Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Autó vásárlás, költségek
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
stifike
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Június 1. Péntek, 16:42    Hozzászólás témája: Autó vásárlás, költségek Hozzászólás az előzmény idézésével

Tervezzük autó vásárlását, és igazából semmi infónk nincs a költségekkel kapcsolatban, illetve hogy mit hol kell intézni.
Valamint az egyes tipusok, márkák (pl. gondolom Roverhez olcsóbb az alkatrész etc.), kereskedések témában is sokan eligazitásra várunk.
Akinek van némi tapasztalata, szívesen várjuk.
Köszi
Zola
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Június 1. Péntek, 17:03    Hozzászólás témája: Re: Autó vásárlás, költségek Hozzászólás az előzmény idézésével

stifike írta:
Tervezzük autó vásárlását, és igazából semmi infónk nincs a költségekkel kapcsolatban, illetve hogy mit hol kell intézni.
Valamint az egyes tipusok, márkák (pl. gondolom Roverhez olcsóbb az alkatrész etc.), kereskedések témában is sokan eligazitásra várunk.
Akinek van némi tapasztalata, szívesen várjuk.
Köszi
Zola

Itt mar ossze van gyujtve minden: http://www.magyaroklondonban.com/forum-7.html
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Londonb0y
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Július 8. Vasárnap, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, tudtok olyan weboldalt ahol használt autót lehet keresni?
egyet ismerek de az kér mindenféle postcode-ot, itthonról így elég nehéz mert még azt se tudom melyik városba megyek Szomorú
Szóval ha vki tud jó kis weboldalt azt megköszönném.

Üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Július 8. Vasárnap, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Londonb0y írta:
egyet ismerek de az kér mindenféle postcode-ot, itthonról így elég nehéz mert még azt se tudom melyik városba megyek Szomorú

Üdv

carpages.co.uk, gumtree.co.uk, autotrader.co.uk, cargiant.co.uk
Ezek mukodnek postcode nelkül is, de ha mindenképpen kér, akkor nézd meg pl. a Tate modern poctcodját az interneten és írd be azt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Londonb0y
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Július 8. Vasárnap, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oksa köszi megnézem bár a tradert már néztem és az postcodeos Szomorú
azért köszi Mosoly

Finsbury írta:
Londonb0y írta:

Üdv

carpages.co.uk, gumtree.co.uk, autotrader.co.uk, cargiant.co.uk
Ezek mukodnek postcode nelkül is, de ha mindenképpen kér, akkor nézd meg pl. a Tate modern poctcodját az interneten és írd be azt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Július 8. Vasárnap, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Londonb0y írta:
azért köszi Mosoly

Ha autot fogsz majd venni es nincs meg auto a haznal, akkor ugyis csak az johet szamitasba, ami 10 (max 20) merfoldon belul van, oda tudsz majd eljutni taxival.
Ha csak az arak erdekelnek, akkor hasznald mondjuk ezt GU52 6PQ Mosoly
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Londonb0y
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Július 9. Hétfő, 6:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen fogok mindenképpen autót venni, mert nem akarok bal kormányossal szerencsétlenkedni Mosoly
Úgyhogy eddig a project repülővel megyek aztán kint nézek egy verdát Mosoly
Azért azt a luxust, hogy taxival Mosoly nekem jó lesz a busz meg a vonat.
Sőt ha jó árban volna akkor a világvégére is elmegyek érte Mosoly
Amúgy minek a postcodja amit írtál?

seci írta:
Londonb0y írta:
azért köszi Mosoly

Ha autot fogsz majd venni es nincs meg auto a haznal, akkor ugyis csak az johet szamitasba, ami 10 (max 20) merfoldon belul van, oda tudsz majd eljutni taxival.
Ha csak az arak erdekelnek, akkor hasznald mondjuk ezt GU52 6PQ Mosoly
-seci
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Július 9. Hétfő, 6:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Londonb0y írta:
Igen fogok mindenképpen autót venni, mert nem akarok bal kormányossal szerencsétlenkedni Mosoly

Nem tudom... Busz+vonat addig jo, amig London belsejeben maradsz. Ha egy kicsit is tavolabb nezel, akkor nagy-falu effektus lep eletbe.

A postcode egy regebbi cimunk post-codeja.

Ha nezel autokat, akkor majd nezd meg ra a biztositast is. En probakepp megneztem a multkor, hogy mennyi lenne itt (kb. az idezett postcode) a biztositas es mennyi Londonban. 2x annyi volt ott, mint itt (250 vs 540 eves szinten egy Nissan Micrara...)

Szoval ha autod van, akkor lehet, hogy amit megnyersz a berleten (London) azt elveszted az autod biztositasan.

-seci
Vissza az elejére
Londonb0y
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Július 9. Hétfő, 7:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen igazad lehet ezen még nem gondolkodtam. Szomorú
S hol tudok a biztinek utána nézni?

seci írta:
Londonb0y írta:

Nem tudom... Busz+vonat addig jo, amig London belsejeben maradsz. Ha egy kicsit is tavolabb nezel, akkor nagy-falu effektus lep eletbe.

A postcode egy regebbi cimunk post-codeja.

Ha nezel autokat, akkor majd nezd meg ra a biztositast is. En probakepp megneztem a multkor, hogy mennyi lenne itt (kb. az idezett postcode) a biztositas es mennyi Londonban. 2x annyi volt ott, mint itt (250 vs 540 eves szinten egy Nissan Micrara...)

Szoval ha autod van, akkor lehet, hogy amit megnyersz a berleten (London) azt elveszted az autod biztositasan.

-seci
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Július 9. Hétfő, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Londonb0y írta:
Igen igazad lehet ezen még nem gondolkodtam. Szomorú
S hol tudok a biztinek utána nézni?

www.tesco.com -> Insurance -> Car -> Get a quote.
Kell rendszam (kinezel egyet az autotraderrol) es persze postcode...
-seci
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Július 9. Hétfő, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendszám nélkül is számol, elég beírni, ha fizetsz - akkor már muszály is. És az árat sem változtatja.

Amire még érdemes költeni az autó lenyomozása: körözik-e, van-e rajta hitel, volt-e valaha olyan nagyon törve, hogy totálkáros lett, alvázszám és V5 stimmel-e. Egyetlen dolgot nem adnak ki a tulajdonos nevét - de azt megadják, hogy mióta van az ő tulajdonában. Ebben a legolcsóbb a mycarcheck.com - Ł10.

Azt, hogy melyik autó milyen kategóriába kerül azt a parkers.co.uk-n meg tudod nézni.
Vissza az elejére
Londonb0y
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Július 14. Szombat, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infókat mindnekinek, most már majdnem teljes a kép Mosoly

Finsbury írta:
Rendszám nélkül is számol, elég beírni, ha fizetsz - akkor már muszály is. És az árat sem változtatja.

Amire még érdemes költeni az autó lenyomozása: körözik-e, van-e rajta hitel, volt-e valaha olyan nagyon törve, hogy totálkáros lett, alvázszám és V5 stimmel-e. Egyetlen dolgot nem adnak ki a tulajdonos nevét - de azt megadják, hogy mióta van az ő tulajdonában. Ebben a legolcsóbb a mycarcheck.com - Ł10.

Azt, hogy melyik autó milyen kategóriába kerül azt a parkers.co.uk-n meg tudod nézni.
Vissza az elejére
stifike
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Július 22. Vasárnap, 7:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi az Ebay -en vettunk egy 11eves Vauxhall Astrat (Opel).
Baratnom a fo biztositott, de en is biztositva vagyok. MOT es Roadtax elott vettem. Ezek utan a koltsegek:
auto £400
roadtax £120/ev
insurance £220/ev (Churchill)
MOT £50
repairs £150
Az auto tokeletesen uzemel... szeretjuk. Bristolbol Cardiffba mentem erte egyebkent busszal. Varosok kozott sem gaz buszozni am, es videken olcsobban lehet kifogni jobb allapotban levo jarganyokat.

Viszont a biztosito most ker valami "evidance of No Claims discount" igazolast, amit nem tudom hogy szerezhetnenk be. Volt egy kocsink otthon a baratnom neven 1 evig. De mi volna akkor, ha 20 eve lenne jogsink, de autonk nem lett volna meg? Akkor 20 ev balesetmentes kozlekedesnek szamit?
Tud nekem ebben valaki segiteni?
Udv
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Július 22. Vasárnap, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stifike írta:
Viszont a biztosito most ker valami "evidance of No Claims discount" igazolast, amit nem tudom hogy szerezhetnenk be. Volt egy kocsink otthon a baratnom neven 1 evig. De mi volna akkor, ha 20 eve lenne jogsink, de autonk nem lett volna meg? Akkor 20 ev balesetmentes kozlekedesnek szamit?
Tud nekem ebben valaki segiteni?
Udv

Az, hogy hany eve van jogsid, egy masik rovat a kerdoiven, mint az NCB. Nagyon mas.

A biztositas, mint mar sokszor leirtam, autora+nevre szol, hasonloan a no-claim discount. Azaz csak azt szamitjak, amikor is volt a neveden egy auto+biztositas, azt eladtad, a biztositod kiallit egy papirt arrol, hogy X eve nem volt vele baleseted (marmint a biztositoval es a neveden levo autoval). Ha ilyened nincs, akkor gyorsan hivd fel oket, hogy felreertelmezted az NCB-t es 0 eves NCB-d van... Igy egy kicsit tobb lesz a biztositasod.

Itt azt el sem tudjak kepzelni, hogy te vagy a biztositott es odaadod akarkinek (akar csaladtagnak) az autodat, hogy vezesse, es ha galibat csinal, akkor te leszel a felelos (ahogy ez otthon mukodik), ugyhogy ezt ne is probald magyarazni nekik, nem fogjak erteni.

Es meg valami. Ha a baratnod neven van az auto es o a fo biztositott, es te csak additional driver vagy, akkor csak o fogja az NCB-t gyujteni, te nem. Illetve van egy par biztosito, ahol figyelembe veszik, ha te uj biztositast nyitsz sajat neven (a Tesco ilyen), de ezt a fajta tarsitott-NCB-t masik biztosito altalaban nem fogadja el.

-seci
Vissza az elejére
Henca
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Augusztus 14. Kedd, 15:03    Hozzászólás témája: robogó,motor?! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Előre is elnézést ha rossz helyre írnám a kérdést.
Engem az érdekelne, hogy robogót mennyibe kerül itt fenntartani. (Útdíj, biztosítás..stb.). Valamint az a megoldás is érdekelne, hogy mi van akkor, ha mondjuk Olaszországból hozok Angliába robogót. Hogy kap angol rendszámot? Ja és B jogsival vezethetem itt is a robogót, vagy kell hozzá letenni valami plusz vizsgát? Mert ugye otthon vezethettem 50 köbcentist B-vel. Most fogják küldeni az angol jogsimat (lecseréltem a magyart). Az tűnt fel, hogy elég kevés robogóst látok. Meg szinte mindegyiken rajta van a tanulóvezetős jelzés "L".
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban