Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

koccanás Németországban

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Augusztus 28. Vasárnap, 13:24    Hozzászólás témája: koccanás Németországban Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, véleményeket, tanácsokat szeretnék hallani, ha valaki tud segíteni, kérem írjon ide!

én és barátnőm autóval mentünk haza múlt hét csütörtökön és most pénteken jöttünk vissza. a német autópályán (nem emlékszem pontosan melyik volt az, de ha minden igaz, akkor Regensburg közelében) volt egy kis torlódás, ezért mindenki lassabban haladt. én a belső sávban voltam, előttem egy Opel Meriva, ami lassú fékezésbe kezdett, ahogy én is. de hirtelen jobban beletaposott a fékbe, amit én is megtettem, de nem volt már elég hely/idő, így belecsúsztunk a hátuljába. az Opelen nem sok kár keletkezett (első ránézésre legalábbis), a hátsó lökhárító, illetve a csomagtartó ajtaja horpadt be. ezzel szemben a mi Mazda 6-unk eléggé megsínylette a dolgot (köszönhetően a hajlékony, de nagyon gyenge műanyag lökhárítónak), ami annyit jelent, hogy a lökhárító elég csúnyán, a motorháztető szintén nem gyengén sérült. ehhez jön még hogy itthon ahogy belenéztem, akkor láttam hogy a lökhárító és a hűtő között elhelyezkedik egy vas merevítő rúd az autó majdnem teljes szélességében, az is csúnyán megrongálódott.

félreálltunk a leállósávban (kiraktuk a háromszöget, felvettük a fényvisszaverő mellényt) és már éppen megpróbáltuk volna az adatainkat egyeztetni (azért csak próbáltuk mert a középkorú német pár semmit nem beszélt angolul), megjelent egy rendőrautó. elkérték a jogsimat, az autó logbook-ját és a biztosítós papírt. itt lehet hogy lesz egy kis bibi, mert nem igazán tudtam gondolkodni és a rendes angol biztosítós papírok helyett a 10 napra megkötött "european breakdown cover" papírját adtam oda...
közben képeket készítettünk mindkét autóról, felírtam nekik nevem, címem, telefonszámom, én is az övéket plusz a rendszámukat és a biztosítójuk nevét. ezek után a rendőröknek kifizettem 35 EUR-t (erről papírt is kaptam) és mindenki ment amerre látott.
mi még maradtunk, felhívtam a normál angol biztosítómat (Privilege) és elmondtam mindent, kérdezték hogy akarom-e most azonnal jelenteni vagy csak ha hazaértem. mondtam hogy igen, ennek köszönhetően fél órás beszélgetésbe bonyolódtam, de elmondtam minden adatot amit tudok, aztán annyit mondtak, hogy pár napon belül telefonálnak, majd jön egy kárfelmérő, aki megnézi az autót.

jelenleg itt tartunk, de mivel ez volt életem első (remélhetőleg utolsó) koccanása/balesete, így nem igazán tudom hogy mire számítsak: mennyi időbe telik mire valaki tényleg kijön hogy megnézze az autóban keletkezett kárt? és onnan mennyi idő lehet, amíg megállapítanak valamit ténylegesen? vajon sokkal hosszabb lesz az egész ügyintézési hercehurca a másik fél német nyelvű biztosítója miatt? és ha nálam megállapítanak mondjuk 400-500 GBP kárt (csak mondtam egy összeget), akkor a biztosításomban megállapított 250 GBP volunteery excess arra van hogy 250-et kell fizetnem hogy meg legyen az autó csináltatva, az azon felüli részt a biztosító állja, vagy fordítva (250-et fizetnek ők, az azon felüli részt pedig én)?
és valamilyen a biztosítóval szerződésben álló szerelőnél kell majd az autót megcsináltatni, vagy akárhol lehet? egyáltalán megcsináltathatom majd akármikor azután hogy a szakértő megnézte, vagy meg kell várnom hogy vége legyen az egész biztosítós tortúrának?

tudom, sok kérdés ez így egyszerre, de ha valakinek bármilyen tanácsa, észrevétele vagy kommentje van ami segíthet, kérem ne habozzon megosztani velem! Mosoly

előre is köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban