Olcsó, biztonságos és gyors pénzküldés Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Rover 75-öst keresek mert az enyém itthon motorhibás lett.

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Milky
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 19. Csütörtök, 19:58    Hozzászólás témája: Rover 75-öst keresek mert az enyém itthon motorhibás lett. Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves fórum tagok!

Egy hét keresés után rábukkantam erre a ragyogó fórumra. Nem is hittem hogy van ilyen, örülök neki.

Zsolt vagyok, Nyíregyháza mellett lakom. 2008.- ban vásároltam egy Rover 75-öt, azt egy fél évig kerestem hogy olyat kapjak amilyet én és a párom elképzeltünk. Nos, vettünk egy gyönörű 75-öst, 2.5L-es V6-os benzines limuzint automata váltóval. Talán majdnem mindennel fel van szerelve amit 2000-ben kínáltak hozzá, egy álom.
Sajnos ebben az évben kezdte enni a vizet és egy thermosztát csere után, ami nem hozott sikert, ki lettek cserélve a hengerfejtömitések és a vezérműszíjak is. Sajnos ezután még rosszab lett, eszi a vizet továbbra is és most még túl alacsony lett az olajnyomás is!

Nos, nem akarok túl sokat irni, de már félek a további kiserletektől, lehet hogy nem volt szerencsém vagy csak kuka a szerelő, pedig ő már több rovert szerelt, nem tudom.

Figyeltem a magyar és a német piacot, de nem találtam magamnak való ajánlatokat. Ezért gondolkozok azon hogy vegyek egy egész autót bontásra Angliában, de nincs időnk kimenni érte.

Tehát az lenne a legjobb ha valaki ilyet tudna vállalni és esetleg haza vagy Németországig el is tudná hozni.
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy mindennek anyagi vonzata van, amit előzetes egyeztetés után vállalok is.
Ha valaki ilyet már csinált vagy ért hozzá és segitene nekem, annak nagyon örülnék. Szegény Roveremet nem merem már használni, a motor főzi a vizet, az olajlámpa pislog.....

Regisztrálva vagyok az ebayen, ott is figyelem az ajánlatokat.
Pay-Pal-al tudok fizetni vagy rendes átutalással, vagy itthon is.

Az autó egy 2000 évjáratú 75-ös Rover 2.5L-es V6-os benzines motorral szerelve, automata váltós, de az lehet manuális váltós is. A motor a legfontosabb. Műszaki vizsga vagy zöldkártya érvényessége engem nem érdekel, bontásra kellene.

Örülnék ha valaki tudna hozzáértően foglalkozni a gondommal.
Jelentkezhet nálam emailben vagy telefonon is:
rottita@gmail.com vagy 0036-30-677 9330

Üdvözlök mindenkit,
Zsolt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 19. Csütörtök, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.autotrader.co.uk/search/used/cars/rover/75/postcode/m409hx/radius/1500/engine-size-cars/2l_to_2-5l/sort/priceasc/transmission/automatic/fuel-type/petrol

ezeket találtam.

Nem a tömitést, hanem a hengerfejet kellene kicserélni!!! Nézd meg, hoyg olajos e a víz?
Gratula a szerelődnek!!! A vezérműszíjnak meg végkép semmi köze hozzá,bár azt ugye időnként úgyis cserélni kell.

Javaslatom :
1 hengerfej felújjitás
2. motor felújjitás
3.autó behozatal
de ez subjektív
Vissza az elejére
Milky
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 19. Csütörtök, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Igen, igazad van.
Gátrepedésnek néz ki a dolog.
Csak honnan van az alacsony olajnyomás?
Víz nincs az olajban. Csak a víz "elég", de a kipufogón sem látszik hogy fogyasztja a vizet.
Ha kicsit felpörgetem a motort, akkor hallok egy kis kopogó hangot amikor vissza le jönn a fordulatszám.

Még a hengerfej felújitás és esetleges hegesztés nem lenne gond, csak agodók hogy még több meglepi vár rám ha a blokkot is megbontom.

Ezért gondolkodom a motorcserén, ha Angliából haza jönn, csak nem rossz a motor, itt természetesen sokan figyelmesztetnek hogy nagyon sok a motorhibás autó Angliában.

A tisztességes és korrekt hozzáértő szakember itt nehéz találni vagy megfizethetetlen.
A vezérműszijak, a két görgő és a vizpumpáp úgyis cserélni akartam, de az rá megy az új motorra, ha kapok, azok az alkatrészek három napot futottak.

Köszönöm a linket, most már látok egy másik lehetőséget a keresésre, eddig csak az ebayen tudtam keresni.

Az első ajánlat már megfelelő lenne, ha még engedne is belőle egy licsit akkor már jó lenne.

Hogy van a rendszámmal, p.l. én el tudom hozni?
Van valami idéglenes rendszám is, mint Németországban?

Üdv.Zsolt
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 19. Csütörtök, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kopogás sok mindetől lehet.
Hydrotőke, főtengely csapszeg stb.
Nemtoma roverben milyen módon van megoldva az olajozás,de lehet ott is kopás, és ezért nincs olajnyomás,de az is lehet hoyg kevés az olaj.Ez okozhat kopogást is, mert valsz hydrotőkés a szelep, ami ha kevés az olaj kopog. Én anno egy vectrat vettem, hazajöttem vele, (németeknél néhol 190 ) és egy évig használtam. Nem rosszak az angol kocsik,csak sokat futottak,de nincs széthajtva,mint mondjuk az olasz.
rendszám....
Hát nekem volt angol címem, amire átirták az autót, és azzal a rendszámmal hoztam haza.Ha bejelented, hyog hazahozod, akkor nemtom mi van.Erre talán Tovi tudna válaszolni.
Asszem nincs ideiglenes rendszám.
TE is megtudod venni, sőt
Én mondjuk nem bíznék egy vadidengenre egy autó vásárlást, főleg ha azt lábon akarod hazavitetni.
Honnan tudod, hoyg mit vezs?
Tuti hogy ért hozzá?
A biztosításról meg nem is beszélve.....
Ezt már 1x kitárgyaltuk egy másik topicban.

Sztem az a lehetőséged, hoyg kimész, és megveszed, csak így jóval drágább a vége. Lehet, olcsobb ha otthon csinálsz egy hengerfej felújjítást, sőt talán egy motorgenerál is belefér

Ja és nem az olaj vizes, hanem a víz olajos!!!!!!!!!!!! Nem ugyan az!!
Vissza az elejére
Milky
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 19. Csütörtök, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, tudom hogy nem könnyű másra bízni ilyet, de mindig magamból indulok ki. Régen én is sok autót hoztam Németből, magamnak és másnak is. Idegenek is úgy vásároltam mint magamnak.
Most is Németből hoznék inkább, de nincs.
Ritka, akinek van és egyben adja, az túl drága, vagy maguk szétbontják és egy motort annyiért adnak hogy egy egész angol autó olcsóbb !!!
Németbe meg neten keresztűl már vettem sok autót, amikor érte mentem vagy más ment érte sosem volt csalodás, o.k., németűl tökéletesen beszélek és mindent meg tudtam beszélni az eladóval, ha nem hazudik a "füllembe', akkor nincs meglepetés.

Abban igazad van hogy nem tudni hogy más ezt hogy kezeli, hogy mennyit ért hozzá és hogy hogy kezeli az autót az uton.

Igen, igy nézve ez rizikós.
Most nézik ketten Magyarországról, akik ezzel foglalkoznak, "csak" előleget kérnek és átvételkor kell fizetni a nagy részt, szerződésel.
Valamikor a hétvégén szólnak vissza.

Jövő héten érkezik angliáből egy komplett motor egy hónapos garival, hát meglátom mi lesz.
Ezt a motor biztosan szét fogom vetettni, hogy lássam hogy menthető-e.
Nekem jó lesz pótmotornak vagy inkább eladnám, ha jó lesz.
Az is fontos hogy tudjam nemsokára használni az autót, mert szükségem lenne rá.

Amin csodálkozok: Eddig nem volt az olajjal gondom, most hirtelen mi változot?? Csak egy használt vezérműtengely és a tömitések kerültek bele. Ja, mondtam hogy a szerelő bontáskor eltörte az egyik vezérműtengelyt????

Nem kevés az olaj, először a szerelő ajánlta hogy 5W40-es olajat tegyünk bele. Mivel kevés volt az első nap a nyomás, ezért én lecseréltettem másnap az ekőírt 10W40-re!
Szűrővel együtt 4,6 Liter, több helyen utána néztem (én is azt hittem hogy kevés az olaj), a pálca max-ot mutat.
Hydrotőkés a motor, de nem fentről jön a hang, hanem sajnos lentről, olyan éles nyers kopogás/morgás, de nem hangos csak eddig az sem volt és minden esetre nem egy nyugtató hang.

Szóval én sem egy olyan emberre gondoltam aki nem ért hozzá, begyen egy rovert és hozza el, gondoltam egy valakire, aki ilyennel foglalkozik, kiismeri magát, üzletet kötünk és elhozza.
Hát, még meglátjuk ki jelentkezik itt.
Legalább itt is megpróbáltam és megismertem ezt a forumot is.

Mindenesetre köszönöm a tippekért és a segitségedért.

Üdv.Zsolt
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 20. Péntek, 6:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát sok sikert!

Minden esetre, most hogy nézegettem a rovereket, hát nagynon tetszik némelyik kárpitozása!!!!! felül fekete, alul fehér!!!!!!!!!!!
És az ár sem olyan vészes, csak 2,5ös motor ......nekem nagy

Én diesel párti vagyok, azokmeg már drágábbak Síró vagy nagyon szomorú
Vissza az elejére
Milky
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 20. Péntek, 8:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Először Jaguárt akartunk venni, Rovert nem, annak sajnos régen rossz volt az image-e.
Két ismerősömnek volt két Rover 75-öse, az egyiket kipróbáltam miután nem találtam megfelelő Jaguárt.
Hiszen nagyon hasonlit rá és ez is egy angol autó.
Na, az első próbaút után tudtam hogy Rovert kell keresnem.
Fél év után Pesten rábukkantam, sötétzöldmetál és belül vajszínű bőr!
Nagyon szép, nagyon jól megy, megvettük.

Kimondottan ezzel a motorral kerestük, 1.8-as négyhengeres szerintem nem illik egy ilyen autóhoz, a két literes egy kicsit gyenge.
Dízelben van, az már BMW- motoros.

Sokan azt hiszik hogy nagy a fogyasztás, de nem.
Városban automata és légkondival max. 11 liter, országúton 140-160 km/h-val 8 liter !!!
Szerintem ez egy ilyen nehéz autónak jó.
O.k., a dízel csak 7-8 litert fogyaszt.

Az, hogy a belső színösszeállítás felül fekete és alul világos, az jól ki van találva, így nem tükröződik a világos műszerfal a szélvédőben és ezért nem zavaró menet közben!

Senki más nem szól a témához, vagy tudna még tippeket adni?
Törött autó is jó lenne, amivel még haza lehet jönni, csak már Angliában nem érné meg a javitása.
A motor a legfontosabb nekem!

Üdv.Zsolt
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 20. Péntek, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HA megnézed, minden rover, valaminek a licence
Honda, jaguar stb
Vissza az elejére
Blobzang
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 23. Hétfő, 8:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézhetsz még MG-ket is, szerintem kicsit jobban néz ki mint a Rover, de azok meg talán kicsit drágábbak nála! Nekem is volt egy 214 Si-m, de már eladtam, pedig nagyon jó autó volt és nagyon szerettem. A Roverekről az a hír járja, hogy a hengerfej, az típusbetegség náluk. Van egy MG-Rover klub Magyarországon, van honlapjuk is, talán ott is kérdezősködhetnél.

Sok sikert!
Milky
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 23. Hétfő, 8:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Igen, az MG az a sport-változata a Rovernek.
A ZT egyezik a 75-el, de nekem 177 LE van, a ZT-nek meg 190.
A hengerlöket nagyobb, ez nem lenne baj, de kell cserélni a computert is és még nem tudom hogy az automata váltóm rá megy-e vagy nem, mert az MG-t csak kézi váltóval gyártották.
Na ha kapnék egy egésu MG-t, akkor merném vállalni az átépitését, de igazad van, mivel az sportosabb, ezért drágább is.

Az MG-Rover klub Magyarországot ismerem, ott ma este fogok jelentkezni, köszönöm a tippeket és a jókívánságokat!

Üdv.Zsolt
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 23. Hétfő, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁH...!

Én nem értem,mit szenvedtek a hülye roverrel,mikor az angol uraknál a trabi a módi... Nevető

http://totalcar.hu/magazin/szerelem/drtrabi/

Sztem, hatalmas fickó lehet... Mosoly
Vissza az elejére
Blobzang
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 24. Kedd, 9:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sanya ez nagyon ott van... Nagyon boldog
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 24. Kedd, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hááááááá... Ja!
Még hogy sznobok az angolok..... Nevető
PEDIG DE!!!!!!!!!!! Forgó szemek
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban