Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Melyik a legjobb bank illetve melyik miben a legjobb Anglia?
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Június 22. Szerda, 6:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

francois81 írta:
igen közben már néztem a bank honlapját és nekem is nyilvánvalóvá vállt.

Azért köszönöm!

Egyebkent senki sem gatol meg abban, hogy tobb banknal legyen szamlad. Mivel az alapszamlak (a passport mondjuk nem az) ingyenesek igy semmi problemat nem jelent, hogy nyitsz 3-4 banknal szamlat, kartyaval.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Június 22. Szerda, 6:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

francois81 írta:
igen közben már néztem a bank honlapját és nekem is nyilvánvalóvá vállt.

Azért köszönöm!

Lehet ezzel kellett volna kezdeni?! Kacsintó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
riple
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Július 4. Hétfő, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello
ma voltunk hsbc bankban
nekem volt útlevelem és személyim
a lánynak aki velem volt személyié és jogosítványa
a lényeg hogy 2 fényképes okirat kell legalább amin aláirás is van
és a magyar lakcím igazoló kártya is kell

magyarázták a 8 fontot mennyi időnők van befizetni ?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Július 4. Hétfő, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

riple írta:
hello
ma voltunk hsbc bankban
nekem volt útlevelem és személyim
a lánynak aki velem volt személyié és jogosítványa
a lényeg hogy 2 fényképes okirat kell legalább amin aláirás is van
és a magyar lakcím igazoló kártya is kell

magyarázták a 8 fontot mennyi időnők van befizetni ?

Most ezt komolyan TOLUNK kerdezed???
Nem mondtam meg? Nincs benne a szerzodesben? Nem tettetek be mindjart penzt a szamlara?
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Burbi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Október 22. Szombat, 20:29    Hozzászólás témája: HSC Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy ha a HSBC-nél nyitok bankszálát útlevéllel és itteni lakcim igazolással az hosszútávon megfelelő vagy esetleg várjam meg hogy legyen állandó munka helyem.
Igazából az is érdekelne ha meg nyitom náluk a számlát akkor ha befizetek rá át tudom utálni interneten az otthoni számlámra a pénzt?
Tehát teljes körűen tudom-e használni.
Köszi előre is a választ.Nem igazán vagyok banki szakember még az otthoni dolgokkal elvagyok de itt annyi mindent olvastam hogy teljesen elvesztem.
A honlapukat olvastam de hát mit mondjak elég bonyolult .
Köszi a választ Forgó szemek
Vissza az elejére
Lils
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Október 23. Vasárnap, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Burbi,

Nekem a Natwest-nel es a Halifax-nal van szamlam, mind a ketto "teljes koru szolgaltatast nyujt", ahogy te fogalmaztad. Tobbektol hallom, hogy az HSBC-nel nyitnak szamlat, de igazabol nem tudom, hogy miert. Annak idejen, amikor en 2002-ben idejottem, tehat az EU tagsagunk elott, HSBC ugy zavart el minden kelet-europait, mig Natwest gyakorlatilag egy utlevel es itteni lakcim igazolasa elleneben siman nyitott szamlat minden ceco es allas igazolasa nelkul. Mai napig is oket hasznalom fo bankomkent.

Udv
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Október 23. Vasárnap, 22:50    Hozzászólás témája: Re: HSC Hozzászólás az előzmény idézésével

Burbi írta:
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy ha a HSBC-nél nyitok bankszálát útlevéllel és itteni lakcim igazolással az hosszútávon megfelelő vagy esetleg várjam meg hogy legyen állandó munka helyem.
Igazából az is érdekelne ha meg nyitom náluk a számlát akkor ha befizetek rá át tudom utálni interneten az otthoni számlámra a pénzt?
Tehát teljes körűen tudom-e használni.
Köszi előre is a választ.Nem igazán vagyok banki szakember még az otthoni dolgokkal elvagyok de itt annyi mindent olvastam hogy teljesen elvesztem.
A honlapukat olvastam de hát mit mondjak elég bonyolult .
Köszi a választ Forgó szemek

Passport account havidijas, 8 fontot kell fizetni havonta. Ha ez nem zavar, egyeb hatranyod nem szarmazik belole.
Magyar szamlara az utalas teljesen jol mukodik, viszont kizarolag hivatali idoben lehet utalni.
Ha tudsz nyiss basic accountot, ha nem megy az egyik ugyintezonel vagy fioknal, manj masikhoz, kitargyaltuk mar sokszor az angol ugyintezes visszassagait.....

Lils: Nekem es az egesz csaladnak a HSBC-nem van szamlank lassan 5 eve, sosem volt semmi problema veluk. Hogy az EU elott mi volt, az mar tortenelem....
Burbi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Október 26. Szerda, 19:07    Hozzászólás témája: javascript:emoticon(':lol:') Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat !

Burbi
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Október 27. Csütörtök, 8:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lils írta:
az EU tagsagunk elott, HSBC ugy zavart el minden kelet-europait

Mar megbocsass, de ez max egyeni tapasztalat, rossz fiok/ugyintezo.
-seci, akinek 2000 ota van HSBC szamlaja, sot vett fel toluk hitelt nem sokkal a szamlanyitas utan.
Vissza az elejére
drakonisz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Április 18. Szerda, 0:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én alapból Lloydsnál nyitottam számlát két éve és az égadta világon semmin nem kötözködtek. Tenency letter és magyar személyi kellett nekik, meg egy fél órás beszélgetés, amire előre időpontot kellett foglalni. Ennyi. Ez ha jól emléxem, csütörtökön volt, hétfőre megvolt a kártya, a pin kód szerdán érkezett (Csak bedobták a postaládába) és csütörtök éjjel jött rá az első fizum. A magyar lakcímkártyám már akkor sem volt meg, mert törvénytisztelő polgárként lejelentettem, hogy angliába költözöm és megszüntettem. Amikor megjött az útlevelem, a személyimet is, így most csak útlevelem van. Szürke dombornyomott Visa kártyát kaptam, 1 p kezelési havidíjat, vagy számlavezetést sem vontak még le, vásároltam vele neten, boltban, vettem fel pénzt Angliában és Magyarországon egyaránt...
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. Április 18. Szerda, 2:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alapvetoen minden bankban igy mukodik. Tenyleg csak az ugyintezokon mulik. Jobb vagy bal labbal kelt e fel! Kacsintó

HSBC, Barclays mindket bankban keszsegesen nyitottak szamlat.
HSBC-ben mar 6. eve hogy szamlam van (ketto is), Barclays-ban pedig par hete nyitottam szamlat. Kovetkezo heten megvolt eloszor a pin kod majd a kartya majd a kis biztonsagi kutyu amit az internet banking-hoz kell. Most a legujabb hogy olyan kartyat csinalnak amit mar bele sem kell dugni a kis terminalba ha fizetsz csak oda kell tartani.

Sztem sokat szamit a fellepes is, hogy mennyire vagy hatarozott es biztos a dolgodban. Ha latjak hogy tisztaban vagy a feltetlekkel es nem tagitasz, ok sem kekeckednek. Legalabbis nekem ez volt a tapasztalatom. Akkor is amikor masoknak nyitottunk bankszamlat, minden tovabbi nelkul sikeres volt.

Az alapszamlakert egyik bankban sem vonnak havi kezelesi koltseget vagy barmi mast. Ezekkel tobbnyire lehet internet banking-et hasznalni, fizetni, itt es kulfoldon barhol. Van ahol ennek bejelentesi kotelezettsege van, en meg egyszer sem jelentettem es minden tovabbi nelkul tudtam vele fizetni.
Viszont tudok olyanrol aki hiaba jelentette be minden alkalommal amikro kulfoldre ment mindig benyelte a kartyajat az automata…
Ha mar kulonbozo extra szolgaltatasokat adnak a kartyahoz(kulonbozo biztositasok), az mar havidijjal jar.
Vissza az elejére
ellenbarany
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Február 20. Csütörtök, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelektíve reagálva néhány dologra:

Igen, Angliában mindig minden pofára megy.

Legjobb: Metro Bank. Egyértelműen. Ingyen vehtsz fel pénzt minden ERU országban, középtől alig különböző árfolyamon, tetszőleges mennyiségű számlát nyithatsz, kiváló netbank, nem FELTÉTLENÜL szükséges valid proof of address (most nyitottam egy srácnak simán személyire, persze már létező ügyfélként "ajánlottam neki" a Metro-t, és ezt jó hangosan közöltem is. Persze jelen volt ő is. A business account is elfogadható. MasterCard bármelyik számlához azonnal és helyben. Kutyádat beviheted a bankba simán, van nekik víz és jutalomfalat kirakva (ez csak szimpátia faktor és személyes, természetesen). Aprószámláló automata, eredmény számládra vagy papírban, minden bankjukban. Tiszta, modern bank, fiatal és udvarias ügyintézők, kicsit talán hiperaktívak néha. Hártánya, hogy nem mindenhol van, még. www.metrobankonline.co.uk

További elfogadható, de elavult, klasszikus angol bankok: Natwest (szeretnek megváratni pár percet), Bank of Scotland (ami egyébként ugyanaz), talán Halifax, bár itt találkoztam olyan ügyintézővel (szintén segítettem valakinek nyitni), akinek fogalma sem volt semmiről, és angolul sem tudott nemhogy rendesen, de alapszinten sem, és büdös is volt.

Férgek (másodkézből info alapján csupán): HSBC (arbitrális költségek), Lloyds TSB (detto + nem adnak ki számlainformációt ha nincs meg a kártyád ÉS a postcode-od a "rendszerben" nem egyezik azzal amit bemondasz, ez többnyire az ő hibájuk, de nyilván el is költözhettél), Barclays (tele van muszlim patkánnyal, pofátlanul improvizálnak számlanyitási szabályokat, és válogatnak a proof of residence doksik közt, állítólag).

Nincs infóm: Santander és egyéb kisebbek.[/url]
Vissza az elejére
ellenbarany
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Február 20. Csütörtök, 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A havidíj abszolut kellene zavarjon mindenkit, használják a pénzedet, nekik kéne fizetniük neked. Európaiként kötelességed is tudatosan viselkednek, különösen a bankokkal szemben, különösen manapság.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban