Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Kolbászból a kerítés avagy Anglia reálisan nézve

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Enci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2013. November 7. Csütörtök, 12:36    Hozzászólás témája: Kolbászból a kerítés avagy Anglia reálisan nézve Hozzászólás az előzmény idézésével

Kolbászból a kerítés avagy Anglia reálisan nézve
Van aki állítja maga a kánaán, van aki lebeszél...milyen is a valóságos Anglia?
Cikkünkből megtudhatod.
http://angliaitanacsok.wywlinks.com/index.php/tanacsok-hirek/hirek/6-kolbaszbol-a-kerites-avagy-anglia-realisan-nezve
e-mail: amagyaroklondonban@gmail.com

Legutóbb Enci szerkesztette (2014. Június 3. Kedd, 11:41), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
azaki
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. November 15. Péntek, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár barátom évek óta él egy angliai kisvárosban és sokszor invitálnak, hogy menjek. (Korosztályunkat tekintve negyvenesek vagyunk.)
Akárcsak ők úgy én is több szakmával rendelkezem, és minimális szinten beszélem az angol nyelvet.
Elváltam, nincsen az autómon kívül semmim, bank vitte a közös lakásunkat, így a szülőkkel élek, ami rezsi költség szempontjából nagyon kedvező.
Van megtakarításom, ami egy külföldi költözéshez elegendő.
Jelenleg nettó 90körüli keresetem van. (de az állásom egyáltalán nem biztos, és negyven felett nem könnyű másikat találni ha kirúgnak)
Vajon jobb sors várna-e rám Angliában?
Szüleim helyett a barátaimmal élnék. (nem biztos, hogy jobb megoldás)
A kiköltözésnek költsége van (vajon megtérül-e hosszú távon)
Az ottani 800-900GPB fizetéssel jobban járok-e, mint az itthoni nettó 90ezer forintossal? (lehet-e ebből spórolni, vagy elviszi az időnkénti haza utazás költsége?)
Az időskori nyugdíj szempontjából viszont megérheti kint lenni pár évet.
A barátaim elmondása alapján, ők úgy látják, hogy jobban élnek, mint itthon, de a legfőbb érvük az, hogy Anglia élhetőbb, az ott élők barátságosabbak, és ezért jobban érzik ott magukat.
Vissza az elejére
azaki
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. November 15. Péntek, 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azaki írta:
Pár barátom évek óta él egy angliai kisvárosban és sokszor invitálnak, hogy menjek. (Korosztályunkat tekintve negyvenesek vagyunk.)
Akárcsak ők úgy én is több szakmával rendelkezem, és minimális szinten beszélem az angol nyelvet.
Elváltam, nincsen az autómon kívül semmim, bank vitte a közös lakásunkat, így a szülőkkel élek, ami rezsi költség szempontjából nagyon kedvező.
Van megtakarításom, ami egy külföldi költözéshez elegendő.
Jelenleg nettó 90körüli keresetem van. (de az állásom egyáltalán nem biztos, és negyven felett nem könnyű másikat találni ha kirúgnak)
Vajon jobb sors várna-e rám Angliában?
Szüleim helyett a barátaimmal élnék. (nem biztos, hogy jobb megoldás)
A kiköltözésnek költsége van (vajon megtérül-e hosszú távon)
Az ottani 800-900GPB fizetéssel jobban járok-e, mint az itthoni nettó 90ezer forintossal? (lehet-e ebből spórolni, vagy elviszi az időnkénti haza utazás költsége?)
Az időskori nyugdíj szempontjából viszont megérheti kint lenni pár évet.
A barátaim elmondása alapján, ők úgy látják, hogy jobban élnek, mint itthon, de a legfőbb érvük az, hogy Anglia élhetőbb, az ott élők barátságosabbak, és ezért jobban érzik ott magukat.

Még pár infó:
A minimális nyelvi szint nálam az jelenti, hogy tudok beszélni, bemutatkozni, kérni, kérdezni, még ha néha lassan is, mert kissé passzív a tudásom.
Ha kinti élet mellet döntök, akkor a kiutazást a Tavaszra tervezem.

Döntenem nekem kell, de jó ha adtok infot, ami alpján el tudom dönteni, hogy érdemes-e, vagy sem.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban