Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

mi a megoldas egy "itt megszedem otthon felelem" b

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emniknik
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 14. Hétfő, 14:47    Hozzászólás témája: mi a megoldas egy "itt megszedem otthon felelem" b Hozzászólás az előzmény idézésével

Problema!

Nyitottam meg otthon a Raiffeisennem egy devisat a magyar alap csomagomhoz, tallalva a nonek hogy hat ide jovo es milyen korulmenyek lesznek. Neki eszebe sem jutott emliteni hogy a bankjuk csak Londonban van (nekem meg megnezni nem, valoszinu tulsagosan biztam benne)

Nincs bankkartyam, mert nem hasznalnam es akkor minek szamitsanak le hasznalati dijat. Namarmost itt viszont fellepett az igenyem a kartya fele (mivel rendszeresen akarok buszt lefoglalni, kirandulas meg miegymas UKn belul). Meg ha megyek haza akkor biztonsagban akarom "hazavinni" a penzt.

A baratok a HSBCt mondjak hogy az ad Visat aminek nincs karya dija, jo az atvaltasa otthon ha vesznek kozvetlen vele, csak ha jol neztem a neten marha sok a havi szamla dij vagy amit kell izetni.

Van is lakcimem meg semmivel sincs semmi baj hogy nyitni, csak a tervem az hogy itt megszedem magam bankba rakom a penzt haza megyek es tanulok, az alatt meg abbol elek amit gyujtottem.

Vagy menyjek fel Londonba intezzek kezzel labbal a Raiffeisennel valamit? de annal meg tapasztalatbol tudom van kartyadij legalabbis konkretan es tapasztalatbol tudom az alap szamlammal.

Nem tudom mi lenne a megoldas. Hogy jonnek ki a leg gazdasagosabban.
Mivel nekem szegeny diak lanynak minden cent/filler szamit. Gondoltam megprobalom itt is megkerdezni. Valoszinu azert nektek szelesebb latokorotok van mintha bemenyek egy konkret bankba.

varom valaszt.
es ha esetleg vmi nem tiszta batran kerdezz.
Koszonom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bertie
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 16. Szerda, 8:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a leggazdaságosabban ugy jössz ki, ha tudsz havidíj nélküli bankszámlát nyitni, amivel debit (plusz credit) kártya is. Ha itt élsz már egy ideje, és van rendszeres átutalásod, mondjuk 500 GBP minden hónapban, ez nem lehet probléma
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 16. Szerda, 9:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KIcsit zavros nekem amit irtál,de a lényeg, hogy teljesen mind1, hogy otthon milyen banknál van számlád, annak semmi jelentősége külföldön....!
A kártya, nem megigénylése súlyos hiba volt,mert az az egyetlen kapocs a számlád és közted külföldön. A vásárlásért, sehol nem kell fizetni,de a készpénz felvétel mindenhol fizetős.Mindenképp nyiss egy számlát kint.
Jó dolog a deviza számla,csak igazából nincs sok értelme.
Az angol nem fog magyar bszámlára pénzt utalni, ha meg te utalsz haza a deviza számlára, akkor otthon csak forintot fogsz tudni felvenni vele, ami megint sokba fog kerülni.
Vásárolni tudsz ingyen, mint már emlitettem.
megoldás
1 számla kint, fizetés rá, kiveszed, hazahozod a kp-t, beváltod ( nem bankban) és berakod forint számlára.
2. hazautalod a pénzt, és vállalod, hogy a bank árfolyamán váltsák ( ez + 2 nap ), rosszabb a váltási arány, mint az exchange-ben
Vissza az elejére
kispocok08
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 11. Szerda, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,2009-ben voltam kint Angliában akkor nyitottam bankszámlát a Lloydsnál de közben az történt hogy hazajöttem de a bankszámlát nem zárattam le.Egyszer sem ment rá pénz mivel nem dolgoztam.Egy ismerősöm azt mondta hogy az ő lánya is így járt és két éy után visszament angliába és volt 110 font adóssága a bank felé.Csak azt felejtetem megkérdezni hogy melyik banknál van.Tud valaki valamit hogy ez a Lloydsnál hogy mügödik mert nyár végefele én is vissza akarok menni újra neki vágni a szerencsének,remélhetőleg nagyobb szerencsével.Köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 5. Hétfő, 6:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kispocok08 írta:
Sziasztok,2009-ben voltam kint Angliában akkor nyitottam bankszámlát a Lloydsnál de közben az történt hogy hazajöttem de a bankszámlát nem zárattam le.Egyszer sem ment rá pénz mivel nem dolgoztam.Egy ismerősöm azt mondta hogy az ő lánya is így járt és két éy után visszament angliába és volt 110 font adóssága a bank felé.Csak azt felejtetem megkérdezni hogy melyik banknál van.Tud valaki valamit hogy ez a Lloydsnál hogy mügödik mert nyár végefele én is vissza akarok menni újra neki vágni a szerencsének,remélhetőleg nagyobb szerencsével.Köszi.

Ha nem havidijjas bankszamlad volt akkor semmilyen koltsege nincs a szamlanak.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Szeptember 5. Hétfő, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kispocok08 írta:

Ha a szamlavezetesed ingyenes volt 3 eve, akkor kozben is az volt. Ha anno fizettel, akkor bizony havonta levontak az osszeget es akkor lehet, hogy adossagod van. Igy TE MAGAD tudod csak ezt a kerdest megvalaszolni erdemben, nem a banktol fugg a dolog, hanem a te szamlad tipusatol.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban