Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Családi pótlék
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ee-nn
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Április 10. Csütörtök, 12:05    Hozzászólás témája: Családi pótlék Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Egykis segítség kellene. Nem tudja valaki, hogy a családi pótlék igénylő ürlapnak van magyarra forditott változata, vagy mindeniki töltse ki ahogy akarja? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna ebben segíteni!
Enci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Április 14. Hétfő, 15:08    Hozzászólás témája: Re: Családi pótlék Hozzászólás az előzmény idézésével

ee-nn írta:
Sziasztok.
Egykis segítség kellene. Nem tudja valaki, hogy a családi pótlék igénylő ürlapnak van magyarra forditott változata, vagy mindeniki töltse ki ahogy akarja? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna ebben segíteni!
Enci

Szia!

Szerintem nincs magyar valtozata, de ha segitsegre van szukseged, akkor a Citizens Advice Bureau-ba kerhetsz idopontot, jelezd, hogy tolmacsra (interpreter) van szukseged es ha minden jol megy lesz segitseged az urlap kitolteseben a tanacsado es a tolmacs szemelyeben.

Sok sikert!

Eva
Vissza az elejére
peetee
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Április 15. Kedd, 16:08    Hozzászólás témája: Re: Családi pótlék Hozzászólás az előzmény idézésével

ee-nn írta:
Sziasztok.
Enci

Esetleg kuldd el nekem a nyomtatvany szamat es megprobalok egy pofas, hasznalhato forditast kesziteni neked, ami alapjan kitoltheted. Ha meg aktualis. Ingyen. Laza
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
peetee
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Április 18. Péntek, 8:57    Hozzászólás témája: Re: Családi pótlék Hozzászólás az előzmény idézésével

ee-nn írta:
Sziasztok.
Enci

Szia, privatban elkuldtem a linket, ahonnan letoltheted a magyar forditast...
Mosoly -peetee-
Vissza az elejére
lebowsky77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Április 18. Péntek, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Egy kis segítség kellene a családi pótlék ügyintézéshez. Kb. mennyi idő után fognak utalni csp-t , ha már 3 hete elküldtem nekik a papírokat???
Vagy itt is úgy müködik mint otthon minimum 2 hónap???Mosoly
Várom válaszotokat!
üdv: györgyi
Vissza az elejére
kata75
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. Április 18. Péntek, 13:18    Hozzászólás témája: Re: Családi pótlék Hozzászólás az előzmény idézésével

ee-nn írta:
Sziasztok.
Enci

Szia!
Hogy ugy-e?Nem ,sokkal szarabbul.Tavaly junius elejen adtam be az igenylesemet es iden februarban lett belole penz.8 honap ..................Minden papirom rendben volt!A gyerek itt va,egyedul allo szulo vagyok ,berelt laksban ......Na ennyit a gyorsasagrol .Remelem Te nagyobb szerencsevel jarsz.
Vissza az elejére
peetee
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Április 18. Péntek, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lebowsky77 írta:
Sziasztok!!
Egy kis segítség kellene a családi pótlék ügyintézéshez. Kb. mennyi idő után fognak utalni csp-t , ha már 3 hete elküldtem nekik a papírokat???
Vagy itt is úgy müködik mint otthon minimum 2 hónap???Mosoly
Várom válaszotokat!
üdv: györgyi

En meg 2005-ben igenyeltem eloszor akkor meg ket gyermekem (azota harom) utan. Augusztusban igenyeltem, aztan februartol aprilisig ket reszben utaltak egy-egy lump sum-ot (egyosszegut), azota rendszeresen kapom es barmit kell modositani, vagy lemondani illetve ujraigenyelni 1-2 het alatt leporog. Ez valoszinu, hogy az initial security checks miatt van, amig minden clear nem lesz nekik, hogy lehet utalni a penzt.... Eleinte turelmesnek kell lenni.
Forgó szemek

-peetee-
Vissza az elejére
lebowsky77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Április 18. Péntek, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello!!

köszi a gyors reakciót!! Tehát itt is végletekben él az ember......
Na, nembaj majd jön a papír egyszer!!
Vissza az elejére
bimbocska
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 3. Szombat, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

Azt az egyet tudom, hogy a kerveny beadasa utan 16 het a processing, de a beadastol visszamenoleg szamitott 3 honapot kifizetik.

Nekem van ket ismeros csaladom:

Az egyik csalad 2 eve van kint es 1 eve szuletett itt kint gyermekuk. Beadtak az ANYA adataira az igenylest de vmi nem volt rendben a papirokkal es visszadobtak. Nemsokra ra az apa adataira is beadtak ujra az igenylest, jelenleg is varjak a fejlemenyeket.
A lenyeg, hogy anno azt irtak a papiron, hogy HAVI 70 font a jarandosag.

A masik csalad 2 honapja van kint, otthonrol hoztak 2 gyereket es a harmadik valoszinuleg itt fog szuletni. Az apa meg nem adta be a kervenyt, de beszelt egy angol ugyveddel, aki azt mondta, hogy
a ket gyerek utan HETI 150 font jarandosagot fog kapni.

Azt szeretnem tudni, hogy letezik ilyen, hogy a 1 eves (angol) gyerek meg semmit nem kap es ha igen akkor is csak HAVI 70 font, a masik ket (magyar) gyerek nemsokra ra kijoveteluk utan HETI 150 font kapjanak?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 6:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amennyiben csaladi potlekrol van szo a dolog eleg egyeretelmu:

"There are two separate amounts, with a higher amount for your eldest (or only) child. In 2008-09, you will get £18.80 a week for your oldest child and £12.55 a week for each of your other children."
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 7:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bimbocska írta:
sziasztok!

Azt az egyet tudom, hogy a kerveny beadasa utan 16 het a processing, de a beadastol visszamenoleg szamitott 3 honapot kifizetik.

Nekem van ket ismeros csaladom:

Az egyik csalad 2 eve van kint es 1 eve szuletett itt kint gyermekuk. Beadtak az ANYA adataira az igenylest de vmi nem volt rendben a papirokkal es visszadobtak. Nemsokra ra az apa adataira is beadtak ujra az igenylest, jelenleg is varjak a fejlemenyeket.
A lenyeg, hogy anno azt irtak a papiron, hogy HAVI 70 font a jarandosag.

A masik csalad 2 honapja van kint, otthonrol hoztak 2 gyereket es a harmadik valoszinuleg itt fog szuletni. Az apa meg nem adta be a kervenyt, de beszelt egy angol ugyveddel, aki azt mondta, hogy
a ket gyerek utan HETI 150 font jarandosagot fog kapni.

Azt szeretnem tudni, hogy letezik ilyen, hogy a 1 eves (angol) gyerek meg semmit nem kap es ha igen akkor is csak HAVI 70 font, a masik ket (magyar) gyerek nemsokra ra kijoveteluk utan HETI 150 font kapjanak?

1. Hol van itt (angol) gyerek? Azert angol, mert itt szuletett? No, azert mar vagy 20 eve nem angol (egyebkent is brit Nagyon boldog )
2. Feltehetoen az ugyved beszelt ossze-vissza, vagy hozzaadta a child benefithez (lasd elozo hsz) az egyeb, alacsony fizetesre igenyelheto tax-creditet (bar azt meg nem tudom kaphat-e mielott legalabb 1 evet van itt regisztralva)
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
peetee
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem ket 'otthonrol hozott' es egy itt szuletett gyermekem van. Mindenki magyar allampolgar, meg az itt szuletett gyermek is magyar anyakonyveztetesu, hiszen nem kap brit allampolgarsagot Nagyon boldog . Beadtuk a 'papirokat' es kaptuk rendesen, ami jar. Nem tettek kulonbseget a magyar, meg az 'angol' gyerek kozott. Odahaza annal inkabb!!! (de ez mar egy masik tortenet... Kacsintó )
Ja, igen minek az ugyved? Ugy birom, mikor azt olvasom: 'beszeltem ugyveddel', meg 'voltam az advice bureau-ban',stb... En soha senkivel nem beszeltem, soha egyetlen irodaban nem voltam (kiveve az NI interjut), mert minden nyomtatvanyt le lehet tolteni a netrol, meg lehet rendelni postan, mindenutt ott a magyarazo leaflet, stb. Ha valami nincs rendben a papirokkal, akkor azert is lehet, mert valamit nem kuldtek be, amivel esetleg rendelkezniuk kellett volna, vagy el akartak hallgatni valamit (?). Ugyanis akar hiszed, akar nem, igenis meg vannak az informacios csatornaik es eler a kezuk Magyarorszagra. Megjartam a kalvariat az otthoni gyes miatt,stb. mindegy csak egy tanacs: nem szabad semmit elhallgatni, mert lehet, hogy orokre kizaratja magat valaki a lehetosegek korebol!

-peetee-
Vissza az elejére
peetee
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
(bar azt meg nem tudom kaphat-e mielott legalabb 1 evet van itt regisztralva)
-seci

Kaphat. Legalabbis en kaptam. Mosoly

-peetee-
Vissza az elejére
bimbocska
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Christine írta:
Amennyiben csaladi potlekrol van szo a dolog eleg egyeretelmu:

"There are two separate amounts, with a higher amount for your eldest (or only) child. In 2008-09, you will get £18.80 a week for your oldest child and £12.55 a week for each of your other children."

Koszonom a valaszod Christine!

seci - neked is koszonom a cinikussagod, megjegyzem, hogy a BRIT-ek mondtak, hogy o mar pedig nem magyar, hanem angol, mert itt szuletett.
...en egyebkent is csak leirtam a tortenteket...
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 5. Hétfő, 7:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bimbocska írta:
seci - neked is koszonom a cinikussagod, megjegyzem, hogy a BRIT-ek mondtak, hogy o mar pedig nem magyar, hanem angol, mert itt szuletett.
...en egyebkent is csak leirtam a tortenteket...

Szep kis magyar csalad az, ahol a gyerek attol, mert itt szuletett angolla valik. No comment. Ez nem teged minosit, hanem a csaladot.
-seci
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban