Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

P 60 - as Adozasi Fontos Tudnivalok
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 24. Kedd, 17:17    Hozzászólás témája: P 60 - as Adozasi Fontos Tudnivalok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok..

Sokak keresere es egyben valaszara, egy kis fontos tudnivalo a P 60 as nyomtatvannyrol es azzal kapcsolatban...

Az ado ev ( aprilis 6 ) lezarult es lassan kulonbozo hataridokkel be kell vallani az adot minden hivatalosan munkat vallalonak..

Aki hivatalosan dolgozik az altalaban egy ugynevezett kis nyomtatvanyt, lapocskat kap minden kifizetesenel illetve a kifizetesevel egyidejuleg az altalaban a P45- nak hivjak.. Ezen a heti vagy havi kereset, ledolgozott oraszam es levonasok vannak aktualisan..

Nagyon fontos hogy a P 60 as az az EVES ELSZAMOLO AZAZ A CEG RESZEROL ADOIGAZOLASI NYOMTATVANY...

Ezt a P 60 ast lassan lassan kikuldozgetik, vagy esetleg szemelyesen kell felvenni a munkaltatonal.

Nagyon fontos , hogy amikor a cegedhez kerultel es megadtal egy lakcimet adatot, vagy esetleg azt hogy egyedulallo vagy ( ez az ado levonasnnal nagyon fontos ) es a kesobbiekben esetleg partnerra talaltal akivel egyutt elsz.. Eloszor is ezek az adatok csokkenthetik vagy novelhetik az ado osszeget amit mar levontak vagy meg esetleg utolag kell fizetni vagy esetleg visszakapod..

Kerek mindenkit, hogy ugyeljetek arra, hogy a leadott lakcimek azok frissitve legyenek a CEG ALTAL MEGNEVEZETT ES A CEGNEL DOLGOZO VAGY ANNAK MEGBIZASABAN DOLGOZO KONYVELO IRODANAL VAGY KONYVELOKNEL. Ugyanis amennyiben csak a cegedet informaltad arrol, hogy lakcimvaltozasod van vagy egy levelben az adohivatalt AZ NEM JELENTI AZT HOGY A KONYVELO IS TUD ROLA!!!!!!!

Jelenleg rentgeteg problema van a P 60 as kikuldesekkel a cegeknel, hiszen akik elkoltoztek a regi kezdetleges bejelentett ( konyvelonel bejelentett vagy munkafelveteli lapon beirt lakcimrol ) azok nem kapjak meg vagy csak hosszu ido elteltevel kapjak kezhez a P 60 ast..

Ha a lakcimet megcsereltetek valtozas eseten a konyvelonel akkor minden rendben lehet es mar a kezetekben kell legyen lassan a p 60 as..

A P 60 as potolhato, DE EGYIK CEG SEM SZERETI A POTLASAT, HISZ PLUSZ KOLTSEGBEN NYILVANUL MEG EZ A CEGNEK AMIT A KONYVELOJENEK KELL FIZETNI..

A P 60 as tartalmazza az adataitokat, lakcimeteket, levonasokat....

Kerlek benneteket, hogy frissitsetek az adataitokat, a lakcimeteket, es azt hogy egyutt eltek valakivel vagy sem a konyvelonel....

Koszonom egyuttmukodeseteket elore is a TI erdeketekben is..

Ha valakinek kerdese van az adozassal kapcsolatban vagy adovisszaigenylessel, bevallasi lehetosegekkel, adocsokkentessel.. szivesen varom megkereseseteket teljesen dijmentesen allok rendelkezesetekre.. dolphinboy2004@hotmail.com 07737503316 akinek szukseges azt visszahivom, hogy ne menjen a perc dijatok..

Tisztelettel Attila
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 25. Szerda, 8:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Apró módositások:

Az adóév vége április 5.

P45-ös nyomtatvány nem egyenlő a fizetési kivonattal. Ez előbbit akkor adja a munkáltató, mikor a munkavállaló kilép a cégtől. Ezen rajta van, hogy az adott adóévben az illető mennyit keresett, és abból mennyi adót és NI-t vontak le.
Nehogy valaki elkezdjen rohanni a munkáltatójához, hogy ő ilyen nyomtatványt nem kapott!

Az adót nem befolyásolja, hogy valaki egyedülálló-e vagy házas. Ezt már régen eltörölték, és ilyen csak a 60 év felettiekre vonatkozik.

P60-ast általában oda küldik, ahová a fizetési kivonatot. Ha valaki rendesen kapja a payslip-jét, megkapja a P60-ast is. Ettől függetlenül valóban fontos, hogy a lakcimváltozást valaki bejelentse. Az adóhivatalhoz csak akkor, ha valaki magánvállalkozó, vagy elhagyja az országot és adót igényel vissza, amúgy nem érdekli őket.

A P60-ast a legtöbb munkáltató az áprilisi fizetési kivonattal adja, és a rajta levő összegek nemigen különböznek a márciusi fizetési kivonaton találhatókkal. A hivatalos határidő a P60-as kiadásának május 21.

Rendkivül tiszteletreméltó, hogy segiteni akarsz az embereknek, és biztos vagyok benne, hogy ez értékelve is van. De nagyon kérlek, nézz utána a dolgoknak, mielőtt valamit leirsz, főleg, ha valakinek tanácsot adsz. Elsősorban adócsökkenéssel kapcsolatban, mert ilyen ritkán van. Feltételezem, hogy nem áll szándékodban félrevezetni az embereket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 26. Csütörtök, 9:21    Hozzászólás témája: Henrietta Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen tanacsokat adok, hiszen konyvelonek tanulok, de mivel ugylatom nem figyelted illetve nem olvastad el kellokeppen amit irtam nem hinnem , hogy modositasokrarol lenne szo tobb okbol sem..

Az irtad, hogy az adoev aprilis 5 en befejezodik, ez jogilag igy igaz de az uj ev aprilis 6 tol kezdotott es ez szotanilag azt jelenti hogy aprilis 6 aval befejezodott az adozo ev mely aprilis 5 en lejart, ezert tekintunk ra vissza aprilis 6 tol... Amit en is igy irtam!!

Az adocsokkentesrol annyit, hogy igen is szamit, mondjuk te nem tudom honnan veszed, hogy nem ha valaki tarsas vagy egyedulallo..

Ha egy kicsit odafigyelnel es utanajarnal akkor tudhatnad, hogy anglian belul kulon megallapitott eves elszamolhato koltseg van az egyedulalloknak es kulon a kapcsolatban eloknek.... ezt jo ha tudja mindenki..

pl 503L az egy egyedul ello szemlyre vonatkozik ....

A lakcimvaltozas, hogy nem, erdekli az adohatosagot az valoban nem .. amit az elozo irasomban irtam nem is nekik irtam , hanem azoknak akik pl lakcimet csereltek es netan elfelejtettek azt kozolni az illetekesekkel.. Miert is fontos ez??? azert mert veletlenul a nyakukba szabjak a tomerdek mennyisegu adot, birsagot es kamatot ha netan rossz helyre megy a felszolitas es nem tudnak rola..

A P 60 ast nem minden esetben postazzak hiszen elvi hivatalos kiadasi modja a kezben torteno atadasa, majdnem ahogy emlitetted az aktualis idopontban atvevendoutolso ( adoevi ) fizetesi nyomtatvannyal .

Az egyutt elok es a hazasok teljesen kulonbozok mint fogalomban az angol adozasi tortvenyek szerint, tehat nemart ennek utananezni.. ki milyen kapcsolatban van..

Ha valaki ugyerzi akkor vannak online tax calculatorok aminek segitsegevel ki lehet szamolna mennyit kell fizessen vagy kapjon vissza ES IGEN A TAX CALCULATOR IS keri milyen ''' egyedulallo vagy tarskapcsolatban el;'' nem hiaba hiszen aki tarskapcsolatban el de a parja adokedvezmenyes abban az esetben az eves ellatasi vagy megengedett levonasi osszeg tobb de ez mindig minden embernel valtozo lehet..

Abban viszont igazad van hogy azt a mondatot kihagytam hogy ha valaki befejezi az evet akkor kerje a P45 ost de azt hiszem kitunik, hogy odairtam azt is ha valakinek gondja van szoljon nekem..

Egyebkent, meg csak annyit, hogy en a H.M nel tanulom az adozas szabalyait nem mondhatnam, hogy tokeletesen hozzaertto emberektol, de legalabb leirt konyvekbol is es kihelyezett konyveloknel..

Adocsokkentesre mindig van lehetoseg, aki ezt nem tudja nagyon elesett ember, hiszen minden allamban mindig megvannak a jogi lehetosegek az ado csokkentesere hivatalos modon... Itt pl gondolok, geprjarmuvasarlasra, ingatlan es meg rentgeteg mas...

Az adocsokkentesrol meg annyit Henrietta, hogy ha utanajarsz akkor kulonbozo okok meg szinten elosegithetik az ado befizetesenek csokkenteset, ezek altalaban szemelyes adatok lehetnek, mint pl ha valaki dolgozott ket honapot es a tervezett adokalkulacioja az elkezdett munkaviszonynal az akkor megallapitottnak feleloen volt vonva pl ket honapig ami lehet tobb lehet kevesebb MERT EZ IGY VAN! arrol nem beszelve ha valaki befejezte es munka nelkuli es meg a megengedett osszeghatart sem lepte at akkor ugymond adomentes bizonyos esetekben es amit levontak adot arra a megadott idoszakra annak csak egy resze ado vagy meg az sem a tobbi visszajar..

Henrietta valobban segitek az embereknek, koszonom hogy pontositassz neha nekem is van szuksegem ra de attol is fugg hogyan ertelmezunk dolgokat.. Egyebkent nem vitatkozni akarok csak leirtam , hogy mik a lehetosegek a valaszodra es a pontositasdra...

Egyebkent csak annyit, hogy eppen az ilyen ugynevezett beszolasok miatt nem segitenek az emberek egymasnak, mert eleguk van abbol hogy megprobalnak erolkodni segiteni es meg azt a segitseget is megkerdojelezik sokan amit mas joszivvel ad, mindig mindenki gyanakszik okosabb akar lenni a masiknal, ahelyett hogy utanajarna vagy elmenne egy konyvelo iskolaba pl az adohivatalhoz ami jo draga de legalabb erteni fog hozza...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 26. Csütörtök, 9:48    Hozzászólás témája: Hivatalos forras Hozzászólás az előzmény idézésével

Income Tax Rates 2006/07
Rates and Bands

2006/2007 2005/2006
Band Rate Band Rate
£ % £ %
0 - £2,150 10 0 - 2,020 10
£2,151 - £33,300 22 * 2,021 - 31,400 22 *
over £33,301 40 ** Over 31,400 40 **

Dividend income max rate 32.5%
Trusts rate 40%
Dividend income rate discretionary trusts 32.5%

Income Tax Reliefs
2006/07 2005/06
£ £
Personal Allowance 5,035.00 4,895.00
Personal Age Allowance
- age 65 - 74 7,280.00 7,090.00
- age 75 or over 7,420.00 7,220.00
Married couples age allowance
- age 65 - 74 6,065.00 5,905.00
- age 75 or over 6,135.00 5,975.00
Age allowance income limit 20,100.00 19,500.00

Ehhez kapcsolodoan, amint latjatok amirol beszeltem az a szemlyes megngedett levonas a '''Personal Allowance'''.. Ha valaki egyedulallo akkor amit irtam pl 503L ez ennek a rovidetese..LOGIKA.... az L , D, K, es meg tobb jelzo a vegen mind mas kategoriat jelent lehetosegektol es jogi engedmenyektol fuggoen!!!

Nem erte, hogy szinte minden egyes szot bele kell ragni bizonyos ember szajaba szinte ahhoz hogy megertse, azt hiszem eleg nagyok vagyunk mar ahhoz ha ide kijottunk , hogy legyen valami talpra esettseg bennunk es az alapjan is intezkedjunk ...Egyebkent nem tablazat es sablon alatt kell dolgozni hanem hozzaertes es e megfelelo kiskapuk alapjan, Minden adocsokkentesnek az a nyitja...

Sziasztok
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 26. Csütörtök, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom, további pontositások szükségesek.

Mielőtt letámadtál volna, ránézhettél volna az adatlapomra. Ott ugyanis le van irva, hogy könyvelő vagyok. Tehát nem laikus, aki innen-onnan összeszedi a dolgokat, hanem vizsgáztam is adózásból. Mielőtt erősködsz, hogy neked van igazad, tényleg utánanézhetnél, pont azon az oldalon, amiről bemásoltad a personal allowance és adótáblázatokat. Elég világosan le van irva, hogy a married coupled allowance 65 év fölöttieknek van. Nem befolyásolja, hogy valaki egyedülálló-e vagy sem. Ennek csak akkor van jelentősége, ha valaki child benefit-et és child tax credit-et kap.

A betűk azt jelölik, hogy valaki milyen adózási kategóriába esik. Igen, vannak adócsökkentő tényezők, de a legtöbb emberre ez nem vonatkozik. És te nagyon összekevered a munkavállalók és a magánvállalkozók adózását. Munkavállaló ugyanis nem irhat le gépjárművásárlást az adózásából. Munkavállalóként nagyon nehéz bármilyen költséget is elszámolni, és általában az ellenkező irányba szokott menni a dolog, munkáltató által szolgáltatott kedvezmények után adózni kell.

P45-ről: ismétlem, ezt akkor kapja az ember, ha otthagyja a munkahelyét. Nem év végén, nem havonta, és nem egyéb időszakonként.

Én igenis utánajártam a dolgoknak. Adócsökkentés nem egyenlő a túlfizetett adó visszatéritésével.

De tudod mit? Továbbra is ringasd magad abba a hitbe, hogy te mindent jobban tudsz. De ha esetleg valaki visszajön hozzád, hogy megfogadta a tanácsodat, és hülyeségeket mondtál neki, ne csodálkozz. Én nem kérdőjeleztem meg semmit, amit te felajánlottál, csak nagyon rosszul viselem, mikor valaki félrevezeti az embereket, mégha jóhiszeműen tette is, mert azt hitte, korrekt információt irt le.
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 26. Csütörtök, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és igenis elolvastam, amit irtál. Ha pedig te is olvastál volna, akkor megtaláltad volna az adózással kapcsolatos topikot a Munka Londonban cimszó alatt.

A te logikáddal pedig május pl. május 1-én kezdődik, és június 1-én fejeződik be, merthogy június akkor kezdődik....
Vissza az elejére
attila2005
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 26. Csütörtök, 15:32    Hozzászólás témája: Henrietta Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnalom, Henrietta ha megbantottalak volna es megbantanalak, de oszinten megmondva hozzad nem mennek konyveltetni.. Csak es kizarolag azt erolteted az emberekre ami a szakkonyvben le van irva , semmi rugalmassagod es eszszery csokkentesi modot nem sorolsz fel .. csak mindig ilyeneket.. nagyon keves emberre esik ra, nagyon kevesekre igaz az allitas stb. Lehet hogy igazad van de amit en irtam az az hogy a LEHETOSEG megvan hozza.. A masik dolog, ha konyvelo vagy akkor tudhatnad, hogy minden embernek jogabann all es adocsokkento tenyezo kent kezelik az alkalmazotti viszonyban allok es ezen alapulo adozasi viszony folytatasaban allok altalanos TAX fizeteset... Bizony ha nem is tudod vannak bizonyos adok amiket az allam megenged hogy elszamoljak azok is akik csak alkalmazottak... NYILVAN NEM FOGOM BEMASOLNI EZEKET DE MEG TRVENYBE IS VAN IKTATVA..

Ha jo konyvelo lennel akkor inkabb segitenel az embereknek, hogy minnel kevesebb adot fizessenek nem pedig a szakkonyv mellett dolgozni ami csak Anglia szamara hozza a penzt...

Ha valami veget ert 5 en ,, akkor joggal mondhatjuk hogy az az idoszak ami befejezodott 5 evel mar veget ert, hiszen 6 tol uj idoszak, korszak veszi kezdetet. De 6 an mar ugy tekintessz ra mint az elmult idoszakra.. Ez csak jogi ertelmezes semmi mas a teny hogy megha aprilis 1-4 ig dolgoztal akkor az az osszeg nem kotelezoen kell , hogy szerepeljen az az evben kiallitott P 60 as on.. Es ez igy is van, a legtobb ceg atvonattal atvezeti azt a kis idoszakot a kovetkezo evre...

A maganszemely gepjarmuvasarlasarol pedig annyit, hogy ha valaki maganszemelykent dolgozik es vasarol egy gepjarmuvet ami esetlegesen azt a celt fogja szolgalni , hogy mozgaskorlatozott szuleit abban a gepkocsiban hurcolassza igenis a gepjarmu le adozhato, es meg akkor is ha esetleg az illeto a munkavallalasbol, ahogy te irtad athalad vagy atvalt vallalkozoi teruletre.. Tehat ismet joggal mondtam a lehetosegeket, mert VANNAK.. Lehet , hogy nem neked es nem mindenkinek de VANNAK..

EZ nem eroskodes hanem egyszeru allami adokijatszas.. Ennyi... Adot csokkenteni meg akkor is lehet ha valaki az allami szektorban dolgozik mint adoellenor vagy barmi mas.. Olyan orszag meg nem volt es nem is lesz ahol ne lehetne adocsokkentest kitalalni...
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 26. Csütörtök, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a kioktatást, nagyon rendes vagy.

Amiket te itt szépen felsoroltál, kevés emberre vonatkozik, és igenis ezt hangsúlyozom, ha tetszik neked, ha nem. Nekem nem célom, hogy ideirjam az angliai adózás bonyolult törvényeit, hanem hogy eligazitsam az embereket az alap dolgokban, ami mindenkire vonatkozik. Én nem mondtam, hogy adókedvezményi lehetőségek nincsenek. Én is fel tudnék itt sorolni egy csomó dolgot, amivel lehet az adóalapot csökkenteni, de nem látom értelmét, hogy összezavarjam vele az embereket. Aki odáig kerül, hogy bonyolult adóügyei vannak, vagy tudja ezeket a dolgokat, vagy könyvelőhöz megy.

Azt pedig ne te mondd meg, hogy én jó könyvelő vagyok vagy rossz. Hadd álapitsák meg ezt a főnökeim. De persze király vagy, mert a HMRC-nél dolgozol, és te mindent tudsz. Azt mindenestre bebizonyitottad, hogy pl. a P45-ről fogalmad nincs. Mikor pedig tanulmányaid során eljutsz az adózásig, eldöntheted magadnak, kinek van igaza.

Egyébként nem bántottál meg, hanem azon kevesek közé tartozol, akik igen felbosszantottak. Te persze görcsösen ragaszkodsz hozzá, hogy neked van igazad, és még sértegetsz is. Tudod mit? Legyen neked igazad. Elismerem, te mindent tudsz, én meg csak egy vacak képzett könyvelő vagyok, aki a könyveit bújja, és nem segit senkinek.

A kettőnk vitája viszont az égvilágon senkinek nem használ. Részemről téma lezárva, egy szót nem vagyok hajlandó irni tovább róla.
Vissza az elejére
biggie
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 27. Péntek, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na most hogy tul vagyunk ezen, elmondom: en teljesen osszezavarodtam Mosoly.
Hulye kerdesek helyett inkabb felvazolom a szitut:
mint mar emlitettem, egy nagyon trehany cegnel dolgoztam, pl. a fizetesemet 3x is elfelejtettek idoben kuldeni, mindharomszor nekem kellett utanajarnom folytonos hazugsagok, atiranyitasok kozepette.
Ezek utan joggal merult es merul fel bennem most is, hogy semmilyen nyomtatvanyt nem fognak kuldeni. Lakcimet ugyan valtoztattam, de azota mar jartam bent es kozoltem is a "penzugyes" csajjal, aki felfirkantotta egy cetlire. Allitom, hogy az a cetli pohar alatet lett es azota a kukaban van. Amugy rendszeresen jarok vissza az elozo lakhelyemre es begyujtom a leveleimet.
Ez a munka hivatalos volt, 2 hetente kaptam is a payslipet. Ezidaig semmilyen nyomtatvanyt nem kaptam. Nem titok, leirom nektek mennyit kerestem es mi all a legutolso paysipemen, hatha meg tudjatok saccolni mennyi jar vissza nekem:
total gross pay: 3679
gross for tax: 3631
tax paid 798
earnings for ni: 3428
national insurance: 164
---
payment method: bacs
tax code: br
tax period: 51
dept: 70

ez egyebkent az elso munkahelyem volt, es mellette egeszen mostanaig semmilyen hivatalos bevetelem nincs.
Ezek az adatok egy 2006 szeptember-2007 februar idoszakra vonatkoznak.
Na most lila gozom sincs mennyi jar vissza, de 1 fontot sem szeretnek elbukni a ceg hanyagsaga miatt. Tudom jog igy meg ugy, de higgyetek el, ezeket semmi sem erdekli...
Mit tanacsoltok, bemenjek kerni barmilyen nyomtatvanyt is? Van egyaltalan jogom kerni ilyet, vagy varjak inkabb?
koszi
b
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 27. Péntek, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lakcimváltozási gondot meg lehet oldani: nem tudom, tusz-e róla, és mindenki más is, hogy a postának van egy szolgáltatása, leveleket át lehet irányittatni más cimre, sőt külföldre is, ezt utólag is meg lehet tenni. De személyazonosságot és új lakcimet igazolni kell. Egy évre országon belül kb. 36 font, nem emlékszem pontosan. Működik, csak a kezdetével szoktak gondok lenni, legalábbis nekünk eddig mindig volt, elfelejtették elinditani, és rájuk kellett telefonálni.

NI számod van már?

Mikor otthagytad a munkahelyedet, adniuk kellett volna egy P45-ös nyomtatványt. Ha nem adtak, nyugodtan menj vissza, és kérj ilyet, ne várj, kötelességük adni, ha nem, megbüntetik őket. Amúgy irhatsz egy levelet a Revenue-nak, mellékelet a payslipeket (másolatot tarts meg), és várod válaszukat. Elvileg a befizetett adó és NI visszajár, az adóköteles határ alatt van az éves jövedelmed. És amúgy is rossz adókategóriába soroltak be.
Vissza az elejére
biggie
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 27. Péntek, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, sejtettem hogy vmi nincs rendben. NI-t meg novemberben szereztem. Ha jol tudom, a ceg meg a Homeoffice reget sem csinaltatta meg utanam.
Nos akkor azt hiszem bemegyek.
Koszonom a segitseget!
Vissza az elejére
batrea
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 29. Vasárnap, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Írja már le legyenszíves valaki, aki vágja ezt a témát részletesen, hogy mi is ez a P60! Köszike
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Április 29. Vasárnap, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

batrea írta:
Sziasztok!
Írja már le legyenszíves valaki, aki vágja ezt a témát részletesen, hogy mi is ez a P60! Köszike

Az eves fizetesi kimutatasod.
Az "eves"-t meg ugy kell erteni, hogy aprilis 6-tol kovetkezo ev aprilis 5-ig.
Rajta van a brutto, hozzaadott adozando tetelek (private healthcare), adoalap (butto minusz personal allowance), levonasok (ado, nyugdij, stb).
Szoval pont olyan, mint amilyent otthon januar elejen a kezedbe nyom a munkaltatod.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
littleboy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Máj 24. Csütörtök, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Volna néhány kérdésem. Egyáltalán nem vagyok otthon az adózási és pénzügyi témákban.
És az adót hová fogom fizetni? Angliába vagy Magyarországra? És az ottani szabályok szerint vagy az itteniek alapján kell számolni?
Esetleg tudtok valami írásos anyagot küldeni, mutatni az angliai adózásról?

Nagyon köszönöm,
LittleBoy
Vissza az elejére
evaferryman
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Október 13. Szombat, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Henrietta!
Nem világos számomra néhány kéredés az adózással kapcsolatban. Zavart
Ha volna lehetőséged, hogy felvilágosíts, azt nagyon megköszönném.
Tehát:
1. Ha most fogok külföldön munkát vállalni, akkor mindkét országban kell adóbevallást készítenem?
2. Ha gyermekfelügyelőként helyezkedem el, és az után kapok jövedelmet, akkor azt mi alapján vallom be? Hiszen családtól nam kapok hivatalos iratot.
3. Nem egyértelmű számomra- lehet, hogy én nem figyeltem jól-, de a magyar adózáshoz is értesz?
Kösz Felkiáltás
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Következő
1 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban