Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Csekk

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tunya68
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Október 5. Péntek, 19:41    Hozzászólás témája: Csekk Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.Segitsetek legyszi.Agecy-nel dolgozok,jovoheten megyek haza,a csekket postazzak,Mo-n hol tudom bevaltani?Lodonban a Barclay-nal lehetett.Koszi midekinek aki segit elore is.Gabor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. Október 6. Szombat, 13:31    Hozzászólás témája: Re: Csekk Hozzászólás az előzmény idézésével

Tunya68 írta:
Sziasztok.Segitsetek legyszi.Agecy-nel dolgozok,jovoheten megyek haza,a csekket postazzak,Mo-n hol tudom bevaltani?Lodonban a Barclay-nal lehetett.Koszi midekinek aki segit elore is.Gabor.

Ha jól tudom, olyan hogy egy csekket itt hol lehet beváltani egyszerűen nem létezik. Én például épp tednap kaptam egy Barclay által kiállított csekket és a HSBC-nél simán a számlámra tehettem. (A leszámítolás pár munkanap.)
A helyedben az OTP honlapján keresztül megkeresnék egy kérdezési lehetőséget és közvetlenül nekik tenném fel a kérdést. Mielőtt kijöttem dolgozni én voltam az OTP-nél, hogy melyik angol bankkal van kapcsolatuk és akkor azt mondták, hogy kizárólag a Barclay-val. Tehát nagy esélyed van arra, hogy be tudják neked váltani a csekket.
Amúgy meg jó utat.
Nagyon boldog

PS:
Segítségképpen az alábbiakat találtam:
--------------------------------------------------
https://www.otpbank.hu/OTP_Portal/online/devizavalto.jsp
- Lásd csekk vételi árfolyam - 1 GBP: 357,23 HUF.
--------------------------------------------------------------
https://www.otpbank.hu/OTP_Portal/online/kapcsolat.jsp
- Itt teheted fel a kérdésedet.
Vissza az elejére
Ritchie
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 20. Szombat, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy Barclaysos csekkem és minél előbb be kellene váltanom. Az úgy működik, hogy bemegyek a Barclayhoz (nincs számlám náluk) és kérem, hogy adjanak helyette pénzt? Sajna a saját számlámra nem tudom áttenni (HSBC), mert nekem hétfőn már kellene az a pénz és addigra nem érkezne meg. Sajna ma és holnap zárva vannak, így nem tudom kideríteni. Azért gondoltam, hogy megkérdem itt, hátha tudjátok.
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 21. Vasárnap, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ritchie írta:
Sziasztok!

Van egy Barclaysos csekkem és minél előbb be kellene váltanom. Az úgy működik, hogy bemegyek a Barclayhoz (nincs számlám náluk) és kérem, hogy adjanak helyette pénzt? Sajna a saját számlámra nem tudom áttenni (HSBC), mert nekem hétfőn már kellene az a pénz és addigra nem érkezne meg. Sajna ma és holnap zárva vannak, így nem tudom kideríteni. Azért gondoltam, hogy megkérdem itt, hátha tudjátok.

Szerintem nem. Sajnos úgy tudom, hogy ez nem lehetséges. Általában három nap kell az átfutáshoz. Ha azonnal kell a pénz, akkor erre speciális váltók vannak. Persze nem ingyen, hanem kb 2%-ért. Üsd be Google-ba:
cheque cash site:.uk
és nézd meg a hivatkozásokat.
Vissza az elejére
Rony84
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2010. Január 3. Vasárnap, 0:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egyik ismerősöm ügyében szeretnék írni, aki elég nagy bajba keveredett néhány hónapja. Részmunkaidős állást keresett neten, és egy kedvesnek tűnő férfi ajánlott is neki, tulajdonképpen egyszerű ügyintézésről lett volna szó. A baj csak az volt, hogy a férfi ügyletei bonyolítására hamis csekket küldött az ismerősömnek, amiért a bankja (Lloyds) lezárta a számláját. A legelszomorítóbb, hogy meg sem kérdezték tőle, mi az igazság, valszeg pénzmosásra gyanakodtak. Nem tudta, hogy így járhat, még sohasem váltott be csekket. A férfival csak neten értekezett, nem tud róla semmit. A pénzt a férfi (aki azt mondta magáról, hogy külföldön van gyógyszeres kezelésen, így kell a segítség) beszállítójának kellett volna utalni, persze levonva a havi 500 font munkadíjat, amiben megállapodtak.
Persze visszatekintve tudja, hogy naiv volt, de az a szomorú, hogy a munkáltatója, aki mellé állt, és több levelet is írt a banknak védelmében, sem tudott semmit elérni, sajnos hajthatatlanok. Több alkalommal kereste fel a CAB bureau-t, nem sok eredménnyel, és most Ombudsman-hoz fordult segítségért, akik egyelőre nagyon elfoglaltak...
Ezután máshol kellett volna számlát nyitnia, de a security check miatt minden bankban elutasítják, postán meg csak támogatásoknak lehet számlát nyitni. A szép az egészben, hogy a bank írta, hogy nem kérdőjelezi meg ártatlanságát...de azért mégsem hajlanak arra, hogy számlát nyissanak neki.
Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit lehet ilyenkor tenni, mivel ez egyáltalán nem fair bánásmód...nem kezelhetik ugyanúgy azt, ha valaki pénzt akar mosni azzal, ha szimplán naiv volt...és tudjátok, milyen nehéz az élet bankszámla nélkül, lényegében a munkakeresését is nagyban megnehezíti, mivel kevés helyen hajlandóak készpénzben fizetni, gondolom.
Tudtok bármi megoldást, helyet, ahol számlát kaphatna ezek ellenére?
Vissza az elejére
balekkk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Január 21. Péntek, 16:41    Hozzászólás témája: Atvertek, de hogy??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentkeztem egy munkara, haz koruli takaritas, azt mondta a csavo hogy le akarja tesztelni mennyire vagyok megbizhato, kuldott egy 3000 fontrol szolo csekket azt mondta valtsam be, vegyek le penzt a tisztitoszerekre a tobbit pedig kuldjem el western unionnal. Bementem a bankomba raraktam a szamlamra a csekket, azt mondtak 5 nap kell hogy a szamlamon legyen, viszont ket nap utan megallitottak, az en szamlamon pedig megjelent 3000 font minusz, hogy lehetseges ez es az hogy a hulye bankosok nem tudnak kielegito magyarazattal szolgalni? kerlek irjatok!
Vissza az elejére
szandi1990
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Január 21. Péntek, 16:51    Hozzászólás témája: Re: Atvertek, de hogy??? Hozzászólás az előzmény idézésével

balekkk írta:
Jelentkeztem egy munkara, haz koruli takaritas, azt mondta a csavo hogy le akarja tesztelni mennyire vagyok megbizhato, kuldott egy 3000 fontrol szolo csekket azt mondta valtsam be, vegyek le penzt a tisztitoszerekre a tobbit pedig kuldjem el western unionnal. Bementem a bankomba raraktam a szamlamra a csekket, azt mondtak 5 nap kell hogy a szamlamon legyen, viszont ket nap utan megallitottak, az en szamlamon pedig megjelent 3000 font minusz, hogy lehetseges ez es az hogy a hulye bankosok nem tudnak kielegito magyarazattal szolgalni? kerlek irjatok!

hát lehetséges, hogy valami nagyon jó kis tolvajod volt Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Január 22. Szombat, 1:03    Hozzászólás témája: Re: Atvertek, de hogy??? Hozzászólás az előzmény idézésével

szandi1990 írta:
balekkk írta:

hát lehetséges, hogy valami nagyon jó kis tolvajod volt Nagyon boldog

Mar eleve ott gyanus, hogy egy tok idegennek ki es miert is adna csak ugy 3000 fontot, hogy lecsekkolja megbizhato-e??? Ha igen,akkor "de joooo megmaradt a penzem es van egy megbizhato takaritom"....ha meg nem akkor "buktam 3000 fontot...fene egye meg"????Na ne legyunk mar ennyire.....
Nem kispalyas a pasi...vagy a no...az tuti!!!!
Vissza az elejére
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Február 29. Szerda, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megnyitottam a számlámat a HSBC-nél, minden nap küldenek valamit. Most megjött a csekk füzetem is.
Azt írja, hogy az első lapot tépjem le és semmisítsem meg. Nézegettem, de csak a címem van rajta pluszban.. Mindegy, letépem, kidobom.

Hogyan kell csekket kitölteni és miért is jó ez? Postázzák ezeket, mert az utalásnak költsége van? Magyarként nem vagyok ehhez hozzászokva...

Írna valaki pár szót a csekk gyakorlati használatáról és hasznáról?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. Március 1. Csütörtök, 8:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

etniez írta:
Sziasztok!

Megnyitottam a számlámat a HSBC-nél, minden nap küldenek valamit. Most megjött a csekk füzetem is.
Azt írja, hogy az első lapot tépjem le és semmisítsem meg. Nézegettem, de csak a címem van rajta pluszban.. Mindegy, letépem, kidobom.

Hogyan kell csekket kitölteni és miért is jó ez? Postázzák ezeket, mert az utalásnak költsége van? Magyarként nem vagyok ehhez hozzászokva...

Írna valaki pár szót a csekk gyakorlati használatáról és hasznáról?

http://www.moneymatterstome.co.uk/interactive-workshops/writingcheque.htm
Klikkelgesd es megmutatja, hogy mit es hova irjal Mosoly

A csekk arra jo, hogy ha penzt akarsz valakinek adni, de 1. nincs nalad kp, 2. nincs kartyaolvasoja, 3. nem akarsz neki kpt adni (pl gyerek/iskola), mert ugye a penz ellophato, a csekk meg nem.

Oszinten megmondva a 11+ ev alatt a sulinak irtunk szamtalan csekket (ugye milyen szep megoldas arra a parara, ami otthon van az osztalykirandulasra beszedett tobbszazezer forint kerdesre?), meg autoszerelonek, gym membershipre, es egy par eBayes eladonak.

Hacsak nincs iskolas gyereked nem fogod sokat hasznalni.

Meg valamire jo: rajta van alul a sort-code es account number-ed, azaz az itteni banki azonositod.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
etniez
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2012. Március 1. Csütörtök, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen! Mosoly

Így már értem a lényeget és a kitöltést is. Csak azt nem értem, hogy hazán fiai miért törték fel a csekkért a postaládákat Kanadában, ha nem tudják beváltani.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2012. Március 1. Csütörtök, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

etniez írta:
Köszi szépen! Mosoly

Így már értem a lényeget és a kitöltést is. Csak azt nem értem, hogy hazán fiai miért törték fel a csekkért a postaládákat Kanadában, ha nem tudják beváltani.

Well, vannak olyan cash-in pontok, ahol nem feltetlenul ellenorzik a bevalto szemelyet Kacsintó Mint ahogy a Western Unionok jo reszeben is lehet illegalisan penzt felvenni. Persze amig meg nem buknak, es a bukas eleg gyors is lehet.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
joallatpolgar
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Március 1. Csütörtök, 14:38    Hozzászólás témája: Re: Atvertek, de hogy??? Hozzászólás az előzmény idézésével

balekkk írta:

Elfelejtetted megemlíteni, hgy levetted a pénzt mikor megjelent a számládon, talán még takarítószert is vettél (ami igen szomorú), a maradékot pedig valóban elküldted western union-nal, ha jól sejtem (még szomorúbb).

Ez esetben a következő történt: a bank provizionálisan jóváírta a tranzakciót a számládon (a csekken szereplő számla valóban létezik, és a fedezet is megvan). Eztuán a csekk kiadója (vagy megfelelő bűntársa) letiltotta a tranzakciót, ezt bármikor megteheti a kb. 5 nappal a csekk beváltása utánig, így a te bankod ráterhelte a számládra amit már levettél. Eredmény: legálisan behúztak cca. £3000 -tal, minusz takarítószerek ha vettél.

Teljesen bevett aprópénzes trükk: mivel a western union célállomásról nem tudod bizonyítani, hogy ugyanazon személyhez tartozik (és valószínűleg ez tényleg nem áll), legálisan loptak meg, ponstosabban utaltál önkéntesen és vaktában a western union használatával olyan pénzt a számládról, melyre a fedezetet a csekk kiállítója (nyilvánvaló csalási szándékkal, de teljesen legitim módon) visszavonta.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban