Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

GCSE
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bolcsi, ovi és suli kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
SirAlbert
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 29. Hétfő, 22:03    Hozzászólás témája: rescue Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, a 11. év az a GCSE (General Certificate of Secondary Education) vizsga éve amikor is év végén a kiválasztott tantárgyaidból teszed le ezt a vizsgát. 16 évesen magyarán; ez otthon a 9. szintet éri el kb. nem ér semmit Mo-on mivel ez olyan mintha abbahagynád a gimit az első évben. De kint ezzel már egy állásod is lehet; kiléphetsz a nagyvilágba.
Én is kint tanulok East Sussex-ben, 11-be megyek pont pár nap múlva és már 2 éve kint vagyok.
8-ban mentem ki, és igen befejeztem az ált. iskolát méghozzá úgy, hogy kivittem szépen a magyar könyveket, és magántanulóként tanulgattam és a szünetekben levizsgáztam 1-2, előre megbeszélt tantárgyból és év végén megkaptama bizit a jegyekkel az "Általános Iskolai Tanulmányait Befejezte" pecséttel... huhh. 2 iskolát jártam. Nagyon boldog
Így ezt az évet kint úgyis az EFL (English as a Foreign Language) osztályban kezdtem (2 és fél hónap volt az egész) ahol csak angolt tanultam amíg el nem értem azt a szintet amivel már beülhettem a kizárólag angol nyelven folyó órákra, obviously... így csak az EFL után kerültem rendes osztályba. Az iskolát is így megszoktam és miután tanultam jövőre elkezdhettem 2 éves GCSE tanulmányaimat.
NAGYON könnyűek, ha 4-5 néha 3-as tanuló is voltam, sok sok alappal mehettem ki így nem volt nagy akadály és sok mindent 9-ben tanulnak ott amit mi már 7-8-ban vettünk.
Igen, nem jó ha kihagyod a 10-et mivel az elméleti évből maradsz le, és rögtöna gyakolratiba csöppensz be. Nálunk a mi iskolánban ezek (az általában külföldi) tanulók nem csinálják komolyan mivel scak erre az évre jöttek és csak angolt tanulni szal csak leteszik az angol vizsgát júniusban kb. és mennek haza... de inkább a year 10-be menj nyilván, mivel ott éri meg neked ha már így kiköltöztök. Nem scak kor szerint hanem tudás szerint is, de mindenképpen kérjétek hogy 10-be rakjanak.
És van akik a 10-be mennek ez okból.

Utána van az Advanced (A&AS levels) ami 2 év és arra jó, hogy ha majd egyetemre mész akkor a jegyeid (A,B,C) alapján vesznek fel mert valamelyik egyetem AAA-t kér vagy AAB-t stb. És EZ a Mo-i emeltszintűvel egyezik meg amit csak honosítani kell és magyarból kell vizsgát tenned hogy itthon mehess egyetemre. Én valszeg ezt fogom tenni de nyilván az egyetem (Oxford stb.) aranyozná be kintlétemet de ez már személyes ügy.
Én (egyke) egyedül lakom kint mivel részben bentlakásos suli... még 3 év vagy több ha egyetem is. Nagyon boldog
Büszkélkedhetek, 10:!: GCSE tantárgyat vettem fel (dráma és zene kivételével mindent) és idén elnyerhettem legfiatalabb, (külföldi) magyar tanulóként a SCIENCE & TECHNOLOGY AWARD- ot iskolámban. Jól esett. Nagyon boldog És ez csak az első GCSE év... S4.
Szal ha nekem megy, nem lehetetlen, sok sikert kívánok, megváltozik az ember főleg ily fiatalon mivel egyedül kell már szembesülni a dolgokkal. Nagy befektetés ez de megéri.

Köszönöm hogy elolvastad ezt az esszét, remélem megérte. Mosoly
Kint majd kb. ilyeneket kell majd írnod, angolul.
Ha van még kérdés, írj.[/quote]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
soskex
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Január 30. Hétfő, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt meg tudja valaki mondani, hogy GCSE vizsga nélkül felvesznek-e A-level course-ra vagy sixth form college-ba (nem tudom mi a helyesebb megnevezés)? Tehát ha megvan az itthoni befejezett 10. osztályom, és mert már 17 éves vagyok.
Nem szeretnék még egy évet elveszíteni, és azt is hallottam, hogy más túlkoros is lennék GCSE-s course-ra járni még ha egyévesre is.
Végigolvastam itt és máshol is az oktatási rendszerről való tudnivalókat, de ez homályos.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. Január 30. Hétfő, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

soskex írta:
Sziasztok!

Azt meg tudja valaki mondani, hogy GCSE vizsga nélkül felvesznek-e A-level course-ra vagy sixth form college-ba (nem tudom mi a helyesebb megnevezés)? Tehát ha megvan az itthoni befejezett 10. osztályom, és mert már 17 éves vagyok.
Nem szeretnék még egy évet elveszíteni, és azt is hallottam, hogy más túlkoros is lennék GCSE-s course-ra járni még ha egyévesre is.
Végigolvastam itt és máshol is az oktatási rendszerről való tudnivalókat, de ez homályos.

Erre konkret valaszt az a 6th form college tud neked adni, ahova jelentkezni akarsz. Mindegyik sulinak van rendes web-lapja, contact-okkal. Megirod, hogy most jottel Mo-rol, ott ide-es-ide jartal, ilyen es ilyen tantargyaid voltak ilyen es ilyen oraszammal, leforditod a bizonyitvanyaidat, es a legfontosabb, hogy milyen targyakat is szeretnel ott tanulni.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
soskex
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Január 30. Hétfő, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm seci a gyors választ! Ezt fogom tenni.
Vissza az elejére
Nesseay
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Június 15. Péntek, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! most vagyok 11-es, jövőre leszek végzős. külföldön szeretnék tanulni a University of Hertfordshire Paramedic Science szakán, már rengeteget kutattam utána, levelet is írtam az egyetemnek, majd a kar vezetőjének, de nem lettek tisztábbak a dolgok. én angolból, magyarból, töriből, matekból és bioszból fogok érettségizni, de még mindig nem tudom, el fogadják-e. egyrészt azt írják, nézzem meg UCAS-on. de fogalmam sincs hogyan és mit kellene néznem ahhoz, hogy megfeleljek. azt írták a honlapon, hogy 5 GCSE tárgy szükséges, amiben van angol és matek és dupla science. ezen kívül egy A-level GCE biológiából, kémiából vagy fizikából. legalábbis én úgy értelmeztem, csak egy kell, de a karvezető többről beszélt. nem tudom, hogy hogyan csináljam ezt meg, valaki tudna nekem segíteni? mert nem is az erőbefektetéssel van itt a probléma, csak nem tudom, mit kéne tennem. eddig emelt magyaros voltam, de most különbözeti vizsgával megyek át bioszfaktra, de a kémiafaktot nem tudnám már megcsinálni. a jelentkezést rég le kellett adni. ráadásul még nem is vagyok olyan szinten, hogy középszintűzzek fizikából és kémiából, mint dupla science.
köszi a segítséget.
http://www.herts.ac.uk/courses/Paramedic-Science.cfm
Vissza az elejére
Jennu
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 22. Szerda, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Mosoly
16 éves vagyok, szeptemberben leszek 17. Úgy néz ki, hogy jövő nyáron költözünk KI Angliába. Most 11-be megyek, de 0.-os is voltam, szóval ez lényegében még csak a 2. évem lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy akkor jövőre én milyen suliba járhatok Angliában? Hanyadikba? A továbbtanuláshoz gondolom kell a GCSE. Viszont kint az én koromban már nem járnak suliba a diákok. Hogy működik ez? Előre is köszi a választ Mosoly)
Vissza az elejére
Tide
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 24. Péntek, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! En arra lennek kivancsi, hogy most szeretnem elkezdeni az egyetemet itt kinnt London-ba es hogy nekem meg a regi erettsegim van amikor meg nem volt emelt szintu hanem azt hiszem ugy hivjak hagyomanyos erettsegi. A kerdesem az lenne hogy az egyetemnek ez lenne az elvarasa: Two A levels passes (at Grade E or above) or equivalent. Plus 3 GCSEs in other subjects including Maths and English at Grade C or above.
Es akkor ez magyar erettsegire leforditva milyen jegyek szuksegesek? mert nekem nem elegge vilagos.
Valaszotokat elore is koszonom!
Vissza az elejére
mandl
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 25. Szombat, 5:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tide írta:
Sziasztok! En arra lennek kivancsi, hogy most szeretnem elkezdeni az egyetemet itt kinnt London-ba es hogy nekem meg a regi erettsegim van amikor meg nem volt emelt szintu hanem azt hiszem ugy hivjak hagyomanyos erettsegi. A kerdesem az lenne hogy az egyetemnek ez lenne az elvarasa: Two A levels passes (at Grade E or above) or equivalent. Plus 3 GCSEs in other subjects including Maths and English at Grade C or above.
Es akkor ez magyar erettsegire leforditva milyen jegyek szuksegesek? mert nekem nem elegge vilagos.
Valaszotokat elore is koszonom!

Az E az eleg gyenge, a magyar 2-es jobb annaal, olyan 40%-ot jelent itt megtalalod mind az A-levelt, mind a GCSE-t: http://en.wikipedia.org/wiki/Academic_grading_in_the_United_Kingdom
Vissza az elejére
alessandro91
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. November 17. Szombat, 4:51    Hozzászólás témája: living costs - maintenance loan - GCSE Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Angliai egyetemi tanulmányokat tervezek, de azt olvastam, hogy az EU-s diákok csak tuition loan-t kapnak és maintenance loan-t a megélhetési költségekre csak a UK Students.
Kivétel ez alól, ha valaki már 3 éve Angliában dolgozik (tehát az első egyetemi évet megelőzően legalább 3 évet töltött UK-ban, és ezt az időt elsősorban nem tanulmányi céllal használta fel, tehát full time work).

Látom, sokan készülnek angliai tanulmányokra. Valaki tud tanácsot adni, hogy a maintenance loan-ra létezik valami alternatíva, ami fedezi a szállás, étkezés utazási és egyéb költségeket?

Ellenkező esetben csak azt tudom tenni, hogy az egyetemet megelőzően 3 évig dolgozom, azért, hogy jogosult legyek a maintenance loan-ra a későbbiekben.

A másik kérdésem ezzel összefügg. Mennyi idő telhet el az érettségi és a jelentkezés között? Van erre időkorlát? Vagy esetleg mondhatják azt, hogy nem fogadják el a jelentkezését, mert már régen vizsgázott?

Köszönöm!
Vissza az elejére
Gold
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Április 11. Csütörtök, 21:22    Hozzászólás témája: GCSE Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,10-es gimnazista vagyok a szüleimmel kiköltöztünk bizonytalan ideig,és nekem nincs GCSE-m sem érettségim itt magyaron. Mit tudok tenni ilyenkor?
kérdeztem a oktatás ügyi minisztériumot azt mondták h az ottani hatóságok dolga ez,de az ottaniak meg azt mondták h ők nem értenek magyarul és itt kéne kiálítani s szükséges papírokat.
Kérlek segítsetek nekem ez ügybe,minden lehetőségre nyitott vagyok.
Vissza az elejére
DJviolin
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. November 2. Szombat, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegyük fel egy cég BBC osztályzatokat kér A-level-en. Plusz az 5 tantárgyas GCSE vizsgának kell meglennie mindenből min. C osztályzattal.

A magyar középfokú érettségim 5-5-5-4-3. Azonban a 3-asom az itt található táblázatban meghatározott 60% alatt van (Advanced level -> Module UMS points, percentage):
http://en.wikipedia.org/wiki/Academic_grading_in_the_United_Kingdom

A cég javasolja, hogy a nem GCSE érettségik átszámoltatására küldjük el a NARIC-nak:
http://ecctis.co.uk/naric/Individuals/How%20to%20Apply.aspx

Mivel az én érettségimben szerepelnek már százalékok (ezért az 5-ös tényleges 94%-ot ér, aki mondjuk 2003-ban érettségizett, annak 100%-ként lesz elszámolva...), nem fogok megfelelni a minimum követelményeknek, mert átszámolás során leromlanak az osztályzataim?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bolcsi, ovi és suli kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban