Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyarok Londonban iroda
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
eracska
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. December 3. Péntek, 11:45    Hozzászólás témája: ERACSKA KITUDD OLCSO VAGY INGYENES NYELVISKOLAT, MUNKAT Hozzászólás az előzmény idézésével

VAN VALAKI AKI TUD OLCSO NYELVISKOLAT, VAGY INGYENEST? KITUDD NORMALIS MUNKAKOZVETITOTT, VAGY VALAMILYEN MUNKAT MINDEGY MI .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kyrakata
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Január 31. Hétfő, 15:17    Hozzászólás témája: Kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Lehet,hogy nem jó helyen kérdezem meg,de szeretném,ha válaszolnátok.
Ki akarok menni dolgozni Angliába,semmi nyelvtudással,képzettséggel.Tudni szeretném,hogy merjek-e nagyot álmodni.
Barátnőm most megy ki,s győzköd,hogy menjek utána,ha lesz biztos állásajánlat a számomra.Ő szobalány lesz egy szállodában(egy kintlévő barátnője segít neki)
Még annyit fűznék hozzá,hogy 42 éves vagyok,jelenleg egy iskolában takarítok fix.70000 ft-ért.Véleményem szerint ilyen jellegű munkákat odakinn is elvégezhetnék,ahogy hallom jóval több pénzért.
Olvasgatom a fórumot,de továbbra is bizonytalan vagyok,igazából bele merjek-e vágni.Kérlek válaszoljatok,hogy megéri-e?
Igazából arra is kíváncsi lennék,hogy meg lehet-e tanulni a nyelvet,úgy,hogy nem jársz nyelviskolába,csak használni próbálod a mindennapi életben,aztán előbb-utóbb rádragad.
Vissza az elejére
kyrakata
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Január 31. Hétfő, 15:18    Hozzászólás témája: Kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

Ki akarok menni dolgozni Angliába,semmi nyelvtudással,képzettséggel.Tudni szeretném,hogy merjek-e nagyot álmodni.
Barátnőm most megy ki,s győzköd,hogy menjek utána,ha lesz biztos állásajánlat a számomra.Ő szobalány lesz egy szállodában(egy kintlévő barátnője segít neki)
Még annyit fűznék hozzá,hogy 42 éves vagyok,jelenleg egy iskolában takarítok fix.70000 ft-ért.Véleményem szerint ilyen jellegű munkákat odakinn is elvégezhetnék,ahogy hallom jóval több pénzért.
Olvasgatom a fórumot,de továbbra is bizonytalan vagyok,igazából bele merjek-e vágni.Kérlek válaszoljatok,hogy megéri-e?
Igazából arra is kíváncsi lennék,hogy meg lehet-e tanulni a nyelvet,úgy,hogy nem jársz nyelviskolába,csak használni próbálod a mindennapi életben,aztán előbb-utóbb rádragad.
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2011. Január 31. Hétfő, 19:47    Hozzászólás témája: Re: Kérdések Hozzászólás az előzmény idézésével

kyrakata írta:

-Álmodni mindíg lehet,de azért csak óvatosan Sokkolt
-Azért ,mert a barátnődnek "esetleg" lesz biztos állása, neked még nem...
-Többet fogsz keresni, és MÉGSEM! A kinti fizetése a szobalányoknak,csak magyar nviszonylatban jó. Angolban, igencsak a minimálbér közelében van.
-megéri e...... Forgó szemek ERRE, csak te tudsz válaszolni!!
- meglehet tanulni. Kérdés mennyire vagy fogékony rá.....
Vissza az elejére
alliL
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Január 31. Hétfő, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy azt már többször elmondtam, a hozzád hasonló 'adottságokkal' megáldott emberekből Temzét lehet rekeszteni ... ( Mosoly ) Iszonyat nagy szerencsére vagy jó összeköttetésekre van szükséged hogy így találj munkát. Mert akárhova mész azért biztos hogy kell értened hogy mi a feladat amit el kell végezned. Valószínűleg hogy olyan helyre ahol angolokkal kellene kommunikálni nem fognak felvenni semmi nyelvtudással ... akkor viszont nem fogsz angolokkal beszélgetni és nem fogsz tudni 'megtanulni' úgy angolul ahogy írtad hogy majd ragad rád ... És sajnos már nem vagy 1-2 éves kisgyerek akire csak úgy ragad gondolom ... én a helyedben azért ha otthon van egy tuti munkahelyed és fizetésed akkor egy kis alap angolt felszednék magamra hogy ne érjen túl nagy meglepetés idekint és magadnak könnyíted meg meg növeled az esélyed! Addig sztem nem érdemes feladni azt ami otthon van mert a két szék közül a földre eshetsz ...
Szerintem! Mosoly
Vissza az elejére
kyrakata
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Január 31. Hétfő, 22:58    Hozzászólás témája: Köszönöm Hozzászólás az előzmény idézésével

Megköszönném mindkét választ,s elmondhatom,hogy eldöntöttem,amint lehet mégis kimegyek,addig is elkezdem tanulni a nyelvet.
Az itthoni állásomat pedig eszem ágában nincs feladni,megbeszéltem a főnökömmel,hogy mi a tervem,s elmehetek fizetésnélküli szabadságra.Elsőre 1-2 hónapra gondoltam,aztán meglátom.
Igazság szerint,csak egy kis megerősítést szerettem volna.Tudom,hogy odakint is nehéz a megélhetés,de ami ebben az országban folyik,az nagyon nem jó irány.Tisztában vagyok vele,hogy kemény lesz,de nem égetek mindent fel magam mögött,csak annyit szeretnék,hogy meg tudjak élni a fizetésemből,amit valljunk be,itthon ebből az említett pénzből képtelenség kivitelezni.Ráadásul kemény fizikai munkát végzek,ami nincs arányban a fizetésemmel.
Vissza az elejére
alliL
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. Február 1. Kedd, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom megvan a magadhoz való eszed! Hát gyere és próbálj szerencsét! Nagyon boldog Kacsintó Mosoly A legjobbakat kívánom neked és egy jó tanács: legyenek fenntartásaid a kinnti magyarokkal = ne legyél nagyon rájuk szorulva!!!
Vissza az elejére
kriszkriszkrisz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 2. Szerda, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia kyrakata!

Azt szeretném kérdezni, hogy kijutottál, megtaláltad a számításodat odakinn, kíváncsi vagyok, milyen vége lesz. Mindenesetre jól tetted hogy itthon nem égettél fel mindent magad után.
Vissza az elejére
kraivan
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 11. Péntek, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Ma fedeztem fel ezt a portált, és én inkább adatokat gyűjtenék.

Vendéglátó-technikus, vendéglátó menedzser, vendéglátó üzletvezető és mixer végzettségeim vannak. Ideheza szeptember óta nem találok munkát, az elmúlt 3 hétben már legalább 80 helyet megpályáztam és már a szakmámtól való eltávolodás is benne van a tervekben.

Konkrétan már megérett a döntés hogy ki szeretnék menni. Tudom hogy nincs kolbászból a kerítés, de beleharapnék egyet. Hátha ott a papírjaimmal megbecsültebb munkaerő lennék, ugyanis a hazai állapotokról kisregényt írhatnék.

Felmerült első lehetőség:
3 munkaközvetítőirodát keresek fel személyesen a jövő héten, hátha vmely tud segíteni. Az előrefizetés gondolata viszont nem tetszik. Sajnos nem engedhetem meg az efféle anyagi bizalmakat idegeneknek.

A második lehetőség:
Egyedül, vagy akár öcsémmel nekivágnánk a világnak.
Én a fentebb említett vendéglátós személy vagyok, kicsit több mint 3 év munkatapasztalattal 2-3 évet rá lehet sulykolni még kabinet, és gyakorlati helyekkel.
Én elsősorban a pubokat, pultos munkákat venném célba.

Öcsém meg 2-3 éve raktáros.
A magam nevében elmondhatom h társalgási szinten beszélem az angolt. Idáig meg tudtam értetni magamat elég sok helyen.

Ugyebár London is elég hatalmas, nemhogy az egész sziget.
- Hova érdemes repülőjegyet venni/kiutazni? Azért vakon nem kéne térképen belőn a helyi Rózsadombot. Nagyon boldog

- Melyek a megfizethető zónák bérletben? Tudunk találni kettőnknek olcsó szállást, vagy diákszálló/shared-rent-eket keressünk?

- A végzettségeim odakint minek felelnek meg? Az OKJ-s papírt odaát elfogadják? Eddig kaptam egy ajánlatot arról h menjek közjegyzőhöz, ahol lemásolják a bizonyítványt, és azt egy fordítóiroda párezer ft-ért lefordítja. Kissé szkeptikus vagyok ezen részen, mert ránézve a bizonyítványt ahhoz nem kell hatalmas nyelvtudás h név helyett Name lesz, és vendéglátó üzletvezető helyett az lesz odaírva h catering manager.
Ez odakint elég? mert én mondjuk kútfőből úgy esnék neki h az OKJ honlapjáról magát a tantervet fordítanám le, h lássa mi vagyok.

Mekkora pénzzel essek neki egyedül, mennyiben kell több ha ketten lennénk?
Szal a bőlé kicsit sűrűbben:
Konkrét tervet szeretnék készíteni.
Vissza az elejére
Gyorgy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 15. Kedd, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hello kraivan

Eloszor is nem a legjobb helyen kezdted a hozzaszolast de ez nem az en dolgom es ne varj sok valaszt tapasztaltaktol szerintem alap dolog az hogy olvass olvass olvass es utana kerdez mert ahogy olvasol sokmindenre rajosz magadtol.
Ugyanebben a cipoben jarok mint te nem is reszletezem csak annyit hogy en is ugymond vendeglatos technikus vagyok de meg nem dolgoztam hotelben ugyanis kisebb varosbol is vagyok de lenyegtelen nem akarok belemenni ebbe a temaba.
A lenyeg hogy tervezem a kimenetelt nyar vege-osz elejere.
En ugy gondolom hogy kello hozzallasal es nyelvel tobbre lehet menni mint itten de az elso lehetoseget en kihagyom tobb okokbol.
A masodik lehetoseget valasztom ,szallast ennek az oldalnak a tulajdonosannal is kapsz sot meg nemi utbaigaziast is ahogyan olvastam.
Nagyjabol nem sokat szamit az otthoni tapasztalat csak arra jo hogy konyeben kibogzod a munkahelyen magad majd ha odakerulsz hogy a szakmadban dolgozhass.
ugysem ellenoriznek le,oket az angol referencia es munkatapasztalat erdekli ami nincs ahonnan legyen kezdetben.
A bizonyitvany azt magaddal viheted es itt megkerdezheted hogy minek felel meg http://www.naric.org.uk/
En 1000 fontra gondoltam es annyit is tudnak osszeszedni de ha veletlenul tobbet akkor tobbet viszek nyilvan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
kraivan
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2011. Március 25. Péntek, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azóta telik az idő, és gyűlik az információ.

Készülj arra ha vendéglátó technikus vagy idehaza, hogy a munkáltatók 99%ánal halovány sejtelme sincs arról hogy mit takar ez a végzettség.

Múltkor behívtak konyhai kisegítő állásra. A beszélgetés a következőképpen zajlott le:
"-látom dolgozott konyhán is. Ezek szerint van végzettsége rá?
- Igen... az az 52-es kóddal kezdődő középfokú vezetésre, és termelésre jogosító technikusi papír."
Miután páűr mondatban összefoglaltam a tantervet, átkerültem a szakács interjúra, ahonnan már 4x visszautasítottak.

Sajnos nem néznek utána h mi ez a papír.
Annyit látnak h vendéglátó technikus =/=, szakács, cukrász, felszolgáló, pultos, stb
Holott mindegyikre jó.

Így ennyi idő után már beépítettem a linket az önéletrajzomba:
http://www.epalya.hu/tanulas/okj_megjelenit.php?okj=52782202

A kioktatás nem túl szép dolog, de az h alkalmatlannak találnak az állásra ezen ismeretek híján velem szemben megnyomorító kellemetlenség.

Amúgy változó amiket olvastam
Egyesek szerint 2-3 hét és lehet munkát találni, valakinek hónapokba telik.
Igazából mihamarabb kellene indulnom míg van tartalékom, mert a munkanélküli segélyből nem lehet életben maradni.
Ezért tettem fel a kérdésem pár hete, mert vagy mihamarabb indulok, vagy jóval később havalaha találok idehaza munkát, és szedek elég tartalékot, hogy akár 2 hónapig megélhessek odakint.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban