Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

bimbi
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mortgage
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 9. Vasárnap, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
bluelemming írta:
Hello

Csak most vetterm eszre, hogy itt van ez a hosszu thread a lakasvasarlassal kapcsolatban.
Ugy latom, van nehany dolog, ami nem teljesen tiszta, ami ertheto, mert a leashold/freehold dolog nagyon angolos, nemigen van megfeleloje mashol.

Ha van konkret kerdesetek, szivesen valaszolok ha tudok. Tobb evig voltam ingatlanugynok, mortgage advisor vizsgam van, jelenleg pedig egy housing association-nal dolgozom.

Nehany pontositas, hogy nehogy befurodjetek a vasarlaskor. A leasehold nem a magyar berlakassal azonos, bar vannak aprobb hasonlosagok. A legnagyobb bukta ott van, hogy a hasznalati ido limitalt. Ha leasehold a kivalasztott ingatlan, AZ ELSO kerdes az, hogy hany ev van hatra a lease-bol. Ha kevesebb, mint 80, azonnal ott kell hagyni (ha erdekelnek a reszletek, csak kerdezz). A lakasok donto tobbsege lease, a tulajdonjog vagy az epitoe, vagy az onkormanyzate, Westmisterben pedig altalaban a kiralyi csalade:). Az onallo hazak esnek a freehold kategoriaba. A leasehold utan akkor kell kulon dijat fizetni, ha ez a szerzodesben benne van. Tobbnyire onkormanyzat vagy mas epitesi vallalkozas altal epitett/eladott ingatlanok utan kell ezt a 'service charge' vagy 'ground rent' osszeget fizetni. Ez sohasem 'berleti dij', a lakas tulajdonkeppen a tied, csak nem orokre.

A maisonette nem feltetlenul egy szukos resze egy nagyobb epuletnek. Az csak annyit jelent, hogy nem egyszintes a lakas. Mi is ilyet vettunk, ketszintes, kertes, kulonbejaratu, kb 90 m2. Eloszor lease-kent arultak, ami ugy is jo lett volna, mert 999 evre szolt. De az elado felajanlotta a freehold megvetelet £5000-ert, amit elfogadtunk.

Ha first time buyer vagy, vannak kedvezo lehetosegek, de regisztralni kell magadat, ha a part buy part rent erdekel.

A mortgage a kovetkezo lepes, jo nagy tema. Sohasem eleg egy ajanlat, tobb helyen is erdeklodjetek, ideertve a morgage brokereket. Ezeknek magasabb lehet a dija, de hozzacsaphato a kolcsonosszeghez es olyan ajanlataik is lehetnek, ami nem publikus.

Hat egyenlore ennyi, foly kov, ha szukseges.

hello. fentebb belinkeltem egy maisonette lakást, pontosabban ezt:
http://files-cdn.formspring.me/photos/20121016/n507e011ac475c.jpg

azt szeretném megkérdezni hogy ennél az ingatlannál a emeletek közötti , ingatlanokhoz tartozo lépcsö az mindig saját? szoval a 4. oldalon lévö 3 emeletes maisonettehez is külön,teljesen saját lépcsö jár?

az mit jelent pontosan hogy OFFERS IN EXCESS és akkor a pénzösszeg pl 50 000font?!

és ha egy ingatlan aukcioként van hirdetve 53ezer fontért annak az ára feljebb mehet az aukcio során? erre az ingatlanra gondolok:
http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-39905627.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 9. Vasárnap, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aukcio soran epp az a lenyeg, hogy lehet licitalni az ingatlanra es aki a legtobbet ajanlja az viheti. Azaz az 53.000 font a kikialtasi osszeg. Innen kezdodik a licit.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 9. Vasárnap, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
Aukcio soran epp az a lenyeg, hogy lehet licitalni az ingatlanra es aki a legtobbet ajanlja az viheti. Azaz az 53.000 font a kikialtasi osszeg. Innen kezdodik a licit.

értem akkor nam az a végsöára.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 9. Vasárnap, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
BabaBaba írta:

értem akkor nam az a végsöára.

Nem...ez az ar amirol a licit indul.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 18. Kedd, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hihetetlen mennyire dráágák az ingatlanok egy 1 szobás lakásért is már 65ezer fontot kellene lerakni ez szerintem hihetetlen sok és akkor a londoni árakrol nem is bezséltem...
itt van egy szimpatikus lakás:
http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-40339046.html
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 18. Kedd, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

régebbi 2008as kommenteket olvasva akkoriban eléggé lementek az ingatlan árak.most meg szerintem mennek felfelé.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 18. Kedd, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ami meg eszembe jutott (egy ismeros kapcsan, igaz ok csak berelnek), hogy: ne szelso lakas legyen es lehetoleg ne a felso szinten. Ugyanis a futesre ramegy a gatyad es ha a teto beazik, nincs mese, te vagy az elso aki azol, peneszedsz. Az ismi ugy jart hogy ez csak akkor derult ki amikor esett az eso...elotte SEMMI nem latszott a falon. (gondolom friss festesnek is koszonheto Zavart )
En is laktam szelso lakasban... a falakbol szinte suvit a hideg!
Most viszont minden oldalrol futenek minket...ez erzodott azon is, hogy kb egy honappal kesobb kapcsoltuk csak be a futest mint a barataink, ismeroseink. Es nalunk baba is van es en is fazos vagyok!
Szoval ezt jol gondold meg!
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 19. Szerda, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
Ami meg eszembe jutott (egy ismeros kapcsan, igaz ok csak berelnek), hogy: ne szelso lakas legyen es lehetoleg ne a felso szinten. Ugyanis a futesre ramegy a gatyad es ha a teto beazik, nincs mese, te vagy az elso aki azol, peneszedsz. Az ismi ugy jart hogy ez csak akkor derult ki amikor esett az eso...elotte SEMMI nem latszott a falon. (gondolom friss festesnek is koszonheto Zavart )
Most viszont minden oldalrol futenek minket...ez erzodott azon is, hogy kb egy honappal kesobb kapcsoltuk csak be a futest mint a barataink, ismeroseink. Es nalunk baba is van es en is fazos vagyok!

igen amit most berlunk haz az teljesen szigetelt kivulrol es mindket oldalrol futve van szal mi is jol kijovunk a futessel. De az a jo hogy angliai telek nem olyan hidegek kibirhato azert a futesi szezon.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 19. Szerda, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
BabaBaba írta:

igen amit most berlunk haz az teljesen szigetelt kivulrol es mindket oldalrol futve van szal mi is jol kijovunk a futessel. De az a jo hogy angliai telek nem olyan hidegek kibirhato azert a futesi szezon.

Azert a -8 fokban itt is futeni kell am rendesen es azert nem mindegy hogy 200 vagy 100 fontot fizetsz ki mert mondjuk sz...r a szigeteles...hm? Az ismi akirol beszeltem, megszivta azzal hogy "hotarolos" futes van, ugyhogy be kell segiteni egy kis olajradiatorral,ami koztudott zabalja az aramot. Ugyhogy nem lennek a helyeben. Csak ezert mondtam hogy legy korultekinto amikro lakast veszel majd. Mert onnan mar nem koltozhetsz majd el a berleti szerzodes lejarta utan! Kacsintó
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 20. Csütörtök, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
juventusgy írta:
BabaBaba írta:

Azert a -8 fokban itt is futeni kell am rendesen es azert nem mindegy hogy 200 vagy 100 fontot fizetsz ki mert mondjuk sz...r a szigeteles...hm? Az ismi akirol beszeltem, megszivta azzal hogy "hotarolos" futes van, ugyhogy be kell segiteni egy kis olajradiatorral,ami koztudott zabalja az aramot. Ugyhogy nem lennek a helyeben. Csak ezert mondtam hogy legy korultekinto amikro lakast veszel majd. Mert onnan mar nem koltozhetsz majd el a berleti szerzodes lejarta utan! Kacsintó

A minusz 8 mifelenk eleg ritka max 3-4 van de az is eleg, en mindenkepp leszeretnem szigetelni majd a hazunkat ha lehetseges. Tudom mirol beszelsz most a berelt hazunkal mi jol jartunk mert szigetelt oldalrol futenek ugy hogy nekunk se kell sokat futeni.

Am ha egy 999 years leaseholdos hazat veszek akkor ugyanugy azt csinalok a hazzal amit akarok nem? Szoval en beburkolhatom kivulrol meg lefesthetem amikor csak akarom ugye?
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 20. Csütörtök, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A -8-at csak azert irtam, mert annyi volt tavaly Angliaban amikor teljesen begozoltek az angolok, hogy milyen hideg van! Laza Szerencsere nem olyan az idojara mint Mo-on, hogy -15 fok az alap....de azert itt is siman beleszalad ejszaka a minuszba a homero telen.

A leashold a foldre vonatkozik es nem a hazra! Az ingatlan ami rajta all a tied csak a telek nem! Azt csak berled. De ettol fuggetlenul ott is ashatsz mondjuk godrot, vagy ultethetsz fat, stb.... Kacsintó
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 20. Csütörtök, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
A -8-at csak azert irtam, mert annyi volt tavaly Angliaban amikor teljesen begozoltek az angolok, hogy milyen hideg van! Laza Szerencsere nem olyan az idojara mint Mo-on, hogy -15 fok az alap....de azert itt is siman beleszalad ejszaka a minuszba a homero telen.

A leashold a foldre vonatkozik es nem a hazra! Az ingatlan ami rajta all a tied csak a telek nem! Azt csak berled. De ettol fuggetlenul ott is ashatsz mondjuk godrot, vagy ultethetsz fat, stb.... Kacsintó

köszönöm amugy terveim közt van egy beltéri vagy kültéri szigetelés, mindenképp megérné évröl-évre visszajönne a pénz amit a burkolásba beletettem. Mosoly
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 20. Csütörtök, 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juventusgy írta:
BabaBaba írta:

köszönöm amugy terveim közt van egy beltéri vagy kültéri szigetelés, mindenképp megérné évröl-évre visszajönne a pénz amit a burkolásba beletettem. Mosoly

Hasznalt ingatlannal erdemes egy-ket felujitasi-karbantartasi munkat elvegezni. Festes, csovek,vezetekek allapotanak felmerese, padloburkolas, csempezes, stb. De ha szigetelni is akarsz, akkor ezek csak aprosagok, ahhoz kepest. Ezek foleg akkor erik meg ha magadnak csinalod, amugy meg jobban jarsz ha ujat veszel. Azzal nincs gond.
Vissza az elejére
juventusgy
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BabaBaba írta:
juventusgy írta:
BabaBaba írta:

Hasznalt ingatlannal erdemes egy-ket felujitasi-karbantartasi munkat elvegezni. Festes, csovek,vezetekek allapotanak felmerese, padloburkolas, csempezes, stb. De ha szigetelni is akarsz, akkor ezek csak aprosagok, ahhoz kepest. Ezek foleg akkor erik meg ha magadnak csinalod, amugy meg jobban jarsz ha ujat veszel. Azzal nincs gond.

persze az ujal nincs gond csak sajna annyit mar nemtehetek meg, am termeszetesen angliaba is a kozponti futeses lakasok dragabbak mint pl egy elektromos futesu de ha valaki bekotetti a kozponti futest az sem olyan draga sztem. talan ugy jobban megeri ha egy elektroms futesu lakast vesz az ember majd bekotetti a kozpontit.
Vissza az elejére
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. December 21. Péntek, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem nagyon tudom mit ertesz kozponti alatt? Otthon epp hogy a kozponti futest utalja mindenki, mert nem lehet magadnak szabalyozni a futest hanem kozpontilag a hokozpont altal van szabalyozva es meg nyaron is fizetni kell. Ezert is nehez eladni/kiadni a kozponti futeses lakasokat. Itt viszont meg nem laktam ilyen futesu lakasban es nem is hallottam rola. De persze ettol meg lehet van ilyen. En szemely szerint jobban preferalom az olyan futest ahol magamnak szabalyozhatom, akar egyenkent is a radiatorokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mortgage Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
6 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban