Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Auto biztositas
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. Szeptember 3. Hétfő, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bertie írta:
BabaBaba írta:
SzaszGergo írta:
Sziasztok!
Mi nemsokara szeretnenk kikoltozni Londonba es arra gondoltam ha odaerunk veszek egy kis autot h legyen mivel jarkalni,na most a kerdesem az lenne hogy ha az autonak van meg majdnem egy eves roud tax-ja es ugyszint 1eve biztositasa akkor ha azt en mevgeszem atirlyuk a nevemre es jarhatok vele vagy kell uj bisztositast kotni?

A biztositas Angliaban szemelyre szol es nem autora. Azaz Mo-on ha van biztoitas egy auton, akarki vezetheti. Itt csak az a szemely vezetheti az autot akinek a nevere szol a biztositas.Plusz 1 additional driver lehetseges, azaz plusz egy szemely hozzaadhato a biztositashoz bizonyos osszegert. Ezen szemelyeken kivul mas nem vezetheti az autot. A road tax az autora szol, azaz ha az ki van fizetve azzal mar nincs mas teendo. De az nem feltetlenul egy evre szol, szolhat 3 honapra is.
Es elore elnezest a kukacoskodasert: de ATIRLYUK???? ez most komoly??? Sokkolt

bocs a kukacoskodásért, de a road tax 6 vagy 12 hónapra vásárolható, illetve, egynél több additional driver is hozzáadható a biztosításhoz

Sorry, lehet tevedtem az intervallumban, mi mindig egy evre vesszuk, ezert nem voltam biztos ebben, viszont ami a lenyeg ha valaki mar megvette es eladja az autot, az nem olyan mint a biztositas, hogy visszakerheti a fennmaradt idore, hanem akkor azt bukta.
Telleg lehet tobb additional driver is??? Na, mindig tanul az ember! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gege01
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. November 19. Hétfő, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szeretném megtudni hogy egy 12-14 éves Hondának körülbelül mennyibe kerülne az éves fenntartási költsége!
Tulajdonképpen arról van szó, hogy otthon van egy 98-as Honda Integra Type-r-em nagyon szeretem, de muszály megválnom tőle mert nem éri meg az, hogy otthon amortizálódik a garázsban, ráadásul jelenleg még a biztosításom is sok otthon mert 3éves jogosítvánnyal rendelkezem és kb fél éve van meg az autó, de sosem volt még balesetem, viszont azt sem tudom, hogy milyen a bónuszom. Körülbelül egy hónapja költöztem ki Spalding-ba egy barátomhoz... ezért elfogom adni ha legközelebb haza megyek, és az árából egy ugyanilyet szeretnék itt vásárolni...
az autóról tudni kell, hogy 1.8-as benzines 190Le gyárilag.
Mindenféleképpen ennél a típusnál szeretnék maradni ezért fordulnék hozzátok, hogy esetleg ki tudnátok-e szolgálni pár hasznos információval!
Várom válaszotokat!
Előre is Köszönöm!
Vissza az elejére
atheee
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. December 31. Hétfő, 1:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen témába vágó a kérdésem!
Engem olyan információ érdekelne, hogy robogóra mennyi pénzt mernek elkérni biztosításra?
2001 a jogsim éve, 1 hónapja lecseréltem angol jogsira, 32 évesen balesetmentes közlekedés, érdemes-e otthonról igazolást kérni, mert 7 évig volt autóm, max 5-6 éves robogót gondoltam(50cc) . Ha valaki tud megközelítőleg összeget mondani, annak nagyon örülnék!

Üdvözlettel:
Atheee
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 31. Hétfő, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

atheee írta:
Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen témába vágó a kérdésem!
Engem olyan információ érdekelne, hogy robogóra mennyi pénzt mernek elkérni biztosításra?
2001 a jogsim éve, 1 hónapja lecseréltem angol jogsira, 32 évesen balesetmentes közlekedés, érdemes-e otthonról igazolást kérni, mert 7 évig volt autóm, max 5-6 éves robogót gondoltam(50cc) . Ha valaki tud megközelítőleg összeget mondani, annak nagyon örülnék!

Üdvözlettel:
Atheee

Nekem egy Honda SH 125 robogom van, arra 215 font az eves biztositas.
A Piaggio 50 2T-m-re 150 korul van.....
barop
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 11. Hétfő, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok egy bmw X5 tipusu autot szeretnek vasarolni,es az lenne a kerdesem ,hogy a vasarlas folyamataban hogyan zajlik?gONDOLOK ARRA ,HA MAGAN SZEMÉLYTŐL SZERETNEM MEGVENNI ...MILYEN PAPIROKAT KELL,HOGY KAPJAK...UTANA MI AZ ELSŐ TEENDŐ...SZOVAL A FOLYAMATARA...HOVA KELL ELOSZOR MENNEM STB
nAGYON MEGKOSZONNEM ,HA VALAKI SEGITENE...INFOVAL...PERSZE A BIZTOSITAS MEGKOTESE...STB

UDV ISTVAN
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2013. Március 17. Vasárnap, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
az lenne a kérdésem hogy más embert megnevezhetek a biztositásomba , olyat aki magyarországon él s nem itt angliába. neki van 10 éves bonusza igy joval olcsobb lenne a biztositásom .
szerintem ebböl két baj lehet:
egyik ,hogy nem itt él kinn angliába (bár ezt nem tudom hogy tudják ellenörizni)
a másik hogy elfogadják e (tesco) az otthoni bonuszt.
Remélem van olyan aki tud ebben segiteni.
Vissza az elejére
TeeBee73
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 23. Szombat, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok.
surgos segitsegre lenne szuksegem.
melyik angol biztosito fogadja el a magyar bonusz igazolast?
6 évre visszamenőleg megvannak a magyarországi igazolásaim angol nyelven.
Előre is köszi a segítséget

Üdv!
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2013. Március 28. Csütörtök, 17:42    Hozzászólás témája: Biztositas Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most kerult sor arra, hogy autot kell vennem a munkaba jarashoz.
Nezegetem a biztositasokat, meg a forumot is olvasgatom, de nem jutok egyrol a kettore.
37 elmultam, 16 eve van jogsim, tobb mint 10 eve vezetek is. A jogsim mar 2,5 eve Full UK, nem volt gyorshajtasom vagy egyeb buntetesem.
De meg ha egy nagykoru (18 eves) Vauxhall Corsara szamolom ki, akkor sem tudok 2000 ala menni. Igaz, hogy Wembley-ben elek, nem videken, de mitol ilyen draga?
A legolcsobbat a swiftcover.com hozta ki, amit itt a forumban talaltam, de az is 2001 font.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2013. Április 1. Hétfő, 21:41    Hozzászólás témája: Re: Biztositas Hozzászólás az előzmény idézésével

siorac írta:
Sziasztok!

Most kerult sor arra, hogy autot kell vennem a munkaba jarashoz.
Nezegetem a biztositasokat, meg a forumot is olvasgatom, de nem jutok egyrol a kettore.
37 elmultam, 16 eve van jogsim, tobb mint 10 eve vezetek is. A jogsim mar 2,5 eve Full UK, nem volt gyorshajtasom vagy egyeb buntetesem.
De meg ha egy nagykoru (18 eves) Vauxhall Corsara szamolom ki, akkor sem tudok 2000 ala menni. Igaz, hogy Wembley-ben elek, nem videken, de mitol ilyen draga?
A legolcsobbat a swiftcover.com hozta ki, amit itt a forumban talaltam, de az is 2001 font.

elég fura.ilyen adatokkal havi 70-80 fontra kellene kihoznia a rendszernek.probáld meg a tesco biztositást.ott irj be 4 ezer mérföldes használatot évente igy sztem olcsobb lesz.
Vissza az elejére
Krisz865
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Máj 9. Csütörtök, 15:34    Hozzászólás témája: autó megvásárlása után, de még az első út előtt mi a teendő? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lehet, hogy részben off lesz amit írok, szeretnék segítséget kérni tapasztalt Angliában élő autó tulajdonosoktól. Nos több internetes fórum olvasgatása után viszonylag jól informált lettem az autóvásárlással kapcsolatban. A jogosítvány cserémet személyesen indítottam el Wimbledonban, a DVLA központban, az egyik fórumon frankón leírták, hogy kb. mire lehet számítani. Nem ide tartozik, csak gondoltam leírom, hogy hátha előfordult már mással is a következő...... Wimbledonban az ügyintézés tényleg pofon egyszerű, az első ügyintéző elkéri a kitöltött D1 formanyomtatványt, magyar jogosítványt, és az útlevelet (amit helyben le is ellenőriznek, majd visszakapod). Ezután kicsit vár az ember, másik ablakhoz hívják, ahol fizetsz (50 + 4 font), majd annyit mondanak, hogy 2 hét körülbelül, és érkezik az angol jogosítvány, hozzáteszik, ha még sem így lenne, akkor a mellékelt lapon lévő telefonszámon lehet érdeklődni, hogy hol tart a folyamat. Na hát nekem kellett érdeklődnöm sajnos... Majdnem egy hónap után felhívtam őket, hogy mi újság? Akkor derült ki, hogy nem talál a rendszerben, utána kell járnia, és elkérte minden adatomat még egyszer amit háromszor kellett lebetűznöm. Pár napra rá felhívtak, hogy nem találták meg a dokumentumomat, ezért küldtek ki egy levelet, amiben mellékelték újra a D1 nyomtatványt. Hozzáteszem a levél a nevem megszólításával kezdődik, és kapásból 3 helyesírási hiba van benne, holott előtte háromszor lebetűztem!!! Megírták, hogy kell a fotó ismét, az első alkalomnál kapott blokk másolata, útlevél-személyi másolat. Ha megkapták a válasz borítékomat, elkezdik intézni az ügyemet, és megpróbálják felvenni a kapcsolatot a magyar hatóságokkal a jogosítványom státuszát illetően. (Itt felmerült bennem a kérdés, hogy hol a magyar jogosítványom? Azt is elkeverték?) Március 28.-án voltunk Wimbledonban személyesen, és most Május 9.-én ott tartunk ahol március végén, annyi különbséggel, hogy most magyar jogosítványom sincs!!!! Ezt azért írtam le, hogy tudjátok, sajnos előfordulhat ilyen is!

Na de vissza az autóvásárláshoz. Tisztában vagyok a biztosítást befolyásoló főbb tényezőkről (lakhely, kor, nem stb.), a road tax-al, a mot-tal. Nagyjából tiszta, hogy autóvásárlásnál a forgalmi engedélyen mit is kell kitölteni. Világos hogy road tax és car insurance nélkül az autó még az utcán sem parkolhat, mert amint a rendőr ráakad, vontatják is szépen el.
Segítséget szeretnék kérni a tapasztalt autó tulajdonosoktól, hogy maga a vásárlás hogyan zajlik, illetve az azt követő első hazaút előtti teendő. Lehet külön akár autókereskedőtől szerzett tapasztalat, vagy privát tulajtól. A következőkben megértitek mi nem tiszta teljesen, kinézek egy autót...... ez esetben egy 2004-es Vauxhall Corsa 1.2-est. Látom, hogy privát a tulaj. Felhívom, hogy szeretném az autót egy megbeszélt helyen időben megnézni. Megtörtént az autóvizit. Na ezután hogyan tudom rögtön aktiválni az autóra a biztosítást???? Számomra ez a legnagyobb dilemma, milyen megoldások léteznek??? Olvastam sokat egy napos biztosításokról, olvastam olyat hogy akár telefonon is rögtön lehet aktiválni. Sokan azt írják, hogy nem árt internet közelben lenni, és rögtön megkötni rá a biztosítást. Na most ez hogy is néz ki??? Találkozunk a semmi közepén valahol, tetszik az autó, előkapom az okos telefonomat (ami nincs), és gyorsan megkötök rá egy biztosítást??? Nagyon szépen köszönöm mindenkinek előre is a válaszokat, kimondottan ebben a témában szeretnék segítséget kérni, valós tapasztalatok alapján! Üdv: Krisz
Vissza az elejére
XJanosX
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Október 3. Csütörtök, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello,

Tudna valaki javasolni egy biztositot, ahol elfogadjak a Magyar (MKB Bank biztositos) No Claims Bonust? A London Victorianal nem fogadjak el (utolag kozlik azert, hogy csak UK-based insurertol fogadnak el NCD igazolast, mikozben jol megemelik a premiumot, ugyhogy jo esellyel kokemenyen szivok - vagy csak nem ismerem a rendszert). Szeretnek biztosra menni.
Vegulis Anglia EU-s tagallam.

Tudtok otletet adni?

Elore is koszi,
Vissza az elejére
TDI013
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. November 23. Szombat, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretnék haza vinni egy autot M.O. ra. Tisztában vagyok vele, hogy kell hozzá biztosítás.

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2 napra lehetséges-e kotni biztosítást amig haza erek vele?

Koszonok minden segítséget.
Vissza az elejére
bandigyerek
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. December 9. Hétfő, 2:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ha vásárolok egy autot az UK ban, elötte nem volt autó a nevemen de a szüleimén volt és azt vezettem rendszeresen(7éve van jogsim,nem volt balesetem)Erre kaphatok otthonrol valami igazolást a biztosítotól,amitöl kevesebbet kell fizetnem???Mert otthon az autóra volt a biztosítás kint pedig szemályre van.Tudna valaki információt adni ezügyben????elöre is köszi
Vissza az elejére
kisbandita
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Február 6. Csütörtök, 19:34    Hozzászólás témája: biztositas Hozzászólás az előzmény idézésével

Haliho!

Utazik itt valaki biztositasban? Ugy ertem, akinek ez a munkaja!
Nagyon szeretnem tudni a jogi hatteret az autobiztositasnak!
Egyszeruen nem ertem, miert nincsenek itt olcso biztositasokkal a keleteuropai biztositok!?

Nem nagyon jarok itt tul gyakran, ugyhogy inkabb email-ben (kisbandita-kukac-freemail.hu) irjon, aki tud valamit!

Koszonom szepen!
Vissza az elejére
DonMatteo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Február 13. Csütörtök, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok!
Rettentő nagy gondban vagyok. Hoznám ki Magyar rendszámos autóm, de sajnos azt kell látnom, hogy az autóm típusilag (Ssangyong Korando 3.2 selx; 1998) nem létezik errefelé. A comparethemarket oldalán próbáltam biztosítást kötni rá. A gyártmány (Ssangyong) létezik, típus (Korando) létezik, de a motorizáltság és felszereltség nem, így nem tudok továbblépni, nem enged biztosítást kötni. Szerintetek mit lehetne tenni, hogy aranyos jószágom tovább használhassam, mert eladni bagóért lehetne, azt pedig nem szeretném, ha már hibátlan és szuper a gép.Mosoly
Előre is köszönöm.Mosoly
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban