Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

ESOL

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nyelviskolák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. Szeptember 8. Péntek, 12:40    Hozzászólás témája: ESOL Hozzászólás az előzmény idézésével

Próbáltam a helyi college ESOL tanfolyamára bejutni - gyakorlatilag esélytelen volt a dolog, a megadott időpontban kb. 500-an álltak sorban előttem a 30 helyre. Van egy otthoni felsőfokú nyelvvizsgám csak ezzel a brit "makogással" vannak gondjaim.

Az lenne a kérdésem, hogy egyátalán megéri egy ilyen tanfolyamra járni vagy inkább egy pár hetes intenzív segíti többet? Keressek-e tovább ESOLt a környéken vagy inkább keressek egy "normális" nyelviskolát?
Be lehet ezekre egyátalán jutni?

Ha valaki már járt ilyenre, nagyon érdekelne, hogy milyen tapasztalatai voltak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TiborUK
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 17. Kedd, 18:59    Hozzászólás témája: Re: ESOL Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
Próbáltam a helyi college ESOL tanfolyamára bejutni - gyakorlatilag esélytelen volt a dolog, a megadott időpontban kb. 500-an álltak sorban előttem a 30 helyre. Van egy otthoni felsőfokú nyelvvizsgám csak ezzel a brit "makogással" vannak gondjaim.

Az lenne a kérdésem, hogy egyátalán megéri egy ilyen tanfolyamra járni vagy inkább egy pár hetes intenzív segíti többet? Keressek-e tovább ESOLt a környéken vagy inkább keressek egy "normális" nyelviskolát?
Be lehet ezekre egyátalán jutni?

Ha valaki már járt ilyenre, nagyon érdekelne, hogy milyen tapasztalatai voltak.

Ha van felsofoku nyelvvizsgad akkor teljesen felesleges az idod vesztegetni az ESOL kurzussal.
A szinvonala nagyon szar, ez azoknak van akik tulelni akarnak UK-ban.
Nekem nagyon rosszak a tapasztalataim az ESOL kurzusokkal.

En is most advanced vagy proficiency kurzust keresek aminek jo a szinvonala. Ha tud valaki valamit akkor jelentkezzetek!
Vissza az elejére
Artin
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2007. Április 18. Szerda, 22:01    Hozzászólás témája: Re: ESOL Hozzászólás az előzmény idézésével

TiborUK írta:

En is most advanced vagy proficiency kurzust keresek aminek jo a szinvonala. Ha tud valaki valamit akkor jelentkezzetek!

http://www.ttischool.com/
Vissza az elejére
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Április 3. Csütörtök, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igaz regota nem szolt senki hozza a temahoz, megis ugy gondolom segithetek azzal, hogy "pronunciation course" a tanfolyam neve, amely kifejezetten az akcentus es a kiejtes javitasara koncentral.

Iskola sajnos nem sok van, ahol tartanak ilyen tanfolyamot, legtobbszor a maganuton valo oktatast javasoljak, aminek legalabb 20 GBP az oradija.

A Local Education Authority tud felvilagositast adni a helyi iskolak, szervezetek altal inditott tanfolyamokrol.

Remelem ezzel segitettem.

Eva
Vissza az elejére
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. Február 23. Hétfő, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ESOL es kiejtes elosegito tanfolyamok (pronunciation course) a Mary Ward Centre-ben.

ESOL-hoz szintfelmeres szerdankent 19.30-21.30 valamint csutortokonkent 15.00-17.00 oraig, idopont egyeztetes nelkul.

Ugyanitt francia, olasz es spanyol nyelvtanfolyamok es sok-sok mas.

www.marywardcentre.ac.uk
Vissza az elejére
BeGa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. November 1. Kedd, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Januárban kezdek kint dolgozni és a család akihez megyek az Esolt javasolta nyelviskolának. Azt írjátok nem olyan jó,bár az én angolomon bármi csak javítani tud. Kérdésem,hogy milyen egy ilyen sulinak az órarendje? Hetente hányszor van általában,stb? Ez azért is lenne fontos mert a családnál heti három napot kell dolgoznom és még legalább két napra szeretnék keresni valami munkát is. Vagy ez már nyelvsuli mellett nem olyan jó ötlet?
Előre is köszi a segítséget.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. November 1. Kedd, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BeGa írta:
Sziasztok!
Januárban kezdek kint dolgozni és a család akihez megyek az Esolt javasolta nyelviskolának. Azt írjátok nem olyan jó,bár az én angolomon bármi csak javítani tud. Kérdésem,hogy milyen egy ilyen sulinak az órarendje? Hetente hányszor van általában,stb? Ez azért is lenne fontos mert a családnál heti három napot kell dolgoznom és még legalább két napra szeretnék keresni valami munkát is. Vagy ez már nyelvsuli mellett nem olyan jó ötlet?
Előre is köszi a segítséget.

Az ESOL nem nyelviskola, hanem a English for speakers of other languages (ESOL) roviditese.
Hogy hol van iskola a leendo kornyekeden arra a gugli majd valaszt ad, avagy a helyi konyvtar/stb. googli.co.uk -> ESOL courses in London
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
BeGa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. November 2. Szerda, 8:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen Seci! Én egy állami nyelviskolahálózat félének gondoltam az Esolt,de ezek szerint csak a kurzus neve.Na ezért jó a fórum! Hogy hol van,az nem gond biztos találok,a gyakorisága érdekelt volna,de így már az is világos. Gondolom adott sulija válogatja,hogy mikor és hányszor vannak a héten ilyen órák. Na ezt januárban majd látom ha ott leszek,hogy hová tudok menni,ami a beosztásom mellé befér.
Köszi mégegyszer!
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. November 2. Szerda, 8:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BeGa írta:
Köszi szépen Seci! Én egy állami nyelviskolahálózat félének gondoltam az Esolt,de ezek szerint csak a kurzus neve.Na ezért jó a fórum! Hogy hol van,az nem gond biztos találok,a gyakorisága érdekelt volna,de így már az is világos. Gondolom adott sulija válogatja,hogy mikor és hányszor vannak a héten ilyen órák. Na ezt januárban majd látom ha ott leszek,hogy hová tudok menni,ami a beosztásom mellé befér.
Köszi mégegyszer!

Azert en megneznek mas lehetosegeket is, eleg sok kozepiskola szokott tartani felnotteknek is tanfolyamokat, olyan esti gimo jelleggel.
De abban igazad van, hogy mielott tudnad a pontos helyet, hogy hova jossz szinte felesleges nezegetni, mert a londoni tavolsagok oriasiak.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
BeGa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. November 3. Csütörtök, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
BeGa írta:
Köszi mégegyszer!

Azert en megneznek mas lehetosegeket is, eleg sok kozepiskola szokott tartani felnotteknek is tanfolyamokat, olyan esti gimo jelleggel.
De abban igazad van, hogy mielott tudnad a pontos helyet, hogy hova jossz szinte felesleges nezegetni, mert a londoni tavolsagok oriasiak.
-seci

Persze, nézünk más lehetőséget is,mázlista vagyok mert a család is ahová megyek próbál segíteni.Azt hogy hová megyek már tudom, a pontos munkabeosztás változhat még. Emlegettek a háziak olyan lehetőséget is,hogy vannak ilyen "beszélgetős klubok"is direkt külföldieknek ahol lehet a beszédet gyakorolni,állítólag ez ingyenes. Ígérték,hogy mire megyek utána járnak. Te ilyen klubról tuszd esetleg?
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. November 3. Csütörtök, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BeGa írta:
Emlegettek a háziak olyan lehetőséget is,hogy vannak ilyen "beszélgetős klubok"is direkt külföldieknek ahol lehet a beszédet gyakorolni,állítólag ez ingyenes. Ígérték,hogy mire megyek utána járnak. Te ilyen klubról tuszd esetleg?

Mindenfele klubok vannak, korul kell nezni az erdeklodesi teruletednek megfeleloen. A fozestol a kezimunkan at a viragkoteszetig Mosoly
Aztan erdemes meg korbejarni a templomokat, mindenhol van kozossegi haz, fiatalok klubja. Nem, ne otthoni korulmenyekre gondolj, itt teljesen normalis, hogy a templomban (marmint a hall-ban) tartanak egy szulinapi bulit vagy tanciskolat vagy eppen zumbat. Aztan erdemes meg a charity shopokban korbenezni, ott altalaban sok idos neni van, akik szepen es valasztekosan beszelnek angolul.
-seci
Vissza az elejére
BeGa
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. November 4. Péntek, 9:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen,szétnézek majd ilyen helyen is.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nyelviskolák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban