Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyarról utalás
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Basszus !!!!
Elnézést mindenkitől!!!!
A raiffeisen jobban vált mint az exchange!!! Zavarban levő
sorry

Ilyet még nem láttam Zavarban levő
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mr_B
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. Csütörtök, 7:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jó lenne egy olyan összehasonlító oldal, ami a bankokat és a valutaváltókat is listázza egy oldalon, ki mennyiért vált. Egyébként meg ugy mozog a forint a devizapiacon naponta, hogy nehéz okosnak lenni ha valaki most akar váltani.
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. Csütörtök, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mr_B írta:
jó lenne egy olyan összehasonlító oldal, ami a bankokat és a valutaváltókat is listázza egy oldalon, ki mennyiért vált. Egyébként meg ugy mozog a forint a devizapiacon naponta, hogy nehéz okosnak lenni ha valaki most akar váltani.

Ezen az oldalon vannak fent bankok is. Csak a bankokon múlik, hogy melyik, merthogy frissíteni nekik kell... De az OTP-t, Erste-t rendszeresen látom a listában.
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. Csütörtök, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:
Basszus !!!!
Elnézést mindenkitől!!!!
sorry

Raiffeisen: vétel: 338,03, eladás: 353,23.
ASMI Kft (Oktogon): vétel: 341, eladás 348...
(2010.08.26. 14:10)

Nem értem, mit vált jobban a ráfázó bank?
Nekem ez számtanilag nem jön ki...
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. Csütörtök, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Banki váltás: egyszer a CIB-nél szerettem volna fontot venni (1200 fontot, egész pontosan).
Gondoljátok, hogy sikerült?
Ugyanis nem tartanak a pénztárban, csak akkor, ha valaki épp eladott nekik valamennyit. (Eur azért szokott lenni).
Az ügyfélszolgálatuk végighívogatta azokat a fiókokat, amik szóba jöhettek, és aztán visszahívott, hogy nincs ennyi fontjuk egy fiókban sem.
Mondták, hogy máskor jelentsem be két nappal előbb, de hát az árfolyamváltozások miatt az nem biztos hogy szerencsés.

Így ha valaki bankban szeretne váltani, akkor megspórolhat magának egy kis időt, ha előbb telefonon érdeklődik...
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. Csütörtök, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

siorac írta:
sanyabtd írta:
Basszus !!!!
Elnézést mindenkitől!!!!
sorry

Raiffeisen: vétel: 338,03, eladás: 353,23.
ASMI Kft (Oktogon): vétel: 341, eladás 348...
(2010.08.26. 14:10)

Nem értem, mit vált jobban a ráfázó bank?
Nekem ez számtanilag nem jön ki...

Tegnap este ez volt a valutavaltok.hu-n
Meg is lepődtem rendesen, ha megnézed jobban mit irtam

Most megnéztem, már nem igaz...!
Vissza az elejére
siorac
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 26. Csütörtök, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:

Tegnap este ez volt a valutavaltok.hu-n
Meg is lepődtem rendesen, ha megnézed jobban mit irtam

Most megnéztem, már nem igaz...!

Gondoltam Mosoly
Ezért írtam, hogy munkaidőben érdemes nézni Mosoly
A valutaváltók nagyon gyorsan szoktak reagálni a változásokra, a bank meg lassabban. És a bankban sokkal nehezebb is hozzájutni (sorszám-tépegetés, várakozás, aztán meg kiderül, hogy nincs is nekik, ha éppen vennél).

Sajnos ez egy rohadt nagy biznisz, amiben mi nem járhatunk jól, csak rosszul. De ha jó helyen váltunk, akkor esetleg nem annyira rosszul.
Vissza az elejére
csegeny
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 18. Hétfő, 13:43    Hozzászólás témája: utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi hogy az angol bank utalásnál ilyen adatokat kér.
Sort Code:
Account Number:

Ezek a magyar banknál mit takarnak?
Van Erste-nel GBP-s valuta számlám, de ott csak Swift kódot illetve IBAN számot kaptam.
Légyszi segítsetek

Köszönöm, Roland
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 18. Hétfő, 14:04    Hozzászólás témája: Re: utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

csegeny írta:
Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi hogy az angol bank utalásnál ilyen adatokat kér.
Sort Code:
Account Number:

Ezek a magyar banknál mit takarnak?
Van Erste-nel GBP-s valuta számlám, de ott csak Swift kódot illetve IBAN számot kaptam.
Légyszi segítsetek

Köszönöm, Roland

Nemzetkozi utalas csak swift/iban koddal megy. Amit adott az ERSTE az pont jo lesz az utalashoz. Ja, ne remenykedj abban, hogy online bankinggal te orszagok kozott utalsz... Azt igen keves bank tudja csak, az is csak eros megkotesekkel (pl HSBC)

A sortcode egyebkent a bankfiok azonositoja (aka a magyar 3x8 elso 8 szamjegyenek felel meg), az account number meg a masodik 2x8 szamjegy megfeleloje.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 18. Hétfő, 21:44    Hozzászólás témája: Re: utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:

A sortcode egyebkent a bankfiok azonositoja (aka a magyar 3x8 elso 8 szamjegyenek felel meg)

-seci

az első 8 számjegy nem a bankfiókot takarja, mint Angliában, hanem a bank (pl OTP, Erste, Raiffeisen stb) azonosítója

de swift és IBAN kód, meg a 3x8 számjegyű bankszámlaszám elég kell, hogy legyen
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 18. Hétfő, 22:03    Hozzászólás témája: Re: utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

bertie írta:
seci írta:

A sortcode egyebkent a bankfiok azonositoja (aka a magyar 3x8 elso 8 szamjegyenek felel meg)

-seci

az első 8 számjegy nem a bankfiókot takarja, mint Angliában, hanem a bank (pl OTP, Erste, Raiffeisen stb) azonosítója

de swift és IBAN kód, meg a 3x8 számjegyű bankszámlaszám elég kell, hogy legyen

Hat nem... Az elso 3 szamjegy otthon a bank. Aztan 4 a fiok. Es az ucso meg egy control-szamjegy.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 18. Hétfő, 22:08    Hozzászólás témája: Re: utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:

Hat nem... Az elso 3 szamjegy otthon a bank. Aztan 4 a fiok. Es az ucso meg egy control-szamjegy.
-seci

valóban... tévhitben éltem...lásd pl itt:

http://www.bankkartya.hu/?oldal=hatter_azonnali_befiz
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 19. Kedd, 7:03    Hozzászólás témája: Re: utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

bertie írta:
seci írta:

-seci

valóban... tévhitben éltem...lásd pl itt:

http://www.bankkartya.hu/?oldal=hatter_azonnali_befiz

Mosoly Nekem mondod? Annho konyvelesi szoftvert is irtam, volt listank a fiokokrol a tevedesek elkerulese vegett. Kacsintó
-seci
Vissza az elejére
raxim
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 12. Hétfő, 23:57    Hozzászólás témája: banki atutalas anglia - kenyelmes es eleg jo megoldas Hozzászólás az előzmény idézésével

En is elkezdtem az elso utalasom.
Kis korkep, egy par honapja mar kinn dolgozom es LLOYDS-os szamlam van, mint a legtobbeknek, probaltam ugyan masik szamlat nyitni, mert a bankom a magyar bank egy masik bankkal van kapcsolatban. A magyar bank sokmindent elarult a bankkapcsolatairol az angolok semmit. Ha szamlat nyitsz kulvarosban tedd, ezt az egyet megjegyeztem, mivel szinte a magam tobb mint 10 ezer fontjaval majdnem kidobtak a NatWest-bol. (nem volt eleg a tenant agreement, hogy ket blokkal arrebb dolgozom kevesebb mint fel eve (tehat nem az alacsony, epphogy megelok taborat kepviselem), hogy van utlevelem, NI-om)

A LLOYDS-ban nincs sorszamkioszto, viszont bevezettek a netes atutalast. 17,5 font az atutalas most a nagyobb kategoriaban egeszen napi 25 ronygig lehet utalni.

Amiert ezt leirom, az egy dolog, nagyon sok forumot vegigolvastam, de nem sok ertelmes hasznalhato infot talaltam. Ilyenkor felmerul a kozvetito bank is.

Na most a LLOYDS nem hasznal ilyet, vagyis nallam nem hasznalt, pedig a bankommal nem all szerzodeses viszonyban. (nem hittem nekik, de elmondtak, hogy full licence bank, a NatWest kozvetitot hasznalt volna)

Szoval LLOYDS -> MKB atutalasi ido 1 nap,
atutalt osszeg 10500 font, arfolyam 226,22 227,69-es arfolyam mellett. (na most az arfolyam meghatarozasoknal altalaban felfele kerekitenek, vagy csak veletlen, de a napon beluli mozgasokbol altalaban a magasabb marad)

Lehetett volna magasabb arfolyam is, de mivel mar honapok ota varok, hogy 300-rol elinduljon igy egesz jo a dolog, az meg, hogy 1 nap volt, na ezzel meg plane be lehet loni arfolyamot. (a legrosszabb eset 6 nap) Egyetlen szepsege van a dolognak, az MKB nem hasznal szerzodeses agent bankot anliaban, csak egy szamlat tart fenn, fizikai mozgatas nincs Mo-ra, csak ha beerkezik az angol szamlara a penz, akkor jovairja a magyaron. (anglian belul ez 2 ora, nagyjabol ez stimmel is)

Jo kifizetsz egy par fontot, de igy tesztelve, hogy angliaban nem sok helyen van netes atutalas kulfoldre egy weblapon keresztul, igy mar egesz elfogadhato. 5000 font alatt meg 10 font. (az arfolyamon tobbet lehet bukni, mint hogy kifizetsz 4-5000 forintot, mert mondjuk szenvedsz egy napig mig valahova atmegy a penzed, es utanna mig leemeled, es mig elszamolja a magyar bank is) Mindegy par evvel ezelotthoz kepest sokat fejlodott a dolog.

OTP-t nem ismerem, de gyanus, hogy egy forumon 5-6 napot lattam, ami azt jelenti, hogy fizikai mozgatast is vegez.

Ha megnezzuk mennyit vesz le a Western Union, es nagyon gazok az arfolyamai, es nincs ez a kenyelem sem, akkor megtalaltam egyelore a legoptimalisabb megoldast. Sot mivel a LLOYDS allami banknak szamit, igy megegyszer talan nem fog osszedolni.

Ja megegy a rendszer a LLOYDS-nal meg kiforratlan, igy sajnos, ha felveszed azt akinek kuldeni akarsz es beaktivalod telefonon, meg akkor is elofordulhat, hogy rosszul toltotted ki, es nem tudsz utalni, a clearing kod a recepient legutolso soraba kell, hogy keruljon a nev, meg ami a magyar bankkartyadon van ekezetek nelkul es olyan sorrendben, tehat nem angol sorrendben, probald meg angolul leforditani az utacat utat, igy talan meg az angolok is megertik.
Vissza az elejére
raxim
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 13. Kedd, 0:05    Hozzászólás témája: utalas angliabol Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel a LLOYDS 315-tel szamolt 327-es kozep arfolyamnal teljes font atutalast vegeztem, sokan erre azt mondtak a forumon, hogy nem lehet tudni, van kozvetitoi bank stb. Na itt nem volt, csak a 17,5 font volt 1 nap alatt atment a penz, vagyis aznap este 8-10 korul mar rajta volt, vicc, hogy elotte meg nem.

Meglatasom szerint forditva torteno atutalas lehet ilyen gyors ezen a csatornan keresztul. (MKB-nak a felulete megjobb), de nem kerulod meg ezt a rossz arfolyamot. szoval jo 10 forintos bukta, kifele erdemesebb zsebben vinni a penzt. (ugyhogy fontot itthon valtod be)

Ugyanis, ha az MKB-ban szamlak kozott mozgatsz az mar nem kereskedelmi arfolyam, hanem penztari, szoval cumi, tehat ha eleve fontot utalsz ki a netes rendszerukon keresztul, az valszeg ugyancsak ez a 10 forintos arfolyambukta lenne.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban