Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Támogatások juttatások!
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
picimaci80
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 16. Szerda, 12:23    Hozzászólás témája: Támogatások juttatások! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy Angliában milyen támogatásokra vagyok jogosult.

Olyan támogatásokra vagyok kíváncsi, amelyek alacsony fizu mellé járnak, vagy ha gyereke születik valakinek...

Hallottam olyat, ha 6 Font alatt van a keresetem, akkor igényelhetek támogatást heti 40 Font körülit 1 évig...

Ez, és ehez hasonló támogatások megigénylési folyamatáról szeretnék minnél többet megtudni.

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 16. Szerda, 14:08    Hozzászólás témája: Re: Támogatások juttatások! Hozzászólás az előzmény idézésével

picimaci80 írta:
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy Angliában milyen támogatásokra vagyok jogosult.

Olyan támogatásokra vagyok kíváncsi, amelyek alacsony fizu mellé járnak, vagy ha gyereke születik valakinek...

Hallottam olyat, ha 6 Font alatt van a keresetem, akkor igényelhetek támogatást heti 40 Font körülit 1 évig...

Ez, és ehez hasonló támogatások megigénylési folyamatáról szeretnék minnél többet megtudni.

Előre is köszönöm.

Azt hogy gyerekek után milyen támogatást lehet kapni azt nézd meg a megfelelő rovatban! Olyan, hogy ha valakinek 6 Font alatt van a keresete ..., olyan nem létezik tudtommal. A bér van minimálva (National Minimum Wage) és az alábbi oldalon tudsz utána olvasni:
http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employees/Pay/DG_10027201?cids=Google_PPC&cre=NMW_Search
Jellemzően a fordítás csak lengyelül, ukránul és szlovákul van feltéve. A lényeg, hogy jelenleg az alábbi sávok a kötelezőek a minimál bérre (minden októberben módosítják az inflációnak megfelelően):
- 16-18 év között 3.40
- 18-22 év között 4.60
- 22 év és a felett 5.52
Ezek kötelező érvényűek kivéve, ha iskolaköteles kor alatt a tanulás helyett dolgozol, ha self-employed, esetleg au pair vagy, ha a fegyveres erőknél teljesítesz szolgálatot, vagy ha társadalmi munkát végzel. A mezőgazdasági munka is a kivételek közé tartozik, ennek szabályozása a következő weboldalon található:
http://www.defra.gov.uk/farm/working/agwages/index.htm
Ha ennél alacsonyabb órabérre írsz alá szerződést az törvényellenes. Ilyen esetben először vagy a munkáltatóddal kell felvenned a kapcsolatot, vagy közvetlenül hívhatod a telefonos segítségszolgálatot a 0845 6000 678 számon.
Végül szerintem támogatásra ne nagyon számíts, pláne ha nem vagy angol állampolgár. Az elv az, hogy aki dolgozik az gyerekek után kaphat egy minimális támogatást, és ha a fizetése nem ér el egy meghatározott szintet, akkor kaphat adókedvezményt.
Vissza az elejére
simi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Február 16. Szombat, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello.
remelem jo topik ? Council es hose benefit -rol szeretnek megtudni ezt-azt ,mar igenyeltem ,de megtagadtak mivel harman vagyunk a szerzodesen a hazra {ocsem es unokatestverem} . egy helyen dolgozunk .kb.2000£ ert fejenkent ,igy nem vagyunk jogosultak. A kerdesem viszont az lenne ,hogy nekem itt van a csaladom is es ha mondjuk elkoltoznenk kulon lakasba mi harman
{nejem,fiam es en } az en havi 2000 es fizetesemmel jarna-e valamelyik benefit nekunk {housing vagy council benefit} - a nejem nem dolgozik,a fiam iskolas ,kapjuk a child benefitet es tax creditet .
Ha valakinek van tapasztalata e teren nagyon halas lennek erte .
Lengyel kollegam baratja csaladostul van itt csak o egyedul dolgozik a csaladbaol es allitolag kap kedvezmenyt , kb 40%-at a lakbernek .

elore is koszonom
Vissza az elejére
frakk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 11:38    Hozzászólás témája: Council flat Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azt szeretném megtudni, hogyan lehet "Council es hose"-ba bekerülni. Én most indulok 5 éves gyermekemmel s hogyan tudnám a lehető legkedvezőbben megoldani a lakásunkat? Amíg nics igazolt munkahelyem és NI számom addig nem is próbálkozhatom?
Válaszokat megköszönném SOS!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 12:27    Hozzászólás témája: Re: Council flat Hozzászólás az előzmény idézésével

frakk írta:
Én azt szeretném megtudni, hogyan lehet "Council es hose"-ba bekerülni. Én most indulok 5 éves gyermekemmel s hogyan tudnám a lehető legkedvezőbben megoldani a lakásunkat? Amíg nics igazolt munkahelyem és NI számom addig nem is próbálkozhatom?
Válaszokat megköszönném SOS!

Pont ugy, mint otthon onkormanyzati lakashoz jutni egy epp most erkezo, raadasul kulfoldinek. Sehogy.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simi. Szerintem havi 2000 fontos keresetnel nem igazan adnak lakber tamogatast. No meg az mar resident statusz fuggo is.

Frakk. Ahova koltoztok ott az adott councilhoz kell bemenni es kerni igenylo lapot a council house-ra. Azt kitoltod visszaviszed. Aztan vagy megkapjatok vagy nem. Legtobbszor megitelik hogy jar, csak epp mindenhol nagy a tuljelentkezes es raszorultsagi sorrendben kerulnek sorra a palyazok. Szoval van hogy 2-3 evet is varni kell.
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Március 7. Péntek, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Londonban a varakozasi ido 10-12 ev!!! Ha nem esel bele az ugynevezett "priority need" kategoriaba akkor felesleges igenyelned (Londonban).

Priority need vagyis elsobbsegi igenyt elvez az a szemely, aki:
1. fiatalkoru vagy
2. 16 ev alatti gyermekkel egy haztartasban elo szulo ( 19 ev a korhatar ha a gyerek tanul) vagy
3. varandos anya vagy azzal egyutt el vagy
4. eroszaknak kitett vagy
5. mozgasserult

Mint a lanyok elottem emlitettek, statushoz van kotve az igenyles. Addig meg nincs ures lakas, koszos hostelekben, B&B-ben helyezik el a kerelmezot, a vilag minden tajarol erkezett hasonlo helyzetben levo emberekkel, amitol szerintem sokkal jobb az, ha munkat vallalsz es fizeted az alberleted.

Eva
Vissza az elejére
simi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Március 4. Szerda, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igaz -e, hogy ha odahaza lakastulajdonos vagyok itt az UK-ban nem kaphatok council es house benefitet ? Hogy ez kizaro ok. A lengyel kollegak mondtak ,ok ugy oldottak meg ,hogy atirtak otthon a lakast mas nevere{tesora,szulore ,testverre...} Igaz ez? Meg egy off topic ,hatha tudja valaki a valaszt : Lehetek -e kettos allampolgar ,vagyis lehet brit es magyar utlevelem egyszerre ? Lehetek magyar allampolgar es UK rezidens egyidoben , es ha igen melyik szamit majd az allando lakhelynek ? Nagyon kosz elore is !
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Március 4. Szerda, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

simi írta:
Lehetek -e kettos allampolgar ,vagyis lehet brit es magyar utlevelem egyszerre ? Lehetek magyar allampolgar es UK rezidens egyidoben , es ha igen melyik szamit majd az allando lakhelynek ? Nagyon kosz elore is !

Lehetsz, kitargyalva a brit utlevel topikban 100x.
Rezidens ott vagy, ahol eletvitelszeruen elsz/dolgozol. Ott kell adoznod, tb-t fizetned, stb. (ez az altalanos szabaly)
Itt nincs allando lakohely fogalom... illetve egesz mas, mint otthon. Igy maga a kerdes is kisse ertelmetlen.

Persze ha a fo celkituzes a segelyekkel valo visszaeles, akkor nem szoltam.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hampi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Március 16. Hétfő, 0:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ime ket hasznos link:
1. Tamogatas es segely kalkulator:
http://www.entitledto.co.uk/
2. Ki es milyen feltetelekkel jogosult munkanelkuli segelyre:
http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/stellent/groups/jcp/documents/websitecontent/dev_015482.pdf
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hampi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Március 16. Hétfő, 1:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ime ket hasznos link:
1. Tamogatas es segely kalkulator:
http://www.entitledto.co.uk/
2. Ki es milyen feltetelekkel jogosult munkanelkuli segelyre:
http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/stellent/groups/jcp/documents/websitecontent/dev_015482.pdf
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
orshy82
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Március 16. Hétfő, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Légyszi, aki tudja, mondja már meg, hogy hová kell konkrétan menni a segélyek, támogatások igényléséhez? (Családi pótlék, ilyenek)
A követség honlapján ez áll:

Munkavállalók: A munkavállalóként (alkalmazottként) regisztráltak, amennyiben jövedelmük nem ér el egy bizonyos összeget, már a munkaviszony kezdetétől jogosultak ún. „dolgozói juttatásokra" (in-work benefits), mint a családi pótlék (Child Benefit), lakbérpótlék (Housing Benefit) és az önkormányzati adófizetési kiegészítés (Council Tax Benefit).

Oké, de nem írják, hová forduljunk!

Milyen hivatalba, vagy önkormányzathoz? És honnan tudjam, hol van a lakóhelyem szerinti önkorm.? Edgwareben fogunk lakni. Vagy esetleg interneten keresztül is le lehet bonyolítani az igényléseket? Segítsetek, nem találtam erről semmit, vagy aki tudja hol keressem, írja be légyszi! Köszi!

Még egy, olvastam, hogy a council house-ra van priority need, tehát ha van egy másfél évesem és a pocimban egy tesó és csak apa dolgozik, elég kevésért... Szomorú , akkor mennyi esélyünk van rá, hogy kapunk? (Nem 10 év múlva mondjuk...).
Köszi!
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Március 16. Hétfő, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="orshy82"]Sziasztok!

Légyszi, aki tudja, mondja már meg, hogy hová kell konkrétan menni a segélyek, támogatások igényléséhez? (Családi pótlék, ilyenek)

quote]
Mintha a bölcsi ovi suli témában rémlene valami ott keresgélj

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/TaxCreditsandChildBenefit/index.htm

ezt is meg lehet próbálni
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Március 16. Hétfő, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez konkretan Child Benefit

http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/index.htm

de van olyan erzesem nem en vagyok az elso aki ezt belinkelte
Vissza az elejére
orshy82
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Március 18. Szerda, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget!
Az említett topikban nem sok infó van erről, de körbenéztem és látom, hogy pont én is belinkeltem pár infót a Benefit topikban, csak már elfelejtettem Zavarban levő
De azért köszi!!! Mosoly
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban