Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Zárva tartás - munkaszüneti napok

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Vállalkozás és építőipari kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Japduue
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 18. Hétfő, 17:41    Hozzászólás témája: Zárva tartás - munkaszüneti napok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Nagy Britanniában milyen napokon, ünnepeken vannak zárva a kereskedelmi és vendéglátó egységek, pl shopping centerek, plázák?

A britt munkaszüneti napokra keresve az alábbi listát sikerült összeszednem. A kérdésem az, hogy ekkor valóban minden zárva van? Vagy kinyit, kinyithat valami? (Ezeket jól tudom, esetleg hibásak, vagy van másik dátum is?)

január 1.újév
január 19. Martin Luther King születésnapja
február 16. brit nemzeti ünnep
Május 4. - Májusnap
Május 25. - Munkaszüneti nap
május 31. emlékezés napja
július 4. a függetlenség napja
Augusztus 31. - Nyári munkaszüneti nap
szeptember 6. a munka ünnepe
október 11. Kolumbusz-nap
december 25-26. karácsony
December 28. - Boxing Day

változó:
- nagypéntek
- húsvét

(Nem a Magyarországon is felmerült vasárnapi zárva tartásra gondolok, illetve nem is arra, hogy egy ilyen napon maximum hány órát lehet nyitva hanem, hogy melyek azok a teljes napok, amikor zárva tartanak).

köszi a segítséget

ui: remélem jó a topik válsztás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zeta
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2013. Március 25. Hétfő, 20:05    Hozzászólás témája: Re: Zárva tartás - munkaszüneti napok Hozzászólás az előzmény idézésével

Japduue írta:
Sziasztok,

Nagy Britanniában milyen napokon, ünnepeken vannak zárva a kereskedelmi és vendéglátó egységek, pl shopping centerek, plázák?

A britt munkaszüneti napokra keresve az alábbi listát sikerült összeszednem. A kérdésem az, hogy ekkor valóban minden zárva van? Vagy kinyit, kinyithat valami? (Ezeket jól tudom, esetleg hibásak, vagy van másik dátum is?)

január 1.újév
január 19. Martin Luther King születésnapja
február 16. brit nemzeti ünnep
Május 4. - Májusnap
Május 25. - Munkaszüneti nap
május 31. emlékezés napja
július 4. a függetlenség napja
Augusztus 31. - Nyári munkaszüneti nap
szeptember 6. a munka ünnepe
október 11. Kolumbusz-nap
december 25-26. karácsony
December 28. - Boxing Day

változó:
- nagypéntek
- húsvét

(Nem a Magyarországon is felmerült vasárnapi zárva tartásra gondolok, illetve nem is arra, hogy egy ilyen napon maximum hány órát lehet nyitva hanem, hogy melyek azok a teljes napok, amikor zárva tartanak).

köszi a segítséget

ui: remélem jó a topik válsztás.

Hat ez egy iszonyu nagy katyvasz, amit osszeszedtel. Ugy keress hogy bank holiday, es elobbre jutsz. A fuggetlenseg napja pl miert lenne itt unnep ? Mosoly Boxing day is dec 26, stb..stb.
A kereskedelem pedig ilyenkor szakit igazan nagyot, miert zarnanak be...
Vissza az elejére
Japduue
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 25. Hétfő, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, két helyről másoltam és rosszul forgattam össze, valamint az eredetiek is hibásak voltak. (sajnos az első hsz-t nem lehet utólag szerkeszteni).

Igazad van, hogy a kereskedők ilyenkor szakítanak nagyot, és eredetileg én is a bank holiday-re gondoltam, azonban nekem ezek szerint nem ez, tehát nem munkaszüneti nap kell, hanem a kereskedelmi zárvatartások napja.

Erről van vmi infód esetleg?

köszi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Vállalkozás és építőipari kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban