Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

bimbi
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mortgage
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neha nem is gondolnad amugy hogy egy uj meg olcsobb is lehet ha mindent egybeveszel, amit meg a hasznaltra vasarlas utan koltesz. Valamint az sem egy utolso szempont hogy Angliaban a szolgaltatas a legdragabb, ugy mint peldaul egy festo oradijja. Irrealisan sokat kernek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
Neha nem is gondolnad amugy hogy egy uj meg olcsobb is lehet ha mindent egybeveszel, amit meg a hasznaltra vasarlas utan koltesz. Valamint az sem egy utolso szempont hogy Angliaban a szolgaltatas a legdragabb, ugy mint peldaul egy festo oradijja. Irrealisan sokat kernek!

csak nekem egybe nem megy sajnos. A hitelt is szeretnem minel elobb kifizetni sztem 10evre veszem meg.
Amugy ilyen festest, burkolast, csempezest megcsinalok magam.kivalo szakember es leendo ferj vagyok. Vicces
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
BabaBaba írta:

csak nekem egybe nem megy sajnos. A hitelt is szeretnem minel elobb kifizetni sztem 10evre veszem meg.
Amugy ilyen festest, burkolast, csempezest megcsinalok magam.kivalo szakember es leendo ferj vagyok. Vicces

am multkor kertem egy quote egy kozponti futes betelepiteshez az adatokat nem nagyon tudtam beirni normalisat de igy is egy 3ezer fontos ajanlatot kaptam.sztem ez nem rossz azert.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
juventusgy írta:
BabaBaba írta:

am multkor kertem egy quote egy kozponti futes betelepiteshez az adatokat nem nagyon tudtam beirni normalisat de igy is egy 3ezer fontos ajanlatot kaptam.sztem ez nem rossz azert.

Te most mit ertesz kozponti futes alatt? Mert nekem a kozponti azt jelenti amikor egy hokozpontbol futik a lakasokat es nem maga szabalyozza a futest az ember.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
BabaBaba írta:

Na az egy hatarozott elonyt jelent szamodra! Akkor csak az anyagarban kell gondolkozni, az mar joval baratibb. Mosoly

Sztem Angliaban senki nem fizeti ki egyben a lakast! Nagyon boldog Foleg nem fiatal elso ingatlant vasarlo parok. Mas az amikor van egy milliomos apuka/anyuka a ki kifizesse...de sztem ez a ritkabb. Mosoly
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 22. Szombat, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
juventusgy írta:
BabaBaba írta:

Na az egy hatarozott elonyt jelent szamodra! Akkor csak az anyagarban kell gondolkozni, az mar joval baratibb. Mosoly

Sztem Angliaban senki nem fizeti ki egyben a lakast! Nagyon boldog Foleg nem fiatal elso ingatlant vasarlo parok. Mas az amikor van egy milliomos apuka/anyuka a ki kifizesse...de sztem ez a ritkabb. Mosoly

ezt a házat nézegettem minap és ezt találtam a leirásba:
AGENTS NOTES
There is 975 years remaining on the lease (yes 975). The ground rent is £57.00 per month which includes the maintenace charge, buildings insurance and water rates.

pontosan mi ez a ground rent? és midnen ingatlannál kell ezt fizetni? eddig azt hittem hogy ilyent nem kell fizetni :S
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 9:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

milyen segitségeket kaphat az államtol egy First Time Buyer? azt tudom hogy a kamat joval alacsonyabb (láttam 1.5%-os!!! kamatot a Hsbc-nél) de esetleg más valamilyen segitség??!
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A ground rent tovabbra is a fold berlesenek a dijja. Ami ugye nem a tied csak berled. Ehhez jon itt hozza a karbantartasi koltseg es a viz, ahogy latom. Nekunk ezeket kulon kell fizetni, nem pedig egybe, de ugy latszik ez is ahany haz annyi szokas. Mosoly

A 1.5 %-os kamatra ne alapozz...lesz ott valami aprobetus resz is. Inkabb 3-4 % az alap altalaban.

Korabban volt az 5 %-os deposit mellett az allami es az epittetoi tamogatas, a 20 %-os 5 eves kamatmentes hitel. De ezt mar irtam azt hiszem, hogy megszuntettek. Es mar talan csak az 5 %-os kezdoreszlet maradt meg, de a 95 % hitelt kel felvenni. Ezen kivul semmi mas nincs.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
A ground rent tovabbra is a fold berlesenek a dijja. Ami ugye nem a tied csak berled. Ehhez jon itt hozza a karbantartasi koltseg es a viz, ahogy latom. Nekunk ezeket kulon kell fizetni, nem pedig egybe, de ugy latszik ez is ahany haz annyi szokas. Mosoly

A 1.5 %-os kamatra ne alapozz...lesz ott valami aprobetus resz is. Inkabb 3-4 % az alap altalaban.

Korabban volt az 5 %-os deposit mellett az allami es az epittetoi tamogatas, a 20 %-os 5 eves kamatmentes hitel. De ezt mar irtam azt hiszem, hogy megszuntettek. Es mar talan csak az 5 %-os kezdoreszlet maradt meg, de a 95 % hitelt kel felvenni. Ezen kivul semmi mas nincs.

szoval ha valaki freehold-as házat vesz annak nem kell ezt a ground rentet fizetnie,de ha valaki a leaseholdasat akkor annka a személynek igen?!
de gondolom minden háznál változo vmelyik hirdetésbe nem láttam ilyen ground rentes dolgot pl emeletes apartmantnál sem sem külön állo háznál gondolom ez változo ahogy irtad.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a gas storage heating és a gas central heating között mi a különbség?
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igy van, a free holdnal nincs berleti dij.akkor a fold is a te tulajdonod lesz. az hogy milyen tipusu lakas nem befolyasolja azt hogy kell e fizetni a foldert vagy nem. nekunk lakasunk van es fizetunk leashold-ot.

ahogy olvasgatom a storaeg heater az egy egyedulallo futo egyseg es csak egy helyiseget fut. a central heating pedig ertelemszeruen az osszes futotestet iranyitja. azaz ha bekapcsolod az ossze radiator fut. azt hogy a radiatorokon vagy a termosztaton allitod a hofokot megint valtozo.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
igy van, a free holdnal nincs berleti dij.akkor a fold is a te tulajdonod lesz. az hogy milyen tipusu lakas nem befolyasolja azt hogy kell e fizetni a foldert vagy nem. nekunk lakasunk van es fizetunk leashold-ot.

ahogy olvasgatom a storaeg heater az egy egyedulallo futo egyseg es csak egy helyiseget fut. a central heating pedig ertelemszeruen az osszes futotestet iranyitja. azaz ha bekapcsolod az ossze radiator fut. azt hogy a radiatorokon vagy a termosztaton allitod a hofokot megint valtozo.

ja értem szal az összes leaseholdosnál kell ezt fizetni.hmm ezzel a pénzösszeggel nem számoltam korábban,de az ingatlanközvetitök nem mindig irják ki a hirdetésbe ezt a ground rent charget azért voltam benne bizonytalan. gondolom ez a gorund rent ez ingatlanoként és területeként változo , szoval ha van egy 10 emeletes ház annak a ground rentje olcsobb ugye mert több lako közt oszlik szét az összeg.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

annal a bizonyos ház 57 fontos ground rentjébe ha benne van a viz meg a maintenance azaz a karbantartás akkor az ugy viszont nem egy rossz dolog nem tudom ez a karbantartás mire utal pontosan de igy azért nem rossz az a 57 font a viz maga alapbol lenne 20-30 font 2 személyhez havonta. pluszba még ha az ingatlannal vagy a épülettel valami baj történne akkor az is biztositva van azért igy nem rossz.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 23. Vasárnap, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
annal a bizonyos ház 57 fontos ground rentjébe ha benne van a viz meg a maintenance azaz a karbantartás akkor az ugy viszont nem egy rossz dolog nem tudom ez a karbantartás mire utal pontosan de igy azért nem rossz az a 57 font a viz maga alapbol lenne 20-30 font 2 személyhez havonta. pluszba még ha az ingatlannal vagy a épülettel valami baj történne akkor az is biztositva van azért igy nem rossz.

A leashold osszege nem feltetlenul kevesebb ha tobb lakas van rajta, akkor sem. Mert akkor a tulajdonos is ugy adja berbe, hogy a lakasokkal szamol es nem ugy hogy ennyi a fold akar 1 akar 100 lakast epitenek ra.

Az 57 font nem sok, egyaltalan ha tenyleg benne van a viz is, meg a leashold es a maintenance is! De ez nem biztositas, hanem karbantartas, takaritas, stb.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 25. Kedd, 9:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
juventusgy írta:
juventusgy írta:
BabaBaba írta:

Te most mit ertesz kozponti futes alatt? Mert nekem a kozponti azt jelenti amikor egy hokozpontbol futik a lakasokat es nem maga szabalyozza a futest az ember.

ezt a kommentet csak most vettem észre.sztem a központi fütést is tudod szabalyozni a lakason bellül elvégre nekünk is oylan van és a termosztáttal tudjuk állitani a höfokot.
ebbe a témába nem vagyok otthon de azt tudom hogy a gáz központi fütésü rendszer a legolcsobb.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mortgage Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
7 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban