Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

gyerekvállalás
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészségügy
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
monique75
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 29. Hétfő, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia ESzti!
16 hetes terhes vagyok, szivesen segitek amiben tudok. Szemelyes tapasztalatbol tudom, hogy mennyire magara van utalva az ember ha senki sem segit neki. En senkitol sem kaptam segitseget, mindent egyedul inteztem. Volt bennem nagyon sok felelem az ismeretlentol, nyelvi akadalyok es stb. Mostmar fellelegeztem kicsit, mert sikerult atlatnom es megertenem az itteni rendszert. Eddig pozitivan csalodtam. 12 hetig nem tortenik semmi, csak indokolt esetben ( rosszullet, verzes).Elso lepes, haziorvossal tudatni, hogy terhes vagy, korhazat valasztasz. Ezutan kapsz levelet a midwife-tol, elso talalka. Adatok felvetele, kis " terhescsomagot"kapsz. Ezutan level a korhaztol, vervetel, dawn- kor szures ( ultrahang). Ha mar idaig eljutsz,hidd el kitisztul a " kod"! Most mennem kell, irj privit, ha kerdesed van. Folyt.kov.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mocsok
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 5. Hétfő, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én a 12. terhességi héten járok,most volt az első találkám a midwiffal,de igazából csak beszélgettünk,meg vettek vért !Semmi nem történt,pedig szóltam,hogy rengeteget hányok és semmi nem marad meg bennem,de majdhogynem csak kikérték maguknak,hogy mit akarok én ezzel ,hiszen ez természetes folyamat.Adtak időpontot az első UH vizsgálatra és lesz akkor is vérvétel.Az az igazság ,hogy már van egy kislányom,aki Mo-on született,nekem ez itt az ottani ellátáshoz képest elég nagy csalódás!Ráadásul úgy kezeltek ,mint valami analfabétát,pedig nem először vagyok terhes ... :S
Remélem pozitív irányban fog változni a véleményem..Október elején hazautazunk kicsit,de ott is elmegyek a dokimhoz,azt mondta addigra összeszervezi nekem a fontosabb vizsgálatokat...,hát nem vagyok benne biztos,hogy itt szeretnék szülni ... Ha nektek jobb tapasztalatotok van ,írjátok meg,hátha nekem is jobb lesz a kedvem ! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 5. Hétfő, 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia!

sajnos az en tapasztalataim is hasonloak. ok tenyleg ugy kezelik, hogy ne aggod tul a dolgot, ez normalis allapot.
soha nem felejtem el, mikor elmentem eloszor a dokihoz, hogy csinaltam terhessegi tesztet, es pozitiv, annyit mondott, hogy gratulal, es ne egyek mosatlan salatat. a midwife-ot en se lattam a 12. hetig, sot utanna se sokat, havonta egyszer.
amikor a masodik babammal terhes voltam a 25 heten jottem vissza angliaba (elotte m.o-n voltam) es ugy kellett konyorognom egy uh-ert, azt mondtak mar nem szoktak ilyenkor. es milyen jo hogy harcoltam erte, akkor derult ki, hogy farfekveses a baba (pedig elotte a midwife megnyomogatott, es azt mutatta hogy hol van lennt a baba feje...) de szerencsere minden rendben volt a szulesnel, most mar 10 honapos nagylany.
szoval legjobb ha biztosra veszed, hogy a babaddal minden rendben van, es minden oke, es csak probalj ne idegeskedni.
Vissza az elejére
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 5. Hétfő, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia!

sajnos az en tapasztalataim is hasonloak. ok tenyleg ugy kezelik, hogy ne aggod tul a dolgot, ez normalis allapot.
soha nem felejtem el, mikor elmentem eloszor a dokihoz, hogy csinaltam terhessegi tesztet, es pozitiv, annyit mondott, hogy gratulal, es ne egyek mosatlan salatat. a midwife-ot en se lattam a 12. hetig, sot utanna se sokat, havonta egyszer.
amikor a masodik babammal terhes voltam a 25 heten jottem vissza angliaba (elotte m.o-n voltam) es ugy kellett konyorognom egy uh-ert, azt mondtak mar nem szoktak ilyenkor. es milyen jo hogy harcoltam erte, akkor derult ki, hogy farfekveses a baba (pedig elotte a midwife megnyomogatott, es azt mutatta hogy hol van lennt a baba feje...) de szerencsere minden rendben volt a szulesnel, most mar 10 honapos nagylany.
szoval legjobb ha biztosra veszed, hogy a babaddal minden rendben van, es minden oke, es csak probalj ne idegeskedni.
Vissza az elejére
bully81
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 23. Péntek, 8:55    Hozzászólás témája: Szülés Magyarországon Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én olyan valakit keresek aki terhes és Magyarországon szeretne szülni.
Nekem haza kell jönnöm bizonyos okok miatt és arra lennék kiváncsi, hogy mennyire megy zökkenőmentesen a papirmunka.
Teljes állásban dolgozom már egy jó ideje , tehát jogosult vagyok SMP-re
csak azt nem tudom , hogy meg fogom e kapni Magyarországon.
Remélem van valaki hasonló cipőben.
Köszi
Vissza az elejére
sala7
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. November 30. Szerda, 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!!!

21. hétnél vagyunk most kaptuk meg a papírt(maternity certificate) hogy jogosultak vagyunk ra és elkell vinni a GP- hez!!! Tudna valaki további informácicót adni aki jártas ebben hogy mik a további teendők!!! Mit lehet igényelni és hova kell még fordulnunk(jobcenter, cuncil)??? minden segítséget előre köszönök!!!!
Vissza az elejére
andrea77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. December 5. Hétfő, 13:15    Hozzászólás témája: Kozel a szules:) Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem most nem kerdesem lenne,csak erdeklodnek kismamakrol,vagy friss anyukakrol,mert a parom sokat dolgozik es egyedul vagyok egesz nap...varjuk a babucit,ami kb. meg 5 het:)Ha van valakinek kedve beszelgetni,irjatok!!!
Andrea
Vissza az elejére
zec21
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2012. Január 26. Csütörtök, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Olvastam a neten, meg hallottam, hogy a maternity pay exportálható családi támogatás. Konkrétan az érdekelne, hogy ha itt - az Egyesült Királyságban - a nejem jogosult a maternity-re, akkor azt felvehetjük-e Mo.-on?
Köszi!
Vissza az elejére
szarmo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Január 2. Szerda, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Biztos volt mar hasonlo kerdes, de megmonmdom oszinen nincs sok idom vegigolvasgatni az egesz forumot. Egyik ismerosom, aki nem reg erkezett terhes. kb.: ket honapos most Munkahelye van, de meg nincs NI szama. 2 honap mulva lesz neki elvileg idopontja. Nagyon nem szeretne hazamenni. Megertem, mert borzaszto korulmenyekbol jott. A kerdesem, hogy reszesulhet igy is valami terhes gondoozasba, vagy meg kell varnia az NI szamot?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészségügy Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban