CBT course...... na ezzel nem tudok mit kezdeni. 2001. 07 töl van B jogsim, és 2002. 03. tól C , és ezért el kellene mennem egy 100 fontos vizsgára hogy vezessek egy robogót, már ha jól értettem....?????

Volt valaki ilyen vizsgán? 2 óra vezetés, meg tesztek meg .... ha ezt kiszámolom 2 före meg egy 600 fontos moci plus tax meg MOT meg insurance, akkor már kapok 1200 fontért autót is és nem kell semmiféle vizsgára szaladgálni..!!!

Ha nem vizsgázok akkor gondolom, csak a rendőri ellenőrzéskor derül ki a bibi? Azért ha lehet én kihagynám...., vizsgáztam már eleget.....Mosoly

Vélemény , tapasztalat...... please!!!

Thanks

Zsolt
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A V5-ről amit írtál az tökéletes.
A jogosítványt te magad döntsd el, hogy hogy legyen, kockáztatsz, vagy nem. Ha kockáztatsz, azért tudd, hogy minimum 6 büntetőpont és 150 font a "jutalom", ha elkapnak. The decision is yours,,,,
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
zsoli83
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:
A V5-ről amit írtál az tökéletes.
A jogosítványt te magad döntsd el, hogy hogy legyen, kockáztatsz, vagy nem. Ha kockáztatsz, azért tudd, hogy minimum 6 büntetőpont és 150 font a "jutalom", ha elkapnak. The decision is yours,,,,

Kösz a segítséget mégegyszer, látom a büntetésekben is otthon vagy.... Mosoly

Azért az elég vicces, hogy vezethetek 40t teherautót, de nem vezethetek motort. Akkor már lerakhatom egyból a nagymotort is, azt elfogadják szerinted? Vagy az sem elég?
Már gondoltam rá korábban, h hazamennék egy -két hétre és valahogy gyors lerakni egy vizsgát. Nem tudom lehetséges-e, de talán megoldható!

Üdv. Zsolt
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. November 23. Hétfő, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azert C kategoriaval ne nagyon vezess 40 T-s teherautot Mosoly
Buntetesban elegge otthon vagyok, de szerencsere nem (csak) a sajat tapasztalatom alapjan, a cegemnel precizen ki van fuggesztve a buntetopont es charge tablazat.
Sajat magam meg csak 2 alkalommal fizettem, egyszer 30 fontot biztonsagi overt, egyszer 60-at mert behajtottam a 7,5 tonnas tablanal a 40 tonnas kamionnal....

A motorjogsi ha jol ertelmezem elfogadhato, itt csupan a B categorias jogositvanyra van ez a kitetel.
Vissza az elejére
rudizoli
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Január 23. Szombat, 12:41    Hozzászólás témája: A1 kategória Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Még Mo-n 1998 augusában szereztem A1-es jogsit (125 ccm ig), majd 98 novemberében B-t.
Kb 1 hete kitöltöttem a D1-s nyomtatványt, cserére, és elvittem a helyi DVLA-ba.
Ma érkezett meg az angol jogsim, viszon ezen csak a B van rajta (és a kapcsolódó kategóriák B, B1, f, k, p)
az A1-es jogsimról sem a jogsin sem a hozzátartozó papíron sem találok említést. (Hacsak az nem az hogy a Provisional Entitlemen rovatba szerepel egy A kategória, de ez szerintem mindenkinek jár a B után)
A rajta megjelölt kategóriák is 98 novemberi kezdődátummal vannak, innen gondolom, hogy csak a B-hez kapcsolódnak.
Elolvastam a hozzá küldött mellékleteket és nem lettem okosabb úgy tűnik a nehezen szerzett A1-em "eltűnt"

Mielőtt még bemegyek reklamálni szeretnék kérdezni valaki hozzáértőt, hogy én tudom-e rosszul azt, hogy nekem jár itt is az A1, vagy a DVLA hibázott.

Előre is köszi.

Zoli
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban