Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Uzlet azaz self employed-al kapcsolatos kerdesek es valaszok
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Vállalkozás és építőipari kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 11. Kedd, 22:20    Hozzászólás témája: Re: Fontos kerdesem lenne. Hozzászólás az előzmény idézésével

farkasattus írta:
Hello.

Lenne egy kis problemama. Van egy allando munkahelynk, ahol mint Housekeeper es KP vagyunk alkalmazva, de mivel erdelyiek vagyunk, nem dolgozhatunk hivatalosan UK-ban, csak ha Self Amployed vagyounk. A kerdesem az lenne, hogy Self amlpoyed-kent gond lehet-e az hogy egy cegnek dolgozunk csak, es heti 40 orat dolgozunk, valamint ugyan ebben a szallodaban lakunk ( termeszetesen ezert is fizetunk hetente). A munkaado szerint ez nem megoldhato, mert ha heti 40 oratdolgozunk neki, nem tudja elkonyvelni mint Self Amployed, mert az azt jelenti hogy rendes alkalmazottak vagyunk ennyi oraval. Mit gondoltok, o is csak felre van informalva vagy tenyleg nem megoldhato az hogy 40 ort dolgozzunk neki hetente mint Self Amployed?
Elore is koszonom.

Ehhez csak annyit tudok hozzaszolni, hogy nalunk a Self-Employee-k ugynoksegnek dolgoznak, azaz igazabol alkalmazasban vannak, de maguk intezik az adozast, a melot viszont az ugyoksegto kapjak, veluk allnak szerzodesben. Kb ami ehhez kapcsolodik...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 11. Kedd, 22:22    Hozzászólás témája: Re: Fontos kerdesem lenne. Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
farkasattus írta:
Hello.

Lenne egy kis problemama. Van egy allando munkahelynk, ahol mint Housekeeper es KP vagyunk alkalmazva, de mivel erdelyiek vagyunk, nem dolgozhatunk hivatalosan UK-ban, csak ha Self Amployed vagyounk. A kerdesem az lenne, hogy Self amlpoyed-kent gond lehet-e az hogy egy cegnek dolgozunk csak, es heti 40 orat dolgozunk, valamint ugyan ebben a szallodaban lakunk ( termeszetesen ezert is fizetunk hetente). A munkaado szerint ez nem megoldhato, mert ha heti 40 oratdolgozunk neki, nem tudja elkonyvelni mint Self Amployed, mert az azt jelenti hogy rendes alkalmazottak vagyunk ennyi oraval. Mit gondoltok, o is csak felre van informalva vagy tenyleg nem megoldhato az hogy 40 ort dolgozzunk neki hetente mint Self Amployed?
Elore is koszonom.

Ehhez csak annyit tudok hozzaszolni, hogy nalunk a Self-Employed-k ugynoksegnek dolgoznak, azaz igazabol alkalmazasban vannak, de maguk intezik az adozast, a melot viszont az ugyoksegto kapjak, veluk allnak szerzodesben. Kb ami ehhez kapcsolodik...

http://en.wikipedia.org/wiki/Self-employment
Vissza az elejére
orshy82
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 27. Péntek, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Nekem a VAT-tal kapcsolatban lennének kérdéseim. Nem értem pontosan, hogy müködik ez, annyit már kideritettem, hogy ha én itt az uk-ban csinálok egy egyéni vállalkozást, de ezzel Magyarországon (is) müködnék, ott szeretnék termékeket eladni innen, ebben az esetben VAT regisztráció kell, mert EU-n belül müködöm, nem csak országon belül. De pontosan mi ez a VAT és mit kell vele csinálni? (Közben olvasgatom az angol oldalakat erröl, de jobb lenne, ha magyarul is elmagyarázná valaki a félreértések elkerülése végett.) Köszönöm!
Vissza az elejére
orshy82
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 30. Hétfő, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még egy kérdés felmerült...
HA én kereskedelmi tevékenységet akarok folytatni, pl webáruház, akkor Magyarországon szükséges hozzá kereskedelmi végzettség, ugy tudom. Itt kint is kérnek róla papirt, ha igen, akkor elfogadják e vajon a magyar papirt? Pl okj-s boltvezetöit??
Vissza az elejére
Natalie85
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 21. Kedd, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

S.O.S. segítségre/válaszra lenne szükségem.

A barátommal egy hónapja költöztünk Magyarországról Southamptonba és egyelőre semmit sem értek ebből a self employed dologból.
A pasim egy hete kapott építkezésen munkát, mivel még nem tud angolul rendesen, ahol mondták, hogy menjünk be tax office-ba regisztrálni...megtettük. Innentől kezdve mi történik? hogy kapjuk meg a fizetést? annyit mondtak még, hogy time sheet-et fognak vezetni, és kell valami invoice book, azt már meg is vettem. az előző heti time sheetet feladták postán,a többi homályos...

Más jellegű kérdés:
ha pl feladunk a környéken hirdetést, hogy xy magán munkát vállalok és pl az egyik szomszéd felhív, hogy lenne meló és mi elvállaljuk , akkor mi a helyzet? számlát kell adni? utána tax office? vagy mik a lépések... én tudok angolul, de felmentem hivatalos oldalakra és még igy sem értem mi micsoda...magyarul sem érteném...ezért kérem a tapasztaltakat, hogy segítsetek!

ELőre is köszönöm
Natasa
Vissza az elejére
anikoszlama
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 15. Csütörtök, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

orshy82 írta:
Még egy kérdés felmerült...
HA én kereskedelmi tevékenységet akarok folytatni, pl webáruház, akkor Magyarországon szükséges hozzá kereskedelmi végzettség, ugy tudom. Itt kint is kérnek róla papirt, ha igen, akkor elfogadják e vajon a magyar papirt? Pl okj-s boltvezetöit??

Nem,nem kell.En is webaruhazat szeretnek nyitni,csak fogalmam sincs hogy induljak neki.De azt tutira tudom, hogy nem kell.
Vissza az elejére
Miju
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Március 2. Péntek, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Már nagyon sokszor fordultam ehhez az oldalhoz segítségért, de most olyan kérdésem lenne, amire eddig nem találtam válszt:
Van egy 6 hónapos kislányom, de egy idős néni felajánlotta, hogy takarítsak nála 2-3 órában, a lányomat is vihetem, nem gond. Self-employed szeretnék lenni, hogy hivatalos legyen az egész dolog. Később szeretnék másfajta munkát végezni. A kérdésem az lenne, hogy a regisztrációnál beírhatok-e több fajta munkakört? Pl.: takarító, fordító, stb. Vagy először csak takarítóként indítsam ezt a dolgot és később változtathatok rajta? És ha igen, akkor az hogyan lehetséges?
Köszönöm a választ!
Vissza az elejére
Petike977
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Július 24. Kedd, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem. Egy barátommal három napot dolgoztunk egy cégnek takarítóként. Most a cég azt kéri hogy küldjünk egy invoice-t arról hogy átvesszük a pénzt. De mi magánszemélyek vagyunk. Küldhetünk mi is invoice-t vagy magánvállalkozónak kell hozzá lennünk. Ha igen akkor mi a teendő? Elég hozzá igényelni egy UTR numbert?
Előre is köszi.

Péter
Vissza az elejére
mandl
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2013. Január 1. Kedd, 23:06    Hozzászólás témája: re: takarito szamla Hozzászólás az előzmény idézésével

En magan szemelytol vettem iroda butort, a neve es a cime kellett, hogy rajta legyen.
tolts le egy invoice templatet, rakd be szovegszerkesztobe, csinalsz egy fejlecet, amit szeretnel, pl Superbright Cleaning service, neved Londoni cimed, tetelek amit csinaltal es egy total.
Majd oda irod, hogy paid, ha fizetett, vagy ha nem, akkor hogyan fizessen.
Vissza az elejére
Gaga1988
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Február 3. Vasárnap, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Elsősorban tanácsot szeretnék kérni aki tapasztalt ebben a témában.
Egy magán vállalkozást szeretnék nyitni angliában.
Elsősorban a tevékenységet saját magam végezném aztán ha bejön az üzlet akkor többen is.
Egy olyan céget szeretnék alapítani, mely foglalkozik kertek teljes generál kivitelezésével és fenntartásával, de mivel ez márciustól október végéig aktuális ezért a téli szezonra pedig burkolást vállalnék a cégen belül.
Ezt itt kint meg lehet-e valósítani meg kellenek-e hozzá végzettséget igazoló okiratok vagy CSCS és H&S kártya?
Ha megvalósítható akkor szerintetek melyik cégalapítási forma erre a leg megfelelőbb?

Válaszokat előre is Köszönöm:

Huszka Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
peterkardos75
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 25. Hétfő, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, engem egy alapítvány foglalkoztat indenpendent contractorként. Ezért a National Insurance Number kérelemben self-employedként jelentkeztem, be is adtam a szerződésem, de elutasítottak, mondván, hogy nem bizonyított, hogy valóban self-employed vagyok. Volt esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Tud esetleg valaki jó ügyvédet/könyvelőt, aki el tudja mondani, mi kell ahhoz, hogy elfogadják a self-emplyed státuszt? Nagyon köszönöm! Péter
Vissza az elejére
Liza0529
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 26. Kedd, 11:55    Hozzászólás témája: kereskedelem Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretném kérdezni, hogy kereskedelmi célokra hogyan lehet elintézni a hivatalos engedélyeket és a hozzá kapcsolódó adó és más fizetési kötelezettségeket az alkohol ( pálinka, bor) exportra Magyarország és Anglia viszonylatába? És ruházat import tekintetében Anglia-Magyarország viszonylatban?
Illetve a self-employed dolgozhat kiegészítésként alkalmazásban?
A támogatásokat a slf-employed is igénybe veheti?

Köszönettel: Liza
Vissza az elejére
benny
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2014. Január 14. Kedd, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy oldal, ahol elég jól le vannak írva a dolgok a témával kapcsolatban.
http://www.vallalkozas-angliaban.co.uk/
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Vállalkozás és építőipari kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban