Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Council flat/house igénylése
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
maxk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Szeptember 23. Csütörtök, 16:45    Hozzászólás témája: Sziasztok Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom jól kiveszekedtétek magatokat de most már igazán leírhatná valaki hogyan lehet igényelni, vagyis mi a pontos folyamata!? Addig leírom én hogy a City Council-hoz be kell adni egy formanyomtatványt sok személyes papírral együtt, utánna kapunk egy regisztrációs számot és egy besorolást ami az én esetemben Bronze lett(sorrend a következő:Emergency status, Gold, Silver, Bronze, Low Need). A honlapukon a reg számommal be tudok jelentkezni és ott ír licitálásokról meg hasonlókról ezek nem tiszták még!? Előre is köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dalida
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Október 14. Csütörtök, 8:00    Hozzászólás témája: council house igénylése Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! council lakást szeretnénk igényelni. meg tudjátok "mondani",hogy milyen irodába kell menni ezzel kapcsolatban? köszi!
Vissza az elejére
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Október 15. Péntek, 18:55    Hozzászólás témája: Re: council house igénylése Hozzászólás az előzmény idézésével

dalida írta:
sziasztok! council lakást szeretnénk igényelni. meg tudjátok "mondani",hogy milyen irodába kell menni ezzel kapcsolatban? köszi!

benne van a neveben, a coucncil-tol kell igenyelni, felteteleket, varolistat lasd feljebb
Vissza az elejére
Dori_
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 15. Péntek, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,
olvastam a sok rossz tapasztalatot a council home-okkal kapcsolatban. arra lennék kíváncsi, h mi a véleményetek, key workerek esetében is hasonlóan rossz a helyzet? az gyorsít a dolgon, ha a lakást megvenni szeretnénk, és nem bérelni?
köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Mirjam2
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 26. Kedd, 15:28    Hozzászólás témája: Re: Dori_ Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet hogy tevedek, de szerintem council lakast nem lehet megvenni. Volt egy olyan atmeneti idoszak a Thatcher-kormany alatt, amikor meg lehetett, de most nem hinnem.
Vissza az elejére
Mirjam2
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 26. Kedd, 16:00    Hozzászólás témája: Re: Dori_ Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha key worker vagy, lehet hogy jelentkezhetsz mortgage-ra elonyosebb feltetelekkel, ha ingatlant akarsz venni. Ennek viszont nincs koze a council lakashoz. Megkerdezheted a munkahelyeden es / vagy ingatlankozvetoknel hogy adnanak-e extra segitseget mortgage felvetelhez a munkad alapjan.
Vissza az elejére
Christine
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Április 27. Szerda, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem se lehet megvenni az itteni council lakásokat. Legalábbis itt nálunk nincs ilyen opció. Bérelheted életed végéig és a családtagok "örökölhetik" a bérleti jogot. Ennyi. De mint sok másban is ebben is egyre nagyobb hátrány ha az embernek nincs angol útlevele. De az igénylés beadása semmibe nem kerül, tehát egy próbát megér a dolog. Mosoly
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Április 27. Szerda, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
a kitoltendo igenylolapon be lehet jelolni hogy part buy - part rent (legalabbis itt nalunk), ami gondolom azt jelenti, hogy idovel kifizeted a lakast es a tied lesz, bar ez nem konkret council lakast jelent, hanem valamelyik lakas-szovetkezetet, aminek szerzodese van az onkormanyzattal.
de azt nem tudom, hogy mennyire gyorsitja meg a varakozasi idot, ha azt valasztod.
Vissza az elejére
Lzita
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 6. Kedd, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="amber"]
a kitoltendo igenylolapon be lehet jelolni hogy part buy - part rent (legalabbis itt nalunk), ami gondolom azt jelenti, hogy idovel kifizeted a lakast es a tied lesz,

Ez a kifejezes "part buy -part rent" azt jelenti : soha nem lesz a SAJAT ,kifizetett ingatlanod mivel nem veheted meg a 100%-at csak kevesebbet, arra is 99 ev " berleti jogod" van (a berleti ido elterhet, majd a szerzodesben fog szerepelni pontosan )
Ezen ingatlanok ara mindig alacsonyabb es megvehetoek a deposit kifizetese utan kp.-ert vagy morgage-ra ,mint a normal,szabadpiaci tarsaik.
Havi " rent" -et fizetsz ami kevesebb mint egy alberlet havi ara (ez teruletfuggo) es egy ugynevezett karbantartasi dijjat ezert cserebe a tulajdonos aki lehet a counsil,vagy housing association de semmikeppen sem maganszemely, az ingatlan kulso karbantartasat vallalja (ez is szerzodesfuggo).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 6. Kedd, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Lzita"]
amber írta:

a kitoltendo igenylolapon be lehet jelolni hogy part buy - part rent (legalabbis itt nalunk), ami gondolom azt jelenti, hogy idovel kifizeted a lakast es a tied lesz,

Ez a kifejezes "part buy -part rent" azt jelenti : soha nem lesz a SAJAT ,kifizetett ingatlanod mivel nem veheted meg a 100%-at csak kevesebbet, arra is 99 ev " berleti jogod" van (a berleti ido elterhet, majd a szerzodesben fog szerepelni pontosan )
Ezen ingatlanok ara mindig alacsonyabb es megvehetoek a deposit kifizetese utan kp.-ert vagy morgage-ra ,mint a normal,szabadpiaci tarsaik.
Havi " rent" -et fizetsz ami kevesebb mint egy alberlet havi ara (ez teruletfuggo) es egy ugynevezett karbantartasi dijjat ezert cserebe a tulajdonos aki lehet a counsil,vagy housing association de semmikeppen sem maganszemely, az ingatlan kulso karbantartasat vallalja (ez is szerzodesfuggo).

Ez persze abbol adodik, hogy minden lakas (aka flat) lease-hold, azaz nem a tied teljesen (merthogy a telek/stb mase, avagy osztott).

Teljesen freehold csak haz lehet.

Ettol persze meg a konstrukcio teljesen jol mukodik, nem feltetlenul gond az, hogy valami lease-hold.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
monoka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Január 27. Péntek, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy a Housing Benefitet akkor is meg lehet igényelni ha van otthon lakásod, de tudod bizonyítani, hogy nincs belőle bevételed? Mert ugye arra kíváncsiak hogy mennyi belőle a bevételed, és mekkora a ház értéke...
Köszönöm ha valaki tud rá válaszolni Mosoly
Vissza az elejére
aarwen
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. December 2. Vasárnap, 18:47    Hozzászólás témája: Re: Council flat/house igénylése Hozzászólás az előzmény idézésével

Lionking írta:
Sziasztok,
Mi 7 hónapot voltunk kint Luton-ban úgy, hogy az anyukám semmit, én meg alig beszélek angolul. Mindketten állampolgárok vagyunk ugyan, de hát sosem éltünk kint korábban. Persze munkát nem sikerült szerezni, pontosabban nekem igen, de csak 3 hétig tudtam csinálni, mert naponta 50 miles-t kellett vezetnem, és a munka is gyötrelmes volt, legalábbis nekem, nagyon. A lényeg, hogy amióta ezt történt azóta az anyukám folyamatosan szarozza Magyarországot, és hiába mondom, hogy Anliábagn is vannak hülye emberek, meg, hogy ott is gazdasági válság van, nem hiszi el. Aztán folyamatosan szajkózza azt a témát is, amiért most ide írtam. Azt mondja, hogy council lakás/ház igényt kellett volna beadnunk, és mindketten kaptunk volna egy lakást/házat, amit aztán szerinte kiadtunk volna, és Magyarországon ebből szép pénzünk ett volna. Én egyszer próbáltam még korábban Magyarországról ilyen kérelmet beadni, de persze elutasították. Nem vagyok a témában jártas, de annyit megtudtam gyorsan Angliáról, hogy ha nem dolgozol, akkor semmit sem kapsz. Mindennek a munka az alapja. Szóval kétlem, hogy úgy, hogy egyikünknek sem volt állása, adtak volna akár Luton-ban is mindkettőnknek külön-külön egy lakást/házat. Szerintem ez józan paraszti ésszel végiggondolva nerm így működik, de világosítsatok fel, hogy egy anya és egy gyerek, akik bár állampolgárok, de az egyikük egy percet sem, a másikuk, azaz én, 3 hetet dolgozott összesen Angliábna, szóval, hogy az ilyenegészséges emberek mikor, és hogyan tudtak volna council lakáshoz/házhoz jutni? Köszönöm.

Igaz régebbi már a kérdés, de én csak most olvastam el ezt a topikot. Egy valami nem fér a fejembe. Honnan szereztétek ti azt az angol útlevelet? Nagyon groteszk a történet gyerekek!
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 25. Kedd, 9:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dori_ írta:
sziasztok,
olvastam a sok rossz tapasztalatot a council home-okkal kapcsolatban. arra lennék kíváncsi, h mi a véleményetek, key workerek esetében is hasonlóan rossz a helyzet? az gyorsít a dolgon, ha a lakást megvenni szeretnénk, és nem bérelni?
köszi

ha szerencsés vagy és hozzád jutattnak egy council lakást akkor 5 év után van lehetöséged a megvételére.pluszba ami jo, hogy az addig fizetett lakbért levonják a lakás végösszegéböl.
de manapság nagyon nehéz councl lakáshoz jutni...reménytelen nagyon hosszu a várolista
Vissza az elejére
buffyka
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 31. Vasárnap, 17:37    Hozzászólás témája: council Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt ahol lakunk nincs council lakas, akkor kinezem merre fele szeretnenk koltozni es annak a council/jahoz kell menni, igenylesert? Vagy igy szoba sem allnak velunk?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
tundem
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Április 10. Szerda, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az en hozzaszolasom az volna hogy legyunk megertobbek egymassal mert vegulis mindenki ugy eli az eletet ahogy o gondolja, hogy neki jobb. Most eloszor is annak irnek aki ezt a topikot elinditotta. En megertelek teged is es edesanyadot is ezzel az angliai kikoltozessel kapcsolatban. Ha jol ertettem neked tetszik az "otthoni" elet, eleg jo fizetesed van magyarorszagi szinten es szereted is amit csinalsz, na meg rengeteg jo baratod is van otthon. Ha ez tenleg igy van es te boldog ember vagy igy akkor ez a te dontesed es ezt igy kell elfogadni. Edesanyadot is megertem, amit tud az nem hulyeseg, tenleg itt Angliaban sokkal jobb az eletszinvonal es sokkal nagyobb az esely a jobb elethez. Igaz hogy nem tudom anyud hany eves de az idosebbeknek is sokkal jobb az itteni elet mivel szinte minden orvosi ellatas ingyenes, gyogyszerek es csomo kedvezmeny jar az idos beteg embereknek, ne is beszeljunk arrol hogy meg angol allampolgar is. Tudod sokan mennyit beleadnak ahhoz, hogy meglegyen az angol allampolgarsaguk? De lehetseges, hogy te mivel az otthoni eletet szereted ezert nem adtal bele mindent az itteni probalkozasnal. Tudod mindennek az eleje kicsit nehezkes, de ha azt az idoszakot kibirod akkor van lehetoseg egy sokkal jobb eletre. Es az angol tanulashoz is nagy elhatarozas szukseges ugy mind barmire. Meg en sem beszelem magas szinten az angolt de orvendek, hogy van sok ingyenes kurzus es lehetosegem arra hogy megtanuljam hamarosan. Tudod idovel itt is kialakul a barati kor meg minden. Es ugy ahogy meg valaki irta elottem par hetes munkaval meg nem lehet elerni semmit, kell egy kicsi ido mindennek, nem lehet azonnal megkapni mindent. Na de szerintem anyudnak is meg kell ertse, hogy neked mas a dontesed es ez van, valamilyen uton el kell fogadja, mert az ha veszekedtek egesz nap az nem old meg semmit. Es az emberek kulombozoek es epp ez a szep benne, kell olyan is aki otthon szeresse es kell olyan is aki "vilagot jarjon". Vannak olyan emberek is akik nem tudjak megszokni az idegen helyeket. A council lakassal kapcsolatban csak annyit tudok en is amit az ismerosoktol, baratoktol tudok, mivel nekem meg nincs. Hamarosan majd en is akarok de meg nem dontottem el, hogy ilyent akarok-e vagy valami mast, de a lenyeg az hogy barmilyen lakast akar idekint az ember, akar venni, akar berelni, stb. szinte minden esetben kerhet segelyt az allamtol ha raszorul. Na ez az a dolog ami otthon nem letezik. Szoval amit tudok az eleg valtozo, ezert mondhatom azt hogy tudok olyant is aki hamar es olyant is aki kesobb kapta meg a lakast. Ez sok mindentol fugg szerintem, ilyen esetben jo ha van valaki ismeros aki jol beszeli az angolt, kell egy kicsi ugyesseg is, hogy ugy rakd oszze a papirokat, hogy minel jobb pontozast elerjel el, stb. Persze fugg varostol is mert Londonban szerintem ott nehezebb lakast kapni. Van olyan varos ahol hamarabb is igenyelheted a lakast, van olyan ahol csak adott ido utan. Van olyan ismerosom aki ket ev utan megkapta a lakast es olyan is aki tobbet kellett varjon. Ez nagyon valtozo. Fugg a gyerektol is de nem minden esetben, tudok ellenpeldat is. Az amit te irtal hogy anyud mondott a ket lakassal kapcsolatban az egy kicsit tulzas. De szerintem meg lett volna az eselyetek kettotoknek egy lakasra, persze valamennyi ido varakozassal. Szoval nagyon sok jo dolog van idekint es segely is az allam reszerol de persze dolgozni is kell.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban