Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Élelmiszerek, melyeket feltétlenül meg kell Londonban kóstol

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Agica18
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 19. Szombat, 14:41    Hozzászólás témája: Élelmiszerek, melyeket feltétlenül meg kell Londonban kóstol Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves londoni magyarok!

Húsvét utánra van repülőjegyem. Kiutazok Londonba, hogy diplomaszerzés és munkanélküliség után végre megpróbáljak boldogulni, és munka mellett élni.

Mivel pont munkaszünetre megyek ki (szóval lesz időm nem csak rohanás közben itt-ott magamba tömni valami gyorskaját, hanem nyugodtan étkezni Mosoly ), és amúgyis szeretem a hasam Nagyon boldog, ezért úgy gondoltam, hogy a közlekedés, és egyéb létfontosságú dolgok megismerését összekötöm a számunkra idegen ízek megtapasztalásával.
Kérlek titeket, hogy ha van kedvetek, akkor meséljetek arról, hogy mi az amit kint érdemes kipróbálni, finom, vagy olyan, hogy körül se lehet írni a nálunk ismert ételekhez hasonlítgatva.

Köszi:Ágica
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Március 19. Szombat, 15:26    Hozzászólás témája: Re: Élelmiszerek, melyeket feltétlenül meg kell Londonban kó Hozzászólás az előzmény idézésével

Agica18 írta:
Kedves londoni magyarok!

Húsvét utánra van repülőjegyem. Kiutazok Londonba, hogy diplomaszerzés és munkanélküliség után végre megpróbáljak boldogulni, és munka mellett élni.

Mivel pont munkaszünetre megyek ki (szóval lesz időm nem csak rohanás közben itt-ott magamba tömni valami gyorskaját, hanem nyugodtan étkezni Mosoly ), és amúgyis szeretem a hasam Nagyon boldog, ezért úgy gondoltam, hogy a közlekedés, és egyéb létfontosságú dolgok megismerését összekötöm a számunkra idegen ízek megtapasztalásával.
Kérlek titeket, hogy ha van kedvetek, akkor meséljetek arról, hogy mi az amit kint érdemes kipróbálni, finom, vagy olyan, hogy körül se lehet írni a nálunk ismert ételekhez hasonlítgatva.

Ez, megint egy subjektiv dolog....!
Kinek mi a jó.....

a hagyományos "angol reggeli" pl olyanokat tartalmaz, amit szinte minden nap eszel ( saláta, tojás, sonka, szalonna, hurka, paradicsomos bab), a húsos muffin szerintem BORZASZTÓ Ördögi vagy nagyon őrült Ördögi vagy nagyon őrült

Subjektiv, de sztem az angol konyha felejtős!!
Vissza az elejére
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Április 3. Vasárnap, 9:15    Hozzászólás témája: Re: Élelmiszerek, melyeket feltétlenül meg kell Londonban kó Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:
Ez, megint egy subjektiv dolog....!
Kinek mi a jó.....

a hagyományos "angol reggeli" pl olyanokat tartalmaz, amit szinte minden nap eszel ( saláta, tojás, sonka, szalonna, hurka, paradicsomos bab), a húsos muffin szerintem BORZASZTÓ Ördögi vagy nagyon őrült Ördögi vagy nagyon őrült

Subjektiv, de sztem az angol konyha felejtős!!

Hát Sanya, ez bizony szubjektív....

Az angol konyha brutálisan finom (megjegyzem, nem kicsit finnyás vagyok, és nem eszek meg akármit...), de csak akkor, ha jó a szakács! Sajnos a pubok konyháján főleg bevándorlók a szakácsok, ezért nem tudják visszaadni az igazi angol ízeket, bár olyat is megértem már, hogy egy líbiai jobb vasárnapi sültet tett elém, mint egy angol.

Amit kifejezetten ajánlok, az az angol reggeli, a vasárnapi báránysült, a gammon steak, rendes steak - kötelezően félvéresen! Mosoly -, báránycomb (lamb shank), Sheperd's pie meg még sorolhatnám. Amúgy Londonban szinte AKÁRMILYEN nemzet gasztronómiájával megismerkedhetsz, eszméletlenül nagy a választék, csak el kell döntened, mit akarsz kipróbálni. Én Londonban ettem életem legfinomabb görög salátáját egy Shish étteremben (Görögországban pedig a legborzasztóbbat...), aztán itt ettem először szusit, tengeri halat, osztrigát (még véletlenül sem ajánlom!!!!!!!!!!!!!), a legfinomabb kebabot pedig East Finchley-ben árulják! Nagyon boldog Ja, és mindenképp igyál cidert! Bulmers, Magners, Strongbow - ilyen sorrendben! Kacsintó
Vissza az elejére
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Április 3. Vasárnap, 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

hat ez tenyleg szubjektiv. En mikor idekerultem egy honapig csokis kekszen eltem (na az nagyon finom, chock chip coockies), mindent utaltam, legfokebb a gravy-t amit mindenre ra kell onteniuk.
de mara nekem is a vasarnapi sult a kedvencem. bar nem szeretem a birkahust, en disznohussal szeretem, nagyon gusztakat lehet kapni a supermarketekben. es kulon imadom, amikor egyutt sutik meg a durvara vagott krumplit (mintha lustak lennenek leszeletelni, csak felbevagjak oket), a zoldsegekkel (repa, feherrepa, stb.) nagyon finom egyutt, bar most mar magam keszitem, a hust amugy jo magyarosan fuszerezem, mert az angolt kicsit nagyon sotlannak talalom.
de ajanlom, erdemes megkostolni!
es a malt loaf-ot is, eloszor hatarozottan gusztustalannak talaltam, de igazabol nagyon finom Mosoly
Vissza az elejére
Lzita
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Április 9. Szombat, 22:49    Hozzászólás témája: agol konyha ajanlo Hozzászólás az előzmény idézésével

[url]Subjektiv, de sztem az angol konyha felejtős!!

Egyetertek!

Idekoltozesunktol szamitva kb.3 honapig ismerkedtunk

"vele",kostolgattuk-izlelgettuk , biztos bennunk volt a hiba de csak a magyar

ismeros izeket kerestuk az angol izvilagban is ,persze sikertelenul...

le is dobtunk nehany kilot de aztan betelt a pohar.

Aki nem aggodik az alakja miatt ,annak ajanlom megkostolasra a tradicionalis sponge cake-et custard cream-mel!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 2. Hétfő, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem értem, miért kell az angol konyhában magyaros ízeket keresni... Azért angol az a konyha, mert nem magyar. Aki nem nyitott más országok ízeire, az soha a büdös életben nem fogja szeretni sem az angol konyhát, sem a szusit, sem semmi mást, amiben nincs magyaros - s ezáltal nem kis gasztronómiai élménytől fosztja meg magát.

Szóval aki nem igazi gurmán, az ne ócsárolja az angol konyhát, hanem inkább mondja azt, hogy neki nem ízlik... Kacsintó
Vissza az elejére
Lzita
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 26. Csütörtök, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[
Szóval aki nem igazi gurmán, az ne ócsárolja az angol konyhát, hanem inkább mondja azt, hogy neki nem ízlik... Kacsintó[/quote]

Jogos...igazad van!

Konyhai teren oskovulet-roghozkotott a magyarkonyha imadoja vagyok a csaladommal egyutt. Bevallom "igazi" angol etteremben - ahol nem a vilag konyhai repertoarja szerepel foleg - soha nem jartam, viszont most eloszor a munkam reven van alkalmam csak az angolkonyha izlelesere...ahogy az elso idokben sem, nekem nem izlik Nevető
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 26. Csütörtök, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lzita írta:
Konyhai teren oskovulet-roghozkotott a magyarkonyha imadoja vagyok a csaladommal egyutt. Bevallom "igazi" angol etteremben - ahol nem a vilag konyhai repertoarja szerepel foleg - soha nem jartam, viszont most eloszor a munkam reven van alkalmam csak az angolkonyha izlelesere...ahogy az elso idokben sem, nekem nem izlik Nevető

Hummmm... Ettel te mar egy rendes steak&kidney pie-t? Esetleg erdemes lenne megkostolnod. Persze nem porkolt nokellival Mosoly
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lzita
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 27. Péntek, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hummmm... Ettel te mar egy rendes steak&kidney pie-t? Esetleg erdemes lenne megkostolnod. Persze nem porkolt nokellival Mosoly
-seci[/quote]

Igen... Sokkolt es "vessetek a mokusok ele " de a fuszerezese.... megyek is megkeverem a porkoltet Nagyon boldog
sycamore
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Június 10. Péntek, 21:13    Hozzászólás témája: Re: Élelmiszerek, melyeket feltétlenül meg kell Londonban kó Hozzászólás az előzmény idézésével

Agica18 írta:
Kedves londoni magyarok!

Szerintem kóstold meg a "rhubarb-custard" ízesítésű cukorkát, hagyományos angol édesség, nagyon finom. Csak 50p egy csomag, és a Sainsbury's-ben lehet kapni, saját márkás termék. Van még olyan is, hogy "coconut mushroom", az is nagyon jó, pillecukor szárú "gomba", a tetején valami csokis kalap van kókuszreszelékkel. Egymás mellett vannak a polcon.
Vissza az elejére
rocketer
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 22. Szerda, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Bocsánat a zavarásért,
holnap megyek egy interjúra 4 csillagos szállodába. Housekeepernek jelentkeztem. A Job agencies néninek ügyesen hazudtam elhitte hogy ezer éve csinálom. Valóban foagalmam sincs a munkáról.
Nem szánna meg valaki külhonba szakadt szállodás néhány jó tanáccsal?
Egy hónapja jöttem ide manchesterbe egyedül eddig mindent megoldottam de most tényleg jól jönne egy-két tanács. Sürgös lenne.
Email: rocketer.donci@citromail.hu
tel:07901570776 (visszahivok)
Köszönöm elöre is, és természetesen minden infot szívesen megosztok mindenkivel Manchester vonatkozásában. Egyedül érkezvén alaposan kitapasztaltam hol vannak a szopóágak.
Szóval kérlek benneteket szenteljetek nekem egy emailt a housekeeper feladata, munkája, kötelessége, beosztása tárgykörben.
Köszi:
Dezsoke
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Dumaparti, bármiről ami az eszedbe jut Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban