Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyar autóval szabálysértés

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Halley
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 22. Hétfő, 20:54    Hozzászólás témája: Magyar autóval szabálysértés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Tudtok-e valamilyen információval szolgálni az alábbi dologban:
Magyar rendszámú autóval vagyunk kint Angliában, nincs regisztrálva és nem is szeretnénk regisztálni. Ismerem az ezzel kapcsolatos dolgokat. Azonban valamelyik nap sajnos olyan helyen álltunk meg, ahol nem lett volna szabad, és megajándékoztak minket egy kis cédulával, amin 70 font bunti áll, amit ha 14 napon belul befizetunk, megfelezhetunk. Mi torténik, ha nem fizetjuk be?
Halley
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Március 22. Hétfő, 21:19    Hozzászólás témája: Re: Magyar autóval szabálysértés Hozzászólás az előzmény idézésével

Halley írta:
Sziasztok.
Tudtok-e valamilyen információval szolgálni az alábbi dologban:
Magyar rendszámú autóval vagyunk kint Angliában, nincs regisztrálva és nem is szeretnénk regisztálni. Ismerem az ezzel kapcsolatos dolgokat. Azonban valamelyik nap sajnos olyan helyen álltunk meg, ahol nem lett volna szabad, és megajándékoztak minket egy kis cédulával, amin 70 font bunti áll, amit ha 14 napon belul befizetunk, megfelezhetunk. Mi torténik, ha nem fizetjuk be?
Halley

Allandoan felelemben elhetsz, hogy ha egyszer regelesre koteleznek(ami konnyen elofordulhat) behajtjak a buntit kamatostol!!!Ennyi....kb...
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Március 23. Kedd, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha megeri az idegesseget a 35 font, akkor ne fizesd be, es retteghetsz allandoan, az autod hivatalosan is regisztralva lett a rendszerben. Innentol, ha megallit a rendor, nem tudsz kamuzni, hogy csak most jottel tegnap.....

Egyebkent meg ha hibaztal, alld is becsuletesen a szamlat, vendeg vagy itt....
Rafi79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Október 1. Szombat, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi Mindenkinek!

Én is magyar autóval vagyok UK-ba, egyenlőre magyar jogsival kb 30 napja, de 6 hónapon belöl visszaviszem az autót, s eladom. (ez most egy ideiglenes megoldás)

Probléma:

Egyszer elfelejtettem parklójegyet venni, 60 GBP a bírság.
Másodjára vettem, de abban az utcában csak külön engedéllyel lehet parkolni (NI intéztem:) 60 GBP a büntetés.

Kérdésem az, hogyan tudják ezt behajtani rajtam ha 6 hónapon belöl visszaviszem az autót?
6 hónapig maradhatok magyar rendszámúval?

Hazafelé a kilépésnél esetleg behajthatják ezt rajtam?

A rendőrségi szabálysértéseknél - ha külföldi autóval követed el - az autóra egy virtuális pontrendszert generálnak, s ha regisztráltatod az autót, akkor behajtják rajtad.

Nem tudom, hogy parkolásos büntinél mi a helyzet?
Vissza az elejére
mandl
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Február 6. Hétfő, 2:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rafi79 írta:
Hi Mindenkinek!

Én is magyar autóval vagyok UK-ba, egyenlőre magyar jogsival kb 30 napja, de 6 hónapon belöl visszaviszem az autót, s eladom. (ez most egy ideiglenes megoldás)

Probléma:

Egyszer elfelejtettem parklójegyet venni, 60 GBP a bírság.
Másodjára vettem, de abban az utcában csak külön engedéllyel lehet parkolni (NI intéztem:) 60 GBP a büntetés.

Kérdésem az, hogyan tudják ezt behajtani rajtam ha 6 hónapon belöl visszaviszem az autót?
6 hónapig maradhatok magyar rendszámúval?

Hazafelé a kilépésnél esetleg behajthatják ezt rajtam?

A rendőrségi szabálysértéseknél - ha külföldi autóval követed el - az autóra egy virtuális pontrendszert generálnak, s ha regisztráltatod az autót, akkor behajtják rajtad.

Nem tudom, hogy parkolásos büntinél mi a helyzet?

A parkolási társaságok alkalmazottai ráteszik az autót a listára és remélik, hogy fizetsz. Ha nem tettek kerék bilincset rád, jól jártál. Ezeknek semmi hatósági jogkörük nincs.
Vissza az elejére
Lazarevics
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 13. Hétfő, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hazafele a qtya nem foglalkozik sem veled, sem az autóddal, sem azzal hogy van-e büntid. (pedig tele volt cuccal a kocsim, és beinvitáltak vámvizsgálatra is) Ugyanakkor ha kerékbilincs/elviszik, akkor bexoptad.

Nekem a néger muksó már pont csörlőzött (volna, reggel 8:05) mikor rámszóltak hogy gyorsan álljak el a free utcába, szó szerint az orra elöl lógtam el (nézett is ki a fejéből Nagyon boldog )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban