Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Working Tax Credit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dynus85
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 13. Hétfő, 20:14    Hozzászólás témája: Working Tax Credit Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ha valaki tud legyen kedves segíteni abban, hogy a WTC igényléséhez a heti 40óra csak egy munkáltatótól lehetséges vagy lehet ez 2 helyen részmunkaidőben?
Előre is köszönöm!

Üdv:

dynus85
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amber
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Június 13. Hétfő, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia!

szerintem teljesen mindegy nekik hany helyen dolgozol, a legfontosabb, hogy dolgozol. talan, ha jol emlekszem azt fogjak majd kerdezni, hogy melyik az elsodleges munkahely, de ebben sem vagyok biztos.
Vissza az elejére
Rockybaby
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 18. Szombat, 12:24    Hozzászólás témája: Working Tax Credit cancel - how??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon jól jönne valakinek a tanácsa abban, hogy hogyan lehet visszamondani/felfüggeszteni a working tax creditet?
A problémám a következő: 25 év feletti vagyok, 42 órás dolgozom egy héten és 11.350 fontot keresek évente, tehát a támogatásra jogosult vagyok. Viszont, most úgy néz ki munkahelyet váltok, egy teljesen más városban, teljesen más munkaórával és fizetéssel. Valószínűleg átlépem majd azt az évi 12.000 fontos maximumot, ameddig ez a támogatás jár, bár az is tény, hogy több órát dolgoznék még túlórák nélkül is egy héten! Ha jól tudom, igencsak macerás az adóév közben megbabrálni ezt a támogaást, de azzal tisztában vagyok, hogyha bármilyen változás áll be, azt jeleznem kell feléjük azonnal... Igaz az, hogy ha bármi kereseti változás áll be, akkor ők azt csak egy adóév végi kompenzációval tudják "orvosolni"??? Mert az azért elég kellemetlen lenne, ugyanis jövő áprilisban már 100% hogy nem leszek az UK-ban:/

Tud esetleg valaki használható tanácsot adni, hogy és mint kellene ezt intéznünk??? Nagyon jól jönne, köszönöm előre is!!

nóri
Vissza az elejére
butch
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2011. Június 19. Vasárnap, 9:07    Hozzászólás témája: Re: Working Tax Credit cancel - how??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Rockybaby írta:
Sziasztok!

Nagyon jól jönne valakinek a tanácsa abban, hogy hogyan lehet visszamondani/felfüggeszteni a working tax creditet?
A problémám a következő: 25 év feletti vagyok, 42 órás dolgozom egy héten és 11.350 fontot keresek évente, tehát a támogatásra jogosult vagyok. Viszont, most úgy néz ki munkahelyet váltok, egy teljesen más városban, teljesen más munkaórával és fizetéssel. Valószínűleg átlépem majd azt az évi 12.000 fontos maximumot, ameddig ez a támogatás jár, bár az is tény, hogy több órát dolgoznék még túlórák nélkül is egy héten! Ha jól tudom, igencsak macerás az adóév közben megbabrálni ezt a támogaást, de azzal tisztában vagyok, hogyha bármilyen változás áll be, azt jeleznem kell feléjük azonnal... Igaz az, hogy ha bármi kereseti változás áll be, akkor ők azt csak egy adóév végi kompenzációval tudják "orvosolni"??? Mert az azért elég kellemetlen lenne, ugyanis jövő áprilisban már 100% hogy nem leszek az UK-ban:/

Tud esetleg valaki használható tanácsot adni, hogy és mint kellene ezt intéznünk??? Nagyon jól jönne, köszönöm előre is!!

nóri

én viszonylag sokáig agency-nél dolgoztam, megigényelve a WTC-t, heti rendszerességgel fizették a bankszámlámra. aztán kaptam szerződést, amiről értesítettem őket. annyit kérdeztek, hogy mennyi az éves keresetem, mikor léptem be az új munkáltatóhoz és ott és azonnal a telefonban elmondták azt is egy gyors számolás után, hogy mire számíthatok.
ha azt mondják hogy túl sokat fogsz keresni ahhoz hogy továbbra is megkapd a támogatást, akkor egész egyszerűen következő héten/hónapban már nem fogják utalni. ha továbbra is jogosult vagy rá, akkor meg szintén egész egyszerűen módosítják az összeget amit utalnak.
a kompenzáció már más dolog, ha esetleg ebből úgy jössz ki hogy valamennyit vissza kell fizetned nekik (mondjuk mert csak pár héttel később szólsz arról hogy már többet keresel, tehát úgy kapsz néhány alkalommal ilyen juttatást, hogy közben már nem lennél rá jogosult), akkor arról csakis a következő adóév kezdetekor értesítenek levélben!
Vissza az elejére
Rockybaby
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Június 19. Vasárnap, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, köszi:)
Ezzel nagyon sokat segítettél!
Tehát, ha időben szólok, akkor akár már következő hónaptól beállhat a változás, szuper! És akkor van baj, ha elkések a bejelentéssel, aztán vagy többet kapok a jogosultnál, vagy kevesebbet, de ezt csak következő adóévben tudják "helyrehozni" kompenzációval... Ez már jobban hangzik, mint amitől én eredetileg féltem, hisz a dolog innentől kezdve csak és kizárólag rajtam múlik, rajtam pedig nem fog:)

köszi, üdv.: nóri
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Jogosultságok gyermekkel, segélyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban