Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Working Tax Credit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Április 24. Kedd, 13:33    Hozzászólás témája: Working Tax Credit Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megigényeltem telefonon, megkaptam a nyomtatványt. Kitöltöttem és elpostáztam. Heti járadékot kértem, mennyi időt kell várnom, míg elkezdik folyósítani?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2012. Április 25. Szerda, 7:30    Hozzászólás témája: Re: Working Tax Credit Hozzászólás az előzmény idézésével

etniez írta:
Sziasztok!

Megigényeltem telefonon, megkaptam a nyomtatványt. Kitöltöttem és elpostáztam. Heti járadékot kértem, mennyi időt kell várnom, míg elkezdik folyósítani?

Ez változó. De a legtöbb esetben bele tellik 1-2-3 hónapba.
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Április 25. Szerda, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi!
Vissza az elejére
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Április 25. Szerda, 15:56    Hozzászólás témája: Re: Working Tax Credit Hozzászólás az előzmény idézésével

Christine írta:
etniez írta:
Sziasztok!

Ez változó. De a legtöbb esetben bele tellik 1-2-3 hónapba.

Azt lehet tudni, hogy mitől függ? Ők is küldenek valami levelet vagy csak jön a pénz?
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2012. Április 25. Szerda, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom mitől függ igazából. Hallottam olyan extrém esetet is aki hat hónapig se kapott választ. Ha elbirálják akkor mindenképp küldenek levelet az elszámolással hogy mennyit fogtok kapni és akkor érkezik a pénz is. Szerintem két-három hónapig ha nem jön semmi akkor már rájuk kell telefonálni. Ha ez után se jön még egy hónapig semmi akkor sürgősen fel kell keresni a legközelebbi CAB irodát és a segitségüket kérni.
geriga
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Máj 1. Kedd, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nemrég meséltem hogy tavaly augusztus óta várom a tax creditem! Nos márciusba meg kaptam vissza menöleg! Azóta kaptam már egyszer! Bementem hogy meg kérdezzem mikor kapom a kövit, azt mondta a hölgy április 24! Nem kaptam meg! Újra be mentem a hölgy azt mondta ne aggódjak + - 1hét! Meg hogy én anno beírtam a párom az igénylésre és valami nem oké! Mondtam hogy be írtam az igaz de magyar lakcímmel, tehát hogy ő nincs itt! Ezt most vizsgálják, de ez nem befolyásolja a kifizetésem! Nos ez létezik? Miért késik akkor? Elképzelhető ez a plusz 1 hét? Mit tegyek?
Arról még nem is kaptam végzést hogy az új adó évben mennyi lesz!
Vissza az elejére
kekk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Máj 9. Szerda, 11:31    Hozzászólás témája: tax credit Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók
4 hónapja dolgozom egy gyárban agencyn keresztül.Számlámra kapom a fizut, és payslippet is adnak BR kóddal.

Megigényeltem barátnőmmel közösen a TaxCredittet még a munkámba állásom után pár héttel,de én mint munkanélküli,mivel dolgoztam csak nem voltam még regisztrálva, barátnőm ő rendesen mint dolgozó. Kaptunk 80at hetente.
most beregiztem magam mint self employed mivel kiderült h azt kellene tennem.
Szerintetek jár büntetés ezért az adóhivataltól vagy visszafizetés?
köszi
Vissza az elejére
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Máj 11. Péntek, 0:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem 3 héttel az igénylés benyújtása után számlán volt az összeg.
Vissza az elejére
bravo61
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Január 29. Kedd, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy minimálbérrel lehet igényelni a working tax creditet?
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2013. Január 29. Kedd, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bravo61 írta:
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy minimálbérrel lehet igényelni a working tax creditet?

Igen. Lehet.
Vissza az elejére
fatssy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Április 23. Kedd, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a fenti tapasztalatok az időpontokkal(2,3,6 hónap)a tax credit folyósításával vagy egyáltalán a válasszal Londonban történtek vagy vidéken? Én vidéken dolgozom és a telefonos megkeresést követően 4 nap múlva itt volt az igénylő lap. Tehát elég gyorsak voltak. Arra gondolok, hogy ebből kiindulva akár az elbírálás és a folyósítás is gyorsabb lesz talán. Válasz levél minden esetben érkezik? Mi a véleményetek?
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2013. Április 24. Szerda, 7:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fatssy írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a fenti tapasztalatok az időpontokkal(2,3,6 hónap)a tax credit folyósításával vagy egyáltalán a válasszal Londonban történtek vagy vidéken? Én vidéken dolgozom és a telefonos megkeresést követően 4 nap múlva itt volt az igénylő lap. Tehát elég gyorsak voltak. Arra gondolok, hogy ebből kiindulva akár az elbírálás és a folyósítás is gyorsabb lesz talán. Válasz levél minden esetben érkezik? Mi a véleményetek?

Mivel most fog változni megint a rendszer, igy az időtartam szerintem megjósolhatatlan. De ha megkapod arról levelet a részletes összegi lebontással illetve a kifizetés dátumáról mindenképp fogsz kapni.
fatssy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Április 25. Csütörtök, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a választ! azért remélem gyorsak lesznek:)
Vissza az elejére
Magu87
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Június 21. Szombat, 17:17    Hozzászólás témája: working tax credit repayment Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segitseget, tanacsot szeretnek kerni. Kb masfel evig dolgoztam Angliaban es az utolso fel evben working tax creditet igenyeltem, de vegul felmondtam a munkahelyemen es hazajottem. Hazaerkezem utan kb 1 honappal levelet irtam a tax office- nak, hogy eljottem Angliabol es szeretnem lemondani a tax creditet. 1 honapra ra megszuntettek a tax credit folyositasat. Fel evre ra kaptam egy felszolitast, hogy fizessem vissza a tax creditnek azon osszeget, amit a tax ev vegetol addig az idoig kaptam, amig nekem lehetosegem lett volna az ujra igenylesre vonatkozo formanyomtatvanyt visszakuldeni. Ez nem keves penz, es jelenleg nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy ezt konnyen visszafizethessem.
A kerdesem, hogy ilyen esetben mit tehetek? Tekintettel arra, hogy mar nem vagyok Angliaban, valamilyen uton- modon tenylegesen behajthatjak e rajtam ezt a tartozast?
Mar tobbszor irtam a tax office- nak es leirtam, h nem erzem jogosnak a kovetelesuket, mivel en bejelentettem, hogy elhagyom az orszagot. De azota is csak jonnek a felszolitasok.
Kerlek segitsetek ez ugyben!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban