Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Mit lehet kivinni

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ladam
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Június 2. Kedd, 9:07    Hozzászólás témája: Mit lehet kivinni Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Olvastam elég sokat az oldalon, de csak részinformációkat találtam.
Egy hónapra szeretnék kimenni angliába autóval, valószínű kompolni fogok.
Nem tudom, mit vihetek ki gond nélkül (élelmiszer, cigaretta, számítógép)
Olvastam, hogy cigiből van korlátozás, két karton, ha jól néztem, de én egy hónap alatt 3-4 -et elszívok,
mi van ha többet viszek ki, átnézik a kocsit a határon?
Élelmiszerből mi az ami nem minősül kereskedelmi mennyiségnek? pl. 15-20 konzerv meg egyéb nem romlandó kaja??
Számítógépen és ami vele jár, nézik, hogy mi van rajta? (tartalom)

Köszönöm szépen.

ui. Egyébként ha kint a kaját tesco -ból oldom meg, az drágább mint itthon?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Június 2. Kedd, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Javaslom ennek az elolvasását, minden kérdésedre benne van a válasz:

http://magyaroklondonban.com/cikk-89-thread-0-0.html

A Tesco árai hasonlóak, vagy olcsóbbak mint az otthoniak...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
ladam
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Június 2. Kedd, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a választ.
Egy kérdést vinnék csak tovább, ha nem gond.
Mennyire nézik át az autót?
Ha van nálam 4 karton cigi, és nincs túlzottan eldugva, de nem is a szélvédö mögött van.

Menyire szokták tüzetesen átvizsgálni az átkelőket?

Gondolom azért ha mégis négy kartonnal mennék (~800 szál), és megtalálják, azért nem lőnek fejbe, ez talán nem eladási mennyiség.?.?

Köszi, és bocs de nem vagyok gyakorlott határátlépő, de ha lehet spórolnék ahol tudok.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Június 2. Kedd, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ladam írta:
Köszönöm szépen a választ.
Egy kérdést vinnék csak tovább, ha nem gond.
Mennyire nézik át az autót?
Ha van nálam 4 karton cigi, és nincs túlzottan eldugva, de nem is a szélvédö mögött van.

Menyire szokták tüzetesen átvizsgálni az átkelőket?

Gondolom azért ha mégis négy kartonnal mennék (~800 szál), és megtalálják, azért nem lőnek fejbe, ez talán nem eladási mennyiség.?.?

Köszi, és bocs de nem vagyok gyakorlott határátlépő, de ha lehet spórolnék ahol tudok.

Mostanaban emeltek fel a limitet, ugyhogy ne aggodj.
Fejbe nem lonek, legfeljebb azt mondjak, hogy meg kell ra fizetned a vamot vagy elkobozzak.

Lasd itt: http://customs.hmrc.gov.uk/channelsPortalWebApp/channelsPortalWebApp.portal?_nfpb=true&_pageLabel=pageVAT_ShowContent&id=HMCE_PROD_010221&propertyType=document
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2009. Június 2. Kedd, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bar en nem dohanyzom, igy nem is erezhetem at ezt igazabol...
Joparszor megtettem mar komppal vagy csalaguton is a GB-HUN utvonalat, egyetlen egyszer allitottak felre, es nyittattak ki a csomagtartot es a motorhaztetot, igaz ekkor egyedul voltam, lehet, ez noveli a gyanussagi faktort...a tobbi alkalommal, jo ha koszontek, nem hogy megallitottak volna...
Vissza az elejére
ladam
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2009. Június 2. Kedd, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi!
Vissza az elejére
liza-lany
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 19. Kedd, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magánszemélyként mennyi mézet vagy lekvárt hozhatok át a határon, ami még nem számít csempészetnek?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban